Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * * 1 ψήφοι

Apple: iPhone 6s - Πρόγραμμα αντικατάστασης μπαταρίας (Νοέμβριος 2016)


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
600 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#241   mamer2

mamer2

    iPH newbie

  • 91 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S

Δημοσίευση 29/11/2016 - 20:43

Cydia Eraser απο Cydia.

ναι αλλα αν το κανω με το cydia eraser θα μπορω μετα την αλλαγη της μπαταριας να ξανακανω jb?



Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#242   nikosgnr

nikosgnr

    iPH Legendarious

  • 113589 μηνύματα
  • Twitter:@nikosgnr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • GameCenter:nikosgnr

Δημοσίευση 29/11/2016 - 20:59

ναι αλλα αν το κανω με το cydia eraser θα μπορω μετα την αλλαγη της μπαταριας να ξανακανω jb?

Ναι. Το Restore απο αυτούς σε αλλαγή μπαταρίας δεν είναι υποχρεωτικό.

 

Ζήτα το και δε θα το κάνουν.


| JailBreak Means System Customization |

LG8ISzO.gif

#243   mamer2

mamer2

    iPH newbie

  • 91 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S

Δημοσίευση 29/11/2016 - 21:19

Ναι. Το Restore απο αυτούς σε αλλαγή μπαταρίας δεν είναι υποχρεωτικό.

 

Ζήτα το και δε θα το κάνουν.

ευχαριστο παρα πολθ Νικο!!



#244   takispapathe

takispapathe

    iPH User

  • 175 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S

Δημοσίευση 29/11/2016 - 22:14

Καλησπέρα σε ολους..είμαι από επαρχία εχω στειλει το κινητο στο isystem είναι σε: κατασταση αναμονης ανταλλακτικου από προμηθευτη εδώ και δυο τρεις μερες....δηλαδή τα χριστουγεννα που εχω και ταξιδι εξωτερικο υπαρχει περιπτωση να μην εχω κινητο να κανω δουλεια μου να την βρασω την apple αν είναι να παω να παρω κανενα άλλο και με το νέο ετος βλέπουμε?Αυτη είναι η αξιοπιστια τους?τι παει να πει δεν εχουν ανταλλακτικά...να μην πουλανε κινητα τοτε....τι να πω ντροπη....



#245   rromeodim

rromeodim

    iPH Guru

  • 9769 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 30/11/2016 - 03:27

Καλησπέρα σε ολους..είμαι από επαρχία εχω στειλει το κινητο στο isystem είναι σε: κατασταση αναμονης ανταλλακτικου από προμηθευτη εδώ και δυο τρεις μερες....δηλαδή τα χριστουγεννα που εχω και ταξιδι εξωτερικο υπαρχει περιπτωση να μην εχω κινητο να κανω δουλεια μου να την βρασω την apple αν είναι να παω να παρω κανενα άλλο και με το νέο ετος βλέπουμε?Αυτη είναι η αξιοπιστια τους?τι παει να πει δεν εχουν ανταλλακτικά...να μην πουλανε κινητα τοτε....τι να πω ντροπη....

χειμαρος απο θετικες σκεψεις :D



#246   jimmys87

jimmys87

    iPH User

  • 148 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 30/11/2016 - 09:11

Καλημερα.. Εχω μια ερωτηση!Αλλαξα μπαταρια απο επισημο αντιπροσωπο .. Εντυπωσεις αριστες.. Συγκεκριμενα το ειχα 6 ωρες κ 24 λεπτα χρηση κ 38 ωρες περιπου αναμονη κ ηταν στο 9%!! Χρονοι που πριν δεν επιανα με τιποτα.. Η ερωτηση ειναι ομως η εξης : το εχω για φορτισμα και το κανω επανεκιννηση το κινητο. πριν την επανεκιννηση ειχε φορτισει στο 70%. Οταν το εκανα εδειξε 74% . Αυτο ειναι θεμα Ios? Η να ανησυχω για την μπαταρια?



#247   PariS21

PariS21

    iPH Contributor

  • 1032 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G

Δημοσίευση 30/11/2016 - 10:10

Καλησπέρα σε ολους..είμαι από επαρχία εχω στειλει το κινητο στο isystem είναι σε: κατασταση αναμονης ανταλλακτικου από προμηθευτη εδώ και δυο τρεις μερες....δηλαδή τα χριστουγεννα που εχω και ταξιδι εξωτερικο υπαρχει περιπτωση να μην εχω κινητο να κανω δουλεια μου να την βρασω την apple αν είναι να παω να παρω κανενα άλλο και με το νέο ετος βλέπουμε?Αυτη είναι η αξιοπιστια τους?τι παει να πει δεν εχουν ανταλλακτικά...να μην πουλανε κινητα τοτε....τι να πω ντροπη....

δες την απαντηση του @panosmouz , απανταει σε αυτα που λες.



#248   MichaelDim96

MichaelDim96

    iPH Enthousiast

  • 407 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S
  • Tablet:iPad 3 +4G

Δημοσίευση 30/11/2016 - 12:50

Εγώ ξαναπήγα, ο ίδιος αυτή τη φορά, το κινητό στην info Quest. Πάλι μου είπαν ότι πρέπει να τρέξουν διαγνωστικά κλπ. Ωστόσο μπροστά τους τους έδειξα ότι το κινητό κλείνει, έχοντας μπαταρία 45%. Μου είπαν ότι θα το δουν και πως αν το διαγνωστικό δεν δείξει τίποτα δε μπορούν να κάνουν κάτι, παρά μόνο εγώ να κάνω παράπονα στην Apple. Περιμένω μέχρι την Παρασκευή να μου πουν τι θα γίνει. Ωστόσο εγώ θα πάρω και ένα τηλ στην Apple.


Sent from my iPhone using Tapatalk

#249   PanosI

PanosI

    iPH Addict

  • 865 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 30/11/2016 - 13:18

Ας πω κι εγώ τα δικά μου.

Πήρα isystems στο Χαλάνδρι. Μου είπαν πάω μια φορα βλέπουν οτι ειμαι απο τους "τυχερούς" κάνουν και το διαγνωστικό και μετα παραγγέλνουν την μπαταρία και οταν έρθει ξαναπάω και μου την περνάνε σε 2-3 ωρες.

Πήρα infoquest, μου είπαν να δωσω σειριακό , είδαν οτι ειμαι τυχερούλης, μου ζήτησαν IMEI και στοιχεία για να παραγγείλουν μπαταρία και θα τηλεφωνήσουν ή θα στείλουν εμαιλ για να κανονίσω την αλλαγή. Το μειονέκτημα οτι δεν θα πάω για γρήγορα στην έδρα πισω απο την Παντειο, αλλα στο αλλο καταςτημα στον Αγιο Ιωάννη Ρεντη. Δεν μου ζήτησαν τσεκ στο διαγνωστικό , όπως isystems και istorm.

Επίσης στο isystems μου είπαν οτι, εφόσον δεν ειναι jailbroken η συσκευή, δεν χρειάζεται να σβήσω τα πάντα στην συσκευή και να κάνω restore as new.

Ελπίζω να ισχύει το ίδιο και infoquest.

Θα ενημερώσω.





Sent from my iPhone using Tapatalk

Τελευταία επεξεργασία από: PanosI, 30/11/2016 - 13:19


#250   PariS21

PariS21

    iPH Contributor

  • 1032 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G

Δημοσίευση 30/11/2016 - 13:42

Εγώ ξαναπήγα, ο ίδιος αυτή τη φορά, το κινητό στην info Quest. Πάλι μου είπαν ότι πρέπει να τρέξουν διαγνωστικά κλπ. Ωστόσο μπροστά τους τους έδειξα ότι το κινητό κλείνει, έχοντας μπαταρία 45%. Μου είπαν ότι θα το δουν και πως αν το διαγνωστικό δεν δείξει τίποτα δε μπορούν να κάνουν κάτι, παρά μόνο εγώ να κάνω παράπονα στην Apple. Περιμένω μέχρι την Παρασκευή να μου πουν τι θα γίνει. Ωστόσο εγώ θα πάρω και ένα τηλ στην Apple.


Sent from my iPhone using Tapatalk

αν εχεις προβλημα , υπαρχει και η εγγυηση!!



#251   MichaelDim96

MichaelDim96

    iPH Enthousiast

  • 407 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S
  • Tablet:iPad 3 +4G

Δημοσίευση 30/11/2016 - 15:26

αν εχεις προβλημα , υπαρχει και η εγγυηση!!


Μα δεν ανήκω στο πρόβλημα. Ωστόσο αντιμετωπίζω το ίδιο πρόβλημα. Ευτυχώς είμαι μέσα στην εγγύηση.


Sent from my iPhone using Tapatalk

#252   A1332

A1332

    iPH User

  • 128 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S
  • Tablet:iPad Air 2

Δημοσίευση 30/11/2016 - 20:14

Συνημμένο αρχείο  Χωρίς τίτλο.jpg   35.6KB   48 λήψεις

 

Δε τη λες και καλή .... S/N  QJ


Τελευταία επεξεργασία από: A1332, 30/11/2016 - 20:18


#253   zEr0c0oL

zEr0c0oL

    iPH Enthousiast

  • 389 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο
  • GameCenter:valexo83

Δημοσίευση 01/12/2016 - 09:30

Προσπαθούσα όλη μέρα χτες να τους βρώ στο 2119991260, αλλά δεν δούλευε ο αριθμός...

την έφαγα και τη 2η εβδομάδα!



#254   Rallye

Rallye

    iPH Member

  • 317 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4S
  • Tablet:iPad mini +4G

Δημοσίευση 01/12/2016 - 11:26

Παιδια μην παραπονιεστε. Θα πληρωνετε σα μαλακες 800αρια και οταν η apple αναγνωριζει οτι ειναι λαθος της το προβλημα με τη μπαταρια και θα περιμενετε 15 μερες. Θα πρεπει να ειστε ευχαριστημενοι τουλαχιστον που σας επιτρεπει να εχετε τη συσκευη σας αυτες τις μερες και ας μην ειναι λειτουργικη. Επισης πρεπει να εκπαιδευτειτε να νιωθετε πελατες δευτερης κατηγοριας αφου εδω υπαρχει μονο service και οχι apple store. Τι δεν καταλαβαινετε; Εσεις ειστε αδικοι που κατηγορειτε την apple που αργει στην επισκευη της μπαταριας για λογους εσωτερικης λειτουργιας της.

#255   PariS21

PariS21

    iPH Contributor

  • 1032 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G

Δημοσίευση 01/12/2016 - 11:45

Παιδια μην παραπονιεστε. Θα πληρωνετε σα μαλακες 800αρια και οταν η apple αναγνωριζει οτι ειναι λαθος της το προβλημα με τη μπαταρια και θα περιμενετε 15 μερες. Θα πρεπει να ειστε ευχαριστημενοι τουλαχιστον που σας επιτρεπει να εχετε τη συσκευη σας αυτες τις μερες και ας μην ειναι λειτουργικη. Επισης πρεπει να εκπαιδευτειτε να νιωθετε πελατες δευτερης κατηγοριας αφου εδω υπαρχει μονο service και οχι apple store. Τι δεν καταλαβαινετε; Εσεις ειστε αδικοι που κατηγορειτε την apple που αργει στην επισκευη της μπαταριας για λογους εσωτερικης λειτουργιας της.

υπαρχουν και αλλα μαγαζια - εταιρειες που σεβονται τα € σου . Μπορεις να επιλεξεις μια απο αυτες.

Το οτι δεν εχει αρκετο αποθεμα ειναι λαθος της, ΑΛΛΑ αν εσυ πας , το αφησεις και κανει 15 μερες ενω σε εχουν ενημερωνουν οτι εχει αναμονη αλλα παλι το αφηνεις ειναι δικο σου προβλημα.



Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 6

0 μέλη, 6 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες