Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * * 6 ψήφοι

Τα πρώτα iPhone 7/7Plus - Εντυπώσεις


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
3342 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#1186   Kalogeros

Kalogeros

    iPH newbie

  • 57 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7 Plus
  • Tablet:iPad Air 2 +4G

Δημοσίευση 03/11/2016 - 23:29

Ξαναλέμε. Είναι χαζές δικαιολογίες που σε Apple Store το πιο πιθανό είναι να στο αντικαταστήσουν.
 

Αναλόγως τι λογ/σμό έχεις και μετά το Router σου.

Gmail έχω φιλε

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#1187   androidlife

androidlife

    iPH newbie

  • 15 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 03/11/2016 - 23:29

Παίδες εμένα το πρόβλημα που αναφέρει ο parafron παραπάνω μου φαίνεται το πιο σοβαρό.
Καλό το fixακι που έδωσε παρακάτω ο φίλος, αλλά δεν είναι τίποτα άλλο παρά ένα φίλτρο που πέφτει από πάνω για να κρύψει τον ικτερο του τηλεφώνου. Αυτό δε λύνει το πρόβλημα, απλά το σκεπαζει. Αυτό που δεν ξέρω είναι αν όλα τα iPhone 7 /plus παρουσιάζουν αυτό το χάλι /μουνταδα στην οθόνη με τραγικό λευκο η είναι μόνο συγκεκριμένα κομμάτια...

#1188   Kalogeros

Kalogeros

    iPH newbie

  • 57 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7 Plus
  • Tablet:iPad Air 2 +4G

Δημοσίευση 03/11/2016 - 23:30

Παίδες εμένα το πρόβλημα που αναφέρει ο parafron παραπάνω μου φαίνεται το πιο σοβαρό.
Καλό το fixακι που έδωσε παρακάτω ο φίλος, αλλά δεν είναι τίποτα άλλο παρά ένα φίλτρο που πέφτει από πάνω για να κρύψει τον ικτερο του τηλεφώνου. Αυτό δε λύνει το πρόβλημα, απλά το σκεπαζει. Αυτό που δεν ξέρω είναι αν όλα τα iPhone 7 /plus παρουσιάζουν αυτό το χάλι /μουνταδα στην οθόνη με τραγικό λευκο η είναι μόνο συγκεκριμένα κομμάτια...

πρεπει να ειναι όλα
Έχω δει τρία μέχρι τώρα φίλων ...

#1189   nikosgnr

nikosgnr

    iPH Legendarious

  • 113589 μηνύματα
  • Twitter:@nikosgnr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • GameCenter:nikosgnr

Δημοσίευση 03/11/2016 - 23:46

Gmail έχω φιλε

Το Gmail δεν έχει Push στη Native εφαρμογή για νεότερους λογ/σμούς.

 

Απο το επίσημο App μόνο ή κάποιο 3rd Party App.


| JailBreak Means System Customization |

LG8ISzO.gif

#1190   Paraskevas

Paraskevas

    iPH newbie

  • 48 μηνύματα

Δημοσίευση 03/11/2016 - 23:47

Είχα διαβάσει κάπου ότι τα 7Plus 128 Gb μηλόφωνα δεν είχαν αυτό το θόρυβο με την οθόνη. Ωστόσο σήμερα, 2 κινητά που έτυχε να πέσουν στα χέρια μου, ένα χρυσό και ένα μαύρο, το έκαναν έντονα. Σε ξένο φόρα που διάβαζα, το creacking sound παρουσιάζεται κυρίως στα matt black, αλλά μετά το σημερινό πιστεύω ότι είναι τυχαίο...Πολλοί διορθώνουν το συγκεκριμένο ζήτημα ξεσφίγγωντας λίγο τα βιδάκια στο κάτω μέρος της συσκευής.



#1191   archthanos

archthanos

    iPH Contributor

  • 1078 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen + 4G

Δημοσίευση 04/11/2016 - 00:00

Είχα διαβάσει κάπου ότι τα 7Plus 128 Gb μηλόφωνα δεν είχαν αυτό το θόρυβο με την οθόνη. Ωστόσο σήμερα, 2 κινητά που έτυχε να πέσουν στα χέρια μου, ένα χρυσό και ένα μαύρο, το έκαναν έντονα. Σε ξένο φόρα που διάβαζα, το creacking sound παρουσιάζεται κυρίως στα matt black, αλλά μετά το σημερινό πιστεύω ότι είναι τυχαίο...Πολλοί διορθώνουν το συγκεκριμένο ζήτημα ξεσφίγγωντας λίγο τα βιδάκια στο κάτω μέρος της συσκευής.

3 plus έχω δει (όλα ματ μαύρα) και 2 7αρια κανονικά και κανένα δεν είχε θόρυβο στην οθόνη. 

Όλα όμως είχαν hissing (εκτός από το δικό μου αντικατάστασης) και το ένα είχε αισθητά πιο χαμηλή ένταση στο ηχείο (δεν το είχα ξαναδιαβάσει σαν πρόβλημα, αλλά το παρατήρησα σε μια συσκευή)

 

 

Παίδες εμένα το πρόβλημα που αναφέρει ο parafron παραπάνω μου φαίνεται το πιο σοβαρό.
Καλό το fixακι που έδωσε παρακάτω ο φίλος, αλλά δεν είναι τίποτα άλλο παρά ένα φίλτρο που πέφτει από πάνω για να κρύψει τον ικτερο του τηλεφώνου. Αυτό δε λύνει το πρόβλημα, απλά το σκεπαζει. Αυτό που δεν ξέρω είναι αν όλα τα iPhone 7 /plus παρουσιάζουν αυτό το χάλι /μουνταδα στην οθόνη με τραγικό λευκο η είναι μόνο συγκεκριμένα κομμάτια...

Αυτό με την κίτρινη οθόνη δεν καταλαβαίνω...δεν είδα σε κανένα από τα παραπάνω κάτι ιδιαίτερο. Μια χαρά άσπρες και εξαιρετικά φωτεινές είναι. Πιθανόν αν τις συγκρίνουμε με 6s να είναι λίγο πιο θερμές οι αποχρώσεις τους, αλλά κίτρινες δεν τις λες.

Αν μιλάμε για κάτι πολύ έντονο, ίσως είναι ελλατωματικό κομμάτι.

 

 

 


Τελευταία επεξεργασία από: archthanos, 04/11/2016 - 00:00


#1192   Rena25

Rena25

    iPH newbie

  • 63 μηνύματα
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Κινητό: iPhone 7

Δημοσίευση 04/11/2016 - 01:24

Εμένα δεν μαρεσει αυτή η κιτρινιλα καθόλου γενικά δεν μαρεσε τίποτα στο κινητό με τίποτα τα θεωρώ τσάμπα λεφτά δεν έχει καμία διαφορά με το 6s το 7 και αισθητικά το 6s ήταν καλύτερο θα το ξανά σκεφτώ πολύ να αγοράσω apple προϊόν !

#1193   rromeodim

rromeodim

    iPH Guru

  • 9778 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 04/11/2016 - 01:38

Εμένα δεν μαρεσει αυτή η κιτρινιλα καθόλου γενικά δεν μαρεσε τίποτα στο κινητό με τίποτα τα θεωρώ τσάμπα λεφτά δεν έχει καμία διαφορά με το 6s το 7 και αισθητικά το 6s ήταν καλύτερο θα το ξανά σκεφτώ πολύ να αγοράσω apple προϊόν !

ετσι που το λες λογικο ακουγεται



#1194   Rena25

Rena25

    iPH newbie

  • 63 μηνύματα
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Κινητό: iPhone 7

Δημοσίευση 04/11/2016 - 01:49

ad5cec44113693df9b22cbfb7bb941c6.png
Δες και την μπαταρια,το παραμικρο προβλημα δεν εχει
Sent from my iPhone using Tapatalk

Ποια εφαρμογή είναι αυτή;;;;

#1195   Rena25

Rena25

    iPH newbie

  • 63 μηνύματα
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Κινητό: iPhone 7

Δημοσίευση 04/11/2016 - 01:53

ετσι που το λες λογικο ακουγεται


Δεν ξέρω σκέφτομαι να το πουλήσω από όλα τα προηγούμενα μου iPhone ήμουν ικανοποιημένη όπως και από το iPad Pro υπέρικανόποιημενη το 7αρι με απογοήτευσε πλήρως...Καμία διαφορά τόσο λειτουργικά όσο κ αισθητικά και με στεναχωρεί που διαβάζω από πολλούς χρήστες ότι έχουν πολλά προβλήματα με την συσκευή τους !

#1196   parafron4

parafron4

    iPH Elite Poster

  • 3006 μηνύματα
  • Twitter:@parafron4
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • GameCenter:parafron4-

Δημοσίευση 04/11/2016 - 02:21

Δεν ξέρω σκέφτομαι να το πουλήσω από όλα τα προηγούμενα μου iPhone ήμουν ικανοποιημένη όπως και από το iPad Pro υπέρικανόποιημενη το 7αρι με απογοήτευσε πλήρως...Καμία διαφορά τόσο λειτουργικά όσο κ αισθητικά και με στεναχωρεί που διαβάζω από πολλούς χρήστες ότι έχουν πολλά προβλήματα με την συσκευή τους !


Δεν ξερω αν το ανέφερες αλλα αφου εχεις τόσα προβλήματα γιατί δεν το πας για αντικατάσταση;


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

#1197   rromeodim

rromeodim

    iPH Guru

  • 9778 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 04/11/2016 - 02:28

Δεν ξέρω σκέφτομαι να το πουλήσω από όλα τα προηγούμενα μου iPhone ήμουν ικανοποιημένη όπως και από το iPad Pro υπέρικανόποιημενη το 7αρι με απογοήτευσε πλήρως...Καμία διαφορά τόσο λειτουργικά όσο κ αισθητικά και με στεναχωρεί που διαβάζω από πολλούς χρήστες ότι έχουν πολλά προβλήματα με την συσκευή τους !

θα σε συμβουλευα να μην παιρνεις αποφασεις εν θερμω. Ειναι σπαστικο το καταλαβαινω οταν μας τυχαινουν τετοιες αναποδιες αλλα ολα στο προγραμμα ειναι. Δεν ειναι πολλα τα προβληματα που εχουν τα 7αρια, λιγα ειναι σχετικα με αλλες φουρνιες απλα αν καθεσαι και διαβαζεις συνεχεια καποια συγκεκριμενα τοπικ θα φρικαρεις γιατι λογικο ειναι να ποσταρουν κυριως οσοι εχουν προβληματα.Παντα μα παντα γινεται αυτο τους πρωτους 3 μηνες και μετα τα πραγματα καλμαρουν.

Τις διαφορες λειτουργικα τις καταλαβαινεις αναλογα με τη χρηση που κανεις και τι εφαρμογες χρησιμοποιεις και θα τις καταλαβαινεις πολυ πιο εντονα οσο περναει ο καιρος.Μην αδικεις τσαμπα τις συσκευες.Και εγω 6s εχω αλλα αν μου εδινες το 7αρι σου δεν θα με χαλαγε :)



#1198   Rena25

Rena25

    iPH newbie

  • 63 μηνύματα
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Κινητό: iPhone 7

Δημοσίευση 04/11/2016 - 02:48

Δεν θέλω μια ανακατασκευασμενη συσκευή γιαυτο...! Χαχαχα χάρισα το 6s μου στον αδερφό μου όχι και το 7😜

#1199   parafron4

parafron4

    iPH Elite Poster

  • 3006 μηνύματα
  • Twitter:@parafron4
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • GameCenter:parafron4-

Δημοσίευση 04/11/2016 - 03:28

Και προτιμάς δηλαδή να εχεις μια προβληματική συσκευη;


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

#1200   Rena25

Rena25

    iPH newbie

  • 63 μηνύματα
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Κινητό: iPhone 7

Δημοσίευση 04/11/2016 - 03:32

Προβληματική στο ότι ακούγεται αυτός ο περίεργος ήχος στο βίντεο ή η κιτρινιλα δεν τα θεωρώ ότι θα πεθάνω κιόλας ... απλά επισημανα ότι για 850ε και 1000€ θα έπρεπε να ήταν αψεγάδιαστα ... αν αναβοσβήνε προφανώς θα το άλλαζα.

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 738

0 μέλη, 738 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες