Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * * 6 ψήφοι

Τα πρώτα iPhone 7/7Plus - Εντυπώσεις


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
3342 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#1066   fdlap

fdlap

    iPH Contributor

  • 998 μηνύματα

Δημοσίευση 31/10/2016 - 22:55

Τελικά το hissing είναι σίγουρα hardware.
Παρέλαβα το νέο 7plus, σήμερα. Το είχα επιστρέψει την Τρίτη και λόγω αργιών παρέλαβα σήμερα.
Πλέον το hissing αν δεν το ήξερα δε θα το άκουγα. Ένα 10%, το πολύ, από όσο έκανε κάνει αν κολλήσεις το αυτί στην πλάτη.

Στο βίντεο βέβαια έχει εξαφανιστεί σε μεγάλο βαθμό μεν, όχι τελείως δε. Σίγουρα ακούγεται και πάλι αλλά λίγο.
Είναι τόσο όμως που δε νομίζω να υπάρξει ποτέ πρόβλημα.

Η νέα συσκευή είναι καινούρια και ήρθε με 10.0.2 και με νεότερη ημερομηνία κατασκευής από την πρώτη.

Αλήθεια υπάρχει τρόπος να ελέγξω αν είναι νέα συσκευή ή refubrished ? (αν κ χλωμό να υπάρχουν κιόλας).
Μου είπαν νέα και αν και έχω εμπιστοσύνη στο document, μιας και είναι εξυπηρετικοί, αρκετά έγκυροι και συνεπείς σε όσα λένε, θα ήθελα να το τσεκάρω και μόνος μου.

μπορεις να ανεβάσεις ένα βίντεο σε ήσυχο δωμάτιο ώστε να δούμε πως είναι το σωστό; θέλω να δω ποσό θόρυβος περνάει στο βίντεο σε σχέση με το δικό μου


Sent from my iPhone using Tapatalk

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#1067   Rena25

Rena25

    iPH newbie

  • 63 μηνύματα
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Κινητό: iPhone 7

Δημοσίευση 31/10/2016 - 22:56

Ο κωτσοβολος είπε ότι η APPLE δεν δίνει doa
Στο istorm ειπαν αν το αγόραζα από αυτούς ισχύει η DOΑ 7ημερων! Τι να γελάσω είναι τραγικοί δίνεις 900ευρω και έχει τόσα προβλήματα φυσικά κ δεν θέλω να έχει ψεγάδι έλεος!!!!!!

#1068   Rena25

Rena25

    iPH newbie

  • 63 μηνύματα
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Κινητό: iPhone 7

Δημοσίευση 31/10/2016 - 22:58

Μη μου βάζεις ιδέες δεν το πάω πίσω για το write speed. Θα γελάνε στο service...και άντε το hissing ακούγεται το καταλαβαίνει κάποιος και λέει δεν είναι νορμαλ. Στην ταχύτητα ποιός θα μας πει ποιά είναι νορμαλ? Εκεί πρέπει να πεις στο service, διαβάζω στο iphonehellas αυτό και αυτό....ή δοκίμασα με την τάδε εφαρμογή και τα νούμερα ήταν άσχημα. Δεν πάιζει να ασχοληθεί κανείς σοβαρά νομίζω.



Τι είναι το write speed ?

#1069   archthanos

archthanos

    iPH Contributor

  • 1078 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen + 4G

Δημοσίευση 31/10/2016 - 22:59

Τι είναι το write speed ?

Η ταχύτητα εγγραφής.



#1070   Rena25

Rena25

    iPH newbie

  • 63 μηνύματα
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Κινητό: iPhone 7

Δημοσίευση 31/10/2016 - 23:05

Με κούρασε όλη η ιστορία περίμενα τόσο να το πάρω κ με το που τι έβγαλα από το κουτί του πρόβλημα.. Και ότι Δεν ισχύειε DOΑ στον κοτσωβολο σε ολα τα προιντα APPLE επειδή δεν το δίνει η εταιρεία απλ κάτι δεν μου κολλάει δλδ αν το πάρω και δεν λειτουργεί καθόλου τι θα πουν τραγικοί

#1071   nikosgnr

nikosgnr

    iPH Legendarious

  • 113589 μηνύματα
  • Twitter:@nikosgnr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • GameCenter:nikosgnr

Δημοσίευση 31/10/2016 - 23:09

Μη μου βάζεις ιδέες δεν το πάω πίσω για το write speed. Θα γελάνε στο service...και άντε το hissing ακούγεται το καταλαβαίνει κάποιος και λέει δεν είναι νορμαλ. Στην ταχύτητα ποιός θα μας πει ποιά είναι νορμαλ? Εκεί πρέπει να πεις στο service, διαβάζω στο iphonehellas αυτό και αυτό....ή δοκίμασα με την τάδε εφαρμογή και τα νούμερα ήταν άσχημα. Δεν πάιζει να ασχοληθεί κανείς σοβαρά νομίζω.

Το θέμα είναι οτι υπάρχουν μεγάλες αποκλίσεις στη ταχύτητα με τις μεγαλύτερες χωρητικότητες που δεν είναι φυσιολογικές.

 

Γίνεται λόγος για 8x πιο αργή σε σχέση με τα άλλα.

 

 

Ο κωτσοβολος είπε ότι η APPLE δεν δίνει doa
Στο istorm ειπαν αν το αγόραζα από αυτούς ισχύει η DOΑ 7ημερων! Τι να γελάσω είναι τραγικοί δίνεις 900ευρω και έχει τόσα προβλήματα φυσικά κ δεν θέλω να έχει ψεγάδι έλεος!!!!!!

Το DOA δεν έχει να κάνει με το κατασκευαστή. Ποτέ δεν είχε.

 

Ουσιαστικά είναι κάτι που παρέχει το κατάστημα χωρίς να κάνεις διακρίσεις στα προιόντα.

 

Απο τη στιγμή λοιπόν που το διαφημίζου και το παρέχουν, είναι υποχρεωμένοι να στο καλύψουν.

 

Κοινώς αυτά που σου είπαν είναι μπαρούφες. Το είπα ευγενικά..


| JailBreak Means System Customization |

LG8ISzO.gif

#1072   archthanos

archthanos

    iPH Contributor

  • 1078 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen + 4G

Δημοσίευση 31/10/2016 - 23:14

Το θέμα είναι οτι υπάρχουν μεγάλες αποκλίσεις στη ταχύτητα με τις μεγαλύτερες χωρητικότητες που δεν είναι φυσιολογικές.

 

Γίνεται λόγος για 8x πιο αργή σε σχέση με τα άλλα.

Ποιός λέει πως είναι πρόβλημα αυτό? Η apple μπορεί να θεωρεί πως η μικρότερη χωρητικότητα διακαιολογεί και μικρότερη ταχύτητα. Και τεχνικά πιθανώς δικαιολογείται μικρότερη ταχύτητα (το πόσο δεν ξέρω). 

Εμένα με προβλημάτισε η μισή ταχύτητα, σε σχέση με το πρώτο plus που είχα, πριν το επιστρέψω.



#1073   Rena25

Rena25

    iPH newbie

  • 63 μηνύματα
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Κινητό: iPhone 7

Δημοσίευση 31/10/2016 - 23:14

Εγώ Τώρα το άφησα στο σέρβις της istrom για να το στείλουν αυτοί... Κ στην τηλεφωνική εξυπηρέτηση σκστοβωλου το ίδιο είπαν ότι τα APPLE προϊόντα Δεν έχουν ΝΤΟΑ Έ πως γίνεται αυτό αφου στο σάιτ τους το γράφει ξεκάθαρα ή είμαι ηλίθια κ δεν κατάλαβα ξέρω γω...

#1074   nikosgnr

nikosgnr

    iPH Legendarious

  • 113589 μηνύματα
  • Twitter:@nikosgnr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • GameCenter:nikosgnr

Δημοσίευση 31/10/2016 - 23:58

Εμένα με προβλημάτισε η μισή ταχύτητα, σε σχέση με το πρώτο plus που είχα, πριν το επιστρέψω.

Ένας ακόμη λόγος λοιπόν που δε το κάνει το παραπάνω "φυσιολογικό".


| JailBreak Means System Customization |

LG8ISzO.gif

#1075   Kartisem

Kartisem

    iPH Addict

  • 678 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S
  • Tablet:iPad mini
  • GameCenter:Kartisem

Δημοσίευση 02/11/2016 - 07:42

Καλημέρες...!

 

Με τη σειρά μου, iPhone 7 128 απο iPhone 6s 64. Δε σκόπευα να αλλάξω, αλλα έσκασε μια γενναιόδωρη επιδοτησάρα και λέω μια ψυχή που είναι να βγεί, ας βγεί...!

 

Pros:

-Home Button. Αυτό. Απλά!

-Μπαταρία. Επειδή το λιώνω στην διαδρομή προαστιακού Κόρινθος- Μαγούλα (40') , είδα αισθητά επίπεδα αλλαγής. Σημείωση: Μουσική, 3g και gaming ταυτόχρονα (δε περνάει η ώρα). Με το 6s εφευγα με 100% και εφτανα με 67%. Σήμερα έφτασα με το 7αρι με ενα ικανοποιητικότατο 80%. Αρχή είναι, άλλα ενθουσιασμός επικρατεί στισ τάξεις του εσωτερικού μου διάκοσμου.

-Χρησιμοποίησα ζελατίνες του 6s και δε χρειάστηκε να στάξω 10άρικα γιατί είχα καβάτζα αφού σκόπευα να μείνω με το 6s.

-Cam: μου αρέσει η μπροστινή και στα βίντεο και στις φωτό. Η πίσω ακόμα δεν εχει γίνει αισθητή.

-Ταχύτητα σε σχέση με το 6s, όταν τα έβαλα δίπλα δίπλα και δοκίμαζα: Αποκρίνεται πιο γρήγορα στην επιστροφή στην Home screen , και σε γενικές γραμμές, έχει αυτό το τσάκ παραπάνω που έχουν όλες οι επόμενες συσκευές.

-ΑΔΙΑΒΡΟΧΟΠΟΙΗΣΗ: ναι....το βούτηξα στο νερό.όχι για πολύ, αλλα το βούτηξα το αναθεματισμένο!!!! και πιστεψτε με, IT FELT GREAT!!! Μη πανικοβληθεί κανείς αν ο ήχος μετά ειναι λίγο βουβός μετά. Θέλει να στεγνώσει καλα και όλα μετα τζαμι!!! Επόμενο βήμα, βίντεο στο ντούζ (όχι πονηρό...)

 

Cons:

-Λείπει η ρημάδα η 3.5... Θές παραγγελία καβάτζα ανταπτοράκια απο ebay σιγουρα, γιατι δε ξέρεις αν θα το χάσεις, αν θα το θυμηθείς να το πάρεις μαζι, αν θα κοπεί απο την συνεχή χρήση... Και ακόμα, το επίπεδο ανεξαρτησιας μπαταρίας, δεν ειναι αρκετό για μόνιμη χρήση bluetooth.

-Μου λείπει η γυάλα του 4 στη πλάτη... αυτό το αίσθημα του ότι δε θα γρατσουνηθεί τόσο ευκολα απο τη βέρα, απο ενα κλειδι στη τσέπη (αν δε φοράς θηκη)....

 

 

Wish for:

-Capacitive Sleep/Wake button!!!!!!!

Δε ξέρω γιατί δεν έχει πέσει ακομα σαν ιδέα να γίνει κ αυτό έτσι. Ίσως στο επετειακό του χρόνου, που θα γίνει της Πόπης, νά χουμε και εκεί κάτι.



#1076   manosvitacar

manosvitacar

    iPH Community Leader

  • 12894 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • Tablet:iPad Air 2

Δημοσίευση 02/11/2016 - 09:54

Καλημέρες...!

 

Με τη σειρά μου, iPhone 7 128 απο iPhone 6s 64. Δε σκόπευα να αλλάξω, αλλα έσκασε μια γενναιόδωρη επιδοτησάρα και λέω μια ψυχή που είναι να βγεί, ας βγεί...!

 

Pros:

-Home Button. Αυτό. Απλά!

-Μπαταρία. Επειδή το λιώνω στην διαδρομή προαστιακού Κόρινθος- Μαγούλα (40') , είδα αισθητά επίπεδα αλλαγής. Σημείωση: Μουσική, 3g και gaming ταυτόχρονα (δε περνάει η ώρα). Με το 6s εφευγα με 100% και εφτανα με 67%. Σήμερα έφτασα με το 7αρι με ενα ικανοποιητικότατο 80%. Αρχή είναι, άλλα ενθουσιασμός επικρατεί στισ τάξεις του εσωτερικού μου διάκοσμου.

-Χρησιμοποίησα ζελατίνες του 6s και δε χρειάστηκε να στάξω 10άρικα γιατί είχα καβάτζα αφού σκόπευα να μείνω με το 6s.

-Cam: μου αρέσει η μπροστινή και στα βίντεο και στις φωτό. Η πίσω ακόμα δεν εχει γίνει αισθητή.

-Ταχύτητα σε σχέση με το 6s, όταν τα έβαλα δίπλα δίπλα και δοκίμαζα: Αποκρίνεται πιο γρήγορα στην επιστροφή στην Home screen , και σε γενικές γραμμές, έχει αυτό το τσάκ παραπάνω που έχουν όλες οι επόμενες συσκευές.

-ΑΔΙΑΒΡΟΧΟΠΟΙΗΣΗ: ναι....το βούτηξα στο νερό.όχι για πολύ, αλλα το βούτηξα το αναθεματισμένο!!!! και πιστεψτε με, IT FELT GREAT!!! Μη πανικοβληθεί κανείς αν ο ήχος μετά ειναι λίγο βουβός μετά. Θέλει να στεγνώσει καλα και όλα μετα τζαμι!!! Επόμενο βήμα, βίντεο στο ντούζ (όχι πονηρό...)

 

Cons:

-Λείπει η ρημάδα η 3.5... Θές παραγγελία καβάτζα ανταπτοράκια απο ebay σιγουρα, γιατι δε ξέρεις αν θα το χάσεις, αν θα το θυμηθείς να το πάρεις μαζι, αν θα κοπεί απο την συνεχή χρήση... Και ακόμα, το επίπεδο ανεξαρτησιας μπαταρίας, δεν ειναι αρκετό για μόνιμη χρήση bluetooth.

-Μου λείπει η γυάλα του 4 στη πλάτη... αυτό το αίσθημα του ότι δε θα γρατσουνηθεί τόσο ευκολα απο τη βέρα, απο ενα κλειδι στη τσέπη (αν δε φοράς θηκη)....

 

 

Wish for:

-Capacitive Sleep/Wake button!!!!!!!

Δε ξέρω γιατί δεν έχει πέσει ακομα σαν ιδέα να γίνει κ αυτό έτσι. Ίσως στο επετειακό του χρόνου, που θα γίνει της Πόπης, νά χουμε και εκεί κάτι.

καλορίζικο φίλε....και εγώ θέλω να το βουτήξω στο νερό αλλά δεν πάει το χέρι έτσι χωρίς λόγο  :D



#1077   archthanos

archthanos

    iPH Contributor

  • 1078 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen + 4G

Δημοσίευση 02/11/2016 - 10:56

 

-ΑΔΙΑΒΡΟΧΟΠΟΙΗΣΗ: ναι....το βούτηξα στο νερό.όχι για πολύ, αλλα το βούτηξα το αναθεματισμένο!!!! και πιστεψτε με, IT FELT GREAT!!! Μη πανικοβληθεί κανείς αν ο ήχος μετά ειναι λίγο βουβός μετά. Θέλει να στεγνώσει καλα και όλα μετα τζαμι!!! Επόμενο βήμα, βίντεο στο ντούζ (όχι πονηρό...)

Το έδωσες και όνομα μετά τη βάφτιση? Γιατί το βούτηξες δεν καταλαβαάινω ποιά η λογική...και βίντεο στο ντουζ? WTF?  :o



#1078   PoluxGreece

PoluxGreece

    iPH Elite Poster

  • 3100 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7 Plus
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 02/11/2016 - 10:58

Το έδωσες και όνομα μετά τη βάφτιση? Γιατί το βούτηξες δεν καταλαβαάινω ποιά η λογική...και βίντεο στο ντουζ? WTF? :o

εγω παντός το καλοκαιρι στην πισινα το s7 edge το μπουκοσα για τα καλα απο τις φωτογραφιες.


Sent from my Nokia 3310 using Tapatalk

#1079   DTsuras

DTsuras

    iPH Enthousiast

  • 457 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7 Plus

Δημοσίευση 02/11/2016 - 11:48

Χρησιμοποιειται 4G ή 3G? Και τι διαφορα θα δω σε μπαταρια με μεταβαση σε 3G;

Σε iphone 7 plus ειμαι εγω.. αν παιζει καποιο ρολο.

Τελευταία επεξεργασία από: DTsuras, 02/11/2016 - 11:50


#1080   archthanos

archthanos

    iPH Contributor

  • 1078 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen + 4G

Δημοσίευση 02/11/2016 - 11:56

εγω παντός το καλοκαιρι στην πισινα το s7 edge το μπουκοσα για τα καλα απο τις φωτογραφιες.


Sent from my Nokia 3310 using Tapatalk

Αυτό είναι κάτι άλλο. Δε θα το έκανα αλλά βρίσκω μια λογική...

Το να το βουτήξουμε για δοκιμή δεν καταλαβαίνω ή στο ντουζ, χωρίς πονηρό βίντεο κιόλας... :P



Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 12

0 μέλη, 12 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες