Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * * 4 ψήφοι

Dealber iPhone 7 32gb 463 ευρώ!


  • Το θέμα είναι κλειδωμένο Το θέμα αυτό είναι κλειδωμένο
758 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#211   odiseas

odiseas

    iPH User

  • 154 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S

Δημοσίευση 13/03/2017 - 20:36

Μεσα στην βδομάδα θα σας πω και εγώ αν τελικά παρέλαβε ενας φίλος μου.Ειναι κύπρο φαντάρος και λογικά θα το πάρουν οι γονείς εδω Αθήνα!Για να δουμε είμαι πολυ περίεργος!



Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#212   ChefAlexander

ChefAlexander

    iPH Contributor

  • 1332 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο

Δημοσίευση 13/03/2017 - 20:55

Φέξε μου και γλύστρισα όπως λέει και η παροιμία



#213   vagfilippo

vagfilippo

    iPH Elite Poster

  • 2287 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen

Δημοσίευση 13/03/2017 - 21:20

Μερα 4η:
Ολα καλα μεχρι στιγμης. Πληρως δικαιωμενος για την αγορα μου.
Το βραδυ θα ανοιξω και την φριτεζα που μου εστειλαν ως δωρο και θα την φωτογραφισω για τους απιστους θωμαδες του φορουμ.
Sent from my iPhone using Tapatalk Pro


χαχαχαχαχαχαχαχαχα

Δεν υπαρχεις λεμε!!

Για κοιτα και αυτο μηπως σε ενδιαφερει;; :)

https://www.dealber....ht-for-children

Τρελη ευκαιρια 7 ολοκληρα ευρα!!

#214   malawi

malawi

    iPH newbie

  • 68 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7 Plus
  • Tablet:iPad Air 2 +4G

Δημοσίευση 13/03/2017 - 22:52

Χάσαμε και το Ρούλη ως δια μαγείας... όλα στραβά μας πάνε 😂

#215   sonic13

sonic13

    iPH Contributor

  • 998 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S Plus

Δημοσίευση 14/03/2017 - 01:23

Παραλαβή iPhone 8s phantom green 512 Gb !!


Sent from my iPhone using Tapatalk

Τελευταία επεξεργασία από: sonic13, 14/03/2017 - 01:24


#216   vagfilippo

vagfilippo

    iPH Elite Poster

  • 2287 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen

Δημοσίευση 14/03/2017 - 06:58

Χάσαμε και το Ρούλη ως δια μαγείας... όλα στραβά μας πάνε


Προτεινω Ρουλη υποψηφιο για αποχωρηση :)

#217   pats

pats

    iPH Contributor

  • 1566 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 8

Δημοσίευση 14/03/2017 - 07:25

Προτεινω Ρουλη υποψηφιο για αποχωρηση :)

χαχαχαχαχαχ


Sent from my iPhone using Tapatalk

#218   discovery96

discovery96

    iPH Enthousiast

  • 368 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7 Plus

Δημοσίευση 14/03/2017 - 08:29

Μολις με πηραν τηλ απο Dealber και με ενημερωσαν

οτι το σημερινο επεισοδιο του μεγαλου παζαριου θα το γυρισουν σπιτι μου

επειδη εκανα παραγγελια ενα  iphone9 με μνημη 1tb στα 129,99 ευρω,

και με ρωτησαν ποιος να φοραει το μπικινι η Ντορετα  η'  ο Mister Zονκ    :P  :P  :P


Τελευταία επεξεργασία από: discovery96, 14/03/2017 - 08:31


#219   savvaskiratzis

savvaskiratzis

    iPH newbie

  • 31 μηνύματα
  • Twitter:@savvaskiratzis
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone SE

Δημοσίευση 14/03/2017 - 21:18

Καλησπέρα σας,

 

Επειδή έχω τσαντιστεί με το θέμα έκανα ένα μικρό search για καταγγελίες για dealber και βρήκα το posts σας. Επειδή είμαι μέλος χρόνια στο forum και με έχουν βοηθήσει πολλά άτομα απο εδώ μέσα σας προωθώ την κριτική μου για την εταιρεία dealber που ανέβασα στο site της πριν λίγο ( νομίζω αφαίρεσαν τις κριτικές γιατί δεν την βρίσκω πλέον ) για να δείτε τι έζησα εγώ για 42€. Φανταστείτε να έχετε δώσει 400-600 € και να σας συμβούν τα ίδια. Ότι συνέβη είναι πραγματικό γεγονός και αν δεν πιστεύετε μπορώ να σας δώσω και emails και συζητήσεις στο fb. Καλή ανάγνωση.

 

Dealber . Βαδίζει στα χνάρια του μεγάλου φιάσκου που ακούει στο όνομα airfasttickets. Ας ξεκινήσουμε λοιπόν. Βλέπω προσφορά της Dealber αρχές Γενάρη για τη δωροκάρτα της Media Markt αξίας 100 € με ΜΟΝΟ 59€. Λέω και εγώ πολύ καλή προσφορά, αλλά επειδή γνώριζα την ιστορία με την airfast λέω ας το ψάξω λίγο πρώτα. Μιλάω λοιπόν με την σελίδα της MediaMarkt για το αν γνωρίζει κάτι για την προσφορά και ο υπάλληλος σε πρώτη φάση μου λέει ότι δεν γνωρίζει κάτι όμως θα το ψάξει και θα ενημερώσει. Παράλληλα είχε επιπλέον προσφορά η Dealber όπου γλύτωνες επιπλέον 17€ από την αγορά κουπονιού, η οποία όμως έληγε σε λίγες ώρες. Το ρισκάρω λοιπόν και αγοράζω κουπόνι αξίας 42 €, τα οποία δεσμεύτηκαν από το ΠΡΩΤΟ ΛΕΠΤΟ, για μια δωροκάρτα MediaMarkt 100€. Την επόμενη μέρα διαβάζω έκπληκτος από την σελίδα της MediaMarkt ότι δεν έχει καμία σχέση με την προσφορά. Από κάτω πολλά σχόλια περί απάτης και βγαίνει ο CEO της Dealber να καθησυχάσει λέγοντας ότι όντως δεν έχει σχέση η προσφορά με την MediaMarkt και ότι είναι μονομερής ενέργεια της Dealber . Δηλαδή αυτός δεσμεύτηκε ότι η Dealber θα δώσει σε όσους αγόρασαν κουπόνι αξίας 42 ή 59€ δωροκάρτες 100€ χωρίς να έχει έρθει σε κάποια συμφωνία με την άλλη εταιρεία. Επειδή λοιπόν το πράγμα βρωμούσε από την πρώτη μέρα ξεκινάω τηλεφωνήματα, email και συζητήσεις στο fb για να με διαβεβαιώσουν ότι δεν είναι απάτη. Και πάμε τώρα στο πως λειτουργεί η Dealber . Παίρνει λοιπόν τα χρήματα σου από το πρώτο λεπτό και σε ψιλά και ασαφή γράμματα σε ενημερώνει πως ΑΦΟΥ η λήξει η προσφορά ( αν θυμάμαι καλά 7 Γενάρη ), 1 ΜΗΝΑ ΜΕΤΑ θα ξεκινήσει να λαμβάνει τις παραγγελίες και σε διάστημα 7-15 ημερών θα σου στείλει τη δωροκάρτα. Με την όποια υπομονή είχα και γνωρίζοντας ότι μάλλον έχασα τα χρήματα μου, 1 μήνα μετά πήρα τηλέφωνο και η κοπέλα μου είπε ότι για να είμαι από τους πρώτους που θα λάβουν τη δωροκάρτα να συμπληρώσω δευτέρα πρωί πρωί ξανά τη φόρμα παραγγελίας. Έκανα λοιπόν ακριβώς ότι μου είπε ( 3 Φεβρουαρίου συμπληρώνω 2η φορά τη φόρμα ). Περνάει 1 εβδομάδα και στα μέσα της 2ης τους παίρνω και με διαβεβαιώνουν ότι μέχρι το τέλος της θα έχω λάβει email ή θα με καλέσουν για να συνεννοηθούμε για την παραλαβή. Περνάει και η 2η και Παρασκευή της 3ης εβδομάδας τους ξαναπαίρνω και με ενημερώνουν ότι υπάρχει και καλά έλλειψη στις δωροκάρτες ( εν τω μεταξύ σε σχόλια και κριτικές 2-3 άτομα "ευχαριστούν" για τη δωροκάρτα που έλαβαν ,ενώ εγώ θα ήμουν από τους πρώτους ). 4 εβδομάδες μετά μου στέλνουν ένα ασαφές email που θα καταλάβαινες ότι λόγω της ταλαιπωρίας θα σου δώσουμε τα 100€ της δωροκάρτας και θα σου επιστρέψουμε και τα 42€ που έδωσες αρχικά. Και στέλνω διευκρινιστικό email . Με καλεί λοιπόν πριν από λίγο η υπάλληλος μιλώντας μου στον ΕΝΙΚΟ, μετά από τέτοια ταλαιπωρία, για να μου πει ότι χάρη μου έκανε η Dealber και μου έβαλε επιτέλους τα χρήματα στον λογαριασμό μου και ότι κανονικά εφ' όσον δεν έχει περάσει το διάστημα των 3 μηνών θα έπρεπε να μου επιστρέψει τα 42 που ΕΙΧΕ ΔΕΣΜΕΥΣΕΙ 2 ΜΗΝΕΣ ΓΙΑ ΝΑ ΠΛΗΡΩΝΕΙ ΑΛΛΕΣ ΒΡΩΜΙΕΣ. Το γράφω αυτό για να γλυτώσω τον κοσμάκη που θα προσπαθήσει να συνεργαστεί με αυτό το φιάσκο. Ειδικά αυτά τα ταξίδια που προσφέρει ετοιμαστείτε να τα εξαργυρώσετε το 2020. Αν θέλετε να δώσετε κάπου τα λεφτά σας χωρίς κάποιος να σας εγγυηθεί ότι σε 3 μήνες αυτή η εταιρεία θα υφίσταται ας τα δώσετε. Βλέποντας όμως τον κόσμο που έχασε χιλιάρικα από την airfast και δεν τα πήρε ποτέ πίσω δεν αξίζει το ρίσκο για πάνω από 50€. Είναι μια φούσκα που θα σκάσει πολύ σύντομα. Καλό σας βράδυ.



#220   savvaskiratzis

savvaskiratzis

    iPH newbie

  • 31 μηνύματα
  • Twitter:@savvaskiratzis
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone SE

Δημοσίευση 14/03/2017 - 21:20

Έχω κάνει και καταγγελία στο tromaktiko και στον συνήγορο του καταναλωτή αν και δεν νομίζω ότι ασχολούνται.



#221   karless

karless

    iPH Hero

  • 5021 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad Air +4G

Δημοσίευση 14/03/2017 - 21:54

Στο tromaktiko για ποιον λογο;


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

#222   manosvitacar

manosvitacar

    iPH Community Leader

  • 12889 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • Tablet:iPad Air 2

Δημοσίευση 14/03/2017 - 21:57

Για να τρομάξουν [emoji23]


Sent from my iPhone using Tapatalk

#223   savvaskiratzis

savvaskiratzis

    iPH newbie

  • 31 μηνύματα
  • Twitter:@savvaskiratzis
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone SE

Δημοσίευση 14/03/2017 - 22:03

Δημοσιεύει συνεχώς καταγγελίες πολιτών και έτσι μπορούν να ενημερωθούν κάποια άτομα.

 

 

Για να τρομάξουν [emoji23]


Sent from my iPhone using Tapatalk

 

Παρακαλώ όχι ειρωνείες. Ευχαριστώ.


Τελευταία επεξεργασία από: savvaskiratzis, 14/03/2017 - 22:03


#224   manosvitacar

manosvitacar

    iPH Community Leader

  • 12889 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • Tablet:iPad Air 2

Δημοσίευση 14/03/2017 - 22:07

Δημοσιεύει συνεχώς καταγγελίες πολιτών και έτσι μπορούν να ενημερωθούν κάποια άτομα.




Παρακαλώ όχι ειρωνείες. Ευχαριστώ.

μην αρπαζεσαι μια πλάκα κάναμε .....σοβαρά τώρα από το site tromaktiko περιμένεις κάτι ;

Τελευταία επεξεργασία από: manosvitacar, 14/03/2017 - 22:07


#225   savvaskiratzis

savvaskiratzis

    iPH newbie

  • 31 μηνύματα
  • Twitter:@savvaskiratzis
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone SE

Δημοσίευση 14/03/2017 - 22:21

Φυσικά και δεν περιμένω ούτε από το tromaktiko ούτε από τον συνήγορο. Απλώς ενημέρωσα ( την καταγγελία μου θα ανεβάσουν για να ενημερώσουν ) όπου μπορούσα, καθώς αφαίρεσαν τις κριτικές τόσο τη δική όσο και των υπολοίπων από την σελίδα τους στο fb.



Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 11

0 μέλη, 11 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες