Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * * 3 ψήφοι

MacBook Pro (2016): Με TouchBar και Touch ID


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
243 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#106   hal

hal

    iPH Member

  • 277 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 30/10/2016 - 18:29

Αν ηξερα τι δουλεια κανεις θα σου απαντουσα εξιδικευμενα ποσο χρησιμα ειναι τα 32 σε σχεση με τα 16 mb ram σε εππαγελματική χρηση.

Αλλα επειδη τρολλαρεις θα πω απλα σκεψου το iphone plus 7 me 3 gb γιατι ειναι πιο γρηγορο απο τ'αλλα...

Συγνωμη που καποιοι αγοραζουμε υπολογιστη για εργαλειο δουλειας και σου χαλαμε την εικονα του ικανοποιημενου χρηστη.

 

Τωρα για Ελληνες βλαχουσ ασχετους που αν τουσ διαβαζαν οι ξενοι θα γελαγαν,,,ασχολιαστο

απλα διαβασε τι λενε ολοι οι ξενοι που σεβεσαι τη γνωμη τους για τα 16gb.

ΔΕΣ απλα τα σχολια εδώ...

http://www.macrumors...m-battery-life/

 

Για τις θυρες ολες σ'ενα-τακτοποιημενα διαβασε για το μπαχαλο που υπαρχει

αφου δεν ειναι ολες οι θυρες ιδιες ...

http://www.macrumors...ress-bandwidth/

MacBook Pro (13-inch, Late 2016, Four Thunderbolt 3 Ports) supports Thunderbolt 3 at full performance using the two left-hand ports.

The two right-hand ports deliver Thunderbolt 3 functionality, but have reduced PCI Express bandwidth.

 

Δημοκρατια εχουμε ο καθενας λεει οτι θελει και κρινεται γι 'αυτο...δικαιωνεται η ξεφτιλιζεται.

Δεν τρολάρω αλλά δεν με πείθεις κιόλας. Έστω κι αν ανήκεις στο μονοψήφιο ποσοστό που χρειάζεται 32 γιγα μνήμη (που δυσκολεύομαι να το πιστέψω) μπορείς να κοιτάξεις αλλού για "εργαλείο δουλειάς" ή να πας σε μη λαπτοπ επιλογή.

Χαίρομαι που η apple σαν εταιρεία δεν βγάζει laptops για να καλύπτει ένα μικρό ποσοστό power ή κατα φαντασίαν powerusers. 



Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#107   kriosgr

kriosgr

    iPH newbie

  • 32 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α
  • Κινητό: iPhone 7 Plus

Δημοσίευση 30/10/2016 - 18:41

Προσωπικά τέτοιο adapter έχω αγοράσει κι έχω χρησιμοποιήσει κιόλας σε macbook. Είναι adapter usb C σε hub με USB/θύρα φόρτισης/hd mi. Δηλαδή μπορώ να φορτίζω το λαπτοπ, να κάνω local backup μέσω της USB σε εξωτερικό δίσκο με time machine (πάει σφαίρα) και να βλέπω ταυτόχρονα το desktop του macbook μου στην HD (και πάνω) τηλεόραση μου. Κι όλα αυτά από μια θύρα και μόνο. Πως αλλιώς περιμένεις να μικρύνει πιο γρήγορα το μέγεθος και το βάρος; Τώρα απλά θα κουβαλάς μαζί σου τις θύρες που χρειάζεσαι κι όχι μόνο όσες σου φόρτωσε χωρίς να το θέλεις ή σου λείπουν από το laptop σου. Πιστεύω πως είναι ειρωνεία να μας φαίνεται εκπληκτικό που από ένα καλώδιο περνάει εικόνα και ήχος (HDMI) αλλά θεωρούμε παρακατιανό να περνάει εκτός από τα 2 πρώτα και ρεύμα μαζί. Ε τι να πω.... 



#108   Velkus

Velkus

    iPH Hero

  • 5457 μηνύματα
  • Twitter:@SpyVeProductions
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • GameCenter:Velinikus

Δημοσίευση 30/10/2016 - 19:02

Προσωπικά τέτοιο adapter έχω αγοράσει κι έχω χρησιμοποιήσει κιόλας σε macbook. Είναι adapter usb C σε hub με USB/θύρα φόρτισης/hd mi. Δηλαδή μπορώ να φορτίζω το λαπτοπ, να κάνω local backup μέσω της USB σε εξωτερικό δίσκο με time machine (πάει σφαίρα) και να βλέπω ταυτόχρονα το desktop του macbook μου στην HD (και πάνω) τηλεόραση μου. Κι όλα αυτά από μια θύρα και μόνο. Πως αλλιώς περιμένεις να μικρύνει πιο γρήγορα το μέγεθος και το βάρος; Τώρα απλά θα κουβαλάς μαζί σου τις θύρες που χρειάζεσαι κι όχι μόνο όσες σου φόρτωσε χωρίς να το θέλεις ή σου λείπουν από το laptop σου. Πιστεύω πως είναι ειρωνεία να μας φαίνεται εκπληκτικό που από ένα καλώδιο περνάει εικόνα και ήχος (HDMI) αλλά θεωρούμε παρακατιανό να περνάει εκτός από τα 2 πρώτα και ρεύμα μαζί. Ε τι να πω.... 

Εγώ έχω αυτό για το Macbook και κάνω την δουλειά μου. ;)

 

1464205536000_1254100.jpg

 

Όσο για τα 32Gb μνήμη αν είσαι έξω και πρέπει να κάνει δουλειά σε After Effect η σε πολλαπλά Layer render τότε μάλλον δεν ξέρεις τι γίνετε σε αυτό το χώρο που μόνο μονοψήφιος δεν είναι ο αριθμός.. Έχει τύχει σε Event που κάναμε Edit και εξεργασία σε After να κρασάρει το MacBook Pro από μνήμη.. Εγώ στο iMac χρειάζομαι 64 τελικά γιατί τα 32 που έβαλα δεν μου κάνουν από τα 16 που είχε, σε ένα Project γονάτισε από μνήμη και δεν το πίστευα..  Δυστυχώς το κομμάτι του Video και των Graphics εκτός τον επεξεργαστή θέλει μνήμη και κάρτα γραφικών .. 


Τελευταία επεξεργασία από: velkus, 30/10/2016 - 19:03

@CaLi@


#109   kriosgr

kriosgr

    iPH newbie

  • 32 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α
  • Κινητό: iPhone 7 Plus

Δημοσίευση 30/10/2016 - 19:12

Εγώ έχω αυτό για το Macbook και κάνω την δουλειά μου. ;)

 

1464205536000_1254100.jpg

 

 

Απλά το συνδέεις το hub όταν χρειάζεται να μεταφέρεις αρχεία ή να κάνεις κάποια δουλιά και μετά το ξεκουμπώνεις και παίρνεις το πανάλαφρο laptop σου για κάνα facebook ενώ λιάζεσαι στην ξαπλώστρα. Κι άσε τον διπλανό να κουβαλάει το windows λάπτοπ βαλίτσα δίπλα σου να ψάχνει τραπεζάκι για να το στηρίξει ενώ εσύ θα το βάζεις απλά στην κοιλιά σου  :D


Τελευταία επεξεργασία από: kriosgr, 30/10/2016 - 19:13


#110   fouskmech

fouskmech

    iPH Member

  • 265 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 30/10/2016 - 19:40

@krios να δεχτώ αυτό που ές για τη νέα θύρα. Όμως:

 

α) Είναι ΜΕΓΑΛΟ ΛΑΘΟΣ που καταργήσανε το magsafe (έπρεπε να βρούνε τη λύση να το κάνουνε ελάχιστα πιο μικρό και θα χώραγε). Δεν υπάρχει πιο πρακτικό πράγμα να σκοντάφτεις στο καλώδιο και αντί να ρίχνεις καντήλια..... να χαμογελάς....

 

β) Νομίζω ότι θα συμφωνείς ότι όλοι μας έχουμε κάτι από όλα αυτά: thunderbolt 2 ethernet, thundebolt 2 VGA or DVI, κάτι που συνδέεται με HDMI, USB-2 or 3 flash or HDD, SD cards, κ.α.

 

Αν λοιπόν είχανε τσίπα, για να υπάρξει ένα μεταβατικό στάδιο για όλους αυτούς που έχουν ήδη σήμερα τα περιφερειακά τους, θα έπρεπε να βάλουν μέσα στη συσκευασία ένα HUB που θα είχε: VGA, HDMI, ethernet, USB3x2, SD-card reader, και να πει: Μάγκες ... για ένα χρόνο, σας το κάνω δώρο έως ότου σιά σιγά περάσουν όλα τα περιφερειακά σε USB-C.

 

Aλλά που μυαλό, μυαλό κουκούτσι...... Εδώ δε βάζουνε το extension για τα 220V...... Το κέρατό μου.... τσατίζομαι γιατί είναι κοινή λογική.... τι ληγμένα παίρνουνε εκεί στην Apple....


Τελευταία επεξεργασία από: fouskmech, 30/10/2016 - 19:42


#111   Velkus

Velkus

    iPH Hero

  • 5457 μηνύματα
  • Twitter:@SpyVeProductions
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • GameCenter:Velinikus

Δημοσίευση 30/10/2016 - 19:51

@krios να δεχτώ αυτό που ές για τη νέα θύρα. Όμως:

 

α) Είναι ΜΕΓΑΛΟ ΛΑΘΟΣ που καταργήσανε το magsafe (έπρεπε να βρούνε τη λύση να το κάνουνε ελάχιστα πιο μικρό και θα χώραγε). Δεν υπάρχει πιο πρακτικό πράγμα να σκοντάφτεις στο καλώδιο και αντί να ρίχνεις καντήλια..... να χαμογελάς....

 

β) Νομίζω ότι θα συμφωνείς ότι όλοι μας έχουμε κάτι από όλα αυτά: thunderbolt 2 ethernet, thundebolt 2 VGA or DVI, κάτι που συνδέεται με HDMI, USB-2 or 3 flash or HDD, SD cards, κ.α.

 

Αν λοιπόν είχανε τσίπα, για να υπάρξει ένα μεταβατικό στάδιο για όλους αυτούς που έχουν ήδη σήμερα τα περιφερειακά τους, θα έπρεπε να βάλουν μέσα στη συσκευασία ένα HUB που θα είχε: VGA, HDMI, ethernet, USB3x2, SD-card reader, και να πει: Μάγκες ... για ένα χρόνο, σας το κάνω δώρο έως ότου σιά σιγά περάσουν όλα τα περιφερειακά σε USB-C.

 

Aλλά που μυαλό, μυαλό κουκούτσι...... Εδώ δε βάζουνε το extension για τα 220V...... Το κέρατό μου.... τσατίζομαι γιατί είναι κοινή λογική.... τι ληγμένα παίρνουνε εκεί στην Apple....

 

 

Είναι καπιταλιστική εταιρία και όχι ίδρυμα.. 

 

Και όπως φαίνεται δίνουν δουλειά σε τρίτους..

 

https://www.amazon.c...id=I4OUB9K0E5T6


@CaLi@


#112   eliask

eliask

    iPH newbie

  • 18 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S
  • Tablet:iPad Air 2

Δημοσίευση 30/10/2016 - 20:15

Οσο αφορά τους επγγελματίες είδα πολλούς να ´έχουν ενστάσεις για τη μνήμη και τη κάρτα γραφικών... Ολοι μας έχουμε ενστάσεις για τις θύρες και τις τιμές και αυτό δεν είναι ελληνικό φαινόμενο... οπου διάβασα σε ξένα site οι τιμές ήταν σημείο αναφοράς και αυτό πιστεύω πως σίγουρα θα κοστίσει στην apple....( σε επίπεδο πωλήσεων)

Απόο εκεί και πέρα όποιος μπορεί να αντέξει άλλη μια χρονιά ίσως να ήταν η καλύτερη επιλογή ( macbook - iphone - ipad)... θα έχει φανεί και το μέλλον του usb-c και στις υπόλοιπες συσκευές ... :-)

#113   krazekas

krazekas

    iPH User

  • 114 μηνύματα
  • Twitter:@krazekas
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X

Δημοσίευση 30/10/2016 - 20:25

Πραγματικα οσο κι αν ειναι διασκεδαστικο να απαντησω στο μέλος kriosgr

μετά τη φραση "μετά το ξεκουμπώνεις και παίρνεις το πανάλαφρο laptop σου για κάνα facebook ενώ λιάζεσαι στην ξαπλώστρα."

τα λογια ειναι περιττά...

Επειδή το macbook pro αφορά τον επαγγελματία κι οχι παραλία

και η συζητηση δεν πρεπει να αναλωνετε σε διαξιφισμους προσωπικούς συνεχιζω γενικά και λέω ότι

η ουσία ειναι οτι Apple compromising functionality over Form οπως λένε οι ξενοι κι οχι εμεις οι βλάχοι..

Επίσης λένε οτι ειναι ακατανοητο να μη δινει την επιλογή σε επαγγελματικό μηχάνημα για 32αρα μνημη...δεν υπάρχει λογική σ'αυτο και μακαρι

αν το κατάλαβε καποιος να μου το εξηγησει και μενα, γιατι η δικαιολογία για την μπαταρία ειναι αστεία..

Phil Schiller’s claims about memory having any impact on battery life.

The capacity of memory chips has almost no impact on the amount of power they consume

 

Να συμφωνησω με την υποταγή των fanboys οτι τα 16 mb ειναι αρκετα..(δεν ειναι αλλα για τη συζήτηση λεω ναι)

Γιατι δεν μου δινεις τη δυνατοτητα να βαλω 32gb ωστε το μηχανημα μου να κρατησει ανετα μια 5ετια για το νεο software που θα βγει??.

Γιατι με διωχνεις ετσι, γιατι απο το 2010 εως σημερα εχεις οριο τα 16gb, γιατι εκανες ενα mackbook pro air στην τελική...

 

Μετα απο συζήτηση κατάλαβα οτι η νεα διοικηση της apple συνοψιζει ολη τη φιλοσοφια της στη φωτογραφία της παρουσίασης

που δειχνει ενα studio με ένα macbοοκ pro +2 monitors 5k LG +2 ηχεία. Αν αποκοδικωποιησουμε τη φωτο βλεπουμε οτι η εταιρεία θα καταργησei τη σειρα desktop imac +mac mini kai macbook air.

Για αυτο θελει ενα μηχανημα που να συνδυαζει consumer + pro user και για entry level μηχανημα στο οικοσυστημα θα προωθησει το ipad pro+keyboard. Για μενα αυτο θα ναι καταστροφικό και κοντρα στη φιλοσοφια της apple. Τοσα χρονια ολοι οι επαγγελματιες ειχαν σαν μονοδρομο την apple για τους λογους που ολοι ξέραμε και τωρα αυτη τη βάση -πελατολογιο το θυσιαζει για να κερδισει τι? τον απλο χρήστη? Ποια μηχανηματα σήμερα ενας νεος pro user μπορει να αγοράσει απο την apple. Ολα τα αληθινα pro μοντελα ειναι απο το 2013 και 2014 . Αρα προβληματισμός και περισυλλογή γιατι αν αυτη η στρατηγικη της apple ειναι αληθινη πρέπει ν' αρχιζω να σκεφτομαι την αλλαγή σε windows (αδιανοητο για μενα οτι το λεω αυτό και το εννοώ..εκεί μας κατάντησε η apple..)  



#114   fouskmech

fouskmech

    iPH Member

  • 265 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 30/10/2016 - 20:27

@velcus

 

από τη μια είναι καπιταλιστική εταιρεία και ΔΕ δίνουν τίποτα, ενώ ταυτόχρονα είναι αλτρουϊστές και δίνουν δουλειά σε άλλους.

 

Κάτι δε στέκει εδώ....

 

Ηλία, αν και θέλω σαν κολασμένος ένα 15άρι, ειδικά τώρα που μειώθηκαν οι διαστάσεις, θα περιμένω λίγο παραμένοντας στο mid-14 13άρι μου........



#115   stevchrly

stevchrly

    iPH Enthousiast

  • 523 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α
  • Κινητό: iPhone 2G
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 30/10/2016 - 20:29

@krios να δεχτώ αυτό που ές για τη νέα θύρα. Όμως:

 

α) Είναι ΜΕΓΑΛΟ ΛΑΘΟΣ που καταργήσανε το magsafe (έπρεπε να βρούνε τη λύση να το κάνουνε ελάχιστα πιο μικρό και θα χώραγε). Δεν υπάρχει πιο πρακτικό πράγμα να σκοντάφτεις στο καλώδιο και αντί να ρίχνεις καντήλια..... να χαμογελάς....

 

β) Νομίζω ότι θα συμφωνείς ότι όλοι μας έχουμε κάτι από όλα αυτά: thunderbolt 2 ethernet, thundebolt 2 VGA or DVI, κάτι που συνδέεται με HDMI, USB-2 or 3 flash or HDD, SD cards, κ.α.

 

Αν λοιπόν είχανε τσίπα, για να υπάρξει ένα μεταβατικό στάδιο για όλους αυτούς που έχουν ήδη σήμερα τα περιφερειακά τους, θα έπρεπε να βάλουν μέσα στη συσκευασία ένα HUB που θα είχε: VGA, HDMI, ethernet, USB3x2, SD-card reader, και να πει: Μάγκες ... για ένα χρόνο, σας το κάνω δώρο έως ότου σιά σιγά περάσουν όλα τα περιφερειακά σε USB-C.

 

Aλλά που μυαλό, μυαλό κουκούτσι...... Εδώ δε βάζουνε το extension για τα 220V...... Το κέρατό μου.... τσατίζομαι γιατί είναι κοινή λογική.... τι ληγμένα παίρνουνε εκεί στην Apple....

εδώ δεν βάζουν μια ενιαία θύρα για τη φόρτιση των τηλεφώνων 

 

Είναι καπιταλιστική εταιρία και όχι ίδρυμα.. 

 

Και όπως φαίνεται δίνουν δουλειά σε τρίτους..

 

https://www.amazon.c...id=I4OUB9K0E5T6

άντε να φέρει την ανάπτυξη η apple δίνοντας δουλειά στους Κινέζους 

Αν ηξερα τι δουλεια κανεις θα σου απαντουσα εξιδικευμενα ποσο χρησιμα ειναι τα 32 σε σχεση με τα 16 mb ram σε εππαγελματική χρηση.

Αλλα επειδη τρολλαρεις θα πω απλα σκεψου το iphone plus 7 me 3 gb γιατι ειναι πιο γρηγορο απο τ'αλλα...

Συγνωμη που καποιοι αγοραζουμε υπολογιστη για εργαλειο δουλειας και σου χαλαμε την εικονα του ικανοποιημενου χρηστη.

 

Τωρα για Ελληνες βλαχουσ ασχετους που αν τουσ διαβαζαν οι ξενοι θα γελαγαν,,,ασχολιαστο

απλα διαβασε τι λενε ολοι οι ξενοι που σεβεσαι τη γνωμη τους για τα 16gb.

ΔΕΣ απλα τα σχολια εδώ...

http://www.macrumors...m-battery-life/

 

Για τις θυρες ολες σ'ενα-τακτοποιημενα διαβασε για το μπαχαλο που υπαρχει

αφου δεν ειναι ολες οι θυρες ιδιες ...

http://www.macrumors...ress-bandwidth/

MacBook Pro (13-inch, Late 2016, Four Thunderbolt 3 Ports) supports Thunderbolt 3 at full performance using the two left-hand ports.

The two right-hand ports deliver Thunderbolt 3 functionality, but have reduced PCI Express bandwidth.

 

Δημοκρατια εχουμε ο καθενας λεει οτι θελει και κρινεται γι 'αυτο...δικαιωνεται η ξεφτιλιζεται.

ο giodis μια από τη δουλειά που κάνει είναι αυτό http://macnotes.gr ελπίζω να βοήθησα που λένε και οι νέοι στις μέρες μας 



#116   Velkus

Velkus

    iPH Hero

  • 5457 μηνύματα
  • Twitter:@SpyVeProductions
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • GameCenter:Velinikus

Δημοσίευση 30/10/2016 - 20:30

@velcus

 

από τη μια είναι καπιταλιστική εταιρεία και ΔΕ δίνουν τίποτα, ενώ ταυτόχρονα είναι αλτρουϊστές και δίνουν δουλειά σε άλλους.

 

Κάτι δε στέκει εδώ....

 

Ηλία, αν και θέλω σαν κολασμένος ένα 15άρι, ειδικά τώρα που μειώθηκαν οι διαστάσεις, θα περιμένω λίγο παραμένοντας στο mid-14 13άρι μου........

Κάπως ειρωνικά και αστειευόμενος το είπα, γιατί από την στιγμή που εκείνοι αφαιρούν ένα τόσο σημαντικό χαρακτηριστικό οι άλλοι δουν την ευκαιρία..


@CaLi@


#117   jimmakos

jimmakos

    iPH Community Leader

  • 10191 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad 2

Δημοσίευση 30/10/2016 - 20:38

Την θύρα thunderbolt την έχω από το 2011 στο macbook μου και δυστυχώς δεν την έχω χρησιμοποιήσει ποτέ πέραν του να συνδέσει το lap top σε μόνιτορ η οθόνη. 

 

Θα την χρησιμοποιήσου γιατί ξέρω από τεχνολογία και ήξερα και ξέρω τις ταχύτητες και όλα τα καλά της, αλλά το κόστος της είναι απαγορευτικό...

 

Από την στιγμή που δεν βγήκαν σε τέτοιου είδους θύρα άπειρα περιφερειακά ώστε να μειωθεί το κόστος για εμένα είναι σχεδόν άχρηστη. 


Once You Go Mac You Never Go Back

#118   IIIuvatar1981

IIIuvatar1981

    iPH Contributor

  • 1202 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 30/10/2016 - 21:03

Την θύρα thunderbolt την έχω από το 2011 στο macbook μου και δυστυχώς δεν την έχω χρησιμοποιήσει ποτέ πέραν του να συνδέσει το lap top σε μόνιτορ η οθόνη. 

 

Θα την χρησιμοποιήσου γιατί ξέρω από τεχνολογία και ήξερα και ξέρω τις ταχύτητες και όλα τα καλά της, αλλά το κόστος της είναι απαγορευτικό...

 

Από την στιγμή που δεν βγήκαν σε τέτοιου είδους θύρα άπειρα περιφερειακά ώστε να μειωθεί το κόστος για εμένα είναι σχεδόν άχρηστη. 

Ααα ρε πόσες φορές έχω δει για ένα case, να βάλω τον SSD.

Κάθε φορά τρώω μια στο κεφάλι και χαλαρώνω!



#119   PoluxGreece

PoluxGreece

    iPH Elite Poster

  • 3100 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7 Plus
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 30/10/2016 - 23:47

Εδω δεν εβαλαν θυρα για συνδεση με iPhone στις αλλες θυρες θα κολλήσουμε,ιδια εταιρια τα βγαζει και θα χρειαστείς ανταπτορα για συνδεση iPhone με macbook


Sent from my iPhone using Tapatalk

#120   jimmakos

jimmakos

    iPH Community Leader

  • 10191 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad 2

Δημοσίευση 30/10/2016 - 23:55

Εδω δεν εβαλαν θυρα για συνδεση με iPhone στις αλλες θυρες θα κολλήσουμε,ιδια εταιρια τα βγαζει και θα χρειαστείς ανταπτορα για συνδεση iPhone με macbook


Sent from my iPhone using Tapatalk

Καλά αυτό όντως είναι τραγελαφικό. 


Once You Go Mac You Never Go Back

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 5

0 μέλη, 5 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες