Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία

fuelGR - Φούλαρε Έξυπνα


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
52 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#16   W3rtY88

W3rtY88

    iPH Elite Poster

  • 2979 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4

Δημοσίευση 08/06/2018 - 07:39

θα την κατεβάσω μόλις ανοίξει το τηλ μιας και ξέμεινα από μπαταρία :P και θα πω εντυπώσεις 
ελπίζω να είναι σε όλα τα app store και όχι μόνο στο ελληνικό


ο γούγλης είναι φίλος μας και τα ξέρει όλα ... Οπότε, ρώτα πρώτα αυτόν και μετά όλους τους άλλους :P


Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#17   vagelisrc

vagelisrc

    iPH newbie

  • 91 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 08/06/2018 - 08:54

Καλημέρα και από εμένα, 

 

Να επισημάνω ότι στο δικό μου, τουλάχιστον, τηλέφωνο, δεν εμφανίστηκε στο search, έπρεπε να το ψάξω στις κατηγορίες.

 

Δεν είναι θέμα της εφαρμογής αλλά μήπως πρέπει να το κοιτάξεις?



#18   jimdem

jimdem

    iPH User

  • 145 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο

Δημοσίευση 08/06/2018 - 08:56

Καλημέρα και από εμένα, 

 

Να επισημάνω ότι στο δικό μου, τουλάχιστον, τηλέφωνο, δεν εμφανίστηκε στο search, έπρεπε να το ψάξω στις κατηγορίες.

 

Δεν είναι θέμα της εφαρμογής αλλά μήπως πρέπει να το κοιτάξεις?

Καλημέρα! Είναι αρκετά "φρέσκια" η εφαρμογή ακόμα στο Store και δεν έχει γίνει το απαραίτητο indexing από την Apple. Λογικά μέσα στη μέρα θα στρώσει η αναζήτηση.



#19   vagfilippo

vagfilippo

    iPH Elite Poster

  • 2277 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen

Δημοσίευση 08/06/2018 - 09:22

και στην πιο φθηνη να πας, αν ποιοτικως ειναι χαλια ειτε κλεβει, το ιδιο ειναι !

Ψαχνεις φιλε μου! Και αναλογα πραττεις!

Δηλ θες να μου πεις οτι η βενζινη στην κωλοεθνικη που εχει 1,80 είναι καλυτερη απο αυτες του 1,60??

Απλα κλεβουν τα λαμογια!



#20   xxxxxx

xxxxxx

    iPH Guru

  • 9340 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 08/06/2018 - 11:13

Ψαχνεις φιλε μου! Και αναλογα πραττεις!

Δηλ θες να μου πεις οτι η βενζινη στην κωλοεθνικη που εχει 1,80 είναι καλυτερη απο αυτες του 1,60??

Απλα κλεβουν τα λαμογια!

Ψάχνεις αλυσίδες. Αν βάλεις πρατήρια που δεν ανήκουν σε αλυσίδες ρισκάρεις. Εθνική Σεα Σείριου βενζίνη από τις χειρότερες που έβαλα ποτέ στη ζωή μου πριν καμιά δεκαετία. Τώρα που ανήκει σε αλυσίδα να δεις πως ανέβηκε η ποιότητα.

 

 

Out of the topic. Εμένα είναι η απορία μου για ένα βενζινάδικο στην περιοχή μου που έχει χάλια ποιότητα καυσίμου κατ εμε. Λέω κατ εμε γιατί σύμφωνα με άλλους είναι κορυφή το βενζινάδικο από τα σχόλια που είδα στην εφραμογή. Δεν ανήκει σε εταιρία το εν λόγω βενζινάδικο και 2 αυτοκίνητα μας έβγαλαν αμέσως μόλις φουλαραμε πρόβλημα με την αντλία βενζίνης και αισθητήρα λ και μάλιστα 2 στα 2 και μόλις έγινε η εκκίνηση στη μίζα άρχισαν να τρέμουν και στα 2 τα τιμόνια(διαφορετικοί κατασκευαστές αυτοκινήτων γαλλικό και γερμανικό τέλος πάντων αντικαταστάθηκαν με δικά μας έξοδα στις αντιπροσωπείες). Η απορία μου είναι η εξής πως γίνεται αυτός ο εν λόγω κύριος στη συγκεκριμένη εφαρμογή να έχει 5,6 κριτικές οτι έχει και καταπληκτική βενζίνη και οτι έχει καταπληκτική συμπεριφορά τη στιγμή που απλώς δεν καλημέριζε και γυρνούσε απαξιωτικά το κεφάλι, όταν τον ρωτούσα αν έχει 100αρα και έλεγε μόνο 95 φέρνω, τη στιγμή που κάθε μέρα μπορεί να εξυπηρετεί 4 με 5 αυτοκίνητα όταν τα άλλα βενζινάδικα στην περιοχή εξυπηρετούν πάνω από 100 με 150 αυτοκίνητα ημερησίως μόνο τυχαίο δεν μπορεί να είναι.


Τελευταία επεξεργασία από: billytilaver, 08/06/2018 - 11:17


#21   neuromancer

neuromancer

    iPH newbie

  • 5 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο

Δημοσίευση 08/06/2018 - 11:38

Τα online reviews είναι μια πονεμένη γενικά ιστορία γιατί πάντα (μα πάντα!) θα βρεθούν κάποιοι που θα επιχειρήσουν να τα χειραγωγήσουν. Για να δουλέψουν τα online reviews σωστά θα πρέπει να υπάρχουν πολλά, ώστε τα λίγα ψεύτικα να χαθούν μέσα στα πολλά ειλικρινή. Πέρα από αυτό, υπάρχει ολόκληρη επιστήμη που ασχολείται με την απάτη (fraud) στα online συστήματα αξιολογήσεων και τεχνικές για τον εντοπισμό τους (με κάποια πιθανότητα συνήθως).

 

Άρα αντιλαμβάνεστε ότι αυτά τα νούμερα είναι μια ένδειξη και τίποτα παραπάνω. Αν βέβαια γίνεται κάποιος επιστημονικός έλεγχος τότε αλλάζει το θέμα, είναι πιο αξιόπιστα. 



#22   xxxxxx

xxxxxx

    iPH Guru

  • 9340 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 08/06/2018 - 11:45

Τα online reviews είναι μια πονεμένη γενικά ιστορία γιατί πάντα (μα πάντα!) θα βρεθούν κάποιοι που θα επιχειρήσουν να τα χειραγωγήσουν. Για να δουλέψουν τα online reviews σωστά θα πρέπει να υπάρχουν πολλά, ώστε τα λίγα ψεύτικα να χαθούν μέσα στα πολλά ειλικρινή. Πέρα από αυτό, υπάρχει ολόκληρη επιστήμη που ασχολείται με την απάτη (fraud) στα online συστήματα αξιολογήσεων και τεχνικές για τον εντοπισμό τους (με κάποια πιθανότητα συνήθως).

 

Άρα αντιλαμβάνεστε ότι αυτά τα νούμερα είναι μια ένδειξη και τίποτα παραπάνω. Αν βέβαια γίνεται κάποιος επιστημονικός έλεγχος τότε αλλάζει το θέμα, είναι πιο αξιόπιστα. 

Δεν έχω άλλα + να σου βάλω μου τελείωσαν(θα σου βάλω αύριο) μπράβο σου που μας δίνεις και την επιστημονική σκοπιά. :)



#23   agnostos13

agnostos13

    iPH Contributor

  • 1823 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α
  • Κινητό: iPhone 3G
  • Tablet:iPad Air 2

Δημοσίευση 08/06/2018 - 12:00

Σόρρυ που θα βγώ κάπως εκτός θέματος αλλά επειδή έχει να κάνει με το αντικείμενο της εφαρμογής:

 

-το οτί έχει σήμα εταιρείας και δεν είναι ΑΠ δεν σημαίνει απαραίτητα οτί ανήκει σε αλυσίδα...μπορεί απλά να συνεργάζεται.

-το οτί είναι αλυσίδα δεν σημαίνει οτι 100% ο διαχειριστής του πρατηρίου (που έχει ορίσει η αλυσίδα) δεν κάνει κόλπα (εν αγνοία της εταιρείας φυσικά).

-το οτί κάποιο πρατήριο κάνει κόλπα σήμερα δεν σημαίνει οτί ήταν πάντα έτσι...μπορεί παλαιότερα να ήταν οκ (όταν έγιναν οι αξιολογήσεις) και πάντα μπορεί να ισχύει και το ανάποδο.

-το οτί κάποιο πρατήριο κάνει κόλπα δεν σημαίνει οτί τα κάνει και κάθε μέρα, έτσι αν 20 μέρες είναι οκ και 1 δεν είναι τότε οι περισσότεροι λογικά θα έχουν να πουν καλά λόγια.


Τελευταία επεξεργασία από: agnostos13, 08/06/2018 - 12:02


#24   neuromancer

neuromancer

    iPH newbie

  • 5 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο

Δημοσίευση 08/06/2018 - 12:08

Σωστά όλα αυτά @agnostos13!   Δεν είναι απλό ζήτημα - θέλει δουλειά ακόμη.



#25   jimdem

jimdem

    iPH User

  • 145 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο

Δημοσίευση 12/06/2018 - 22:24

logo.PNG

Καλησπέρα!

 

Μόλις κυκλοφόρησε η έκδοση 1.1 με τις εξής αλλαγές:

 

  • Επίλυση μερικών προβλημάτων εμφάνισης σε συσκευές με iOS 10
  • Επιλογή για οδηγίες πλοήγησης μέσω Google Maps
  • Προσθήκη πυξίδας κατά την περιστροφή του χάρτη (iOS 11+)
  • Ελάττωση μεγέθους της εφαρμογής
  • Βελτιωμένη ρύθμιση για "Προτίμηση Τιμής-Ποιότητας"

Περιμένουμε τα σχόλιά σας :)

Download_on_the_App_Store_Badge_GR_blk_100217.png



#26   stevchrly

stevchrly

    iPH Enthousiast

  • 522 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α
  • Κινητό: iPhone 2G
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 12/06/2018 - 22:33

την εφαρμογή την είχα κορυφή από το android και περίμενα πως και πως να έρθει και σε ios δουλεύει το ίδιο άψογα και οι τιμές είναι πάντα ενημερομένες, ακόμη βλέπεις και τις βαθμολογίες των πρατηρίων αν πατήσεις επάνω στον χάρτη με το πρατήριο 



#27   rs280ps

rs280ps

    iPH Enthousiast

  • 458 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7

Δημοσίευση 12/06/2018 - 22:41

Πολυ καλη εφαρμογη ελειπε απο το iOS μπραβο! Στο Ηρακλειο Κρητης οι τιμες σε καποια πρατηρια ΕΚΟ που τσεκαρα δεν ειναι σωστες παντως..



#28   jimdem

jimdem

    iPH User

  • 145 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο

Δημοσίευση 12/06/2018 - 22:44

Πολυ καλη εφαρμογη ελειπε απο το iOS μπραβο! Στο Ηρακλειο Κρητης οι τιμες σε καποια πρατηρια ΕΚΟ που τσεκαρα δεν ειναι σωστες παντως..

Ευχαριστούμε για τα σχόλια. :) Όπως έχουμε πει, οι τιμές λαμβάνονται από το Παρατηρητήριο Τιμών Καυσίμων του Υπουργείου Ανάπτυξης. Άρα δεν γίνεται να μην είναι σωστές. Σε αυτή την περίπτωση τα πρατήρια ή θα άργησαν να ενημερώσουν τιμές (προβλέπεται πρόστιμο βάσει νόμου) ή απλά δεν θα ήθελαν να ενημερώσουν. Αν θέλεις στείλε μου μήνυμα με τα πρατήρια που είδες ασυμφωνία ώστε να το επιβεβαιώσω με το Υπουργείο. (Υπάρχει και λειτουργία ελέγχου και μέσα από την εφαρμογή πάντως).



#29   skiace

skiace

    iPH Elite Poster

  • 2552 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen + 4G

Δημοσίευση 13/06/2018 - 07:15

Και εγώ παρατηρώ διάφορες στην εφαρμογή σε σχέση με την πραγματικότητα.
Πχ. Πρατήριο δεν εμφανίζεται καθόλου, οι τιμές έχουν τελευταία ημερομηνία ενημέρωσης πριν από ένα μήνα, κα.
Λογικά όμως δεν ευθύνεται η εφαρμογή καθώς απλά αντλεί τα δεδομένα που βρίσκονται στο υπουργείο. Αν αυτά είναι λανθασμένα η ελλιπή, τότε είναι λανθασμένη και η πληροφορία που προβάλεται.


Sent from my iPad Pro.

#30   jimdem

jimdem

    iPH User

  • 145 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο

Δημοσίευση 13/06/2018 - 08:21

Και εγώ παρατηρώ διάφορες στην εφαρμογή σε σχέση με την πραγματικότητα.
Πχ. Πρατήριο δεν εμφανίζεται καθόλου, οι τιμές έχουν τελευταία ημερομηνία ενημέρωσης πριν από ένα μήνα, κα.
Λογικά όμως δεν ευθύνεται η εφαρμογή καθώς απλά αντλεί τα δεδομένα που βρίσκονται στο υπουργείο. Αν αυτά είναι λανθασμένα η ελλιπή, τότε είναι λανθασμένη και η πληροφορία που προβάλεται.


Sent from my iPad Pro.


Το να μην υπάρχει καθόλου το πρατήριο είναι παράνομο καθώς σημαίνει ότι το πρατήριο η έχει πάνω από 30 μέρες να ενημερώσει την τιμή (που είναι το νόμιμο όριο) ή δεν είναι καθόλου καταχωρημένο στο υπουργείο.

Σχετικά με την ημερομηνία καταχώρησης τιμής μην μπερδεύεστε. Το υπουργείο αφήνει να κρατήσεις την ίδια τιμή 1 μήνα και αν συνεχίσει να ισχύει πρέπει να γίνει πάλι ανανέωση με την ίδια τιμή. Δε σημαίνει ότι μια τιμή που έχει παλιά ημερομηνία είναι και άκυρη. Εμείς ενημερώνουμε τις τιμές μας ανα μερικα λεπτά. Έτσι αυτή η ημερομηνία που αναγράφεται υποδεικνύει την ημερομηνία που το πρατήριο καταχώρησε την τιμή όχι ποτε την ενημέρωσε το fuelGR ;)

Αν θες στείλε μήνυμα με τα πρατήρια που αντιμετώπισες πρόβλημα ώστε να δούμε το λόγο μη εμφάνισης (παλιές τιμές η μη εγγραφή πρατηρίου)

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 2

0 μέλη, 2 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες