Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

IPhone 8 plus Πρόβλημα με ηχείο!


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
10 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#1   MaouMiou

MaouMiou

    iPH newbie

  • 45 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7 Plus
  • Tablet:iPad

Δημοσίευση 05/12/2017 - 05:21

Κάτοχος iPhone 8 plus η συσκευή κάνει ενα ήχο σαν pop-pop όταν ξεκινάει οποιοδήποτε βίντεο στο YouTube και όταν τελειώνει..η ακόμα και σε τυχαίο σημείο του βίντεο και επίσης το κάνει έντονα όταν για παράδειγμα μιλάω στο messenger και στο facetime πάντα σε ανοιχτή ακρόαση σε τυχαίες στιγμές συνέχεια και κυρίως όταν πληκτρολογω ταυτόχρονα την ώρα που μιλαω και πατάω τα πλήκτρα (επειδή προφανώς εχει ήχο το πάτημα πλήκτρων παρεμβαλει και κάνει αυτό το ποπ ποπ παραμόρφωση όσο πληκτρολογω) αν όσο μιλάω πληκτρολογισω με κλειστό τον αριστερό διακόπτη ήχου (σε αθόρυβη λειτουργία δηλαδή) δεν το κάνει... ο ήχος ειναι ακριβώς όπως όταν ανοίγεις παλιό ενισχυτή και έχεις ένταση ηδη ανοιχτή.. Η όταν ανοίγει μια κάρτα ήχου ( καταλάβατε ελπίζω)
Υπάρχει και σαν θέμα και στην Apple χωρίς λύση όμως...
https://discussions....tart=0&tstart=0

Η ερώτηση μου είναι η εξής το έχει κάποιος άλλος το θέμα?! Είναι θέμα hardware οπότε και το πάω για έλεγχο και σαφώς αντικατάσταση?!
Ή είναι θέμα iOS και θα επιλυθει με νεότερο λογισμικό?!!
Παρακαλώ την βοήθεια σας και Ευχαριστώ εκ των προτέρων..

Τελευταία επεξεργασία από: MaouMiou, 05/12/2017 - 05:23


Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#2   KostasRodos29

KostasRodos29

    iPH Intergalactic Leader

  • 19675 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 05/12/2017 - 11:24

Θα σου έλεγα πρώτα από όλα αν δεν βρεις άλλη λύση να το κάνεις ένα factory reset και χωρίς να περάσεις τίποτα μέσα να δοκιμάσεις να δεις αν στο κάνει αν στο κάνει πας service αλλιώς κάτι άλλο παίζει και στο κάνει .


                                                                                                                ΟΤΙ ΔΟΥΛΕΥΕΙ ΔΕΝ ΤΟ ΠΕΙΡΑΖΟΥΜΕ...!!!!


#3   karless

karless

    iPH Hero

  • 5021 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad Air +4G

Δημοσίευση 05/12/2017 - 11:57

Το πρόβλημα αυτό υπάρχει και σε μερικά iPhone X ,αν κανείς μια αναζήτησης για crackle speakers στο διαδίκτυο θα βρεις διάφορες συζητήσεις.


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

#4   fastmac

fastmac

    iPH User

  • 111 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Air 2 +4G

Δημοσίευση 05/12/2017 - 12:08

Θα σου πρότεινα να κάνεις λίγο υπομονή μήπως και το φτιάξουν με αναβάθμιση λογισμικού ( το έχουν ξανακάνει στο παρελθόν με πλάγιο τρόπο ) αλλιώς να το πας στο Servise


Sent from my iPhone using Tapatalk

#5   MaouMiou

MaouMiou

    iPH newbie

  • 45 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7 Plus
  • Tablet:iPad

Δημοσίευση 05/12/2017 - 14:54

Είναι 4 ημερών το κινητό... Και φοβάμαι να το πάω για αντικατάσταση ένας θεός ξέρει ποσες μερες θα είμαι χωρίς συσκευή..επίσης σε περίπτωση αντικατάστασης έχω ακούσει οτι δίνουν refurbished συσκευές... Δε ξέρω πραγματικά.. Θα δοκιμάσω πρώτα φουλ restore μέσω iTunes..

Το πρόβλημα φαίνεται και εδώ... Πηγαίνετε στο 2:15 αμέσως:
https://youtu.be/JhSdUSW7Rpw

#6   fastmac

fastmac

    iPH User

  • 111 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Air 2 +4G

Δημοσίευση 05/12/2017 - 18:18

Εγώ θα έλεγα να περιμένεις γιατί και αυτή που θα πάρεις τώρα μπορεί να έχει το ίδιο θέμα ( πολλοί το αναφέρουν στο εξωτερικό ) 

Δεν νομίζω να κάνεις κάτι με restore άλλα πες μας πως πήγε όταν το κάνεις 

λογικά δεν το έχεις μονό εκεί , γενικά σε ανοιχτή ακρόαση full ένταση πως ακούγεται ? υπάρχουν κάποιοι ήχοι συγκεκριμένοι που το επιδεινώνουν να ξέρεις 



#7   MaouMiou

MaouMiou

    iPH newbie

  • 45 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7 Plus
  • Tablet:iPad

Δημοσίευση 05/12/2017 - 19:05

Πολλοί το αναφέρουν στο ακουστικό... Εγω εχω δοκιμάσει σε όλες τις συνθήκες (κλήσεων, μουσικής, βίντεο και παιχνίδι) ηχείο και ακουστικό μονο στο ηχείο το έχω.. Και μόνο στο YouTube, στο messenger σε φαση ανοιχτής ακρόασης και γενικά σε κλήσεις τύπου messenger voip δηλαδή... Δεν εχω pc ακόμα για να κανω restore θα ενημερώσω μόλις κάνω.. Είμαι σχεδόν σίγουρος πως είναι κάποια ασυμβατότητα του iOS με τις εφαρμογές που πρέπει να διορθωθεί... Αλλα θα διορθωθεί?!??
Επίσης δε θέλω να το δώσω γιατί σε όλα τα υπόλοιπα ειναι άψογο το κινητό.. Υπάρχουν πολλά θέματα γενικά όπως σκόνη μέσα στην κάμερα ναι το ανέφερε και κάποιος συμφορουμιτης σε άλλο ποστ και μου έχει τύχει και εμένα σε iPhone 7 plus.. Επίσης πολλά 8αρια έχουν θέμα συναρμογης εξεχει δλδ λίγο η πλάτη απο το περιμετρικο πλαίσιο σε κάποια σημεία.. Και επίσης με την οθόνη που πολλές είναι κίτρινες...

#8   MaouMiou

MaouMiou

    iPH newbie

  • 45 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7 Plus
  • Tablet:iPad

Δημοσίευση 05/12/2017 - 19:13

λογικά δεν το έχεις μονό εκεί , γενικά σε ανοιχτή ακρόαση full ένταση πως ακούγεται ? υπάρχουν κάποιοι ήχοι συγκεκριμένοι που το επιδεινώνουν να ξέρεις


Για ευνόητους λόγους δεν πρόκειται να δοκιμάσω με φουλ ένταση τίποτα μιας και ο ήχος δηλώνει ξεκάθαρα την λαθος στιγμιαία "εμπλοκή-απεμπλοκη" του ηχείου στο εκάστοτε μουσικό αρχείο η αρχείο ήχου γενικά αν αφορά κλήση...
Είναι σα να σου λέω στον ενισχυτή του σπιτιού σου με τέρμα την ένταση βάλε ενα κακής ποιότητα κομμάτι να παίξει..... Απλα θα τα πάρεις ολα στο χέρι..

#9   MaouMiou

MaouMiou

    iPH newbie

  • 45 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7 Plus
  • Tablet:iPad

Δημοσίευση 08/12/2017 - 23:26

Ερώτηση: η istorm σε περίπτωση αντικατάστασης δίνει καινούριο η refurbished συσκευή;; Γνωρίζω πως κουτί και παρελκόμενα δεν παίρνεις .. η συσκευή όμως τι είναι;; Φοβάμαι να κάνω την κίνηση μην τυχών είναι μια από τα ίδια η έχει θέμα σε κάτι άλλο.. τι να κάνω;;

#10   kalafan

kalafan

    iPH newbie

  • 33 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6 Plus

Δημοσίευση 09/12/2017 - 10:59

εμενα παντως 8 plus εβγαλε προβλημα στο μικροφωνο...μία ακουγομουν-μία οχι...το πηγα infoquest 6/12 και το τελευταιο status λεει οτι παρηγγειλαν ανταλακτικο...



#11   MaouMiou

MaouMiou

    iPH newbie

  • 45 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7 Plus
  • Tablet:iPad

Δημοσίευση 09/12/2017 - 21:14

Και το άνοιγμα ρίσκο είναι... Πφφφφ δε ξερω τι να πω..




Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 5

0 μέλη, 5 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες