Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * * 3 ψήφοι

MacBook Pro (2016): Με TouchBar και Touch ID


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
243 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#121   PoluxGreece

PoluxGreece

    iPH Elite Poster

  • 3100 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7 Plus
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 30/10/2016 - 23:58

Καλά αυτό όντως είναι τραγελαφικό.

εστω lightning σε lightning βαλε και ενα καλώδιο στην συσκευασια,ποσο θα σου κοστισει???ενα ευρω?και πολλα βαζω...


Sent from my iPhone using Tapatalk

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#122   Velkus

Velkus

    iPH Hero

  • 5457 μηνύματα
  • Twitter:@SpyVeProductions
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • GameCenter:Velinikus

Δημοσίευση 31/10/2016 - 00:40

Εδω δεν εβαλαν θυρα για συνδεση με iPhone στις αλλες θυρες θα κολλήσουμε,ιδια εταιρια τα βγαζει και θα χρειαστείς ανταπτορα για συνδεση iPhone με macbook


Sent from my iPhone using Tapatalk

 

 

Καλά αυτό όντως είναι τραγελαφικό. 

 

 

εστω lightning σε lightning βαλε και ενα καλώδιο στην συσκευασια,ποσο θα σου κοστισει :huh:ενα ευρω?και πολλα βαζω...


Sent from my iPhone using Tapatalk

1€ σε εκατομμύρια συσκευές = €.000.000 €

 

Δεν μπορεί δεν έχουν όλοι MacBook Pro σου λέει όποιος έχει έχω το ανάλογο καλώδιο.. Και το έχει, δεν άφησε ξεκρέμαστο.

 

Η ιστορία θα δείξει και πάλι αν τελικά και πάλι αυτή η πρωτοπορία θα καταλήξει σε κάτι σωστό και δεν είναι απλά ένα καπρίτσιο της εταιρίας. Και για το Cd drive έγινε ντόρος και πανικός και δεν έχει το 80% των λάπτοπ σήμερα και άλλα πολλά. Που ξέρεις μπορεί το Usb όπως το ξέρουμε να μας αφήνει χρόνους και πάντα η Apple πρώτη είναι αυτή που το αποχαιρετά, γιατί μάλλον ίσως είναι απλά η Apple.. Τώρα αν είναι καλό η κακό θα δείξει κανείς δεν λέει πως είναι και 100% σωστό, το θέμα είναι τι θα κάνουν οι εταιρίες των περιφερειακών... Ήδη υπάρχουν δίσκοι με usb-c και όσο για το κόστος των Thunderbolt θέλω να πιστεύω πως θα αρχίσει η κατιούσα στις τιμές σιγά σιγά και να μπορεί ο μέσος χρήστης να κάνει γρήγορα και εύκολα την δουλειά του.. 

 

Το ένα είναι σίγουρο πως αυτή η σύνδεση και με τις ταχύτητες που έχει και πόσα περιφερειακά μπορείς να έχεις σε μια θύρα δεν το αμφισβητεί κανείς, ίσως δεν είμαστε έτοιμοι ακόμη και κοιτάμε πίσω και πόσο έχει το καθένα χρηματικά.. Και άλλα πολλά δεν μπορείς να πάρεις γιατί είναι ακριβά αλλά δεν κράζεις δεν φωνάζεις, έχει παίρνεις, δεν έχεις πας μέχρι εκεί που σε παίρνει η τσέπη σου μην κράζεις μία εταιρία που ανέκαθεν εδώ που τα λέμε ήταν ακριβή και παραμένει.. Δεν σας υποχρεώνει κανείς να αγοράσετε ούτε Ρόλεξ ούτε Φεράρι αλλά ούτε και Apple προϊόντα..

 

Και αν αυτή νομίζει πως τεχνολογικά εκεί πρέπει να πάει νομίζω πως έχει τους κατάλληλους ανθρώπους για να το κάνει..  Τα 16Gb Ram μέγα λάθος για εμάς, αλλά αυτό δίνει αυτή την στιγμή. Εσύ αποφασίζεις και πάλι τι θα κάνεις.. 


@CaLi@


#123   iPhoneHellas

iPhoneHellas

    iPH Admin

  • 640961 μηνύματα
  • Twitter:@iphonehellas
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6 Plus
  • Tablet:iPad 3 +4G
  • GameCenter:iPhoneHellas

Δημοσίευση 31/10/2016 - 00:42

6 πράγματα που θα σου λείψουν από το νέο MacBook Pro (2016)
 
 

Μπορείς να διαβάσεις τα πάντα για τις δυνατότητες του νέου MacBook Pro (2016εδώ. Για τους νέους επεξεργαστές και κάρτες γραφικών, για την αναβαθμισμένη οθόνη, για τις νέες θύρες USB-C και φυσικά για το Touch Bar με το ενσωματωμένο Touch ID που φιλοδοξεί να φέρει τη δική του “επανάσταση” στο χώρο.

 

Σε αυτό όμως το άρθρο, θα δεις ποια είναι εκείνα τα πράγματα που κάνουν αισθητή την απουσία τους από το νέο μηχάνημα της Apple:

1. Magsafe

 

Οι χρήστες Mac έχουν “ανάψει τουλάχιστον μία λαμπάδα” στο όνομα του Magsafe, του μαγνητικού αντάπτορα που φροντίζει για την έγκαιρη και απροβλημάτιστη απεγκλώβιση του καλωδίου φόρτισης των Macbook… από το 2006.

 

Ωστόσο, με το νέο MacBook Pro η Apple αποφάσισε να βάλει στο χρονοντούλαπο της ιστορίας το Magsafe καθώς καμία από τις 4 USB-C θύρες που διαθέτει η συσκευή, δεν υποστηρίζει κάποια παρόμοια τεχνολογία.

 

Εναλλακτική πρόταση: Αγορά 3ου αξεσουάρ, όπως το Griffin BreakSafe
 

 

2. Apple Glowing Logo

 


4148717044_28bfde436e_b-780x519-e1477781

 

Το δαγκωμένο μηλαράκι που από το 1999 (βλ. PowerBook G3) φωτίζει στην πίσω πλευράς της οθόνης έχει πλέον αντικατασταθεί από ένα μεταλλικό logo, όπως στα iPhone/iPad. Η αρχή είχε γίνει με το MacBook 12” που παρουσιάστηκε το 2015, ωστόσο πλέον η αλλαγή πέρασε και στην σειρά Pro.
 

 

3. SD card reader

 

https-blueprint-api-production.s3.amazon

 

Οι επαγγελματίες αλλά και ερασιτέχνες φωτογράφοι που συνήθιζαν να αφαιρούν την SD κάρτα τους του από την φωτογραφική τους μηχανή / βίντεο κάμερα και να την τοποθετούν άμεσα στην SD θύρα των MacBook Pro, πλέον θα αναγκαστούν να προβούν στην αγορά ενός 3ου αξεσουάρ (USB-C SD card reader ή κάπου hub που θα καλύπτει γενικότερες ανάγκες, όπως π.χ το Satechi Type-C USB 3.0 3 in 1.
 

 

4. HDMI και λοιπές θύρες

cvywez3vyaaehqa-e1477780675753.jpg

 

Υπάρχουν μόνο οι 4 USB-C θύρες. Για οτιδήποτε θελήσετε, υπολογίστε πως πρέπει να αποκτηθούν νέοι αντάπτορες, π.χ USB-C Digital AV Multiport Adapter προς $69 (USA) ή €99 (Ελλάδα).
 

 

5. Καλώδιο προέκτασης φορτιστή

 

Η αρχή είχε γίνει και εδώ με το MacBook 12” που παρουσιάστηκε το 2015, η συσκευασία του οποίου δεν περιελάμβανε το καλώδιο προέκτασης για τον φορτιστή της συσκευής.

Power-Adapter-Extension-Cable-1024x1024-

Πλέον, ούτε το νέο MacBook Pro διαθέτει στη συσκευασία του την σχετική προέκταση. Ωστόσο, μπορείτε να την αποκτήσετε ξεχωριστά προς $19 (USA) ή €29 (Ελλάδα).
 

 

6. Η δυνατότητα να συνδέσεις απευθείας το iPhone σου, χωρίς να αγοράσεις ακόμη ένα αξεσουάρ

 

Δυστυχώς, οι θύρες USB-C δεν είναι συμβατές με το USB to lightning καλώδιο φόρτισης που παρέχεται μέσα στην συσκευασία των iPhone. Θα πρέπει λοιπόν να αποκτήσετε ακόμη έναν αντάπτορα USB-C to USB [$19 (USA) ή €29 (Ελλάδα)] αν θέλετε να μπορείτε να φορτίζετε το iPhone σας από το νέο σας MacBook Pro.

 

Όπως λοιπόν καταλαβαίνετε, στην αλμυρή τιμή απόκτησης του νέου MacBook Pro θα πρέπει να συν-υπολογίσετε και μία πλειάδα αξεσουάρ που θα σας χρειαστούν στην καθημερινότητα σας 


Behind the Scenes...

#124   PoluxGreece

PoluxGreece

    iPH Elite Poster

  • 3100 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7 Plus
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 31/10/2016 - 00:51

Μην το λες 1 ευρω σε εκατομμύρια συσκευες,γιατι και εγω θα σου πω 1600 ευρω σε εκατομμύρια πωλήσεις.που κολλαει αν τραβαει η τσεπη μου με τις ελλείψεις που εχει σαν συσκευη?η τσεπη μου τραβαει να παρει 5 macbook αν θελω αλλα δεν θα το κανω γιατι απλα δεν ειναι στα γουστα μου το καινουργιο macbook.δηλαδη καθε εταιρια οτι βγαζει πρεπει να το δεχόμαστε και να κανουμε μπεεε,αυτο μου λες τωρα.το θελεις δεν το θελεις ο αγοραστης καθορίζει το μελλον μιας εταιριας και οχι μια εταιρια το μελλον μας.
Να βγαλει κατι πρωτοποριακό να πουμε ουαου ναι οπως εκανε με το πρωτο iPhone και την στηριξε εκατομμύρια κόσμος,αλλα οταν με το ετσι θελω αφαιρει ενα σωρο θυρες που για αλλους ειναι χρησιμες για αλλους οχι και θελει να σου περασει την φιλοσοφια (οτι βγαλω η βαλω σαν apple) ειναι το σωστο ε εκει θα κραξω,και το ξανα επαναλαμβάνω δεν ειναι θεμα χρημάτων αλλα θεμα ευκολιας,και ευκολια δεν το λες οταν θελω μια τσαντα με ανταπτορες

Όσο για την ραμ σε αυτο συμφωνούμε,αν θελεις να στοχευσεις σε επαγγελματιες ασε την δυνατότητα να κανει upgrade σε μερικα πράγματα


Sent from my iPhone using Tapatalk

Τελευταία επεξεργασία από: PoluxGreece, 31/10/2016 - 00:53


#125   Velkus

Velkus

    iPH Hero

  • 5457 μηνύματα
  • Twitter:@SpyVeProductions
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • GameCenter:Velinikus

Δημοσίευση 31/10/2016 - 01:59

Μην το λες 1 ευρω σε εκατομμύρια συσκευες,γιατι και εγω θα σου πω 1600 ευρω σε εκατομμύρια πωλήσεις.που κολλαει αν τραβαει η τσεπη μου με τις ελλείψεις που εχει σαν συσκευη?η τσεπη μου τραβαει να παρει 5 macbook αν θελω αλλα δεν θα το κανω γιατι απλα δεν ειναι στα γουστα μου το καινουργιο macbook.δηλαδη καθε εταιρια οτι βγαζει πρεπει να το δεχόμαστε και να κανουμε μπεεε,αυτο μου λες τωρα.το θελεις δεν το θελεις ο αγοραστης καθορίζει το μελλον μιας εταιριας και οχι μια εταιρια το μελλον μας.
Να βγαλει κατι πρωτοποριακό να πουμε ουαου ναι οπως εκανε με το πρωτο iPhone και την στηριξε εκατομμύρια κόσμος,αλλα οταν με το ετσι θελω αφαιρει ενα σωρο θυρες που για αλλους ειναι χρησιμες για αλλους οχι και θελει να σου περασει την φιλοσοφια (οτι βγαλω η βαλω σαν apple) ειναι το σωστο ε εκει θα κραξω,και το ξανα επαναλαμβάνω δεν ειναι θεμα χρημάτων αλλα θεμα ευκολιας,και ευκολια δεν το λες οταν θελω μια τσαντα με ανταπτορες

Όσο για την ραμ σε αυτο συμφωνούμε,αν θελεις να στοχευσεις σε επαγγελματιες ασε την δυνατότητα να κανει upgrade σε μερικα πράγματα


Sent from my iPhone using Tapatalk

 

Να κερδίσει θέλει όπως λες, όχι να χάνει άρα ξέχνα το αντάπτορα και πολλά άλλα...

Όσο για τους αντάπτορες όπως γράφτηκε και εδώ καλύτερα να πάρεις κάτι που χρησιμοποιείς στην τελική. παρά να έχεις 7 θύρες που σκονίζονται οι 6.. .  Και τελικά αυτό βλέπω με το MacBook πήρα ένα πράγμα που έχει επάνω αυτά που δουλεύω και όπως είδες αν είδες πιο πίσω δεν είναι λίγα και έχω ένα μηχάνημα με μια μόνο θύρα που μέχρι τώρα δεν έχω βρει καμιά δυσκολία..  Γιαυτό κράξε κανείς δεν σου παίρνει αυτό το δικαίωμα και άσε τους άλλους να βλέπουν το δάσος και να κάνουν την δουλειά τους! Και που κράζουμε τι αλλάζει?? Αν θες να συνεχίσεις να δουλεύεις πάνω σε αυτά τα μηχανήματα βρες λύση που ευτυχώς υπάρχει και κάνε την δουλειά σου..  Χαίρομαι που επιτέλους ξεφεύγει από αυτό τον καρκίνο των 1033493 θυρών όλα σε ένα μία και με πολλές δυνατότητες και απίστευτες ταχύτητες..


@CaLi@


#126   PoluxGreece

PoluxGreece

    iPH Elite Poster

  • 3100 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7 Plus
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 31/10/2016 - 02:01

Να κερδίσει θέλει όπως λες, όχι να χάνει άρα ξέχνα το αντάπτορα και πολλά άλλα...
Όσο για τους αντάπτορες όπως γράφτηκε και εδώ καλύτερα να πάρεις κάτι που χρησιμοποιείς στην τελική. παρά να έχεις 7 θύρες που σκονίζονται οι 6.. . Και τελικά αυτό βλέπω με το MacBook πήρα ένα πράγμα που έχει επάνω αυτά που δουλεύω και όπως είδες αν είδες πιο πίσω δεν είναι λίγα και έχω ένα μηχάνημα με μια μόνο θύρα που μέχρι τώρα δεν έχω βρει καμιά δυσκολία.. Γιαυτό κράξε κανείς δεν σου παίρνει αυτό το δικαίωμα και άσε τους άλλους να βλέπουν το δάσος και να κάνουν την δουλειά τους! Και που κράζουμε τι αλλάζει?? Αν θες να συνεχίσεις να δουλεύεις πάνω σε αυτά τα μηχανήματα βρες λύση που ευτυχώς υπάρχει και κάνε την δουλειά σου.. Χαίρομαι που επιτέλους ξεφεύγει από αυτό τον καρκίνο των 1033493 θυρών όλα σε ένα μία και με πολλές δυνατότητες και απίστευτες ταχύτητες..

αποψη σου,αφου θεωρεις πως οτι αφαιρει ειναι για το καλο σου δεν μπορω να ερθω σε αντιπαράθεση μαζι σου.ο καθενας βλεπει και κρίνει.για αλλους ειναι χρησιμες για αλλους οχι


Sent from my iPhone using Tapatalk

#127   Velkus

Velkus

    iPH Hero

  • 5457 μηνύματα
  • Twitter:@SpyVeProductions
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • GameCenter:Velinikus

Δημοσίευση 31/10/2016 - 02:20

αποψη σου,αφου θεωρεις πως οτι αφαιρει ειναι για το καλο σου δεν μπορω να ερθω σε αντιπαράθεση μαζι σου.ο καθενας βλεπει και κρίνει.για αλλους ειναι χρησιμες για αλλους οχι


Sent from my iPhone using Tapatalk

 

Γιαυτό και αποφεύγω τέτοιες συζητήσεις γιατί δεν καταλήγουν ποτέ πουθενά.. Απλά κάνω την δουλειά όπως εγώ νομίζω καλύτερα και παρακολουθώ, λες και αν κάτσω και σκάσω και γράφω σεντόνια εδώ με μέλη και φίλους θα αλλάξει κάτι.. Κουβέντα να γίνεται... Απλά αυτό με τις θύρες δεν αλλάζει και από όποια γωνία και να το δεις καταλαβαίνεις πως είναι εξέλιξη τεχνολογικά και ας μην το βλέπεις τώρα. Είναι όμως..  

 

Όσο για την μνήμη πιστεύω πως ναι αν πιέσουμε παγκόσμια την Apple, πως αυτό δεν είναι σωστό το να μας αφαιρείς το δικαίωμα επεκτάσεις της μνήμης, νομίζω πως κάτι θα γίνει στο μέλλον. Αλλά να φέρει πίσω την θύρες θεωρώ πως δεν θα γίνει ποτέ γιατί ζητάς υποβάθμιση όσο και να φωνάζουμε. Σε πράγματα που μπορεί και να αλλάξουν τότε και εγώ μαζί στο κράξιμο και σε πιθανές θετικές αλλαγές..


@CaLi@


#128   Panoulis7

Panoulis7

    iPH Contributor

  • 1014 μηνύματα
  • Twitter:@panos_lympe
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad Air 2

Δημοσίευση 31/10/2016 - 03:01

αλλαξανε τον κοσμο το 2007 με το iPhone και θελουν να κανουν το ιδιο με τους υπολογιστες...ΜΑΤΑΙΑ....που ειναι τα F1 F2 F3? οτι χειροτερο....θα επρεπε να φτιαουν λοιπον ενα MacBook σαν του 2012-14, και να εχουν ιδια specs μεσα με του 2016... ΑΛΛΑ

 

με φωτεινο μηλο,

USB 

HDMI...

magsafe..

 

και οχι καφριλες....

 

ΟΟΟΟΤΙ χειροτερο...


Τελευταία επεξεργασία από: Panoulis7, 31/10/2016 - 03:08


#129   kriosgr

kriosgr

    iPH newbie

  • 32 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α
  • Κινητό: iPhone 7 Plus

Δημοσίευση 31/10/2016 - 08:33

Μπράβο στην Apple πάντως που εξαιτίας των νέων macbook pro της έμαθε το ευρύ κοινό την USB-C . Θα τους χρειαστεί αυτή η γνώση ακόμα κι αν πάνε σε windows laptop μιας και αυτά έχουν μπει στην νέα εποχή. Ας δούμε αυτά .  

Ας δούμε κι αυτό dl_da200_lnb_90090t_bk_1_s.jpg

Μάλιστα αγαπητοί αυτό εδώ που βλέπετε είναι το usb-c hub της DELL.  Αυτή γιατί δεν την κράζετε; Το δίνει δωρεάν το hub αυτό η DELL για να κάνει το ίδιο και η Apple;

 

Όσο για την μνήμη τι να πω. Μιλάμε για φορητό κομπιούτερ (pro ξε-pro). Δεν είναι για αυτόν που θέλει 16GB RAM και πάνω. αυτός που θέλει 32 ή 64 GB  μνήμη για να κάνει την εξειδικευμένη  εργασία του πάει σε αυτό 

Mac-Pro-Front-Back.jpg

και δεν ψάχνει στα λάπτοπ που απευθύνονται κατά πλειοψηφία σε χρήστες που τα 8GB τους είναι υπεραρκετά (κι εγώ μέσα σε αυτούς). 


Τελευταία επεξεργασία από: kriosgr, 31/10/2016 - 08:40


#130   Velkus

Velkus

    iPH Hero

  • 5457 μηνύματα
  • Twitter:@SpyVeProductions
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • GameCenter:Velinikus

Δημοσίευση 31/10/2016 - 08:39

Μπράβο στην Apple πάντως που εξαιτίας των νέων macbook pro της έμαθε το ευρύ κοινό την USB-C . Θα τους χρειαστεί αυτή η γνώση ακόμα κι αν πάνε σε windows laptop μιας και αυτά έχουν μπει στην νέα εποχή. Ας δούμε αυτά .
Ας δούμε κι αυτό dl_da200_lnb_90090t_bk_1_s.jpg.
Μάλιστα αγαπητοί αυτό εδώ που βλέπετε είναι το usb-c hub της DELL. Αυτή γιατί δεν την κράζετε; Το δίνει δωρεάν το hub αυτό η DELL για να κάνει το ίδιο και η Apple;

Όσο για την μνήμη τι να πω. Μιλάμε για φορητό κομπιούτερ (pro ξε-pro). Δεν είναι για αυτόν που θέλει 16GB RAM και πάνω. αυτός που θέλει 32 ή 64 GB μνήμη για να κάνει την εξειδικευμένη εργασία του πάει σε αυτό και δεν ψάχνει στα λάπτοπ που απευθύνονται κατά πλειοψηφία σε χρήστες που τα 8GB τους είναι υπεραρκετά (κι εγώ μέσα σε αυτούς).


Τουλάχιστον στο 15Αρι ας είχε option .. Αυτό μόνο . Αν θέλει να μείνει σαν το πιο δυνατό και αξιόπιστο μηχάνημα για εμάς τους επαγγελματίες του είδους . Όχι ότι δεν είναι τώρα με τα 16 αλλά σίγουρα θα έδινε να κάνουμε πολλά περισσότερα χωρίς φόβο με τα 32 .. Έστω αυτό. Και για την αυτονομία που είπε ο Φίλιππος θα το έχω στην πρίζα μην τον απασχολεί .. :P


On_7+

@CaLi@


#131   stevchrly

stevchrly

    iPH Enthousiast

  • 523 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α
  • Κινητό: iPhone 2G
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 31/10/2016 - 08:54

επειδή εγώ θα μείνω με τις εργάτριες προς το παρόν θα δούμε πως θα πάει η καινούργια σειρά και τα λέμε

πάντως την thanderbol thttp://www.apple.com/gr/thunderbolt/ μια φορά στη ζωή μου τη χρησιμοποίησα και αυτή με το mac-book pro 2011 που σύνδεσα σε μια 24" apple display για να δω ότι είχε 3 κολλημένα πίξελ και την έδωσα πίσω.



#132   Velkus

Velkus

    iPH Hero

  • 5457 μηνύματα
  • Twitter:@SpyVeProductions
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • GameCenter:Velinikus

Δημοσίευση 31/10/2016 - 09:02



Διαβάζω πως φάγανε και το ήχο έναρξης του Mac στα MacBook Pro.

Ε αυτό δεν θα περάσει έτσι, όλα τα ανεχτήκαμε αλλά αυτό είναι λόγος για πόλεμο !! ☠️


On_7+

@CaLi@


#133   ZeroTime

ZeroTime

    iPH User

  • 199 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X

Δημοσίευση 02/11/2016 - 17:57

s5il4n.png



#134   dream21

dream21

    iPH Hero

  • 3898 μηνύματα
  • Twitter:@dream2100
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο
  • GameCenter:iPhonegr

Δημοσίευση 02/11/2016 - 18:04

3500€ 15' με 512GB SSD; To αλλο με τον τοτο το ξέρεις Apple; :P :P  



#135   giodis

giodis

    iPH Hero

  • 4468 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone SE
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 02/11/2016 - 18:06

Ρε τι γίνεται, τζάμπα πράγμα !.  :o


vires acquirit eundo


Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 1

0 μέλη, 1 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες