Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * * 4 ψήφοι

Superdeal: iPhone Χ 64GB με €1049 και iPhone Χ 256GB με €1189


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
495 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#376   PanosMouz

PanosMouz

    iPH Master

  • 7098 μηνύματα
  • Twitter:@PanosMouz
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 3G
  • Tablet:iPad 3 +4G
  • GameCenter:PanosMouz

Δημοσίευση 11/11/2017 - 12:21

Έχω σοκαριστεί από το level της ποιότητας. Έχω να αγοράσω iPhone από το 5S.

Πες μας και τι κάρτα είχε μέσα το δικό σου :P Καλοδούλευτο!


| Jailbreak your iDevice - make it Unique |

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#377   eytyxhs

eytyxhs

    iPH Addict

  • 688 μηνύματα
  • Twitter:@Eytyxhs
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5S
  • GameCenter:eytyxhs

Δημοσίευση 11/11/2017 - 12:24

At&t το έψαξα πριν το ανοίξω το κουτί και λένε ότι τα full price iPhone x είναι T-Mobile Kai at&t

#378   Jimmy08

Jimmy08

    iPH Community Leader

  • 10257 μηνύματα
  • Twitter:@JimmyR8
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad Air +4G
  • GameCenter:j0kerr

Δημοσίευση 11/11/2017 - 12:41

Έχει ενδιαφέρον να δούμε αν τα μοντέλα που ήρθαν είναι μονο At&t και T-mobile.
 
Αν ισχύει αυτό, σημαίνει ότι η deals προσέχει και διαβάζει αυτά που λέμε στο forum και μπαίνει στη διαδικασία να διορθωθεί προς το καλύτερο, και αυτό τους τιμάει.
 
Φέτος ήταν ο μόνος λόγος που με κράτησε πίσω και κινήθηκα αλλιώς (δεν φταίει η Deals , αλλά τα εδώ τζιμάνια που ψάχνουν τρόπους να κάνουν τη ζωή μας πιο δύσκολη με την Εγγύηση), αλλά μπράβο τους.

Δηλαδή Πάνο με αυτά τα δυο μοντέλα είμαστε εντάξει για την εγγύηση στην Ελλάδα;

#379   PanosMouz

PanosMouz

    iPH Master

  • 7098 μηνύματα
  • Twitter:@PanosMouz
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 3G
  • Tablet:iPad 3 +4G
  • GameCenter:PanosMouz

Δημοσίευση 11/11/2017 - 12:46

Δηλαδή Πάνο με αυτά τα δυο μοντέλα είμαστε εντάξει για την εγγύηση στην Ελλάδα;

ΑΝ ισχύουν τα ίδια με πέρυσι, ναι.

 

Αν άλλαξε κάτι (όταν μίλησα στο τηλ πριν καιρό μου είπαν ότι λογικά ισχύουν τα ίδια με πέρυσι) τότε καλύπτονται όλα.

 

Πάντα μιλάμε για τον 1ο χρόνο, παγκόσμιας εγγύησης (που κανονικά έπρεπε να καλύπτεται και εδώ, αλλά μας τα κάνουν δύσκολα).

 

Βέβαια αν κάποιος κινηθεί νομικά και το κυνηγήσει λογικά θα βγάλει άκρη και θα τον καλύψουν εδώ και με άλλο μοντέλο. 


| Jailbreak your iDevice - make it Unique |

#380   pontiaras

pontiaras

    iPH Contributor

  • 1600 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • GameCenter:Pafralis30

Δημοσίευση 11/11/2017 - 17:43

Όσοι δεν παρέλαβαν έχουν κάποια ενημέρωση για την καθυστέρηση στην παράδοση;

Επίσης στο σαητ η αγορά του iPhone X λέει παράδοση σε 4-7 εργασιμες! Χωρίς να λέει ότι σε περίπτωση έλλειψης από την Apple ότι ο χρόνος μπορεί να παραταθεί! Όποτε νομίζω μάλλον η τροφοδοσία τους πρέπει να ομαλοποιηθηκε!


Sent from my iPhone using Tapatalk

#381   Jimmy08

Jimmy08

    iPH Community Leader

  • 10257 μηνύματα
  • Twitter:@JimmyR8
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad Air +4G
  • GameCenter:j0kerr

Δημοσίευση 11/11/2017 - 18:12

Όσοι δεν παρέλαβαν έχουν κάποια ενημέρωση για την καθυστέρηση στην παράδοση;
Επίσης στο σαητ η αγορά του iPhone X λέει παράδοση σε 4-7 εργασιμες! Χωρίς να λέει ότι σε περίπτωση έλλειψης από την Apple ότι ο χρόνος μπορεί να παραταθεί! Όποτε νομίζω μάλλον η τροφοδοσία τους πρέπει να ομαλοποιηθηκε!
Sent from my iPhone using Tapatalk

Εγώ δεν έλαβα καμία ενημέρωση.

Αυτό που γράφεις, αναφέρεται κανονικά στη σελίδα τους, όπως πριν.

#382   CHATZIK

CHATZIK

    iPH newbie

  • 70 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 11/11/2017 - 18:53

Όσοι δεν παρέλαβαν έχουν κάποια ενημέρωση για την καθυστέρηση στην παράδοση;

Επίσης στο σαητ η αγορά του iPhone X λέει παράδοση σε 4-7 εργασιμες! Χωρίς να λέει ότι σε περίπτωση έλλειψης από την Apple ότι ο χρόνος μπορεί να παραταθεί! Όποτε νομίζω μάλλον η τροφοδοσία τους πρέπει να ομαλοποιηθηκε!


Sent from my iPhone using Tapatalk

Αυτό που λές το αναφέρει πάνω στο κουπόνι αγοράς



#383   pontiaras

pontiaras

    iPH Contributor

  • 1600 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • GameCenter:Pafralis30

Δημοσίευση 11/11/2017 - 19:20

Όσοι δεν παρέλαβαν έχουν κάποια ενημέρωση για την καθυστέρηση στην παράδοση;

Επίσης στο σαητ η αγορά του iPhone X λέει παράδοση σε 4-7 εργασιμες! Χωρίς να λέει ότι σε περίπτωση έλλειψης από την Apple ότι ο χρόνος μπορεί να παραταθεί! Όποτε νομίζω μάλλον η τροφοδοσία τους πρέπει να ομαλοποιηθηκε!


Sent from my iPhone using Tapatalk

#384   Macbook

Macbook

    iPH newbie

  • 7 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7

Δημοσίευση 11/11/2017 - 20:09

Καλησπέρα εχω μια ερώτηση θα παρω απο Αμερικη μιας και βγαίνει 960 ευρω το μεγάλο μοντελο 256gb ποιο μοντέλο να επιλέξω το A1901 που εχουμε και εδω Ευρώπη η το A1865 που εχει περισσότερα δίκτυα και δουλεύει και εδω ευρωπη. Χωρις να ξερω σιγουρα το A1865 ειναι καλύτερο άδικα αν ταξιδέψεις Αμερική αλλα θα εχω θεμα με το ενα ετος εγγύησή. ?



#385   PanosMouz

PanosMouz

    iPH Master

  • 7098 μηνύματα
  • Twitter:@PanosMouz
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 3G
  • Tablet:iPad 3 +4G
  • GameCenter:PanosMouz

Δημοσίευση 11/11/2017 - 20:18

Καλησπέρα εχω μια ερώτηση θα παρω απο Αμερικη μιας και βγαίνει 960 ευρω το μεγάλο μοντελο 256gb ποιο μοντέλο να επιλέξω το A1901 που εχουμε και εδω Ευρώπη η το A1865 που εχει περισσότερα δίκτυα και δουλεύει και εδω ευρωπη. Χωρις να ξερω σιγουρα το A1865 ειναι καλύτερο άδικα αν ταξιδέψεις Αμερική αλλα θα εχω θεμα με το ενα ετος εγγύησή. ?

Στα 960 πρέπει να προσθέσεις το φόρο πολιτείας (περίπου 8% ο χαμηλότερος), εκτός αν βρεθείς σε πολιτεία όπου δεν υπάρχει φόρος. Οπότε θα σου βγει το 256 περίπου 1050-1080ευρώ (ίσως και πιο πάνω ανάλογα με την ισοτιμία που θα σου δώσει η τράπεζα σου).

 

Θα ζητήσεις το μοντέλο που υπάρχει και στην Ευρώπη για να είσαι 100% ΟΚ με την εγγύηση (κοινώς το Α1901 - At&t και T-Mobile).


| Jailbreak your iDevice - make it Unique |

#386   Macbook

Macbook

    iPH newbie

  • 7 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7

Δημοσίευση 11/11/2017 - 20:32

Στα 960 πρέπει να προσθέσεις το φόρο πολιτείας (περίπου 8% ο χαμηλότερος), εκτός αν βρεθείς σε πολιτεία όπου δεν υπάρχει φόρος. Οπότε θα σου βγει το 256 περίπου 1050-1080ευρώ (ίσως και πιο πάνω ανάλογα με την ισοτιμία που θα σου δώσει η τράπεζα σου).

 

Θα ζητήσεις το μοντέλο που υπάρχει και στην Ευρώπη για να είσαι 100% ΟΚ με την εγγύηση (κοινώς το Α1901 - At&t και T-Mobil

Μίλησα με τον φίλο μου που είναι New york και δεν μου είπε κάτι για φόρο μου είπε οτι μου το παίρνει στα 960 αλλά λογικά για να το λες ετσι θα ειναι με γρήγορο ψάξιμο βλέπω τον φόρο στο 9% άρα παμε στα 1071 για το μεγάλο. Αλλα πάλη ενδιαφέρομαι για το A1865 δεν μου αρέσουν CE και τα αλλα χαζα που εχουν τα ευρωπαϊκά απο πισω. Επισεις αυτο απο εμπειρια λει οτι η At&t και T-Mobile ιδικα η δεύτερη εχουν χάλια σήμα αρα πιστεύω οτι σίγουρα το A1865 ειναι ποιο δυνατό καλύπτει περισσότερα οπως γραφει και στο apple.com
Αυτα ειναι τα extra δικτυα



#387   PanosMouz

PanosMouz

    iPH Master

  • 7098 μηνύματα
  • Twitter:@PanosMouz
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 3G
  • Tablet:iPad 3 +4G
  • GameCenter:PanosMouz

Δημοσίευση 11/11/2017 - 20:35

 

Μίλησα με τον φίλο μου που είναι New york και δεν μου είπε κάτι για φόρο μου είπε οτι μου το παίρνει στα 960 αλλά λογικά για να το λες ετσι θα ειναι με γρήγορο ψάξιμο βλέπω τον φόρο στο 9% άρα παμε στα 1071 για το μεγάλο. Αλλα πάλη ενδιαφέρομαι για το A1865 δεν μου αρέσουν CE και τα αλλα χαζα που εχουν τα ευρωπαϊκά απο πισω. Επισεις αυτο απο εμπειρια λει οτι η At&t και T-Mobile ιδικα η δεύτερη εχουν χάλια σήμα αρα πιστεύω οτι σίγουρα το A1865 ειναι ποιο δυνατό καλύπτει περισσότερα οπως γραφει και στο apple.com
Αυτα ειναι τα extra δικτυα

 

CE δεν θα έχει από τη στιγμή που πωλείται εκεί και όχι εδώ. Είναι θέμα χώρας και όχι μοντέλου.

 

Το ότι έχουν Χάλια σήμα δεν είναι θέμα κινητού, αλλά θέμα εταιρείας, οπότε δεν παίζει ρόλο. 

 

Τα έξτρα δίκτυα δεν σε ενδιαφέρουν από τη στιγμή που το θες για Ελλάδα - Ευρώπη. Το Α1865 έχει έξτρα μπάντες για τα εκεί δίκτυα. 


| Jailbreak your iDevice - make it Unique |

#388   Jimmy08

Jimmy08

    iPH Community Leader

  • 10257 μηνύματα
  • Twitter:@JimmyR8
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad Air +4G
  • GameCenter:j0kerr

Δημοσίευση 11/11/2017 - 21:02

Όσοι δεν παρέλαβαν έχουν κάποια ενημέρωση για την καθυστέρηση στην παράδοση;

Επίσης στο σαητ η αγορά του iPhone X λέει παράδοση σε 4-7 εργασιμες! Χωρίς να λέει ότι σε περίπτωση έλλειψης από την Apple ότι ο χρόνος μπορεί να παραταθεί! Όποτε νομίζω μάλλον η τροφοδοσία τους πρέπει να ομαλοποιηθηκε!


Sent from my iPhone using Tapatalk

Πάμε άλλη μια:

 

Εγώ δεν έλαβα καμία ενημέρωση ακόμα και φαντάζομαι και ούτε κάποιος άλλος. Εξάλλου η 7η μέρα που υποτίθεται ότι έχουν θέσει το ανώτατο όριο για την παράδοση, είναι την Τρίτη. 

 

Επομένως, πιστεύω πως αν είναι να λάβουμε κάποια ενημέρωση, θα είναι μετά από την Τρίτη.

 

Εμένα πάντως με ενδιαφέρει περισσότερο να λάβω τη συσκευή παρά την ενημέρωση :P

 

 

Μίλησα με τον φίλο μου που είναι New york και δεν μου είπε κάτι για φόρο μου είπε οτι μου το παίρνει στα 960 αλλά λογικά για να το λες ετσι θα ειναι με γρήγορο ψάξιμο βλέπω τον φόρο στο 9% άρα παμε στα 1071 για το μεγάλο. Αλλα πάλη ενδιαφέρομαι για το A1865 δεν μου αρέσουν CE και τα αλλα χαζα που εχουν τα ευρωπαϊκά απο πισω. Επισεις αυτο απο εμπειρια λει οτι η At&t και T-Mobile ιδικα η δεύτερη εχουν χάλια σήμα αρα πιστεύω οτι σίγουρα το A1865 ειναι ποιο δυνατό καλύπτει περισσότερα οπως γραφει και στο apple.com
Αυτα ειναι τα extra δικτυα

 

Όπως σου λέει και ο Πάνος, δεν αξίζει να πάρεις το μοντέλο με τις περισσότερες μπάντες, αν τελικά καταλήξεις να έχεις θέμα με την εγγύηση. 

 

Εκτός και αν ταξιδεύεις συχνά και εκτός Ευρώπης, όπου θα υπάρχει περίπτωση να σου χρησιμεύσουν στην πραγματικότητα.



#389   Macbook

Macbook

    iPH newbie

  • 7 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7

Δημοσίευση 11/11/2017 - 21:05

CE δεν θα έχει από τη στιγμή που πωλείται εκεί και όχι εδώ. Είναι θέμα χώρας και όχι μοντέλου.

 

Το ότι έχουν Χάλια σήμα δεν είναι θέμα κινητού, αλλά θέμα εταιρείας, οπότε δεν παίζει ρόλο. 

 

Τα έξτρα δίκτυα δεν σε ενδιαφέρουν από τη στιγμή που το θες για Ελλάδα - Ευρώπη. Το Α1865 έχει έξτρα μπάντες για τα εκεί δίκτυα. 

Ευχαριστώ Παναγιώτη για την βοήθεια ωραία ρώτησα για τον φόρο θα το πάρει απο apple store και είναι μέσα στην τιμή άρα 960 η 1150 δολάρια τελική τιμή.



#390   PanosMouz

PanosMouz

    iPH Master

  • 7098 μηνύματα
  • Twitter:@PanosMouz
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 3G
  • Tablet:iPad 3 +4G
  • GameCenter:PanosMouz

Δημοσίευση 11/11/2017 - 21:13

Ευχαριστώ Παναγιώτη για την βοήθεια ωραία ρώτησα για τον φόρο θα το πάρει απο apple store και είναι μέσα στην τιμή άρα 960 η 1150 δολάρια τελική τιμή.

Κάτι λάθος σου λέει ο φίλος.

 

Σύμφωνα με την ίδια την Apple, σε κάθε αγορά προστίθεται ο φόρος που αναλογεί στην περιοχή που ανήκει το εκάστοτε Apple Store. 

 

Εκτός αν άλλαξε κάτι τώρα ή αν ο φίλος σου δικαιούται tax-free αγορά.


Τελευταία επεξεργασία από: PanosMouz, 11/11/2017 - 21:13

| Jailbreak your iDevice - make it Unique |

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 2

0 μέλη, 2 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες