Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * * 6 ψήφοι

Τα πρώτα iPhone 7/7Plus - Εντυπώσεις


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
3342 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#1156   Velkus

Velkus

    iPH Hero

  • 5457 μηνύματα
  • Twitter:@SpyVeProductions
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • GameCenter:Velinikus

Δημοσίευση 03/11/2016 - 07:19

Καλημέρα! Σήμερα λογικά θα παραλάβω και εγώ το iPhone μου :) Γνωρίζετε με σιγουριά, εάν βάλω το Apple ID μου στη νέα συσκευή, θα μεταφερθούν και τα μηνύματά μου από το iPhone 4 που είχα; Επειδή όταν πάω στις ρυθμίσεις του iCloud δε βλέπω να έχει στις επιλογές να συγχρονίσει τα μηνύματα και η αλήθεια είναι ότι θα με ενδιέφερε να τα είχα.

Tα μηνύματα θα έρθουν αν επαναφέρεις το Backup.


@CaLi@


Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#1157   tsironick

tsironick

    iPH newbie

  • 17 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7 Plus

Δημοσίευση 03/11/2016 - 07:33

Tα μηνύματα θα έρθουν αν επαναφέρεις το Backup.

Ευχαριστώ! :)



#1158   Kartisem

Kartisem

    iPH Addict

  • 678 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S
  • Tablet:iPad mini
  • GameCenter:Kartisem

Δημοσίευση 03/11/2016 - 08:40

Το έδωσες και όνομα μετά τη βάφτιση? Γιατί το βούτηξες δεν καταλαβαάινω ποιά η λογική...και βίντεο στο ντουζ ? WTF?  :o

Καθαρά educational purposes!Και επειδή μπορώ! Μη κολλάς! Αρκεί μετα να μη φυσηξεις τα ηχεία!  B)



#1159   Kartisem

Kartisem

    iPH Addict

  • 678 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S
  • Tablet:iPad mini
  • GameCenter:Kartisem

Δημοσίευση 03/11/2016 - 08:45

Η αισθητά πιο κίτρινη απόχρωση είναι λόγο μεγαλύτερου εύρους χρωμάτων σε σχέση με τα προηγούμενα.

 

Μήπως παρατήρησε κανείς όταν κάνετε χρήση να κιτρινίζει πολύ ελάχιστα πολύ ελάχιστα όμως η οθόνη ;

Το θέμα το παρατήρησα και γώ, δε το ανέφερα όμως, γιατι διαβασα οτι εχει σχέση με την κόλλα που έχουν τοποθετήσει και οτι με το καιρό (!) θα επανέλθει... Τα είχα διπλα δίπλα (7άρι και 6s) και όντως κιτρινιζει. Παίζει και η λύση του φίλου παραπάνω, με τις ρυθμίσεις. Άλλα δε το θεωρώ ενοχλητικό. Μ αρέσει το ψυχρό του 6s, αλλα δε κανει και την τρελη διαφορα ....



#1160   psab

psab

    iPH User

  • 151 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad mini +4G

Δημοσίευση 03/11/2016 - 09:01

αντιμετωπίζει κανείς πρόβλημα με το μικρόφωνο όταν χρησιμοποιεί (ή αφού έχει χρησιμοποιήσει το hands free του;) 

 

εχω 2 συσκευες μια 7 plus και μια 7 και στις 10 φορες, οι 2 δεν με ακούν εαν πριν ή την ίδια στιγμή έχω χρησιμοποιήσει hands free.

 

Να σας προλάβω είναι σεταρισμένα σε διαφορετικό υπολογιστή και φυσικά με διαφορετικό backup...



#1161   geomac31

geomac31

    iPH Enthousiast

  • 445 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 03/11/2016 - 09:32

αντιμετωπίζει κανείς πρόβλημα με το μικρόφωνο όταν χρησιμοποιεί (ή αφού έχει χρησιμοποιήσει το hands free του;)

εχω 2 συσκευες μια 7 plus και μια 7 και στις 10 φορες, οι 2 δεν με ακούν εαν πριν ή την ίδια στιγμή έχω χρησιμοποιήσει hands free.

Να σας προλάβω είναι σεταρισμένα σε διαφορετικό υπολογιστή και φυσικά με διαφορετικό backup...

Και γω το εχω αυτο μαζι με το clicking hissing εχουμε και το novoluming

#1162   Rena25

Rena25

    iPH newbie

  • 63 μηνύματα
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Κινητό: iPhone 7

Δημοσίευση 03/11/2016 - 12:48

Καλημέρα και πραγματικά ΕΛΕΟΣ συνέχεια διαβάζω προβλήματα όπως έχω κ εγώ με το κινητό μου... παλιά αγοράζαμε κινητα κ κανένα πρόβλημα τώρα δώσαμε τόσα λεφτά κι αντί να μας δώσουν ολοκαίνουριες συσκευές καθόμαστε κ γράφουμε τον πόνο μας....με ανακατασκευασμενες συσκευές!!

#1163   gas

gas

    iPH Elite Poster

  • 2750 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S
  • GameCenter:Gasantony

Δημοσίευση 03/11/2016 - 13:26

Ηρθε μόλις κι εμένα !!!  :)  iphone 7 32gb black !! Ολα καλά ούτε κλίκ ουτε φλίκ ούτε τίποτα !! Με ενα κουμπί όλα ήρθαν στη θέση τους !!

 

1. Ειναι γρήγορο 

2. Παίζει δυνατά και καθαρά

3. Εχει τρομερή κάμερα 

4. Καλύτερη οθόνη , αισθητή διαφορά

 

τα άλλα μπαταρία , κλπ εντός των ημερών !!



#1164   Mikachuchios

Mikachuchios

    iPH Enthousiast

  • 395 μηνύματα
  • Twitter:@Mikachuchios
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS

Δημοσίευση 03/11/2016 - 13:44

Εγω το χρησιμοποιω μονιμα με earpods 3,5 και το ανταπτορακι. σπανια θα μιλησω χωρις ακουστικα, δεν εχω παρατηρησει καποιο θεμα στο να μην με ακουνε.

Μια δυο φορες το εχω σηκωσει με το που χτυπησει το κινητο και δεν τους ακουγα εγω. Και με τα ακουστικα συνδεδεμενα και οταν τα εβγαλα επιτοπου, δεν ακουγοταν τπτ. με ξαναπηραν και ακουγοταν ενταξει.

αλλα υποθετω θα ηταν προβλημα συνδεσης και οχι κινητου.

 

Λετε να εχουμε και αλλο gate?

#gatePhone



#1165   remal

remal

    iPH Enthousiast

  • 368 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 03/11/2016 - 13:54

Εγώ όπως είχα αναφέρει hissing δεν παρατήρησα ακόμη. Σήμερα που πήγα να αλλάξω screen protector άναψα το φλας στο τέρμα bright και βγαίνει φως μεταξύ οθόνης και αλουμινίου κοινώς bleeding. Φαίνεται σε περιβάλλον με πολύ χαμηλό φωτισμό όμως όποτε κλαιν. Δεν με απασχολεί προς το παρόν, πριν λήξει η εγγύηση του 1ου χρόνου ίσως το πάω αν δεν το έχω πουλήσει να πάρω το επόμενο. Και κάτι τελευταίο προχτές από 14% πήγε χωρίς να το αγγίξω 1% σε low power mode και έσβησε. Το φόρτισα μια πλήρως και έκανα ένα hard reset. Έκτοτε όλα καλά.


Sent from my iPhone using Tapatalk

 

Όποτε και να το πας πολύ απλά δεν θα στο αλλάξουν. Μιας και το δικό μου είχε το ίδιο θέμα με το φως να βγαίνει ανάμεσα από το γυαλί και το αλουμίνιο το πήγα istorm και μετά από επικοινωνία με τα κεντρικά της Apple το πρόβλημα καταγράφηκε ως "κοσμητικό". Αφού το πήρα πίσω επικοινώνησα με το support και της έστειλα και φωτογραφίες και μετά από δική της επικοινωνία με τα κεντρικά αλλά και με το istorm πάλι δεν μου έκανε αντικατάσταση την συσκευή για τον ίδιο λόγο. Πάντως μου είπε ότι αν προκύψει κάποιο πρόβλημα που να οφείλετε σε αυτόν τον λόγο με καλύπτει η εγγύηση γιατί έχει περαστεί στο service report του τηλεφώνου. 

 

Περαστικά μας λοιπόν!!!



#1166   MichaelDim96

MichaelDim96

    iPH Enthousiast

  • 407 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S
  • Tablet:iPad 3 +4G

Δημοσίευση 03/11/2016 - 15:03

Εγώ δεν έχω αντιμετωπίσει θέμα με τα ακουστικά και το αν με ακούνε ή όχι. Αλλά όσοι το έχετε δεν νομίζω να είναι θέμα κινητού. Μάλλον Software που θα διορθωθεί.


Sent from my iPhone using Tapatalk

#1167   rromeodim

rromeodim

    iPH Guru

  • 9778 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 03/11/2016 - 15:26

Καλημέρα και πραγματικά ΕΛΕΟΣ συνέχεια διαβάζω προβλήματα όπως έχω κ εγώ με το κινητό μου... παλιά αγοράζαμε κινητα κ κανένα πρόβλημα τώρα δώσαμε τόσα λεφτά κι αντί να μας δώσουν ολοκαίνουριες συσκευές καθόμαστε κ γράφουμε τον πόνο μας....με ανακατασκευασμενες συσκευές!!

Σε φορουμ κυριως για προβληματα γραφουν οι χρηστες οταν αναφερονται σε συσκευες η σε λειτουργικα, αλλιως τι νοημα εχει.

 

Εγώ δεν έχω αντιμετωπίσει θέμα με τα ακουστικά και το αν με ακούνε ή όχι. Αλλά όσοι το έχετε δεν νομίζω να είναι θέμα κινητού. Μάλλον Software που θα διορθωθεί.


Sent from my iPhone using Tapatalk

ξεθαψα χτες βραδυ ενα sony bluetooth και το ξεσκισα ολο το βραδυ σε κλησεις. Οντως υπαρχει θεμα. Οταν αφηνα για αρκετη ωρα το τηλ στη τσεπη μου και με καλουσε καποιος τοτε 1 στις 10 φορες κομπλαρε η επικοινωνια τουτεστιν δεν πατιοταν η συσκευη και το sony σαν να αποσυνδεοταν εντελως για τον ιδιο ακριβως χρονο δηλ περιπου 5-10 δευτερ. Φυσικα εχανα τη κληση και καπακι που με επαιρνε ο αλλος δουλευε κανονικα. Σε ενα διαστημα 5 ωρων μου το εκανε 3 φορες με συνεχεις δοκιμες. Το 6s μου ειναι σε 10.1.1 και ακομα δεν το εχω παει στη beta 10.2 να δω τι γινεται εκει.



#1168   NastyCloud

NastyCloud

    iPH newbie

  • 8 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 03/11/2016 - 15:54

Καλησπέρα και απο εμένα,

 

μέχρι στιγμής το 32άρι 7 black matt δεν μου έχει βγάλει κανένα πρόβλημα και είμαι πολύ ευχαριστημένος για αυτό.

Το μόνο θέμα μου είναι ότι δεν μου αρέσει αισθητικά το μαύρο τηλέφωνο :lol: :lol:

Το κατάλαβα λίγο αργά βέβαια, οπότε αν κάποιος ενδιαφέρεται για ανταλλαγή με silver ή gold είμαι μέσα, αρκεί να είναι αψεγάδιαστό σαν το δικό μου.

 

 

Εδώ έρχεται η ερώτηση.....

 

Αν βρεθεί ένας άνθρωπος που θέλει να ανταλάξει εγώ πώς μπορώ να τσεκάρω αν το δικό του είχε αυτά τα προβλήματα που αναφέρονται στις προηγούμενες σελίδες? :wacko: :wacko:

 

Υγ.έχω βάλει και αγγελία στο φορουμ αν ενδιαφέρεται κανεις με φωτος κτλ.


Τελευταία επεξεργασία από: NastyCloud, 03/11/2016 - 15:55


#1169   Rocket

Rocket

    iPH Contributor

  • 1085 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο

Δημοσίευση 03/11/2016 - 16:22

αυριο παραλαμβανω το Silveraki μου που φετος ειναι το πιο ομορφο αισθητικα!!!


Τελευταία επεξεργασία από: Rocket, 03/11/2016 - 16:26

 SIA -  MIDNIGHT DECISIONS   :wub:


#1170   giolnts

giolnts

    iPH Elite Poster

  • 3429 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen

Δημοσίευση 03/11/2016 - 16:40

Όποτε και να το πας πολύ απλά δεν θα στο αλλάξουν. Μιας και το δικό μου είχε το ίδιο θέμα με το φως να βγαίνει ανάμεσα από το γυαλί και το αλουμίνιο το πήγα istorm και μετά από επικοινωνία με τα κεντρικά της Apple το πρόβλημα καταγράφηκε ως "κοσμητικό". Αφού το πήρα πίσω επικοινώνησα με το support και της έστειλα και φωτογραφίες και μετά από δική της επικοινωνία με τα κεντρικά αλλά και με το istorm πάλι δεν μου έκανε αντικατάσταση την συσκευή για τον ίδιο λόγο. Πάντως μου είπε ότι αν προκύψει κάποιο πρόβλημα που να οφείλετε σε αυτόν τον λόγο με καλύπτει η εγγύηση γιατί έχει περαστεί στο service report του τηλεφώνου.

Περαστικά μας λοιπόν!!!

Δεν καταλαβαίνω τι μου λες εγώ έχω πάει στην infoquest στο παρελθόν 1 5αρι και ένα 5s και το άλλαξαν κανονικά. Μήπως να προσπαθήσεις και μια infoquest?? Ποτέ δεν ξέρεις.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 14

0 μέλη, 14 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες