Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * * 1 ψήφοι

Προσφορά από τον Γερμανό: iPad Pro 9.7" Wi-Fi από €449


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
27 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#16   zvrikos

zvrikos

    iPH Addict

  • 668 μηνύματα
  • Twitter:@zvrikos
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7

Δημοσίευση 02/08/2017 - 01:19

Η έκπτωση καλή. Και η προσφορά με το πληκτρολόγιο επίσης.
Όμως
Η απορία μου ειναι πως και γιατί να πάρω το περίςινο μοντέλο των 128 go στα 520 όταν το νέο iPad (όχι το pro) ειναι εξαιρετικα κοντα σε δυνατότητες και ειναι 100 ευρώ φθηνότερο;
Ποιος και γιατί να αγόραζε κάτι πιο ακριβό;
Το παρήγγειλα, αλλά προβληματίζομαι για να πω την αλήθεια....

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#17   kiriakosa

kiriakosa

    iPH Elite Poster

  • 2092 μηνύματα
  • Twitter:@Kiriakosa
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen
  • GameCenter:kiriakosa

Δημοσίευση 02/08/2017 - 06:35

Έχουν αρκετές διάφορες, και μόνο που είναι λεπτότερο και ελαφρύτερο, μαζί με το γεγονός ότι η οθόνη είναι ουσιαστικά πάνω στο glass μου φτάνει. Όταν τα δεις δίπλα - δίπλα, νομίζω ότι θα πειστείς! Περί ορέξεως, βέβαια, 100€ είναι 100€....


Sent from my iPhone using Tapatalk

#18   rromeodim

rromeodim

    iPH Guru

  • 9769 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 02/08/2017 - 09:19

Έχουν αρκετές διάφορες, και μόνο που είναι λεπτότερο και ελαφρύτερο, μαζί με το γεγονός ότι η οθόνη είναι ουσιαστικά πάνω στο glass μου φτάνει. Όταν τα δεις δίπλα - δίπλα, νομίζω ότι θα πειστείς! Περί ορέξεως, βέβαια, 100€ είναι 100€....


Sent from my iPhone using Tapatalk

συν καλυτερη καμερα, δυνατοτερο επεξεργαστη,καλυτερα γραφικα,ελαφρως μεγαλυτερη μπαταρια και  καποιες αλλες λεπτομερειες.Στην πραξη καποια απο αυτα εχουν την ελαχιστη σημασια φυσικα οποτε αν το οικονομικο παιζει πρωτευοντα ρολο τοτε και σαφως πας στο απλο. Παντως και εγω αν ηθελα να παρω τωρα θα πηγαινα μαλλον στο pro της προσφορας.



#19   zvrikos

zvrikos

    iPH Addict

  • 668 μηνύματα
  • Twitter:@zvrikos
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7

Δημοσίευση 02/08/2017 - 10:07

Καλημέρα

Δεν λέω ότι το pro δεν παραμένι οριακά καλύτερο. Λέω απλά ότι με τα 100 ευρώ δεν αγοράζει κάποια σοβαρή διαφορά. Βέβαια, το πληκτρολόγιο - θήκη αξίας 69 ευρώ είναι από μόνο του αρκετό για να πείσει.

Εκτός και εάν το πληκτρολόγιο είναι πάντα στην τιμή του ipad ανεξαρτήτως, λόγω promotion.



#20   ChrisDs

ChrisDs

    iPH Contributor

  • 941 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X

Δημοσίευση 02/08/2017 - 12:18

To Pro δεν είναι απλά οριακά καλύτερο στα specs. Πρέπει να το δείς από κοντά για να καταλάβεις την διαφορά.

Από εκεί και πέρα ο Γερμανός έκανε μια πάρα πολύ καλή προσφορά και μπράβο τους. Αυτό που είναι απαράδεκτο για μένα είναι ότι δεν ακολούθησαν και οι υπόλοιποι όπως η γνωστή πορτοκαλί αλυσίδα που έχει το θράσος να πουλάει πχ το 9.7 Pro 32GB 40 ευρώ λιγότερα από το το καινούργιο 10.5 των 64GB. 


Τελευταία επεξεργασία από: ChrisDs, 02/08/2017 - 12:19


#21   Npanathinaikos

Npanathinaikos

    iPH Member

  • 203 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 02/08/2017 - 14:43

Μια άσχετη ερώτηση σχετικά με μια αναβάθμιση. Προσπαθώ να περάσω την νέα έκδοση στο ipas air 2 αλλα μου λέει οτι υπαρχει θεμα. Γνωρίζει κάποιος εαν γινεται σε κάποια αλλα iPad Air 2?

#22   deltakilo

deltakilo

    iPH Enthousiast

  • 386 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X

Δημοσίευση 02/08/2017 - 14:59

Καλησπέρα στην παρέα. Για να μην ανοίγω κι εγώ άλλο θέμα, μια ερώτηση σε κατόχους pro και apple pencil. Έχει διαπιστώσει κανείς γραντζουνιές στην οθόνη απ τη χρήση του πένσιλ; Θέλω να το αγοράσω αλλά με προβληματίζει λίγο αυτό, καθότι και ψυχαναγκαστικός. Και δεν θελω να βαλω ζελατινες κλπ. Θενξ


Sent from my iPad using Tapatalk

#23   zvrikos

zvrikos

    iPH Addict

  • 668 μηνύματα
  • Twitter:@zvrikos
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7

Δημοσίευση 02/08/2017 - 20:11

Ενημέρωση

Επειδή με ενδιέφερε το ποιά είναι η θήκη που δίνει ο γερμανός με τα ipad ενημερώθηκα ότι δίνουν 

ΟΧΙ AYTO

https://www.germanos...promo/20290345/

 

αλλά αυτό

https://www.germanos...droid/20286363/

 

 

Λόγω λάθους... του site !!

 

Εχει διαπιστώσει κανείς αυτή την ανακολουθία;;

Ειναι ΤΕΡΑΣΤΙΑ Η ΔΙΑΦΟΡΑ μεταξύ των δύο...

Μέχρι που σκέφτομαι να μην.. ενδώσω θεωρώντας ότι δεν αξίζει..


Τελευταία επεξεργασία από: zvrikos, 02/08/2017 - 20:15


#24   zvrikos

zvrikos

    iPH Addict

  • 668 μηνύματα
  • Twitter:@zvrikos
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7

Δημοσίευση 02/08/2017 - 20:24

Όσοι από εσάς παραλάβατε, ποιό πήρατε???



#25   deltakilo

deltakilo

    iPH Enthousiast

  • 386 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X

Δημοσίευση 02/08/2017 - 21:11

Android πληκτρολόγιο;; Αν ισχύει είναι για γέλια!


Sent from my iPhone using Tapatalk

#26   ChrisDs

ChrisDs

    iPH Contributor

  • 941 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X

Δημοσίευση 02/08/2017 - 21:15

Καλησπέρα στην παρέα. Για να μην ανοίγω κι εγώ άλλο θέμα, μια ερώτηση σε κατόχους pro και apple pencil. Έχει διαπιστώσει κανείς γραντζουνιές στην οθόνη απ τη χρήση του πένσιλ; Θέλω να το αγοράσω αλλά με προβληματίζει λίγο αυτό, καθότι και ψυχαναγκαστικός. Και δεν θελω να βαλω ζελατινες κλπ. Θενξ


Sent from my iPad using Tapatalk

Το Apple Pencil γρατζουνιές από μόνο του στην οθόνη δεν κάνει. Υπάρχει όμως ένα μεγάλο αλλά. Αν "πιαστεί" οποιουδήποτε είδους μικρό "σκουπιδάκι", ή αλλιώς debris όπως λέμε, ανάμεσα στο Pencil και την οθόνη τότε θα γίνει γρατζουνιά. Οπότε ή καθαρίζεις όλη την ώρα την οθόνη ή βάζεις tempered glass και ησυχάζεις. Παρόλο που κι εγώ δεν βάζω στις συσκευές μου προστασία στην οθόνη τους, στο 10.5 που πήρα δεν το ρίσκαρα, έβαλα Tempered Glass κι έχω το κεφάλι μου ήσυχο.


Τελευταία επεξεργασία από: ChrisDs, 02/08/2017 - 21:15


#27   zvrikos

zvrikos

    iPH Addict

  • 668 μηνύματα
  • Twitter:@zvrikos
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7

Δημοσίευση 02/08/2017 - 21:38

Κάτι περίεργο γίνεται..

ΔΕΝ είναι αυτό που δίνουν adroid πληκτρολόγιο, αλλά μου παρουσίασαν έαν αρχαίο που καμία σχέση δεν έχει με ο,τι διαφημίζεται..

Κρίμα..

Κανείς από εδώ δεν παρέλαβε να μας πει ρε παιδιά;



#28   deltakilo

deltakilo

    iPH Enthousiast

  • 386 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X

Δημοσίευση 02/08/2017 - 22:19

Το Apple Pencil γρατζουνιές από μόνο του στην οθόνη δεν κάνει. Υπάρχει όμως ένα μεγάλο αλλά. Αν "πιαστεί" οποιουδήποτε είδους μικρό "σκουπιδάκι", ή αλλιώς debris όπως λέμε, ανάμεσα στο Pencil και την οθόνη τότε θα γίνει γρατζουνιά. Οπότε ή καθαρίζεις όλη την ώρα την οθόνη ή βάζεις tempered glass και ησυχάζεις. Παρόλο που κι εγώ δεν βάζω στις συσκευές μου προστασία στην οθόνη τους, στο 10.5 που πήρα δεν το ρίσκαρα, έβαλα Tempered Glass κι έχω το κεφάλι μου ήσυχο.


Ευχαριστώ για την απάντηση φίλε, αυτά ακριβώς διάβασα κι εγώ ψάχνοντας. Μάλλον θα το ρισκάρω χωρίς γκλας με το ξεσκονόπανο ανά χείρας..


Sent from my iPhone using Tapatalk




Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 4

0 μέλη, 4 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες