Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * * 1 ψήφοι

Apple: iPhone 6s - Πρόγραμμα αντικατάστασης μπαταρίας (Νοέμβριος 2016)


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
600 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#226   minotavrs

minotavrs

    iPH User

  • 178 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S
  • Tablet:iPad 2 +3G

Δημοσίευση 29/11/2016 - 14:36

Eχουμε γεμισει fanboys αλλα λεω αλλα καταλαβαινετε καποιοι...

 

Προσωπικα δεν θα μπω στην διαδικασια να απαντησω τα αυτονοητα και σε καμια περιπτωση δεν θα βαλω στην ιδια διαδικασια τους mods να σβηνουν flame posts...



Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#227   sakis697

sakis697

    iPH Hero

  • 3951 μηνύματα
  • Twitter:@sakis3112
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen + 4G
  • GameCenter:RED-BLUE BLUR 12

Δημοσίευση 29/11/2016 - 14:37

Με πηραν απο istorm σημερα και ειπαν να περασω πρωρα για να κανουν ενα διαγνωστικο ελεγχο στην μπαταρια μου που θα παρει δεκα λεπτακια, χωρις να τους αφησω το κινητο.

 

Οταν ρωτησα γιατι, αφου ειμαι ηδη στο προγραμμα αντικαταστασης, μου ειπε οτι πρωτα πρεπει να γινει και ενας ελεγχος.

 

Επειδη ειχα δουλεια δεν το συνεχισα κ ειπα θα περασω.

 

Αλλα πραγματικα δεν βλεπω τον λογο να γινει ελεγχος. Γιατι να γινει; 


Μια φορά Εύζων, για πάντα Εύζων! 


#228   PanosMouz

PanosMouz

    iPH Master

  • 7098 μηνύματα
  • Twitter:@PanosMouz
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 3G
  • Tablet:iPad 3 +4G
  • GameCenter:PanosMouz

Δημοσίευση 29/11/2016 - 14:42

Με πηραν απο istorm σημερα και ειπαν να περασω πρωρα για να κανουν ενα διαγνωστικο ελεγχο στην μπαταρια μου που θα παρει δεκα λεπτακια, χωρις να τους αφησω το κινητο.

 

Οταν ρωτησα γιατι, αφου ειμαι ηδη στο προγραμμα αντικαταστασης, μου ειπε οτι πρωτα πρεπει να γινει και ενας ελεγχος.

 

Επειδη ειχα δουλεια δεν το συνεχισα κ ειπα θα περασω.

 

Αλλα πραγματικα δεν βλεπω τον λογο να γινει ελεγχος. Γιατι να γινει; 

Σάκη πάρε τηλέφωνο πίσω και ζήτα να κάνουν τον έλεγχο απομακρυσμένα.

 

Τα logs σου θέλουν στο GSX λογικά, κάτι που δεν χρειάζεται να πας εκεί για να το κάνουν, γίνεται οnline. 


| Jailbreak your iDevice - make it Unique |

#229   PanosMouz

PanosMouz

    iPH Master

  • 7098 μηνύματα
  • Twitter:@PanosMouz
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 3G
  • Tablet:iPad 3 +4G
  • GameCenter:PanosMouz

Δημοσίευση 29/11/2016 - 14:52

Eχουμε γεμισει fanboys αλλα λεω αλλα καταλαβαινετε καποιοι...

 

Προσωπικα δεν θα μπω στην διαδικασια να απαντησω τα αυτονοητα και σε καμια περιπτωση δεν θα βαλω στην ιδια διαδικασια τους mods να σβηνουν flame posts...

Δεν πειράζει, μην μας απαντήσεις.

 

Συνέχισε τη γκρίνια στο φόρουμ όταν οι υπόλοιποι προσπαθούμε να εξηγήσουμε την κατάσταση και να βοηθήσουμε ώστε να μην είστε χωρίς συσκευές.

 

Ξαναλέω, είναι επιλογή σου να έχεις παρατημένη τη συσκευή στο σέρβις για 8-10-20 μέρες, γιατί ακόμα και αν σβήνει στο 20-30-40% θα μπορούσες κάπως να την παλέψεις μέχρι να έρθει η μπαταρία και να πας να στην αλλάξουν, αλλά όχι συνεχίζεις να μας λες για όλα τα αρνητικά χωρίς να έχεις διάθεση να βγάλεις κάποια άκρη όπως φαίνεται.

 

Γιατί δεν κάνεις ένα τηλέφωνο να πας να πάρεις τη συσκευή σου και όταν έρθει η μπαταρία να πας να στην αλλάξουν, αλλά προτιμάς αυτό εδώ; Έτσι και συσκευή θα έχεις (έστω και αν θα χρειάζεται φόρτιση πιο συχνά) και η δουλειά σου θα γίνει.


| Jailbreak your iDevice - make it Unique |

#230   sakis697

sakis697

    iPH Hero

  • 3951 μηνύματα
  • Twitter:@sakis3112
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen + 4G
  • GameCenter:RED-BLUE BLUR 12

Δημοσίευση 29/11/2016 - 14:59

Σάκη πάρε τηλέφωνο πίσω και ζήτα να κάνουν τον έλεγχο απομακρυσμένα.

 

Τα logs σου θέλουν στο GSX λογικά, κάτι που δεν χρειάζεται να πας εκεί για να το κάνουν, γίνεται οnline. 

Παω να κανω login με το apple id μου και δεν το δεχεται ομως. 


Μια φορά Εύζων, για πάντα Εύζων! 


#231   PanosMouz

PanosMouz

    iPH Master

  • 7098 μηνύματα
  • Twitter:@PanosMouz
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 3G
  • Tablet:iPad 3 +4G
  • GameCenter:PanosMouz

Δημοσίευση 29/11/2016 - 15:01

Παω να κανω login με το apple id μου και δεν το δεχεται ομως. 

Τηλέφωνο θα τους πάρεις πρώτα στο iStorm. Θα πεις ότι ξέρεις ότι τα διαγνωστικά για να πάρουν τα logs μπορούν να τα τρέξουν απομακρυσμένα.

 

Θα σου εξηγήσουν τη διαδικασία αυτοί μετά. 

 

Το λέω επειδή ξέρω πως γίνεται απομακρυσμένα μιας και το κινητό δεν συνδέεται στον υπολογιστή για να ληφθούν τα δεδομένα. (Κάποια στιγμή που ήμουν στη Document και ζήτησα να μου ελέγξουν τη μπαταρία, πήραν τα logs ασύρματα).


| Jailbreak your iDevice - make it Unique |

#232   donteox

donteox

    iPH newbie

  • 31 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS

Δημοσίευση 29/11/2016 - 15:49

Λοιπόν θα ήθελα να αναφέρω και εγω την περιπτωση μου που σταθηκα αρκετα τυχερος ! Βρισκομουν απο πεμπτη στο Λονδινο για δουλιες και απο στιγμη 

που το κινητο μου ειχε προβλημα με μπαταρια εκλεινε τυχαια και διαβασα οτι ανήκει στην προβληματικη σειρα περασα μια βολτα απο Apple Λονδινου !

Μετα το ραντεβου που εκλεισα με δεχτηκαν σε τεστ οπου οντως εβγαλαν οτι εχω προβλημα ... το θεμα ειναι οτι ουτε Apple Λονδινου δεν εχει αποθεμα σε μπαταριες

σε κανενα απο τα επισιμα μαγαζια της και μου ειπαν περιμενουν μπαταριες στις επομενες 15-20 μερες ! Προφανως σπαστικα γτ δν γινετε να δουλευω ενα κινητο που

κλινει οποτε θελει μερικεσ φορες κ στο 50% ετσι μαλωσα με τον τυπα εκει χωρις να φταιει προφανος το παλικαρι σε τπτ κ ετσι μετα μου εφερε τον μανατζερ του μαγαζιου 

οπου με μια συζητηση μαζι του διαρκειας 5 λεπτων καταλαβε την κατασταση μου και μου ζητησε συγνωμη και μου εφερε ο ιδιος νεο κινητο ! 



#233   kostakiss

kostakiss

    iPH Elite Poster

  • 1910 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 3GS

Δημοσίευση 29/11/2016 - 16:54

τι τεστ ακριβως σου εκανε?θα μαι αγγλια απο βδομαδα,αλλα δε θελω να βγαλω το jailbreak για να μου αλλαξουν μια μπαταρια...

εμενα κλεινει κατω απο 10% πριν παει στο 1% και ειναι στη σειρα που ειναι υποψηφια για αντικατασταση.



#234   nickgoul

nickgoul

    iPH User

  • 166 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 8

Δημοσίευση 29/11/2016 - 17:11

Πως μπορούμε να ελέγξουμε αν η συσκευή μας είναι στην ελαττωματική παρτίδα?



#235   AntonisssVR46

AntonisssVR46

    iPH newbie

  • 43 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad Air

Δημοσίευση 29/11/2016 - 17:12

Συγγνώμη αν έχει ξαναρωτηθεί, τα 6S Plus συμπεριλαμβάνονται στο πρόγραμμα αντικατάστασης μπαταρίας?



#236   vdkour

vdkour

    iPH Master

  • 5830 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7
  • Tablet:iPad 3 +4G

Δημοσίευση 29/11/2016 - 17:21

Συγγνώμη αν έχει ξαναρωτηθεί, τα 6S Plus συμπεριλαμβάνονται στο πρόγραμμα αντικατάστασης μπαταρίας?

μονο 6s


Sent from my iPhone using Tapatalk

#237   leonnino

leonnino

    iPH Member

  • 224 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S

Δημοσίευση 29/11/2016 - 18:24

Λίγο μας τα μασάνε όλοι. Ακούστε ιστορία από istorm. Αρχικά μου είχαν πει τηλεφωνικά πως η συσκευή μου καλύπτεται για αλλαγή μπαταρίας του προγράμματος αναβάθμισης και να το πάω από εκεί για να το αλλάξουν. Μετά από λίγες μέρες παίρνω ξανά τηλέφωνο και τους λέω να έρθω για να μου αλλάξετε μπαταρ; και μου λέει μια κυρία όχι αφήστε τα στοιχεία σας και θα επικοινωνησουμε εμείς μαζί σας να σας κλείσουμε ραντεβού. Περνάει μια εβδομάδα και τίποτα οπότε παίρνω ξανά τηλ.Το σηκώνει μια κυρία πάλι η ίδια πρέπει να ήταν και της είπα το ιστορικό και μου λέει όχι θα φέρεται τη συσκευή να ελέγξουμε την μπαταρία και αν είναι απαραίτητο τότε την αλλάζουμε. Ξαναπαίρνω μετά από 15 λεπτά για να ρωτήσω εάν πρέπει να κάνω restore τη συσκευή και το σηκώνει αυτή τη φορά ένας κύριος που μου λέει δεν είναι απαραίτητο απλά να απενεργοποιησω την εύρεση τηλεφώνου και πως μπορούν να το κάνουν αυτοί reatore, και πως ο έλεγχος της μπαταρίας διαρκεί 10 λεπτά. Του λέω τότε πως πριν ένα μήνα πριν βγει το πρόγραμμα είχα πάει το τηλέφωνο μου σε αυτούς λέγοντας τους πως στο 30% κλείνει μόνο του και μου είχαν κάνει τότε έλεγχο μπαταρίας και δεν είχε δείξει κάτι και πως είναι θέμα λειτουργικού θα βγει αναβάθμιση, οπότε του λέω σήμερα πως ο έλεγχος πάλι δεν θα δείξει κάτι οπότε και δεν θα μου αλλάξουν μπαταρία???? Και μου λέει ο έλεγχος είναι τυπικός έτσι μας ζητάνε να κάνουμε και πως θα αλλάξει η μπαταρία ασχέτως τι δείξει ο έλεγχος. Αύριο το πρωί που θα πάω θα σας πω, αν και ξέρω από τώρα πως θα μου πουν ο έλεγχος δεν έδειξε κάτι και δεν χρειάζεται αλλαγή μπαταρίας. Από ότι κατάλαβα κάνεις δεν ξέρει τι γίνεται και κοροϊδεύουν τον κόσμο.

#238   leonnino

leonnino

    iPH Member

  • 224 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S

Δημοσίευση 29/11/2016 - 18:37

Με πηραν απο istorm σημερα και ειπαν να περασω πρωρα για να κανουν ενα διαγνωστικο ελεγχο στην μπαταρια μου που θα παρει δεκα λεπτακια, χωρις να τους αφησω το κινητο.
 
Οταν ρωτησα γιατι, αφου ειμαι ηδη στο προγραμμα
αντικαταστασης, μου ειπε οτι πρωτα πρεπει να γινει και ενας ελεγχος.
 
Επειδη ειχα δουλεια δεν το συνεχισα κ ειπα θα περασω.
Αλλα πραγματικα δεν βλεπω τον λογο να γινει ελεγχος. Γιατι να γινει;


Έγινε τελικά ο έλεγχος;

#239   dgeorge4

dgeorge4

    iPH Enthousiast

  • 489 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5S

Δημοσίευση 29/11/2016 - 18:59

Εγώ πάντως το πήγα istorm Κολωνάκι , το άφησα και τπτ παραπάνω.. Μαρεσει που λέει αφήστε θα το κάνουμε εμείς restore και του λέω γιατί; κάνετε συλλογή από φωτογραφίες;

Στάλθηκε από το D2303 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

#240   donteox

donteox

    iPH newbie

  • 31 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS

Δημοσίευση 29/11/2016 - 19:34

Πως μπορούμε να ελέγξουμε αν η συσκευή μας είναι στην ελαττωματική παρτίδα?

https://9to5mac.com/...-serial-number/



Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 3

0 μέλη, 3 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες