Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * * 4 ψήφοι

Dealber iPhone 7 32gb 463 ευρώ!


  • Το θέμα είναι κλειδωμένο Το θέμα αυτό είναι κλειδωμένο
758 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#121   dimvavas

dimvavas

    iPH Enthousiast

  • 361 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7
  • Tablet:iPad Air

Δημοσίευση 08/03/2017 - 18:52

Roulis for president :)
Αν θελετε αξιοπιστια της εταιριας οπως εχω ξαναπει μπειτε στην σελιδα τους στο fb.

Φαντασου παρολο που πολλα θα τα σβηνουν, τρωνε πολυ κραξιμο


Και μένα μου έσβησαν σχόλιο σε προσφορά με και καλά αυθεντικές οθόνες iPhone, που έγραψα ότι η Apple δε διαθέτει δικά της ανταλλακτικά στο εμπόριο.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#122   vagfilippo

vagfilippo

    iPH Elite Poster

  • 2287 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen

Δημοσίευση 08/03/2017 - 19:17

Και μένα μου έσβησαν σχόλιο σε προσφορά με και καλά αυθεντικές οθόνες iPhone, που έγραψα ότι η Apple δε διαθέτει δικά της ανταλλακτικά στο εμπόριο.
Sent from my iPhone using Tapatalk


99€ για 5αρι και 150€ για 6αρι. Γνησιες (μουφο-οθονες).
Αν αρχισεις να τους λες για τα γνησια ανταλλακτικα στο εμποριο της Apple βλεπω να ξυπναει και ο Jobs και να τους κυνηγαμε ολοι παρεα!

#123   agnostos13

agnostos13

    iPH Contributor

  • 1823 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α
  • Κινητό: iPhone 3G
  • Tablet:iPad Air 2

Δημοσίευση 08/03/2017 - 19:26

https://m.youtube.co...h?v=-YsqJds3LoA

https://m.youtube.co...h?v=lqFqev99_HI

Τελευταία επεξεργασία από: agnostos13, 08/03/2017 - 19:29


#124   Roulis67

Roulis67

    iPH newbie

  • 22 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 08/03/2017 - 19:27

Εξ αρχης ειπα οτι ειμαι νεος στο φορουμ .Δεν ηξερα οτι μονο οι παλιοι δικαιουνται να γραφουν.
Παρακολουθω να συζητουν μια ντουζινα ξερωλες απο τους οποιους κανενας δεν εχει αγορασει αλλα ολοι εχουν αποψη.
Επισης ειπα οτι δεν προτρεπω κανεναν και ουτε θα ξανααγορασω τουλαχιστον συντομα.
Το dealber.com λειτουργει σε Aγγλια και Αμερικη εδω και χρονια και αν υπηρχε προβλημα θα το ειχαν κλεισει.
Η βαθμολογια σε ιστοσελιδες γινεται απο τον οποιοδηποτε ειτε αγορασει ειτε οχι. Πολλοι λιγοι ευχαριστημενοι πελατες θα κανουν τον κοπο να γραψουν κατι.
Ολα τα παραπονα στο εξωτερικο αφορουν σεροπορικα εισητηρια σε πτησεις που δεν βρισκουν θεσεις και οχι σε παραλαβη προιοντων.
Ολα τα παραπονα στην Ελλαδα αφορουν την καθυστερηση παραλαβης και μονο. Δεν εχουμε συνηθισει σε τοση αναμονη αλλα ειναι ξεκαθαρο στους ορους. Δεν ξερω γιατι.
Τα πρωτα iphone 7 πουληθηκαν τον Οκτωβριο. Που ειναι ολοι αυτοι που αγορασαν τοσους μηνες πριν να καταγγειλουν αν δεν ειχαν παραλαβει.
Τα προιοντα μπορουν με καποιον τροπο πιθανον λογω μεγαλων παραγγελιων να τα αγοραζουν φτηνοτερα.Οταν ομως τα δινουν τα μεγαλα καταστηματα με μεγαλη εκπτωση λογω περιθωριου κερδους κανενας δεν εχει αναρωτηθει σχετικα. Επισης στο skroutz οι τιμες αυτων που κανουν μονοι τους εισαγωγες ειναι παραπλησιες. Ο κοσμος εκει αγοραζει απο εταιρειες που πιθανον εδρευουν σε χωρους 2χ2 και στελνουν μονο ταχυδρομικα τα πακετα ενω αυτοι εχουν κτηριο που προτρεπουν τον κοσμο να τους επισκεφτει με δεκαδες υπαλληλους στους οποιους αυτοι που δεν γνωριζουν δημιουργουν ανασφαλεια .
Οι δωροεπιταγες ομως ειναι κανονικα χρηματα. Απ οτι εμαθα Το media markt τις πουλησε κανονικα σε τιμη 100 ευρω την καθεμια καθως δεν συμμετειχε στην ενεργεια.
Δεν λεω οτι στο μελλον δεν θα σκασει κανονι Στο κατω κατω οι προσφορες των προιοντων δεν ειναι τοσο εξωπραγματικες ουτε πουλανε πολλα τεμαχια. Αν ηθελε να την κανει αυτο θα γινοταν στην Προσφορα ikea που πουλησε πανω απο 1600 επιταγες με ημερομηνια ληξης 15/12/16 και κανενας δεν βρεθηκ
ε να καταγγειλει κατι
Στο τελος εχω να πω οτι οι πληρωμες με πιστωτικη καρτα παντα δινουν στον κατοχο την δυνατοτητα αμφισβητησης της συναλλαγης και σ αυτην την περιπτωση οι τραπεζες επιστρεφουν τα χρηματα ειδικα σε διαδικτυακες συναλλαγες στις οποιες υπαρχουν αποδεικτικα ταυτοπροσωπιας και συνενεσης.
Αυτα τα λιγα αγαπητοι και θα ηθελα την αποψη και καποιου που υπηρξε πελατης και οχι μονο εξυπνακηδες που λενε αερολογιες...

#125   paparainbow

paparainbow

    iPH Contributor

  • 1875 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • Tablet:iPad mini Retina

Δημοσίευση 08/03/2017 - 19:55

Δυνατος ο παιχτης!


Sent from my iPhone using Tapatalk

legit


#126   vagfilippo

vagfilippo

    iPH Elite Poster

  • 2287 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen

Δημοσίευση 08/03/2017 - 19:55

ROULI president:
Το λαθος σου απλα ειναι οτι εδω ΔΕΝ ΕΙΜΑΣΤΕ ξερολες αλλα κατι χαμπαριαζουμε απο τι γινεται:
Εννοειτε ειναι ευπροσδεκτοι ολοι να γραψουν (ολοι μας ειμαστε συμφοριτες και πιο παλιοι και πιο νεοι)...

Αν λοιπον εσυ δικαιολογεις την εταιριαγια τους λογους σου ΜΑΘΕ να διαβαζεις:


Οι οροι που αναφερουν στο site τους!!

24. Ισχύουσα Νομοθεσία
Τυχόν διαφορές που προκύπτουν από ή σχετίζονται με αυτούς τους Όρους Χρήσης ή / και οποιαδήποτε χρήση από εσάς της Ιστοσελίδας ή των υπηρεσιών Dealber διέπεται από τους νόμους της Βουλγαρίας, χωρίς να λαμβάνονται υπόψη στην επιλογή των κανόνων δικαίου και χωρίς να λαμβάνεται υπόψη σύγκρουσης αρχών δικαίου.

25. Επίλυση Διαφορών
Οποιαδήποτε διαφορά επιλύεται αποκλειστικά από τα δικαστήρια της Σόφια.

https://www.dealber....term-of-service

Αρα για ποια πιστωτικη και δυνατοτητες αμφισβητησης μας μιλας;;
Εδω ή στην βουλγαρια;

Οσο για τα σκρουτζομαγαζα μην τα συγκρινεις. Υπαρχουν παρα πολλοι που εχουν αγορασει απο εκει

Και αν εισαι εσυ τοσο μαγκας φερε μας καποιους που να πηραν 7αρια απο εκει τον Οκτωβρη.
Αλλα ευχομαι να μην εισαι και εσυ σαν το παρακατω που βρηκα:

Συνημμένα αρχεία



#127   Roulis67

Roulis67

    iPH newbie

  • 22 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 08/03/2017 - 20:31

Μια μονο διορθωση να κανω. Στις διαδυκτιακες συναλλαγες ΔΕΝ υπαρχουν ενδειξεις ταυτοπροσωπιας και συνενεσης και η εποιστροφη χρηματων στην καρτα γινεται εντος λιγων ημερων

#128   Bill4gr

Bill4gr

    iPH Enthousiast

  • 432 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad mini
  • GameCenter:bill4gr

Δημοσίευση 08/03/2017 - 20:48

Ούτε νομικός εκπρόσωπος της εταιρίας να ήσουν ρε Ρούλη! Τρομερό λέγην!! Μπράβο σου! Για πελάτης την υπερασπίζεσαι σαν να σε πλήρωσε!!

Το ονόμα να αλλάξεις σε επόμενο ποστ, γιατί το Ρούλης δεν λέει για δικηγόρο!! ;)


Sent from my iPhone using Tapatalk

#129   vagfilippo

vagfilippo

    iPH Elite Poster

  • 2287 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen

Δημοσίευση 08/03/2017 - 20:53

Ούτε νομικός εκπρόσωπος της εταιρίας να ήσουν ρε Ρούλη! Τρομερό λέγην!! Μπράβο σου! Για πελάτης την υπερασπίζεσαι σαν να σε πλήρωσε!!
Το ονόμα να αλλάξεις σε επόμενο ποστ, γιατί το Ρούλης δεν λέει για δικηγόρο!! ;)
Sent from my iPhone using Tapatalk

Μια χαρα παει!
Κοκλωνορουλης--- (ρουλης)

Και λιγο χιουμορ βεβαια δεν βλαπτει billara !! :)

Τελευταία επεξεργασία από: vagfilippo, 08/03/2017 - 20:54


#130   Roulis67

Roulis67

    iPH newbie

  • 22 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 08/03/2017 - 20:54

Οι επιστροφες χρηματων εχουν να κανουν μονο μεταξυ εσενα και της τραπεζας που την εχει εκδοσει την πιστωτικη και δεν εχεις κανενα λογο να τρεχεις σε Βουλγαριες κλπ. Μονο αν εχεις κανει απευθειας καταθεση σε τραπεζικο λογαριασμο η εχεις πληρωσει σε μετρητα κανεις μηνυσεις και τρεχεις σε δικαστηρια. Γιατι μου ζητας να βρω εγω αυτους που τα παρελαβαν και δεν μου δειχνεις εσυ αυτους που δεν παρελαβαν.... Στο fb μπορει να γραψει ο οποιοσδηποτε. Δειξε μου πραγματικες καταγγελιες εξαπατηθεντων πελατων Ειπαμε τα εισητηρια ειναι αλλη ιστορια. Παντα εξαρτατε απο την διαθεσιμοτητα. Αν θελεις μια συγκεκριμενη πτηση σε μια συγκεκριμενη ημερομηνια εκει μπορει να εχεις προβλημα. Εγω το iphone 7 το αγορασα απο την deals 365 σε τιμη 699 τον Σεπτεμβριο. Και εκει θα μπορουσε να σκασει κανονι καθως μεσα σε μια νυχτα καποιοι εξαφανιζονται. Στην deals365 τα τηλεφωνα να απαντανε ρωσιδες με σπαστα Eλληνικα και οχι ευγενικες μορφωμενες Ελληνιδες.
Κλεινω λεγοντας οτι και εγω εως οτου παραλαβω δεν περασα και τις καλυτερες ημερες και γι αυτο παρακολουθουσα αυτους που εγραφαν σχετικα.
Δενυπερασπιζω κανεναν αλλα οποιος μιλαει πρεπει να εχει αποδειξεις η προσωπικη εμπειρια...

#131   Roulis67

Roulis67

    iPH newbie

  • 22 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 08/03/2017 - 21:00

Ούτε νομικός εκπρόσωπος της εταιρίας να ήσουν ρε Ρούλη! Τρομερό λέγην!! Μπράβο σου! Για πελάτης την υπερασπίζεσαι σαν να σε πλήρωσε!!

Το ονόμα να αλλάξεις σε επόμενο ποστ, γιατί το Ρούλης δεν λέει για δικηγόρο!! ;)

Απ ολη την ιστορια επωφεληθηκα ακριβως 455 ευρω. Μπορεις λοιπον να πεις οτι πραγματι με πληρωσε
Sent from my iPhone using Tapatalk



#132   vagfilippo

vagfilippo

    iPH Elite Poster

  • 2287 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen

Δημοσίευση 08/03/2017 - 21:03

Μα αυτο ειναι το θεμα ρε φιλε!!
1ον το deals365 εχει δωσει 3 χρονια κινητα οποτε και εχει δωσει εξετασεις
2ον 699ευρω ειναι λογικη τιμη οταν το εφερε απο USA

Αλλα 463€ με κοστος δηλαδη μικροτερο απο το κοστος που το δινει η apple ΡΕ ΦΙΛΑΡΟΥΛΗ δεν παιζει!!

Ή θα ειναι μουφα ή ανακατασκευασμενο ή κινεζια.
Και επειδη ψηλο στα τετοια μου για τα αλλα που δινει (πχ σομπες, παρασκευαστες burger, παμπερς κτλ κτλ) αλλα για να λεει για 463€ iphone 7 για μενα καποιο λακκο εχει η φαβα

Και τα μαθηματα τραπεζας οχι σε μενα.
Γιατι πολυ απλα ΘΑ ΕΙΧΑΝ ΚΑΙ το PAYPAL αν ηταν ολα οκ.

#133   vagfilippo

vagfilippo

    iPH Elite Poster

  • 2287 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen

Δημοσίευση 08/03/2017 - 21:17

Και για να το τελειωσω εδω ΡΟΥΛΗ θεε σου λεω και το εξης:
Στο deals365 (που εγω προσωπικα δεν πηρα το 7αρι -αλλα απο vodafone) ειχες την δυνατοτητα να πας απο εκει και να αγορασεις ντουκου το κινητο (δινοντας τα χρηματα και αγοραζωντας το).
Εγω προσωπικα τους πηρα στο dealber να παω απο εκει και να τους δωσω οχι για ενα αλλα για τρια 7αρια και μου λεει οχι ΜΟΝΟ μεσα απο το κουπονοτροπο. Γιατι;;;;;

Ευχομαι να συνεχισεις να αγοραζεις. Απλα προσεχε - η airfasttickets ειναι ενα κακο προηγουμενο (αυτο φταιει που ειμαι προσωπικα δυσπιστος)

#134   ChefAlexander

ChefAlexander

    iPH Contributor

  • 1332 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο

Δημοσίευση 08/03/2017 - 21:18

Παίζει να είναι κλώνοι των 40-50 ευρώ οπότε και κέρδος θα βγάλει και κινητά θα παραδώσει. Αλοίμονο σε αυτούς που θα κάνουν παραγγελία βέβαια



#135   Roulis67

Roulis67

    iPH newbie

  • 22 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 08/03/2017 - 21:26

Δηλαδη για να καταλαβω. Μονο οι παλιες εταιρεις deals πρεπει να υπαρχουν ;
Οποιοι αγορασαν την πρωτη η την δευτερη χρονια τι εγγυησεις ειχαν; Η ακομα και τωρα τι εγγυησεις εχουν; Ποσοι εχασαν χρηματα απο πληρωμενες παραγγελιες στην ΗΛΕΚΤΡΟΝΙΚΗ ΑΘΗΝΩΝ και ποτε δεν παρελαβαν. Στα ελληνικα δικαστηρια πιστευεις θα βρουν δικαιωση;
Και τελος τι ποσοστο κερδους πιστευεις οτι εχουν οι κολοσοι Κωτσοβολος Πλαισιο Public Media markt που μαλιστα κανουν χειραγωγιση τιμων λειτουργουν σαν καρτελ και βγαζουν ακριβως τις ιδιες τιμες. Γιατι καποιος που κανει μαζικη παραγγελια απο τα site dealber Ελλαδος Αγγλιας και Αμερικης που οι προσφορες τρεχουν ταυτοχρονα δεν μπορει να πετυχει χαμηλοτερη τιμη; Τα σκρουτζομαγαζα που πουλανε 20-30℅ χαμηλοτερα δεν βγαζουν ακομα και ετσι κερδος; Οταν στο πακετο συμφωνιας βαλουν μεγαλη παραγγελια με την apple που να περιλαμβανει πολλα κομματια σε συνδυασμο με παλαιοτερα μοντελα iphone 6 η 6s που πλεον δεν πωλουντε μαζι με mac book η tablets κλπ. γιατι να μην πετυχουν καλυτερη τιμη;

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 0

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες