Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * * 6 ψήφοι

Τα πρώτα iPhone 7/7Plus - Εντυπώσεις


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
3342 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#1366   andreas73

andreas73

    iPH User

  • 119 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 08/11/2016 - 22:06

Sorry. Εννοούσα ότι διόρθωσα το link που δεν έπαιζε, όχι τον θόρυβο... :P  



Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#1367   archthanos

archthanos

    iPH Contributor

  • 1078 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen + 4G

Δημοσίευση 08/11/2016 - 22:36

Ένα 10% του θορύβου έχει παραμείνει και στην συσκευή αντικατάστασης κατά το βίντεο αλλά δεν ακούγεται στην πλάτη του κινητού καθόλου.

Κάνουν αντικατάσταση χωρίς δεύτερη κουβέντα.

Βέβαια έχουμε και το άλλο θέμα με τις ταχυτητες εγγραφής.

Παρέδωσα τηλ με έντονο hissing και ταχύτητα 80 mbytes/sec και παρέλαβα τηλ χωρίς hissing σχεδόν και μισή ταχύτητα εγγραφής.

Η ταχύτητα δεν αναγνωρίζεται σαν πρόβλημα, μετά από τυχαία επίσκεψη μου στο document.

Δοκιμάσαμε με ένα 6s μάλλον 64αρι αν είδα καλά και ενώ περίμενα να δω διαφορά για να πω στον τεχνικό ( που με ανέχτηκε χωρίς να με βρίσει [emoji12]) ορίστε είναι αισθητά πιο αργό, τι κάνουμε, μας βγήκε να έχει και εκείνο κοντά στα 45mbytes.

Γενικά δεν το είχε υπόψιν του σαν θέμα και δεν μου συνέστησε να κάνω αντικατσταση ξανά, αλλά να το παρακολουθήσω & βλέπουμε στη διάρκεια της εγγύησης.

Στην αντίστοιχη περίπτωση με το hissing σε 5 λεπτά το είχε παραλάβει για άμεση αντικατάσταση.


Sent from my iPhone using Tapatalk

#1368   andreas73

andreas73

    iPH User

  • 119 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 08/11/2016 - 22:43

Όπως έγραψα και πιο πάνω, το δικό μου κατασκευάστηκε πριν δυο εβδομάδες, συνεπώς και αντικατάσταση να ζητήσω δεν παίζει να πάρω νεότερη παρτίδα. Πάντως από τα βίντεο που ακούω, τον ίδιο θόρυβο κάνει.


Sent from my iPhone using Tapatalk

#1369   gas

gas

    iPH Elite Poster

  • 2750 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S
  • GameCenter:Gasantony

Δημοσίευση 08/11/2016 - 22:45

Βρε παιδιά σορρυ αλλά για να μην ψάχνω μια ώρα. Πως μπορώ να προσθέσω συντόμευση για την ενεργοποίηση απενεργοποίηση των δεδομένων (τα data)


Αν έχεις 6s η 7 πατάς παρατεταμένα το settings και σε πάει αμέσως εκεί . Δεν υπάρχει άλλη λύση χωρίς jb

#1370   gmazanakis

gmazanakis

    iPH User

  • 189 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 08/11/2016 - 22:52

Αν έχεις 6s η 7 πατάς παρατεταμένα το settings και σε πάει αμέσως εκεί . Δεν υπάρχει άλλη λύση χωρίς jb


Thanks

#1371   YAz

YAz

    iPH Contributor

  • 1606 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad mini

Δημοσίευση 08/11/2016 - 23:17

Ένα 10% του θορύβου έχει παραμείνει και στην συσκευή αντικατάστασης κατά το βίντεο αλλά δεν ακούγεται στην πλάτη του κινητού καθόλου.

Κάνουν αντικατάσταση χωρίς δεύτερη κουβέντα.

Βέβαια έχουμε και το άλλο θέμα με τις ταχυτητες εγγραφής.

Παρέδωσα τηλ με έντονο hissing και ταχύτητα 80 mbytes/sec και παρέλαβα τηλ χωρίς hissing σχεδόν και μισή ταχύτητα εγγραφής.

Η ταχύτητα δεν αναγνωρίζεται σαν πρόβλημα, μετά από τυχαία επίσκεψη μου στο document.

Δοκιμάσαμε με ένα 6s μάλλον 64αρι αν είδα καλά και ενώ περίμενα να δω διαφορά για να πω στον τεχνικό ( που με ανέχτηκε χωρίς να με βρίσει [emoji12]) ορίστε είναι αισθητά πιο αργό, τι κάνουμε, μας βγήκε να έχει και εκείνο κοντά στα 45mbytes.

Γενικά δεν το είχε υπόψιν του σαν θέμα και δεν μου συνέστησε να κάνω αντικατσταση ξανά, αλλά να το παρακολουθήσω & βλέπουμε στη διάρκεια της εγγύησης.

Στην αντίστοιχη περίπτωση με το hissing σε 5 λεπτά το είχε παραλάβει για άμεση αντικατάσταση.


Sent from my iPhone using Tapatalk


Το writing speed test πως το ειδατε;

#1372   vagfilippo

vagfilippo

    iPH Elite Poster

  • 2287 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen

Δημοσίευση 08/11/2016 - 23:27

παιδες καλησπερα.
επειδη ψηλοαργησα να δω τα παραπανω post μια απλη ερωτηση-
το σφυριγμα που αναφερετε στις πρωτες παρτιδες του 7 πως το τρεκαρουμε;
Εβαλα ενα videaki στο youtube και παιζει στερεοφωνικα και ολα οκ μου φαινονται.
Υπαρχει αλλος τροπος τσεκαρισματος;
Οχι τιποτα αλλο αλλα ψηλοφρικαρα διαβαζοντας οτι αρχισαν ηδη οι αντικαταστασεις των 7

thanx

#1373   archthanos

archthanos

    iPH Contributor

  • 1078 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen + 4G

Δημοσίευση 09/11/2016 - 01:17

Το writing speed test πως το ειδατε;


Κοιτά, υπάρχουν διαφορά apps, δεν είμαι 100% σίγουρος πως δείχνουν όλα σωστά.

Test performance δείχνει πχ storage speed, αλλά είναι εφαρμογή που τελευταία φορά αναβαθμίστηκε το 2012. Δεν ξέρω αν όντως μετράει σωστά ή τζάμπα συζητάμε ....


Sent from my iPad using Tapatalk

#1374   PoluxGreece

PoluxGreece

    iPH Elite Poster

  • 3100 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7 Plus
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 09/11/2016 - 09:02

παιδες καλησπερα.
επειδη ψηλοαργησα να δω τα παραπανω post μια απλη ερωτηση-
το σφυριγμα που αναφερετε στις πρωτες παρτιδες του 7 πως το τρεκαρουμε;
Εβαλα ενα videaki στο youtube και παιζει στερεοφωνικα και ολα οκ μου φαινονται.
Υπαρχει αλλος τροπος τσεκαρισματος;
Οχι τιποτα αλλο αλλα ψηλοφρικαρα διαβαζοντας οτι αρχισαν ηδη οι αντικαταστασεις των 7

thanx

κατα την εγγραφη του βιντεο θα το ακουσεις 



#1375   DTsuras

DTsuras

    iPH Enthousiast

  • 457 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7 Plus

Δημοσίευση 09/11/2016 - 09:13

Μαλλον θα περιμενο μερικους μηνες μπας και φτιαξουν το οποιοδηποτε hissing υπαρχει..τωρα αν το δοσω πισω, παλι θα παρω συσκευει με hissing οποτε δεν υπαρχει νοημα..

#1376   PoluxGreece

PoluxGreece

    iPH Elite Poster

  • 3100 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7 Plus
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 09/11/2016 - 09:19

Μαλλον θα περιμενο μερικους μηνες μπας και φτιαξουν το οποιοδηποτε hissing υπαρχει..τωρα αν το δοσω πισω, παλι θα παρω συσκευει με hissing οποτε δεν υπαρχει νοημα..

εγω δεν πηρα κατα την εγγραφη στα βιντεο,τωρα πίσω στην πλατη αν ακούγεται μου ειναι αδιαφορο δεν βαζω το αυτί μου για να ακούσω.


Sent from my iPhone using Tapatalk

#1377   joekats

joekats

    iPH newbie

  • 7 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7
  • Tablet:iPad 3 +4G

Δημοσίευση 09/11/2016 - 09:32

Καλημέρα, θα ηθελα να κάνω ένα σχόλιο και γω όσον αφορά το νεό μου Iphone 7 το οποίο εχω λιγοτερο απο μηνα. Δυστηχώς απο την τρίτη μερα ειχα θέματα οπου εκανε crash το λογισμικό αλλα αποκατασταθηκε η ζημια μετα με επανεγκατασταση του λογισμικου. Το μεγαλο μου πρόβλημα ξεκίνησε την Κυριακή ομως. Μετα απο προπόνηση τρεξίματος και εχοντας το κινητο στη μεση μεσα σε σταντάκι μεσης διαπίστωσα οτι η εξωτερική κάμερα εχει θολώσει. Δεν εδωσα και τοση σημασία μεχρι τη στιγμη που δοκίμασα να βγαλω φωτο και ηταν θολή. Χθες πάλι εβγαλα ενα βιντεο με θολή κάμερα και παράλληλα ακουγεται ενα περιεργος ηχος. Σαν ταυτοψρονα να βγαζει φωτο επαναληπτικα. Σαν να εχει κολλήσει η κάμερα. Πραγματικα απογοητευτηκα. Ολα αυτα πιθανολογω οτι προκλήθηκαν απο τον ιδρωτα του τρεξιματος και της υγρασίας που δημιουργήθηκε μεσα στο τσαντάκι της μέσης. Κατι που ποτε δεν ειχα θεμα με τα προηγούμενα μοντέλα και αν μη τι άλλο στο 7 το οποίο διαφημίζεται και σαν το πρωτο αδιαβροχο iphone. Πραγματικα απογοήτευση. Χθες πάντως το παρεδωσα σε ενα καταστημα public για αποστολή στο service της apple και αξιώνοντας αντικατάσταση και σε καμια περιπτωση επιδιόρθωση. Θεωρω οτι εχει προβλημα στεγανότητας το κινητο. Θα ήθελα να ακουσω και την γνώμη κάποιων που μπορεί να ξερουν καποια πραγματα παραπάνω. Ευχαριστώ.

Συνημμένα αρχεία



#1378   PoluxGreece

PoluxGreece

    iPH Elite Poster

  • 3100 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7 Plus
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 09/11/2016 - 09:34

Καλημέρα, θα ηθελα να κάνω ένα σχόλιο και γω όσον αφορά το νεό μου Iphone 7 το οποίο εχω λιγοτερο απο μηνα. Δυστηχώς απο την τρίτη μερα ειχα θέματα οπου εκανε crash το λογισμικό αλλα αποκατασταθηκε η ζημια μετα με επανεγκατασταση του λογισμικου. Το μεγαλο μου πρόβλημα ξεκίνησε την Κυριακή ομως. Μετα απο προπόνηση τρεξίματος και εχοντας το κινητο στη μεση μεσα σε σταντάκι μεσης διαπίστωσα οτι η εξωτερική κάμερα εχει θολώσει. Δεν εδωσα και τοση σημασία μεχρι τη στιγμη που δοκίμασα να βγαλω φωτο και ηταν θολή. Χθες πάλι εβγαλα ενα βιντεο με θολή κάμερα και παράλληλα ακουγεται ενα περιεργος ηχος. Σαν ταυτοψρονα να βγαζει φωτο επαναληπτικα. Σαν να εχει κολλήσει η κάμερα. Πραγματικα απογοητευτηκα. Ολα αυτα πιθανολογω οτι προκλήθηκαν απο τον ιδρωτα του τρεξιματος και της υγρασίας που δημιουργήθηκε μεσα στο τσαντάκι της μέσης. Κατι που ποτε δεν ειχα θεμα με τα προηγούμενα μοντέλα και αν μη τι άλλο στο 7 το οποίο διαφημίζεται και σαν το πρωτο αδιαβροχο iphone. Πραγματικα απογοήτευση. Χθες πάντως το παρεδωσα σε ενα καταστημα public για αποστολή στο service της apple και αξιώνοντας αντικατάσταση και σε καμια περιπτωση επιδιόρθωση. Θεωρω οτι εχει προβλημα στεγανότητας το κινητο. Θα ήθελα να ακουσω και την γνώμη κάποιων που μπορεί να ξερουν καποια πραγματα παραπάνω. Ευχαριστώ.

Το θεμα ειναι θα στο περασουν η θα σου πουνε βγαινει εκτός εγγυησης λογο υγρασιας.η υγρασία ειναι εσωτερικη να φανταστώ ε?


Sent from my iPhone using Tapatalk

#1379   TXB

TXB

    iPH Contributor

  • 1596 μηνύματα
  • Twitter:@???82
  • Κινητό: iPhone 6S Plus
  • Tablet:iPad mini 3 +4G
  • GameCenter:???

Δημοσίευση 09/11/2016 - 09:36

Και πολύ καλά έκανες δεν είναι φυσιολογικό αυτό το πραγμα


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

#1380   manosvitacar

manosvitacar

    iPH Community Leader

  • 12894 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • Tablet:iPad Air 2

Δημοσίευση 09/11/2016 - 09:47

αμέσως  infoquest έπρεπε να πας για ποιο γρήγορα .



Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 3

0 μέλη, 3 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες