Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* - - - - 2 ψήφοι

Προς Mods


  • Το θέμα είναι κλειδωμένο Το θέμα αυτό είναι κλειδωμένο
3 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#1   Xto01

Xto01

    iPH User

  • 118 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 23/09/2019 - 18:48

Σήμερα, στο θέμα Πρόβλημα με iTunes 12.8.2.3, υπήρξε μια μικρή αντιπαράθεση με τον φίλο giodis σχετικά με το APFS. Δεν θα μακρυγορήσω καθώς θέλω απλά να εκφράσω το παράπονό μου προς τους διαχειριστές. Ενώ δέχθηκα αναίτια “επίθεση” και μου ζητήθηκε να δώσω εξηγήσεις, το έκανα. Τα στοιχεία που παρέθεσα δεν ήταν δικά μου αλλά της ίδιας της Apple επάνω στο θέμα. Και από άλλες πηγές αξιόπιστες.
Τα σχόλια διαγράφτηκαν, κάτι που το θεωρώ κάπως υπερβολή. Πως γίνεται να δέχεσαι από τη μία να γίνεται αναφορά στο TRIM ενώ το θέμα αφορά το iTunes και από την άλλη μόλις ανοίγει η συζήτηση και σε κάτι ακόμα (APFS) να πέφτει το μαύρο της ΕΡΤ; Απλή απορία. Από την άλλη καταλαβαίνω ότι ίσως έγινε για να μην μπερδευτεί και άλλο το ζητούμενο του θέματος. ΟΚ.
Να σημειώσω ότι δεν υπήρξαν ύβρεις απλά οι απαντήσεις μου ήταν στον ανάλογο τόνο και ύφος. Μέσα σε αυτές τις απαντήσεις έδωσα και κάποια στοιχεία για όποιον θέλει να μπει την διαδικασία της αναζήτησης.
Θα ήθελα να παρακαλέσω, άλλη φορά να μην πεταχτεί τέτοια βρεγμένη κουβέρτα για πυροπροστασία. Γιατί στην ουσία αυτό έγινε.
Ευχαριστώ και συγγνώμη για την δημόσια αναφορά και όχι με p.m.

Τελευταία επεξεργασία από: Xto01, 23/09/2019 - 18:49


Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#2   Xto01

Xto01

    iPH User

  • 118 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 24/09/2019 - 06:49

Η σιωπή δείχνει ενοχή.
Για να κλείσω λοιπόν το όλο θέμα το οποίο με ενόχλησε χθες, θα ήθελα να παρακαλέσω, τον μεν φίλο giodis, την επόμενη φορά να είναι πάρα πολύ προσεκτικός και να μην ξαναθέσει θέμα αμφισβήτησης των λεγομένων μου, διότι, παρόλο που μπήκα στην διαδικασία και του έδωσα τις απαραίτητες εξηγήσεις δεν πήρα ποτέ τις αντίστοιχες διευκρινήσεις-απαντήσεις που ζήτησα, από τον ίδιο. Διάβασα μόνο γενικότητες και αοριστίες.
Και τον δε φίλο Jimmakos, ο οποίος εκτελεί καθήκοντα Mod να μην κάνει άλλη φορά τόσο “δυναμική” παρέμβαση διαγράφοντας σχόλιά μου. Το έκανε ξεκάθαρα για να καλύψει την άγνοια του φίλου giodis πάνω στο θέμα του APFS και να τον προστατεύσει. Μια απλή σύσταση ώστε να μην ξεφύγει η κουβέντα θα ήταν αρκετή. Τα σχόλια από πλευράς μου θα επαναλάβω ότι δεν περιείχαν ύβρεις αλλά ούτε και ήταν εκτός θέματος. Δεν μίλησα ούτε για πολιτική, ούτε για ομάδες. Και εκτός αυτού, το αρχικό ζητούμενο του θέματος που ήταν το iTunes, είχε επιλυθεί. Η κουβέντα θα μπορούσε άνετα να συνεχιστεί.
Αυτά και καλή σας ημέρα.
Να είστε λιγάκι πιο προσεκτικοί και οι δύο σας την επόμενη φορά.

Τελευταία επεξεργασία από: Xto01, 24/09/2019 - 06:58


#3   stevchrly

stevchrly

    iPH Enthousiast

  • 523 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α
  • Κινητό: iPhone 2G
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 25/09/2019 - 06:53

Μια ερώτηση, βλέπω στο "ποστ" να γράφεις:

 

"την επόμενη φορά να είναι πάρα πολύ προσεκτικός και να μην ξαναθέσει θέμα αμφισβήτησης των λεγομένων μου, διότι, παρόλο που μπήκα στην διαδικασία και του έδωσα τις απαραίτητες εξηγήσεις δεν πήρα ποτέ τις αντίστοιχες διευκρινήσεις-απαντήσεις που ζήτησα, από τον ίδιο. Διάβασα μόνο γενικότητες και αοριστίες."

 

Έχω και εγώ μια άποψη που για σένα μπορεί να είναι αόριστη, γενική κλπ μπορώ να την γράψω σε ένα φόρουμ, ναι η όχι, δεν ξέρω διότι δεν διάβασα το θέμα που έγινε η αντιπαράθεση, αλλά διαβάζοντας το ποιο πάνω μου φαίνεται ισοπεδωτικό. 



#4   Xto01

Xto01

    iPH User

  • 118 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 25/09/2019 - 07:02

Μια ερώτηση, βλέπω στο "ποστ" να γράφεις:

 

"την επόμενη φορά να είναι πάρα πολύ προσεκτικός και να μην ξαναθέσει θέμα αμφισβήτησης των λεγομένων μου, διότι, παρόλο που μπήκα στην διαδικασία και του έδωσα τις απαραίτητες εξηγήσεις δεν πήρα ποτέ τις αντίστοιχες διευκρινήσεις-απαντήσεις που ζήτησα, από τον ίδιο. Διάβασα μόνο γενικότητες και αοριστίες."

 

Έχω και εγώ μια άποψη που για σένα μπορεί να είναι αόριστη, γενική κλπ μπορώ να την γράψω σε ένα φόρουμ, ναι η όχι, δεν ξέρω διότι δεν διάβασα το θέμα που έγινε η αντιπαράθεση, αλλά διαβάζοντας το ποιο πάνω μου φαίνεται ισοπεδωτικό. 

Εφόσον δεν ξέρεις τι έχει προηγηθεί πως μπαίνεις στην διαδικασία να κάνεις μια ερώτηση;

Να με αμφισβητήσεις μπορείς. Όταν σου απαντήσω όμως με αποδείξεις και μετά σου ζητήσω κι εγώ να μου δώσεις μερικές απαντήσεις για να καταλάβω τους δικούς σου ισχυρισμούς, μην μου γυρίσεις την πλάτη ή μην αρχίσεις να μου λες άλλα λόγια να αγαπιόμαστε.

 

Καλό θα ήταν όμως φίλε stevchrly να γνωρίζεις πρώτα τι έχει γίνει και όχι να πιάνεις μια κουβέντα και να βγαίνεις να κάνεις μια ερώτηση, έτσι ξεκάρφωτα.






Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 0

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες