Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * * 6 ψήφοι

Τα πρώτα iPhone 7/7Plus - Εντυπώσεις


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
3342 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#1126   PoluxGreece

PoluxGreece

    iPH Elite Poster

  • 3100 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7 Plus
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 02/11/2016 - 19:07

δεν μπορει να σου δωσει συσκευη με γρατζουνιες και την μπαταρια χαλια.το κινητο δεν εχει κυκλοφορησει καλα καλα. το ποιο πιθανο ειναι να παρεις καινουργια συσκευη χωρις τα παρελκομενα μονο ουτε καν ανακατασκευασμενη να μην ειναι



Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#1127   YAz

YAz

    iPH Contributor

  • 1606 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad mini

Δημοσίευση 02/11/2016 - 19:07

Με τον Κωτσοβολο εχεις προβλημα με το DOA. Εφοσον δε μπορεις να κανεις τιποτα, μπορεις να πας το κινητο σου στην istorm. Δεν σε υποχρεωνει κανεις να παρ στον Κωτσοβολο οσο εισαι στον 1ο χρονο της εγγυησης.
Αν χρειαστει και παθει κατι το κινητο τον 2ο χρονο, νομιζω μονο τοτε υποχρεουσαι να το πας στο καταστημα που το αγορασες. Οποτε αν εχεις προβλημα πανε και κανε μια συζητηση στην istorm. Οπως επισης αν δεν εχεις πολυ μεγαλο προβλημα, ισως καλυτερα να περιμενεις κανα μηνα για να ερθουν πιο καινουριες συσκευες. Αλλα οπως και να χει πανε στο σερβις τους κει ρωτα τους

#1128   Rena25

Rena25

    iPH newbie

  • 63 μηνύματα
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Κινητό: iPhone 7

Δημοσίευση 02/11/2016 - 19:07

Με το που άνοιξα το κουτί!

Συνημμένα αρχεία



#1129   Rena25

Rena25

    iPH newbie

  • 63 μηνύματα
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Κινητό: iPhone 7

Δημοσίευση 02/11/2016 - 19:09

Εγώ θα περιμένω λίγο ακόμα παιδιά και βλέπουμε

#1130   PoluxGreece

PoluxGreece

    iPH Elite Poster

  • 3100 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7 Plus
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 02/11/2016 - 19:09

και εμενα το εκανε με την καινουργια συσκευη,το εκλεισα το ανοιξα και εστρωσε



#1131   Rena25

Rena25

    iPH newbie

  • 63 μηνύματα
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Κινητό: iPhone 7

Δημοσίευση 02/11/2016 - 19:11

Με την καινουρια που σε έδωσαν τώρα Poly?

#1132   PoluxGreece

PoluxGreece

    iPH Elite Poster

  • 3100 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7 Plus
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 02/11/2016 - 19:11

Με την καινουρια που σε έδωσαν τώρα Poly?

NAI αλλα δεν εδωσα σημασια, κομπλε ειναι τωρα



#1133   nikosgnr

nikosgnr

    iPH Legendarious

  • 113589 μηνύματα
  • Twitter:@nikosgnr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • GameCenter:nikosgnr

Δημοσίευση 02/11/2016 - 19:34

Πήρα στον κωτσοβολο να κάνω και καλα μια παραγγελία iphone7 και ρωτάω ΤΟΝ ΤΡΑΓΙΚΟ ΨΕΥΤΗ ΑΓΕΝΗ υπάλληλο αν υπάρχει εγγύηση να με καλυπτει λέει ναι 1 χρόνου...
DOA 7 ημερών δίνεται αν έχει πρόβλημα το κινητό ρωτάω ναι εντος 10 ημερών μάλιστα μου λέει τον ρωτάω σιγουρα Ναι ναι η απάντηση του..
Όταν άρχισα να ρωτάω πιο πολλά πχ αν μου έρθει η συσκευή με πρόβλημα ή σπασμένη μου δίνεται άμεσα καινούρια ήρθε σε δύσκολη θέση και Με βάζει 20 δευτερα(χαχαχα),στην αναμονή και μετά εεεε h APPLE Δεν δίνει DOA σε κανένα προϊόν της αν έχει οτιδήποτε το στέλνουμε κατευθείαν στο σέρβις της... Και του λέω αυτό δεν είναι καθόλου καλό για εμάς τους καταναλωτές και για πιο λόγο τόση ώρα μου λέτε ότι υπάρχει δυνατότητα αλλαγης μέσα σε 10 μέρες ? H Istorm του λέω δίνει DOA 7 ημερών και με ΚΑΙΝΟΥΡΙΑ σφραγίστη συσκευή...
Όχι μου λέει κανείς δεν δίνει DOA σε προϊόντα APPLE κανείς απλα αν έχει προβλημα γίνεται αντικατάσταση αλλά όχι σε σφραγιστο κουτί του λέω εγώ χθες στο istorm μου είπαν Αυτό κ Αυτό...
Και τότε αυτός απαντάει φουλ ειρωνικά και νευρικά ΕΧΩ IPHONE7 ΞΕΡΩ ΠΟΛΥ ΚΑΛΑ τι ισχύει και τι όχι όπως και τότε με το 4s Δεν ίσχυε DOA (Δεν ξέρω γιατί ανέφερε το 4s) και του λέω αφού ξέρετε ότι Δεν δίνεται DOA γιατί με κορόιδευτε τόση ώρα κ μου λέτε ψέματα ντροπή σας και μου λέει να το εξακριβωσω του το έκλεισα στα μούτρα!!!! Πόσο ΨΕΜΑ

Μπορείς να πας απο εκεί που έκανες την αγορά και να ζητήσεις να σου δώσουν γραπτώς τα παραπάνω μαζί με το όνομα του υπαλληλού ή/και του υπεύθυνου του κατ/ματος.

 

Μετά στον ΣτΚ. Άσχετους και επικίνδυνους πωλητές θα βρείς παντού.

 

Αλλά 'νταξ. Αυτός είχε το 7 που δίνει Bonus XP points οπότε κάτι παραπάνω θα ξέρει.


| JailBreak Means System Customization |

LG8ISzO.gif

#1134   MichaelDim96

MichaelDim96

    iPH Enthousiast

  • 407 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S
  • Tablet:iPad 3 +4G

Δημοσίευση 02/11/2016 - 19:38

Εγώ μέχρι στιγμής δεν έχω το παραμικρό πρόβλημα με την συσκευή. Ούτε hissing ούτε να κάνει κλικ στις γωνιές. Όλα καλά μεχρι στιγμής. Ήρθε με 69% μπαταρία. Το χρησιμοποιούσα από τις 3μιση με μισή ώρα που το άφησα και το έβαλα στην φόρτιση 7. Κατέβασα εφαρμογές backup κλπ. Νομίζω είναι για έναν τουλάχιστον τέλεια η μπαταρία. Τώρα θα δω καλύτερα τις επόμενες μέρες που θα στρώσει κι όλας.


Sent from my iPhone using Tapatalk

#1135   giolnts

giolnts

    iPH Elite Poster

  • 3429 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen

Δημοσίευση 02/11/2016 - 20:09

Εγώ όπως είχα αναφέρει hissing δεν παρατήρησα ακόμη. Σήμερα που πήγα να αλλάξω screen protector άναψα το φλας στο τέρμα bright και βγαίνει φως μεταξύ οθόνης και αλουμινίου κοινώς bleeding. Φαίνεται σε περιβάλλον με πολύ χαμηλό φωτισμό όμως όποτε κλαιν. Δεν με απασχολεί προς το παρόν, πριν λήξει η εγγύηση του 1ου χρόνου ίσως το πάω αν δεν το έχω πουλήσει να πάρω το επόμενο. Και κάτι τελευταίο προχτές από 14% πήγε χωρίς να το αγγίξω 1% σε low power mode και έσβησε. Το φόρτισα μια πλήρως και έκανα ένα hard reset. Έκτοτε όλα καλά.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Τελευταία επεξεργασία από: giolnts, 02/11/2016 - 20:10


#1136   Rena25

Rena25

    iPH newbie

  • 63 μηνύματα
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Κινητό: iPhone 7

Δημοσίευση 02/11/2016 - 20:28

Πως κανουμε hard reset ?

#1137   manosvitacar

manosvitacar

    iPH Community Leader

  • 12894 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • Tablet:iPad Air 2

Δημοσίευση 02/11/2016 - 20:36

Home button +volume down


Sent from my iPhone using Tapatalk

Τελευταία επεξεργασία από: manosvitacar, 02/11/2016 - 20:37


#1138   Rena25

Rena25

    iPH newbie

  • 63 μηνύματα
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Κινητό: iPhone 7

Δημοσίευση 02/11/2016 - 20:40

Μήπως παρατήρησε κανείς όταν κάνετε χρήση να κιτρινίζει πολύ ελάχιστα πολύ ελάχιστα όμως η οθόνη ;

#1139   Rena25

Rena25

    iPH newbie

  • 63 μηνύματα
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Κινητό: iPhone 7

Δημοσίευση 02/11/2016 - 20:42

Δεν ξέρω πολύ κοροϊδία ..... ο Κωτσόβολος και οι πωλητές του επικίνδυνοι όντως ....

#1140   nikosgnr

nikosgnr

    iPH Legendarious

  • 113589 μηνύματα
  • Twitter:@nikosgnr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • GameCenter:nikosgnr

Δημοσίευση 02/11/2016 - 21:08

Μήπως παρατήρησε κανείς όταν κάνετε χρήση να κιτρινίζει πολύ ελάχιστα πολύ ελάχιστα όμως η οθόνη ;

Η αισθητά πιο κίτρινη απόχρωση είναι λόγο μεγαλύτερου εύρους χρωμάτων σε σχέση με τα προηγούμενα.


| JailBreak Means System Customization |

LG8ISzO.gif

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 22

0 μέλη, 22 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες