Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* - - - - 1 ψήφοι

Πρόβλημα πληκτρολογίου


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
5 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#1   georgeol

georgeol

    iPH Hero

  • 3857 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7
  • Tablet:iPad Air

Δημοσίευση 22/11/2019 - 19:34

Σε MacBook Pro 2017 15" άρχισε να υπάρχει πρόβλημα με το πληκτρολόγιο.

Για να είμαι πιο ακριβής με το πλήκτρο J το οποίο πρέπει να το πατήσω έντονα και αρκετές φορές για να πιάσει.

Από ότι είδα υπάρχει πρόγραμμα αντικατάστασης από την Apple το οποίο συμπεριλαμβάνει το συγκεκριμένο μοντέλο.

Αρκεί το πρόβλημα μόνο ενός πλήκτρου για να συμπεριληφθεί στο συγκεκριμένο πρόγραμμα; Αν ναι που μου προτείνετε να απευθυνθώ για καλύτερα; Να σημειώσω ότι δεν μένω Αθήνα.



Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#2   sevarton

sevarton

    iPH Enthousiast

  • 574 μηνύματα
  • Φύλο: Γυναίκα

Δημοσίευση 22/11/2019 - 23:24

Μπορεί κανονικά να μπει στο προγραμμα. Εγώ πηγαίνω συνήθως στην isystem και ποτέ δεν είχα θέμα με το service τους



#3   bill_2

bill_2

    iPH Enthousiast

  • 408 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Pro 1st gen

Δημοσίευση 26/11/2019 - 16:48

Σε MacBook Pro 2017 15" άρχισε να υπάρχει πρόβλημα με το πληκτρολόγιο.

Για να είμαι πιο ακριβής με το πλήκτρο J το οποίο πρέπει να το πατήσω έντονα και αρκετές φορές για να πιάσει.

Από ότι είδα υπάρχει πρόγραμμα αντικατάστασης από την Apple το οποίο συμπεριλαμβάνει το συγκεκριμένο μοντέλο.

Αρκεί το πρόβλημα μόνο ενός πλήκτρου για να συμπεριληφθεί στο συγκεκριμένο πρόγραμμα; Αν ναι που μου προτείνετε να απευθυνθώ για καλύτερα; Να σημειώσω ότι δεν μένω Αθήνα.

Στειλτο άφοβα θα σου έρθει καινούργιο !  στο Keyboard Service Program for MacBook Pro , που έστειλα , μου αλαξανε  όλο το Keyboard το οποίο πρόσεξε, πάει μαζί φιξ  όλο το Σασί επάνω δλδ μαζί και η μπαταριά που είναι φιξαρισμένη πάνω σ αυτό !! Σου έρχεται καινούργιο και δεν πληρώνεις τίποτα ! στην Document το έφτιαξα εγώ , παρτους τηλ ειναι ενήμερη για τα μοντέλα από 2016 και μετά , η μπαταρία  θα είναι καινούργια με ένα κύκλο φόρτισης , εγώ είχα το ίδιο με εσένα , απλά μόλις το έφτιαξα το πούλησα , περιμένοντας το 16,το οποίο  στην πορεία το μετάνιωσα  ... 

https://www.document...ok-12-2015-2017


Τελευταία επεξεργασία από: bill_2, 26/11/2019 - 16:57


#4   georgeol

georgeol

    iPH Hero

  • 3857 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7
  • Tablet:iPad Air

Δημοσίευση 26/11/2019 - 16:54

Στειλτο άφοβα θα σου έρθει καινούργιο ! στο Keyboard Service Program for MacBook Pro , που έστειλα , μου αλαξανε όλο το Keyboard το οποίο πρόσεξε πάει μαζί φιξ με το όλο Σασί το επάνω δλδ μαζί και η μπαταριά που είναι φιξαρισμένη πάνω σ αυτό !! Σου ερχετε καινουργιο και δεν πληρωνεις τιποτα ! στην Document το εφτιαξα εγω , παρτους τηλ ειναι ενημερη για τα μοντελα απο 2016 και μετα ! η μπαταρια ειναι καινουργιο με ενα κυκλο φορτισης ! εγω ειχα το ιδιο με εσενα , απλα μόλις το έφτιαξα το πούλησα μετά περιμένοντας το 16 ! αλλά το μετάνιωσα δε μετά ...
https://www.document...ok-12-2015-2017

Για ένα πλήκτρο θα αλλάξουν όλο το πληκτρολόγιο και την μπαταρία;


Sent from my iPhone using Tapatalk

#5   metallurgy

metallurgy

    iPH Addict

  • 832 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen + 4G

Δημοσίευση 26/11/2019 - 16:57

Στειλτο άφοβα θα σου έρθει καινούργιο !  στο Keyboard Service Program for MacBook Pro , που έστειλα , μου αλαξανε  όλο το Keyboard το οποίο πρόσεξε πάει μαζί φιξ με το όλο Σασί το επάνω δλδ μαζί και η μπαταριά που είναι φιξαρισμένη πάνω σ αυτό !! Σου ερχετε καινουργιο και δεν πληρωνεις τιποτα ! στην Document το εφτιαξα εγω , παρτους τηλ ειναι ενημερη για τα μοντελα απο 2016 και μετα ! η μπαταρια ειναι θα ειναι καινούργια με ενα κύκλο φόρτισης , εγώ είχα το ίδιο με εσένα , απλά μόλις το έφτιαξα το πούλησα , περιμένοντας το 16,το οποιο  στην πορεία το μετάνιωσα  ... 

https://www.document...ok-12-2015-2017

Γιατι το μετάνιωσες?



#6   bill_2

bill_2

    iPH Enthousiast

  • 408 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Pro 1st gen

Δημοσίευση 26/11/2019 - 17:06

Για ένα πλήκτρο θα αλλάξουν όλο το πληκτρολόγιο και την μπαταρία;


Sent from my iPhone using Tapatalk

δεν ειναι μονο ενα πλήκτρο σε λιγο καιρό θα εχεις και σε άλλα οπως και εγώ ... 

απλα πανε ολα μαζι αυτα ειναι φιξ προφανως , και εμενα με ξένισε στην αρχή οπως και σε εσένα αλλα ετσι ειναι το προγραμμα αυτο .. 

Γιαυτο και το τρέναρα περισσότερο , όμως μετα το εστειλα γιατι οσο πηγαινε και χειροτέρευε το πράγμα ... 

 

Γιατι το μετάνιωσες?

αυτη η αναμονη τοσο καιρο πρωτον και δευτερον εμφανισιακά ειναι ίδιο απλά λιγο μεγαλύτερο με άλλο πληκτρολόγιο ... 






Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 0

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες