Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

iPhone XS vs iPhone 11 ?


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
1 μήνυμα σε αυτό το θέμα

#1   petran17

petran17

    iPH Enthousiast

  • 359 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S

Δημοσίευση 15/06/2020 - 19:00

Καλησπερα παιδια επειτα απο πολυ καιρο..

 

Αν ολα πανε καλα επιστρεφω στη μηλοπαρεα  :P  και ειμαι στο εξης διλημμα... οπως λεει και στο τιτλο.. iPhone XS vs iPhone 11..

Τι μου προτεινετε?

Κατα 99% παω προς XS και εξηγουμαι..

- Καλυτερη οθονη.. (OLED vs LCD, καλυτερο ppi)

- Καλυτερο μεγεθος για μενα

- Μικροτερα bezels και γενικα μεγαλυτερο ποσοστο screen to body ratio... (οσο και αν σας φαινεται παραξενο αυτο ειναι το κυριοτερο/σημαντικοτερο για μενα και προσωπικα κριτηριο επιλογης)

 

Ξερω οτι λογικα θα χασω σε μπαταρια και επεξεργαστη αλλα δεν νομιζω να ειναι τραγικες οι διαφορες.

Σχετικα με τις καμερες δεν εχω αποψη μιας και απεχω 2-3 χρονια απο τα iPhone, και μιας και τωρα εχω κινητο με απιστευτη καμερα (Mate 20 Pro) ξερω οτι θα χασω σε καμερα και δυνατοτητες οποτε το εχω αποδεχτει οτι δεν θα εχω τις επιλογες και δυνατοτητες που ειχα.. παρολαυτα δεν ειμαι της φωτογραφιας (ασχετα που βολευτηκα τρομερα με το Mate)..

 

Αλλο υπερ/κατα που ξεχναω..??

 

Οπως ειπα εχω σχεδον καταληξει απλα δεν ξερω αν ξεχναω κατι τραγικο .. που πρεπει να λαβω σοβαρα υποψιν και να αλλαξω την επιλογη μου..

 

Ευχαριστω εκ των προτερων παιδια..


Τελευταία επεξεργασία από: petran17, 15/06/2020 - 19:01


Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#2   canecorso

canecorso

    iPH Elite Poster

  • 1962 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS
  • Tablet:iPad mini 4 +4G

Δημοσίευση 15/06/2020 - 19:44

Θα χάσεις σε μπαταρία και κάμερα ( μπαταρία κάνα 2 ώρο παραπάνω )
Η κάμερα ναι είναι καλύτερη στο 11 αρι ιδίως όταν μιλάμε για νυχτερινές λήψεις .
Επίσης το 11 αρι έχει το wide angle έναντι του XS που έχει telephoto.
Σε καθημερινή χρήση δεν θα δεις σχεδόν καμία διαφορά όσον αφορά άνοιγμα εφαρμογών - ram management κτλ κτλ .
Το XS από την άλλη είναι πιο compact συσκευή με μικρότερα bezels - και φυσικά καλύτερη οθόνη .
Στο ίδιο δίλημμα ήμουν επέλεξα το Xs λόγω της οθόνης και της πιο compact συσκευής .
Υποστήριξη πάνω κάτω στα ίδια πιστεύω χρόνια θα έχουν αν και μέχρι να αρχίσει να δείχνει σημάδια καθυστέρησης το XS-lag κτλ το πιο πιθανό να το έχεις πουλήσει για το πιο καινούργιο μοντέλο .....


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
  • Some People Play the Game ......Others Change it........Powered By BlackBerry PassPort .




Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 0

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες