Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

Απατεώνας στο Φορουμ


  • Το θέμα είναι κλειδωμένο Το θέμα αυτό είναι κλειδωμένο
32 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#1   mpitsakas

mpitsakas

    iPH newbie

  • 23 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen

Δημοσίευση 02/01/2020 - 13:28

Μου πούλησε ο κύριος Παναγιώτης ένα τηλέφωνο, άλλα συμφωνήσαμε και άλλα έκανε, θα μου πείτε να πρόσεχες αλλά την έπαθα και για να μην την πάθει και άλλος σας τον αναφέρω http://www.iphonehel.../77014-pkias87/



Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#2   pkias87

pkias87

    iPH newbie

  • 0 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 02/01/2020 - 13:31

Μπορείς να εξηγήσεις στον κόσμο αναλυτικά τι αλλά έκανε ο κ. Παναγιώτης; Χωρίς να λες ψέματα σε παρακαλώ

#3   pkias87

pkias87

    iPH newbie

  • 0 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 02/01/2020 - 13:32

Παρέλαβαν IPhone X μαύρο όπως ελεγα η αγγελία μπυ λειτουργικό της apple ναι ή όχι;

#4   pkias87

pkias87

    iPH newbie

  • 0 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 02/01/2020 - 13:49

Προκαλώ τον κ. Λευτέρη που ξεκινήσε αυτή την κουβέντα και ισχυρίζεται πως αυτό που παρέλαβε δεν είναι αυτό που του έστειλα, τον προκαλώ λοιπον αυτή τη στιγμή να βγάλει μια φωτογραφία και να αναρτήσει στο φόρουμ το Κινητο που παρέλαβε να δούμε παρέλαβε iPhone X τελικά ή όχι;; Περιμένουμε όλοι τη φωτογραφία σας.....

#5   W3rtY88

W3rtY88

    iPH Elite Poster

  • 2979 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4

Δημοσίευση 02/01/2020 - 13:53

Ο Νίκος είναι κάθαρμα και λαμόγιο. Αλλά μου είπε, αλλά έγιναν και αλλά εγώ κατάλαβα. Είναι διπρόσωπος, εκπρόσωπος και αντιπρόσωπος ....

Ρε φίλε σοβαρά τώρα ; Μπαίνεις και κατηγορείς κάποιον χωρίς να έχεις πει τι έγινε, πως έγινε κτλ κτλ.

Δεν παίρνω το μέρος ούτε του «θύματος» ούτε του «θύτη» αλλά καλό είναι να μην κατηγορούμε κάποιον χωρίς στοιχεία κτλ κτλ. Στην τελική πήγαινε στην ΔΗΕ αν νομίζεις ότι είσαι θύμα απάτης

Καλή Χρονιά σε όλους με αγάπη Ειρήνη ευτυχία και τύχη :)))


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

ο γούγλης είναι φίλος μας και τα ξέρει όλα ... Οπότε, ρώτα πρώτα αυτόν και μετά όλους τους άλλους :P


#6   mpitsakas

mpitsakas

    iPH newbie

  • 23 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen

Δημοσίευση 02/01/2020 - 14:30

Είναι πονηρός λέμε έλεγχο κατά την παράδοση και δεν το κάνει, με όσα είχαμε συζητήσει του έδειξα εμπιστοσύνη και τελικά το παρέλαβα, είχε πει υγεία μπαταρίας 97 και ήταν 87 με πλάγιους ισχυρισμούς "λάθος συνεννόηση" τελικά δεν έστειλε το κουτι του τηλεφώνου για λέει "δεν το είπαμε" όταν του ζήτησα να το στείλει το κουτί μου είπε λέει ότι τον "κούρασα" και σταματάει την συζήτηση. Έχω κάνει πολλές αγορές μεταχειρισμένων προϊόντων από το διαδίκτυο και από το iphohellas, όμως αυτό δεν μου έχει ξανατύχει.Το τηλέφωνο είναι κατά τα άλλα καλό αλλά η πονηριά του τύπου δεν έχει προηγούμενο. Αν μου έλεγε από την αρχή ότι δεν έχει το κουτί δεν θα υπήρχε πρόβλημα, "για ένα κουτί κάνεις έτσι" ήταν η απάντηση του. 



#7   paparainbow

paparainbow

    iPH Contributor

  • 1875 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • Tablet:iPad mini Retina

Δημοσίευση 02/01/2020 - 14:50

Το κουτι ειναι το προβλημα ή η μπαταρια;
Για εμενα το προβλημα θα ηταν η μπαταρια. Επισης γιατι παρελαβες αφου δεν ηταν οπως το ειχατε συνεννοηθει;

Τελευταία επεξεργασία από: paparainbow, 02/01/2020 - 14:50

legit


#8   mpitsakas

mpitsakas

    iPH newbie

  • 23 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen

Δημοσίευση 02/01/2020 - 14:52

Εμείς στην Κρήτη μπορεί να είμαστε πολλά αλλά είμαστε ντόμπροι, όχι πονηροί και ότι λέμε το κάνουμε, αυτό είναι το πρόβλημα η ΠΟΝΗΡΙΑ



#9   mpitsakas

mpitsakas

    iPH newbie

  • 23 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen

Δημοσίευση 02/01/2020 - 19:51

Ενημερώνω τα μέλη του φόρουμ ότι ο «κύριος» Παναγιώτης προσπαθεί να με πείσει να διαγράψω τις κατηγορίες εναντίον του για να αποκαταστήσω το όνομα του. Προσοχή είναι επικίνδυνος για το φόρουμ 



#10   pkias87

pkias87

    iPH newbie

  • 0 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 02/01/2020 - 20:14

Για να ξεκαθαρίσουμε λίγο τα πράγματα, καθώς έχω όλη τη συζήτηση με τον χρήστη που με κατηγορεί εξ αρχης mpitsakas και μπορώ να την κάνω και copy paste εδώ πέρα να την δουν όλοι, όπως μπορώ να κάνω copy paste και τους χαρακτηρισμούς από τον ίδιο τύπου Μαλάκας πούστης άντρας κτλ
Αφού τα βρήκαμε και συμφωνήσαμε στο κινητό και στην τιμή του κινητού μια μέρα πριν το στείλω του στέλνω μήνυμα και του λέω έχω πακετάρει το κινείτο τη θήκη του τα ακουστικά του και το φορτιστη του, μου λέει ok και του τα στέλνω την επομενη μέρα.
Στο μήνυμα μου είχα αναφέρει μονο ότι "πακεταρα" Κινητο ακουστικά θήκη και φορτιστή λοιπον, δεν έγραψα τίποτα για κουτί ούτε ο χρηστης "mpitsakas" έγραψε κάτι για κουτί, επαναλαμβάνω για την αλήθεια όσων λέω μπορώ να ποστάρω όλο το διάλογο.

Το στέλνω λοιπόν παραλαμβάνει, μαλακια της ACS ενώ ζήτησα έλεγχο στην παράδοση δε το έγραψε, δε φταίω εγώ για αυτό. Παραλαμβάνει ωραία και καλά σήμερα το κινητό το φορτιστη τη θήκη και τα ακουστικά και όταν τον ρώτησα το μεσημέρι αν όλα καλά με την παραλαβή αρχίζει μια ιστορία πως δεν του έχω στείλει το κουτί, πως το κουτί εννοείτε πως έπρεπε να το στείλω πως το κουτί είναι απαραίτητο, πως θέλει να του το στείλω με δικά μου έξοδα αποστολής τα οποια έστω και αν είναι 2-3 euro γιατί να τα βάλω από την τσέπη μου εφόσον δεν είχε ζητήσει εξ αρχής το κουτί, μετά άρχισε να με βρίζει πατόκορφα και να απειλεί πως δε θα ξανά μπορέσω να πουλήσω τίποτα στο forum και τέλος έκανε αυτή τη δημοσίευση στην οποια απαντάω τώρα για να εξηγήσω λίγο πως έχουν τα πράγματα.

Μέχρι πριν λίγο επειδή είμαι και γω "καλο παιδί" είχα όλη την καλή διάθεση αν κατέβαζε τη δημοσίευση να του στείλω το κουτί έστω με δικά μου έξοδα, όμως όταν ανακάλυψα πριν λίγο ότι έχει γράψει και αλλα, άλλαξα γνώμη και όχι δε θα του στείλω το κουτί με δικά μου έξοδα και ας γραφει ότι θέλει. Το κινητό πουλάω εδώ μέσα, κινητό πουλούσα και κινητό του έστειλα, το κουτί δεν εξυπακούεται αν δε το ζητήσεις ο ίδιος πως θα στο στείλει ο άλλος.

#11   manosvitacar

manosvitacar

    iPH Community Leader

  • 12833 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • Tablet:iPad Air 2

Δημοσίευση 02/01/2020 - 20:34

Χωρίς να θέλω να πάρω το μέρος κανενός το κουτί γιατί δεν πάει μαζί με το τηλέφωνο ;σε τι οφελεί να το κρατήσεις ;


Sent from my iPhone using Tapatalk

#12   pkias87

pkias87

    iPH newbie

  • 0 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 02/01/2020 - 20:53

Καλησπέρα manosvitacar
Δεν έχω κάποιο συγκεκριμένο βίτσιο να κρατήσω το κουτί εννοείται πως μου είναι πλέον άχρηστο χωρίς το Κινητο, όμως εφόσον δε μου ζητήθηκε εξ αρχής από τον mpitsakas στον οποίο και πούλησα το Κινητο και μου ζητήθηκε αφού παρέλαβε το Κινητο, έχω όλη την καλή διάθεση να του το στείλω το κουτί αλλά όχι φυσικά πληρώνοντας από την τσέπη μου τα έξοδα αποστολής όπως ο ίδιος ζητάει. Αν μου το είχε ζητήσει πριν στείλω το Κινητο θα του το είχα στείλει φυσικά με το κουτί. Μου ζήτησε το κουτί με το που παρέλαβε το Κινητο και επειδή όπως υποστηρίζει το κουτί εξυπακούεται ότι έπρεπε να το είχα στείλει ήδη μου ζητάει να του το στείλω με δικά μου έξοδα αποστολής μέσω ΕΛΤΑ. Για ποιο λόγο να το κάνω εγώ αυτό και να βάλω λεφτά από την τσέπη μου να του στείλω το κουτί το οποίο τώρα θυμήθηκε ότι το θέλει αφού παρέλαβε το Κινητο; Αν θέλει να χρεωθεί έξοδα αποστολής μετά χαράς του το στέλνω του ειπα αλλά δεν ήθελε, ήθελε εγώ να τα χρεωθώ και ξεκίνησε αυτό το θέμα στο φόρουμ.

#13   michkal91

michkal91

    iPH Elite Poster

  • 2335 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • GameCenter:Michkal91

Δημοσίευση 02/01/2020 - 21:01

Προσωπικά και εγώ θεωρώ δεδομένο ότι το κουτί πάει με το κινητό (βέβαια πάντα ρωτάω αν υπάρχει πριν αγοράσω). Όπως επίσης θεωρώ λογικό να το έστελνες μαζί για να βάλεις ουσιαστικά μέσα το κινητό για περισσότερη ασφάλεια.
Βέβαια επειδή κάνεις δε ξέρει τι συνεννόηση κάνατε δεν κρίνω. Αυτό που θεωρώ σημαντικό είναι η διαφορά στην υγεία μπαταρίας.

#14   pkias87

pkias87

    iPH newbie

  • 0 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 02/01/2020 - 21:08

Αυτό με την υγεία μπαταρίας δε το έχει κάνει θέμα όσο το κουτί. Εγώ προσωπικά έχω πουλήσει με αυτό 5 κινητά, σε κανένα από αυτά δεν έστειλα κουτί γιατί ποτε δε μου ζητήθηκε. Ξανά λέω αν το είχε ζητήσει θα το είχα στείλει, προσωπικά δε το θεωρώ αυτονόητο ότι όταν στέλνεις μεταχειρισμένο Κινητο στέλνεις και κουτί μαζί. Αν μου είχε ζητηθεί θα το είχα στείλει μαζί με το Κινητο. Να το στείλω όμως έπειτα με δικά μου έξοδα όπως ειπα και πριν δε παίζει.

#15   manosvitacar

manosvitacar

    iPH Community Leader

  • 12833 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • Tablet:iPad Air 2

Δημοσίευση 02/01/2020 - 21:08

Παιδιά δεν υπάρχει λόγος για ένα κουτί να χαλάτε τις καρδιές σας ,αν η συσκευή είναι οκ όλα
καλά ,τώρα εγώ προσωπικά θα του έστελνα του κουτί μα ΕΛΤΑ (δικά μου έξοδα ) και τέλος .


Sent from my iPhone using Tapatalk

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 1

0 μέλη, 1 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες