Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * * 6 ψήφοι

Τα πρώτα iPhone 7/7Plus - Εντυπώσεις


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
3342 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#1381   joekats

joekats

    iPH newbie

  • 7 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7
  • Tablet:iPad 3 +4G

Δημοσίευση 09/11/2016 - 09:52

Είναι εσωτερική και απο την Κυριακή δεν εχει υποχωρήσει κάν. Ολες οι άλλες λειτουργίες πραγματοποιούνται κανονικά! Θεωρώ οτι θα ηταν παράλογο να βγει εκτός εγγύησης ακόμη και αν το βουτήξεις στο νερό. Δε μπορείς να παρουσιάζεις ενα προιόν σαν ανθεκτικό στο νερό και απο την άλλη να το εξαιρείς απο την εγγυηση σε περίπτωση υγρασίας. Σε τετοια περίπτωση το τηλ θα έπρεπε να νεκρώσει τελείως πιστεύω.



Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#1382   joekats

joekats

    iPH newbie

  • 7 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7
  • Tablet:iPad 3 +4G

Δημοσίευση 09/11/2016 - 09:53

Δυστηχώς είμαι Χανιά οπότε ο μόνος τρόπος ητνα αποστολή μέσω public που το αγόρασα!!!



#1383   DTsuras

DTsuras

    iPH Enthousiast

  • 457 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7 Plus

Δημοσίευση 09/11/2016 - 10:13

Το 7/7+ Ειναι water resistance και οχι water proof.Μη μπερδευεσται.
Η αντοχη του ειναι στο 1 μετρο για 30 λεπτα. Ωραια;ωραια.

Τωρα εσυ φιλε λες πως ειναι αστειο να μην εχει εγγυση μια συσκευη με WR.
Και σου λεω οτι εχεις δικαιο εν μερι αλλα ερχομαι και σε ρωταω πως ξερει η Apple και η καθε Apple πως δεν θα χωσεις το κινητο ακομα πιο βαθια στο νερο ή περισσοτερο απο 30 λεπτα;

Αυτο που δεν καταλαβατε μερικοι ειναι πως δεν το πλασαρει ως water proof αλλα μια εξτρα προστασια στο νερο σεκαθημετινες συνθικες.Δηλαδη για να καταλαβω..αν σας εδινε και θηκη στη συσκευασια αλλα παρολαυτα κακομεταχιριζπσασταν το κινητο και ραγιζε το πιςω μερος του κινιτου θα απαιτουσατε επιδιορθωση;

Και ετσι για την ιστορια. Καμια αλλη εταιρια που εχει καλυτερο δικτη προστασιας νερου απο την Apple (βλ. Sony κλτ) δεν δινουν εγγυηση.

#1384   PoluxGreece

PoluxGreece

    iPH Elite Poster

  • 3100 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7 Plus
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 09/11/2016 - 10:22

Το 7/7+ Ειναι water resistance και οχι water proof.Μη μπερδευεσται.
Η αντοχη του ειναι στο 1 μετρο για 30 λεπτα. Ωραια;ωραια.

Τωρα εσυ φιλε λες πως ειναι αστειο να μην εχει εγγυση μια συσκευη με WR.
Και σου λεω οτι εχεις δικαιο εν μερι αλλα ερχομαι και σε ρωταω πως ξερει η Apple και η καθε Apple πως δεν θα χωσεις το κινητο ακομα πιο βαθια στο νερο ή περισσοτερο απο 30 λεπτα;

Αυτο που δεν καταλαβατε μερικοι ειναι πως δεν το πλασαρει ως water proof αλλα μια εξτρα προστασια στο νερο σεκαθημετινες συνθικες.Δηλαδη για να καταλαβω..αν σας εδινε και θηκη στη συσκευασια αλλα παρολαυτα κακομεταχιριζπσασταν το κινητο και ραγιζε το πιςω μερος του κινιτου θα απαιτουσατε επιδιορθωση;

Και ετσι για την ιστορια. Καμια αλλη εταιρια που εχει καλυτερο δικτη προστασιας νερου απο την Apple (βλ. Sony κλτ) δεν δινουν εγγυηση.

Ειναι καθημερινη συνθηκη να πέφτει το κινητο σε νερο βαθους 1 μετρου στα 30 λεπτα???απο την στιγμη που μου το παρουσιαζεις ετσι εγω θα το βαζω στην πισινα και αν παθει κατι εσυ σαν εταιρια εισαι υποχρεωμενος να δεις σε ποσο βαθος νερου το εβαλα.δεν ειναι δικο μου προβλημα ειναι δικο σου το προβλημα απο την στιγμη που μου το παρουσιαζεις σαν water resistance,και στο προβλημα του φιλου μας μιλαμε οτι επιασε υγρασια η καμερα μονο που ηταν μεσα στο τσαντάκι,και ειμαι απολυτα σιγουρος πως θα του πουνε οτι το εριξε σε νερο,εκει τι θα εχεις να πεις αν βγει εκτός εγγυησης???οταν λες πως μπαινει σε νερο ενος μετρου στα 30 λεπτα και παθει κατι πρεπει να γίνεται αντικατάσταση και οχι αν μπηκε ποιο βαθια,αυτα ειναι ιστοριες για αγριους.


Sent from my iPhone using Tapatalk

#1385   Lefty79

Lefty79

    iPH Addict

  • 665 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad 4

Δημοσίευση 09/11/2016 - 11:07

Το 7/7+ Ειναι water resistance και οχι water proof.Μη μπερδευεσται.
Η αντοχη του ειναι στο 1 μετρο για 30 λεπτα. Ωραια;ωραια.

Τωρα εσυ φιλε λες πως ειναι αστειο να μην εχει εγγυση μια συσκευη με WR.
Και σου λεω οτι εχεις δικαιο εν μερι αλλα ερχομαι και σε ρωταω πως ξερει η Apple και η καθε Apple πως δεν θα χωσεις το κινητο ακομα πιο βαθια στο νερο ή περισσοτερο απο 30 λεπτα;

Αυτο που δεν καταλαβατε μερικοι ειναι πως δεν το πλασαρει ως water proof αλλα μια εξτρα προστασια στο νερο σεκαθημετινες συνθικες.Δηλαδη για να καταλαβω..αν σας εδινε και θηκη στη συσκευασια αλλα παρολαυτα κακομεταχιριζπσασταν το κινητο και ραγιζε το πιςω μερος του κινιτου θα απαιτουσατε επιδιορθωση;

Και ετσι για την ιστορια. Καμια αλλη εταιρια που εχει καλυτερο δικτη προστασιας νερου απο την Apple (βλ. Sony κλτ) δεν δινουν εγγυηση.

Εσύ είσαι με την Apple τώρα ή με το παιδί που έπαθε αυτό που έπαθε και που θα μπορούσε να συμβεί σε όλους μας?

Και αν θες χρησιμοποίησε το google ή κανα λεξικό για τα ελληνικά σου.Ματώσανε τα μάτια μου στην προσπάθεια μου να σε διαβάσω...



#1386   joekats

joekats

    iPH newbie

  • 7 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7
  • Tablet:iPad 3 +4G

Δημοσίευση 09/11/2016 - 11:19

Παιδιά δεν υπάρχει λόγος αντιπαράθεσης εδω μέσα για το ποιοδήποτε θέμα. Όσον αφορά το ipone 7 μου πιστεύω οτ ειναι οφθαλμοφανές αμα το ανοίξουν να δουν που ειναι η υγρασία. Αν το ειχα βουτήξει όλο μέσα στο νερό και σε χρόνο πέρα απο αυτο που προβλέπει το πρωτόκολλο τους πιθανολογώ για να μην πω ότι ειμαι σίγουρος οτι το τηλέφωνο θα είχε πάθει black out. Και να τονίσω οτι σίγουρα αντιλαμβάνομαι και κατανοώ τη διαφορά μεταξυ water resistant & waterproof.



#1387   DTsuras

DTsuras

    iPH Enthousiast

  • 457 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7 Plus

Δημοσίευση 09/11/2016 - 11:21

Εσύ είσαι με την Apple τώρα ή με το παιδί που έπαθε αυτό που έπαθε και που θα μπορούσε να συμβεί σε όλους μας?
Και αν θες χρησιμοποίησε το google ή κανα λεξικό για τα ελληνικά σου.Ματώσανε τα μάτια μου στην προσπάθεια μου να σε διαβάσω...

Με το παιδι ειμαι φυσικα αλλα αν θα απαιτηση εγγυση..να ξερει οτι δεν θα την παρει..το γραφει και στο site της apple

Το ποστ μου ειναι προς ολλους και οχι προς το παιδι και μονο.

Αν παλι το περασουν στην εγγυηση..τι να πω μακαρι , διοτι ειναι κριμα για το παιδι..

Τελευταία επεξεργασία από: DTsuras, 09/11/2016 - 11:23


#1388   DTsuras

DTsuras

    iPH Enthousiast

  • 457 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7 Plus

Δημοσίευση 09/11/2016 - 11:27

Και αν θες χρησιμοποίησε το google ή κανα λεξικό για τα ελληνικά σου.Ματώσανε τα μάτια μου στην προσπάθεια μου να σε διαβάσω...

Φανταζομαι σε απο αυτους που ξερουν ελληνικα και μονο ε; αντε και λιγο αγγλικα.
Αν ηξερες 4 ξενες γλωσσες + μεγαλωσες στο εξωτερικο, θα παρακαλουσες να ηξερες εστω αυτα τα ορθογραφικα που ξερω.

Ααα και αλλη φορα κανε πιο γελοιες επιθεσεις.

Τελευταία επεξεργασία από: DTsuras, 09/11/2016 - 11:28


#1389   joekats

joekats

    iPH newbie

  • 7 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7
  • Tablet:iPad 3 +4G

Δημοσίευση 09/11/2016 - 11:43

Διαβάζοντας πολυ προσεκτικά την υποσημείωση 1 και απο ο ελληνικό και απο το αμερικνικό site διαπιστώνω μια αντίφαση όσον αφορά το τι ειναι και τι καλύπετεται. Απο την μια σου λέει splash- water and dust resistant and tested και απο την άλλη οτι " βλάβη που προκληθηκε απο υγρα δεν καλύπεται".



#1390   MichaelDim96

MichaelDim96

    iPH Enthousiast

  • 407 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S
  • Tablet:iPad 3 +4G

Δημοσίευση 09/11/2016 - 12:07

Πάντως τα γράμματα στο Jet Black δεν ξεθωριάζουν μόνο με ζελατίνες αλλά και με διάφανες θήκες. Το "iPhone" πίσω ξεθωριάζει. Σήμερα που έβγαλα την θήκη, παρατήρησα ότι έφυγε ακόμα πιο πολύ!


Sent from my iPhone using Tapatalk

#1391   bellinaki

bellinaki

    iPH Addict

  • 754 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α
  • Κινητό: Άλλο

Δημοσίευση 09/11/2016 - 13:45

ε αμα ξεθωριαζει κ με την θηκη τι βαζεισ στο Jet Black??



#1392   manosvitacar

manosvitacar

    iPH Community Leader

  • 12894 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • Tablet:iPad Air 2

Δημοσίευση 09/11/2016 - 13:47

το βάζεις βιτρίνα και το βλέπεις τι όμορφο που είναι  :lol:



#1393   Paris1986

Paris1986

    iPH Community Leader

  • 12728 μηνύματα
  • Twitter:@par1scha
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Pro 1st gen
  • GameCenter:Par1s

Δημοσίευση 09/11/2016 - 13:57

ε αμα ξεθωριαζει κ με την θηκη τι βαζεισ στο Jet Black??

 

Πωλητήριο.



#1394   manosvitacar

manosvitacar

    iPH Community Leader

  • 12894 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • Tablet:iPad Air 2

Δημοσίευση 09/11/2016 - 14:03

μετά από λίγο στις αγγελίες όταν βάζεις για πώληση jet black θα κλειδώνει μόνο συναλλαγή χέρι χέρι και έλεγχο με ακτίνες Χ  :P



#1395   tgousopoulos

tgousopoulos

    iPH Intergalactic Leader

  • 21640 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad 4
  • GameCenter:tgousopoulos

Δημοσίευση 09/11/2016 - 14:31

Να σας βαλω λιγο φωτια μιας και απο οτι ειδα δεν ειμαι ο μονος που συνεβη.

Το 7 Plus που πηρα μαλλον ηταν απο τις πρωτες παρτιδες καθως το χα τελη Σεπτεμβρη και δεν ειχα κανενα θεμα παρα μονο το περιφημο hissing που δε περναγε στο βιντεο αλλα ακουγοταν αν κολλαγες το αυτι στη πλατη. Δε πολυασχοληθηκα γιατι δεν με ενοχλουσε και οσα αλλα ειδα εκαναν το ιδιο.
Πριν καμια βδομαδα πηρε ο κοπελα μου ενα Plus το σεταρω βαζω το αυτι στη πλατη και δεν ακουγεται χριστος. Ουτε καν κατα τη διαρκεια του restore ουτε σε geekbench ουτε σε εγγραφη 4K video. Πουθενα.
Τα κανα μια τραμπα και ησυχασα για το γαμωτο. :P

Τι στο διαολο σιγαστηρα βαλανε; :P

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 8

0 μέλη, 8 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες