Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * * 6 ψήφοι

Τα πρώτα iPhone 7/7Plus - Εντυπώσεις


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
3342 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#1441   giolnts

giolnts

    iPH Elite Poster

  • 3429 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen

Δημοσίευση 10/11/2016 - 15:09

Με τέτοιες θήκες τύπου puro,veil,peel,elago,cafel κλπ θελει ζελατίνα πισω ρε σεις περνάει η σκόνη και κανει σημάδια. Δεν έχει να κανει με το χρωμα. Σε gold 6αρι φίλου άσπρες κουκκίδες στην πλάτη με την puro, στην κοπέλας μου το 6s space grey τα ιδια.[emoji849]

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#1442   soniasim

soniasim

    iPH Contributor

  • 1498 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α
  • Κινητό: Άλλο

Δημοσίευση 10/11/2016 - 15:26

Με τέτοιες θήκες τύπου puro,veil,peel,elago,cafel κλπ θελει ζελατίνα πισω ρε σεις περνάει η σκόνη και κανει σημάδια. Δεν έχει να κανει με το χρωμα. Σε gold 6αρι φίλου άσπρες κουκκίδες στην πλάτη με την puro, στην κοπέλας μου το 6s space grey τα ιδια.[emoji849]

Πάντως στο 6s Plus που το είχα με την silicone της Apple από την πρώτη μέρα, όταν έβγαλα τη θήκη παρατήρησα άλλο, πιο ξεθωριασμένο χρώμα στο κάτω μέρος που ήταν εκτεθειμένο και μάλιστα ξεχώριζα καθαρά το σχήμα της θήκης, δε θέλω ούτε να σκεφτώ τι θα αντικρύσω μετά από ένα χρόνο στο matte black όταν τη βγάλω (έχω πάρει πάλι την original silicone).

#1443   giolnts

giolnts

    iPH Elite Poster

  • 3429 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen

Δημοσίευση 10/11/2016 - 15:44

Πάντως στο 6s Plus που το είχα με την silicone της Apple από την πρώτη μέρα, όταν έβγαλα τη θήκη παρατήρησα άλλο, πιο ξεθωριασμένο χρώμα στο κάτω μέρος που ήταν εκτεθειμένο και μάλιστα ξεχώριζα καθαρά το σχήμα της θήκης, δε θέλω ούτε να σκεφτώ τι θα αντικρύσω μετά από ένα χρόνο στο matte black όταν τη βγάλω (έχω πάρει πάλι την original silicone).

Καλα ειναι να τη βγάζεις 2 φορές το μήνα να καθαρίζεται το τηλ.

#1444   soniasim

soniasim

    iPH Contributor

  • 1498 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α
  • Κινητό: Άλλο

Δημοσίευση 10/11/2016 - 15:51

Καλα ειναι να τη βγάζεις 2 φορές το μήνα να καθαρίζεται το τηλ.

Μη νομίζεις, επειδή η θήκη είναι πολύ tight, εκεί που προστάτευε το τηλέφωνο το χρώμα είχε μείνει τελείως αναλλοίωτο και δεν είχε βρωμίσει καθόλου μπορώ να πω... Το πρόβλημα ήταν μόνο στο κάτω μέρος, που λόγω του ότι δεν προστατευόταν από τη θήκη είχε γίνει αρκετά πιο ανοιχτόχρωμο...

#1445   jimmakos

jimmakos

    iPH Community Leader

  • 10198 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad 2

Δημοσίευση 10/11/2016 - 15:57

Με τέτοιες θήκες τύπου puro,veil,peel,elago,cafel κλπ θελει ζελατίνα πισω ρε σεις περνάει η σκόνη και κανει σημάδια. Δεν έχει να κανει με το χρωμα. Σε gold 6αρι φίλου άσπρες κουκκίδες στην πλάτη με την puro, στην κοπέλας μου το 6s space grey τα ιδια.[emoji849]

Κάτι τέτοιο που λες είναι, αλλά είναι απαράδεκτο πραγματικά...Παίρνεις θήκη για να το προστατέψεις από τις γρατζουνιές και τις πτώσεις και στο τέλος την βγάζεις και έχει γίνει χάλια. 

 

Σε ασημί iPhone 6 και ασημί iPhone 6S Plus δεν είχα ανάλογο περιστατικό. 


Once You Go Mac You Never Go Back

#1446   giolnts

giolnts

    iPH Elite Poster

  • 3429 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen

Δημοσίευση 10/11/2016 - 16:04

Κάτι τέτοιο που λες είναι, αλλά είναι απαράδεκτο πραγματικά...Παίρνεις θήκη για να το προστατέψεις από τις γρατζουνιές και τις πτώσεις και στο τέλος την βγάζεις και έχει γίνει χάλια.

Σε ασημί iPhone 6 και ασημί iPhone 6S Plus δεν είχα ανάλογο περιστατικό.

Απλώς στο ασημί και να γίνουν δεν ειναι τοςο εμφανή.

#1447   giolnts

giolnts

    iPH Elite Poster

  • 3429 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen

Δημοσίευση 10/11/2016 - 16:06

Μη νομίζεις, επειδή η θήκη είναι πολύ tight, εκεί που προστάτευε το τηλέφωνο το χρώμα είχε μείνει τελείως αναλλοίωτο και δεν είχε βρωμίσει καθόλου μπορώ να πω... Το πρόβλημα ήταν μόνο στο κάτω μέρος, που λόγω του ότι δεν προστατευόταν από τη θήκη είχε γίνει αρκετά πιο ανοιχτόχρωμο...

Πολυ περίεργο πάντως...[emoji52]

#1448   YAz

YAz

    iPH Contributor

  • 1606 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad mini

Δημοσίευση 10/11/2016 - 16:16

Παρατήρησε κανείς τίποτα με το bluetooth ?

Την πρώτη συσκευή iphone 7 που είχα στην κατοχή μου την είχα συνδέσει με bluetooth στο αυτοκίνητό μου για ανοιχτή ακρόαση, και δούλευε κανονικά, και τώρα με την 2η που πήρα, το 128GB, την συνδέω και δεν ακούγεται ο ήχος.

Είχε κανείς περιστατικά με bluetooth συσκευές;



#1449   Rena25

Rena25

    iPH newbie

  • 63 μηνύματα
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Κινητό: iPhone 7

Δημοσίευση 10/11/2016 - 16:36

Καλησπέρα λοιπόν εγώ το δοκίμασα το κινητό στο ντουζ φωτό κ βίντεο δεν έπαθε τίποτα μια χαρά σήμερα το πούλησα και πήρα το χρυσό γιατί δεν μαρεσε το μαύρο matte .! Anyway θα ανεβάσω ένα βίντεο να μου πείτε αν είναι νορμαλ ο ήχος με
απόλυτη ησυχία !

Συνημμένα αρχεία



#1450   andreas73

andreas73

    iPH User

  • 119 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 11/11/2016 - 06:40

Εγώ σήμερα πάω να δώσω για αντικατάσταση το 256αρι. Η αλήθεια ειναι ότι δεν κάνει θόρυβο η πλάτη, μόνο ένα θόρυβο στο βίντεο, όμως ο πραγματικός λόγος που ξενέρωσα ειναι με την οθόνη. Έχετε διαβάσει περί κίτρινου. Βάζοντας το δίπλα στο 6+ η διαφορά ήταν εμφανής. Παρόλα αυτά, και επειδή διάβασα όλες τις παπα@@@ες ότι έχει άλλο εύρος και ότι φτιάχνει μέσα απο τις ρυθμίσεις (έτσι χαλάνε όλα τα χρώματα), λέω οκ έτσι θα είναι. Πηγα λοιπόν μια βόλτα στη Vodafone Αγίας Παρασκευής και το σύγκρινα με μαύρο 7 και 7+. Μετά απο αυτό η αλλαγή ειναι μονόδρομος. Και ρωτάω αν οι οθόνες ειναι πιο θερμές απο του 6 και του 6s τότε γιατί αυτές που είδα ήταν τέλειες χωρίς ίχνος κιτρινιλας; Ας μας απαντήσουν αυτοί που γράφουν ότι έτσι ειναι όλες. Δυστυχώς δεν ειναι προδιαγραφή, αλλά αστοχία σε παρτίδες.
Αν παω iSquere θα πάρω άμεσα αντικατάσταση ή να το παω μέσω Vodafone;


Sent from my iPhone using Tapatalk

#1451   parex

parex

    iPH Elite Poster

  • 3175 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 11/11/2016 - 08:10

Εγώ σήμερα πάω να δώσω για αντικατάσταση το 256αρι. Η αλήθεια ειναι ότι δεν κάνει θόρυβο η πλάτη, μόνο ένα θόρυβο στο βίντεο, όμως ο πραγματικός λόγος που ξενέρωσα ειναι με την οθόνη. Έχετε διαβάσει περί κίτρινου. Βάζοντας το δίπλα στο 6+ η διαφορά ήταν εμφανής. Παρόλα αυτά, και επειδή διάβασα όλες τις παπα@@@ες ότι έχει άλλο εύρος και ότι φτιάχνει μέσα απο τις ρυθμίσεις (έτσι χαλάνε όλα τα χρώματα), λέω οκ έτσι θα είναι. Πηγα λοιπόν μια βόλτα στη Vodafone Αγίας Παρασκευής και το σύγκρινα με μαύρο 7 και 7+. Μετά απο αυτό η αλλαγή ειναι μονόδρομος. Και ρωτάω αν οι οθόνες ειναι πιο θερμές απο του 6 και του 6s τότε γιατί αυτές που είδα ήταν τέλειες χωρίς ίχνος κιτρινιλας; Ας μας απαντήσουν αυτοί που γράφουν ότι έτσι ειναι όλες. Δυστυχώς δεν ειναι προδιαγραφή, αλλά αστοχία σε παρτίδες.
Αν παω iSquere θα πάρω άμεσα αντικατάσταση ή να το παω μέσω Vodafone;


Sent from my iPhone using Tapatalk


Η Vodafone θα το στείλει σε αυτούς, για μένα να το πας καλύτερα εσύ.
Την ασφάλεια της Vodafone την έχεις κάνει ?

#1452   andreas73

andreas73

    iPH User

  • 119 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 11/11/2016 - 09:18

Η Vodafone θα το στείλει σε αυτούς, για μένα να το πας καλύτερα εσύ.
Την ασφάλεια της Vodafone την έχεις κάνει ?


Ναι. Έχει κάποια σημασία;


Sent from my iPhone using Tapatalk

#1453   parex

parex

    iPH Elite Poster

  • 3175 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 11/11/2016 - 09:35

Ναι. Έχει κάποια σημασία;


Sent from my iPhone using Tapatalk

Να το πας Vodafone τότε γιατί θα πάρεις άλλο ανακατασκευασμενο με άλλο imei και μετά δεν θα σου αναγνωριζουν την ασφάλεια. Αστουσ να κάνουν αυτή όλη τη διαδικασία


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

#1454   Rocket

Rocket

    iPH Contributor

  • 1085 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο

Δημοσίευση 11/11/2016 - 09:58

Επιτέλους!!!

Το έχω στα χέρια μου!!

:D  :D  :D

Συνημμένα αρχεία


 SIA -  MIDNIGHT DECISIONS   :wub:


#1455   jimmakos

jimmakos

    iPH Community Leader

  • 10198 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad 2

Δημοσίευση 11/11/2016 - 10:54

Και οι φωτογραφίες από το iPhone 7 matte black που έγιναν τα σημάδια.

53a82b1693f1fa4d5e487deffe59234e.jpg
e1a063514a4562439470a2a5daccfccf.jpg


Sent from my iPhone using Tapatalk
Once You Go Mac You Never Go Back

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 17

0 μέλη, 17 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες