Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * - 4 ψήφοι

iPad Pro (2020): "Your next computer is not a computer"


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
218 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#16   nikosgnr

nikosgnr

    iPH Legendarious

  • 113560 μηνύματα
  • Twitter:@nikosgnr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • GameCenter:nikosgnr

Δημοσίευση 20/10/2019 - 00:19

Αν και κυκλοφορούν διάφορες φήμες, θα παραμείνω στο ναι.


Τελευταία επεξεργασία από: nikosgnr, 20/10/2019 - 00:20

| JailBreak Means System Customization |

LG8ISzO.gif

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#17   ant2004

ant2004

    iPH newbie

  • 92 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 20/10/2019 - 01:56

Ένας γνωστός you-tuber
https://youtu.be/25eFzFXcdyA
Είπε για αλλαγή και στην οθόνη, το θεωρείς πιθανό Νίκο;


Sent from my iPad using Tapatalk

#18   kalotina

kalotina

    iPH Enthousiast

  • 447 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6 Plus

Δημοσίευση 20/10/2019 - 08:06

Το pro toy 2018 είναι κτήνος προσωπικά επειδή το εχω πολύ δύσκολα θα το αλλάξω αφού είναι πληρες



#19   nikosgnr

nikosgnr

    iPH Legendarious

  • 113560 μηνύματα
  • Twitter:@nikosgnr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • GameCenter:nikosgnr

Δημοσίευση 20/10/2019 - 10:12

Ένας γνωστός you-tuber
https://youtu.be/25eFzFXcdyA
Είπε για αλλαγή και στην οθόνη, το θεωρείς πιθανό Νίκο;

Για φέτος το θεωρώ απίθανο.

 

Ίσως του χρόνου σε MiniLED όπως θα πάει πρώτα σε MicroLED το AW S6.


| JailBreak Means System Customization |

LG8ISzO.gif

#20   Kbls

Kbls

    iPH newbie

  • 83 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen + 4G

Δημοσίευση 20/10/2019 - 10:32

Το pro toy 2018 είναι κτήνος προσωπικά επειδή το εχω πολύ δύσκολα θα το αλλάξω αφού είναι πληρες

Συμφωνώ, ειναι πολυ δυνατό. Ποιο εχεις, το 11ρι; Ρωτάω γιατι αυτο εχω κι επειδή θα πάρω κι ενα ακομη, σκέφτομαι το 12ρι αλλα φοβάμαι μήπως ειναι πολυ μεγάλο. 



#21   metallurgy

metallurgy

    iPH Addict

  • 832 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen + 4G

Δημοσίευση 20/10/2019 - 10:42

Περιμένω να βγει το νέο για να χτυπήσω και 'γώ το 12.9 του 18

Εργαλείο τρομερό



#22   kalotina

kalotina

    iPH Enthousiast

  • 447 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6 Plus

Δημοσίευση 20/10/2019 - 10:45

Συμφωνώ, ειναι πολυ δυνατό. Ποιο εχεις, το 11ρι; Ρωτάω γιατι αυτο εχω κι επειδή θα πάρω κι ενα ακομη, σκέφτομαι το 12ρι αλλα φοβάμαι μήπως ειναι πολυ μεγάλο. 

Το 12.9 μην σε φοβίζει είναι τέλειο μέγεθος.δεν είναι μεγάλο περιμετρικά η οθόνη είναι η μεγάλη 0 bezels.το μοντέλο του 2017 φαίνεται τεράστιο μπροστά του.



#23   archthanos

archthanos

    iPH Contributor

  • 1078 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen + 4G

Δημοσίευση 20/10/2019 - 13:05

Εγώ βαρέθηκα να περιμένω και παρήγγειλα Ipad pro 11'' 2018. Είναι πολύ δυνατό με Α12, όπως το XS max μου και θεωρώ θα με καλύψει πλήρως για χρόνια. Έχω σκοπό και για Apple pencil και πληκτρολόγιο, ώστε σε συνδυασμό με το ipadOS να αντικαθιστώ το λαπτοπ σε μερικές περιπτώσεις.

 

Φοβήθηκα το 12.9'' που έχει μόνο 170€ διαφορά, λόγω μεγέθους. Αν το κρατάς πχ σε έναν καναπέ και χαλαρώνεις για μία ώρα, θα βολεύει το 12,9? Είχα 9.7 παλαιότερο ipad air και μόλις πέρασα στο μινι 4, τρελάθηκα με το πόσο εύχρηστο ήταν σε τέτοιες συνθήκες. Θεώρησα λοιπόν το 11'' ως οριακή επιλογή στο μέγεθος.

 

Ένα χιλιάρκο το 64αρι lte. Τσιμπημένο αλλά οκ... (να φανατστείτε μόλις πούλησα Tab S6 4g, ενός μήνα, γιατί δεν συμβιβάστηκα με το android-το οποίο παρεπιπτόντως έχει βελτιωθεί πολύ, αλλά παραμένει λιγότερο εκλεπτυσμένο στην λειτουργία του σε σχέση με ios). 

 

Ελπίζω να μην μετανιώσω τα παραπάνω χρήματα που δίνω για το ipad, σε σχέση με το να έμενα με το tab S6. 

 

Το Ipad pro 2019 φυσικά θα είναι τούμπανο, ακόμα ταχύτερο και με μεγαλύτερη υποστήριξη, αλλά θα έχει αρχική τιμή, μέχρι να πέσει κατά την άνοιξη (αν βγει τώρα και όχι την άνοιξη) 1300+ και θα έχει κυρίως αλλαγές στις κάμερες που δεν με ενδιαφέρουν κιόλας, ειδικά σε ταμπλετ.



#24   morganito

morganito

    iPH Enthousiast

  • 514 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen

Δημοσίευση 20/10/2019 - 13:20

Εγώ βαρέθηκα να περιμένω και παρήγγειλα Ipad pro 11'' 2018. Είναι πολύ δυνατό με Α12, όπως το XS max μου και θεωρώ θα με καλύψει πλήρως για χρόνια. Έχω σκοπό και για Apple pencil και πληκτρολόγιο, ώστε σε συνδυασμό με το ipadOS να αντικαθιστώ το λαπτοπ σε μερικές περιπτώσεις.
 
Φοβήθηκα το 12.9'' που έχει μόνο 170€ διαφορά, λόγω μεγέθους. Αν το κρατάς πχ σε έναν καναπέ και χαλαρώνεις για μία ώρα, θα βολεύει το 12,9? Είχα 9.7 παλαιότερο ipad air και μόλις πέρασα στο μινι 4, τρελάθηκα με το πόσο εύχρηστο ήταν σε τέτοιες συνθήκες. Θεώρησα λοιπόν το 11'' ως οριακή επιλογή στο μέγεθος.
 
Ένα χιλιάρκο το 64αρι lte. Τσιμπημένο αλλά οκ... (να φανατστείτε μόλις πούλησα Tab S6 4g, ενός μήνα, γιατί δεν συμβιβάστηκα με το android-το οποίο παρεπιπτόντως έχει βελτιωθεί πολύ, αλλά παραμένει λιγότερο εκλεπτυσμένο στην λειτουργία του σε σχέση με ios). 
 
Ελπίζω να μην μετανιώσω τα παραπάνω χρήματα που δίνω για το ipad, σε σχέση με το να έμενα με το tab S6. 
 
Το Ipad pro 2019 φυσικά θα είναι τούμπανο, ακόμα ταχύτερο και με μεγαλύτερη υποστήριξη, αλλά θα έχει αρχική τιμή, μέχρι να πέσει κατά την άνοιξη (αν βγει τώρα και όχι την άνοιξη) 1300+ και θα έχει κυρίως αλλαγές στις κάμερες που δεν με ενδιαφέρουν κιόλας, ειδικά σε ταμπλετ.

Έχω το pro 12.9 2018. Και είναι πράγματι πολύ μεγάλο και δεν βολεύει και τόσο σε θέμα λειτουργίας στον καναπέ.
Εγώ το χρησιμοποιώ μόνο για να σχεδιάζω και αυτός ήταν ο λόγος που το πήρα με μεγάλη οθόνη. Στον καναπέ με βολεύει το κινητό

#25   archthanos

archthanos

    iPH Contributor

  • 1078 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen + 4G

Δημοσίευση 20/10/2019 - 13:25

Έχω το pro 12.9 2018. Και είναι πράγματι πολύ μεγάλο και δεν βολεύει και τόσο σε θέμα λειτουργίας στον καναπέ.
Εγώ το χρησιμοποιώ μόνο για να σχεδιάζω και αυτός ήταν ο λόγος που το πήρα με μεγάλη οθόνη. Στον καναπέ με βολεύει το κινητό

Είναι όμως πανέμορφο με την τεράστια οθόνη και τα μικρά bezels. Για την δουλειά που το θέλεις σαφώς ήταν σωστή επιλογή.



#26   hal

hal

    iPH Member

  • 277 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 21/10/2019 - 12:20

Να τραβήξει βίντεο internally ένας pro ή ένας aficionado λίγο χλωμό ρε παλικάρια.
Το μηχανάκι δεν παύει να είναι ένα κτήνος και θα γίνει μεγαλύτερο φέτος αλλά αυτό με την κάμερα δεν έχει μεγάλη χρηστικότητα για πολλούς γιατί είναι εξαιρετικά άβολη η φωτογράφιση με το iPad λόγω βάρους και form factor. 
Το σκέφτομαι σοβαρά να αλλάξω το pro 10.5 του 17 με το φετινό. Να δούμε τι θα δούμε. 



#27   giolnts

giolnts

    iPH Elite Poster

  • 3423 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen

Δημοσίευση 24/10/2019 - 23:01

Λέω εγώ τώρα κι ας γίνομαι κουραστικός. Αν ήταν να γίνει κάποιο event, δεν θα έπρεπε ήδη να είχαν στείλει τις καθιερωμένες προσκλήσεις ;;


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

#28   mariosnt

mariosnt

    iPH Contributor

  • 922 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 24/10/2019 - 23:37

Κ εγω Αυτό σκεφτόμουν σήμερα. Εκπνέει ο μήνας κ δεν έχουμε δει τπτ

#29   nikosgnr

nikosgnr

    iPH Legendarious

  • 113560 μηνύματα
  • Twitter:@nikosgnr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • GameCenter:nikosgnr

Δημοσίευση 25/10/2019 - 00:06

Η λογική πλέον λέει πως δε θα έχουμε Event.

 

Καλό Μάρτη πλέον μήπως στριμώξουν και κανένα SE(X).

 

Μιλάω για τα iPad.

 

Γιατί θεωρητικά MacBook και νέα AirPods μπορούν απλά να εμφανιστούν στο Site της Apple ως "αθόρυβο" Update.


| JailBreak Means System Customization |

LG8ISzO.gif

#30   giolnts

giolnts

    iPH Elite Poster

  • 3423 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen

Δημοσίευση 25/10/2019 - 09:31

Η λογική πλέον λέει πως δε θα έχουμε Event.

Καλό Μάρτη πλέον μήπως στριμώξουν και κανένα SE(X).

Μιλάω για τα iPad.

Γιατί θεωρητικά MacBook και νέα AirPods μπορούν απλά να εμφανιστούν στο Site της Apple ως "αθόρυβο" Update.

Πυροβολαω τότε για pro '18.


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 5

0 μέλη, 5 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες