Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * * 5 ψήφοι

iPhone 12: Special Event | 13/10


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
717 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#286   DiS

DiS

    iPH Addict

  • 705 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 14/10/2020 - 14:20

Δεν έχω αλλάξει τίποτα. Και εμένα στην αρχή όταν φοραγα μάσκα μου πέταγε απευθείας για εισαγωγή κωδικου και μετά ξαφνικά ξεκλειδωνε και με μάσκα.


Sent from my iPhone using Tapatalk


Το έχω ξαναγράψει πριν κάνα μήνα.

Το faceid είναι adaptive.

Κι εμένα εδώ και ένα μήνα περίπου ξεκλειδώνει και με μάσκα και χωρίς και μόνο με το δικό μου πρόσωπο. Ούτε με άλλο πρόσωπο, ούτε με άλλο πρόσωπο με ίδια μάσκα.

Υποθέτω προφανώς πως παίζει ρόλο και το πόσες φορές έχεις δοκιμάσει να ξεκλειδώσεις με μάσκα ώστε να επιταχυνθεί η προσαρμογή.

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#287   jimthb

jimthb

    iPH Contributor

  • 1128 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S Plus
  • Tablet:iPad Pro 2nd gen + 4G

Δημοσίευση 14/10/2020 - 14:40

Ρε παιδιά καινούργιο Apple TV ποτε θα παρουσιαστεί ;;


Sent from my iPhone using Tapatalk

Τι να το κανεις το Apple TV;
Πάρε το ρολόι πρώτα


Sent from my iPhone using Tapatalk

#288   giabri

giabri

    iPH Elite Poster

  • 3131 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 14/10/2020 - 14:47

Σε δυο βδομαδες θα πάρω το ρολόι


Sent from my iPhone using Tapatalk

RF forever


#289   Stefanosstefanos

Stefanosstefanos

    iPH newbie

  • 19 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 14/10/2020 - 14:47

Να ξέρετε εκεί που κόβεται τιμολόγιο , πρέπει να πληρωθεί από την την εταιρία το κινητό από τον όψεως λογαριασμό που έχει και να είναι παρόν για υπογραφή αυτός που έχει την εταιρία.


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro


ναι εννοειται
αλλα απο σκρουτζ κτλ πως θα γινει αυτο..; να γλιτωσουμε κανα 50αρικο απο καταστημα

#290   vagos456

vagos456

    iPH Contributor

  • 1290 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 14/10/2020 - 14:52

Απλά εκεί δίνει και ένα χαρτί από το taxis που ζητάνε και βάζει και μια υπογραφή αυτός που έχει την εταιρία και με mail τα στέλνει.
Και πληρώνει έπειτα από τον όψεως που έχει το μαγαζί.
Εγώ λεφτά μεταφορά δεν κάνω χωρίς να πάρω απευθείας το κινητό . Γιατί πολλά γίνονται.


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

#291   petervgr

petervgr

    iPH Elite Poster

  • 2599 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad Air 2

Δημοσίευση 14/10/2020 - 14:59

Να ξέρετε εκεί που κόβεται τιμολόγιο , πρέπει να πληρωθεί από την την εταιρία το κινητό από τον όψεως λογαριασμό που έχει και να είναι παρόν για υπογραφή αυτός που έχει την εταιρία.


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro


Τα πράγματα είναι πολύ απλά.
Ο ιδιοκτήτης της εταιρείας τυπώνει από το taxis το χαρτί ότι υπάγεται στο ΦΠΑ , πληρώνει μέσω internet banking το τηλέφωνο στο κατάστημα και υπογράφει μια εξουσιοδότηση στον ενδιαφερόμενο να παραλάβει από το κατάστημα ή να αποσταλεί σε οποία διεύθυνση θέλει με courier.

Όλα τα άλλα παραπανίσια χαρτιά που ζητάνε κάποια καταστήματα είναι εκ του πονηρού για να μην κάνουν την πώληση με τιμολόγιο ή ασχετοσύνης.
(Κατάστημα μου έχει ζητήσει χαρτί της εφορίας ότι αυτή η αγορά θα είναι η μοναδική μέσα στο έτος ).


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

#292   BIOXALK

BIOXALK

    iPH Addict

  • 743 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Pro 2nd gen

Δημοσίευση 14/10/2020 - 15:03

Πάντως ό,τι και μα λέμε από τη μπροστινή επιφάνεια δεν αλλάζει κάτι οπτικά. Δε μιλάω για την κεραμική επίστρωση και την πιο καλή οθόνη. Σχεδιαστικά εννοώ. Το τετραγωνισμένο στυλ είναι ωραίο, αλλά επίσης είναι σχεδιαστική υλοποίηση προς 7 ετών για υπήρξε για δυο χρόνια. Αν και μεγάλος fun της εταιρίας, καμία φορά σκέφτομαι πόσο πρόβατο μπορεί να είμαι μερικές φορές. Πχ, έχω το pro max το οποίο έχω ήδη πουλήσει και σκέφτομαι να πάρω το νέο pro max. Μη γελιόσαστε, οι αλλαγές είναι πολύ μικρές και ο όποιος ενθουσιασμός θα κρατήσει καμία με δυο εβδομάδες. Μετά τα ίδια. Είναι η πρώτη φορά που σκέφτομαι να αλλάξω και να πάω σε άλλη συσκευή. Με κούρασε η ίδια εμφάνιση. Λέω για μια χρονιά να πάω σε Samsung fold 2 ή σε. Note ultra έτσι για αλλαγή. Το μόνο που φοβάμαι είναι το Android, αλλά ας μην κάνουμε και σαν αναλφάβητους του 21ου αιώνα, ότι τάχα μου το λειτουργικό τους είναι για πράγμα. Αυτά από εμένα. 



#293   YAz

YAz

    iPH Contributor

  • 1606 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad mini

Δημοσίευση 14/10/2020 - 15:18

Πάντως ό,τι και μα λέμε από τη μπροστινή επιφάνεια δεν αλλάζει κάτι οπτικά. Δε μιλάω για την κεραμική επίστρωση και την πιο καλή οθόνη. Σχεδιαστικά εννοώ. Το τετραγωνισμένο στυλ είναι ωραίο, αλλά επίσης είναι σχεδιαστική υλοποίηση προς 7 ετών για υπήρξε για δυο χρόνια. Αν και μεγάλος fun της εταιρίας, καμία φορά σκέφτομαι πόσο πρόβατο μπορεί να είμαι μερικές φορές. Πχ, έχω το pro max το οποίο έχω ήδη πουλήσει και σκέφτομαι να πάρω το νέο pro max. Μη γελιόσαστε, οι αλλαγές είναι πολύ μικρές και ο όποιος ενθουσιασμός θα κρατήσει καμία με δυο εβδομάδες. Μετά τα ίδια. Είναι η πρώτη φορά που σκέφτομαι να αλλάξω και να πάω σε άλλη συσκευή. Με κούρασε η ίδια εμφάνιση. Λέω για μια χρονιά να πάω σε Samsung fold 2 ή σε. Note ultra έτσι για αλλαγή. Το μόνο που φοβάμαι είναι το Android, αλλά ας μην κάνουμε και σαν αναλφάβητους του 21ου αιώνα, ότι τάχα μου το λειτουργικό τους είναι για πράγμα. Αυτά από εμένα.


Απλά όταν το κάνεις, θα έχει ενδιαφέρον μετά από κάνα δυο τρεις μήνες να μας πεις τις εντυπώσεις σου και για το αν έμαθα έχεις μείνει ευχαριστημένος μόνο για το γεγονός της αλλαγής μόνο για την εξωτερική εμφάνιση

#294   alej

alej

    iPH Elite Poster

  • 3333 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 8
  • Tablet:iPad Air +4G
  • GameCenter:ALEJSALONICA

Δημοσίευση 14/10/2020 - 15:19

Να ξέρετε εκεί που κόβεται τιμολόγιο , πρέπει να πληρωθεί από την την εταιρία το κινητό από τον όψεως λογαριασμό που έχει και να είναι παρόν για υπογραφή αυτός που έχει την εταιρία.


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

Δεν ισχύει για ελεύθερους επαγγελματίες.



#295   alej

alej

    iPH Elite Poster

  • 3333 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 8
  • Tablet:iPad Air +4G
  • GameCenter:ALEJSALONICA

Δημοσίευση 14/10/2020 - 15:20

Τι να το κανεις το Apple TV;
Πάρε το ρολόι πρώτα


Sent from my iPhone using Tapatalk

Τόσους μήνες περιμένω το Apple TV και τελικά θα πάρω το Homepod mini και βλέπουμε.



#296   nikosgnr

nikosgnr

    iPH Legendarious

  • 113588 μηνύματα
  • Twitter:@nikosgnr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • GameCenter:nikosgnr

Δημοσίευση 14/10/2020 - 15:30

Ας πούμε από Washington που ετυχε 2 φορες να μου φερει ενας φιλος ενα iPhone 7 και ενα AW, βλεπω στις αποδείξεις που εχω κρατήσει 5.75% ΦΠΑ, οποτε πάμε 657 ευρώ. Δλδ 212 ευρω χαμηλοτερα.

Όσον αφορά εάν δικαιολογούνται ή όχι αυτά τα 200+ ευρώ ή εάν υπάρχει υπέρμετρο καπέλο, τι να πω όντως δεν το γνωρίζω, γιατί όντως δεν γνωρίζω όλη την αλυσίδα. Βέβαια βλέποντας το ξερά από την άποψη του εδώ με το εκεί δεν τα λες και λίγα 212 ευρώ.

Περισσότερο βέβαια κουβέντα να γίνεται μιας και εάν δεν έχεις κάποιον να στο φέρει και πάλι από εκεί,αυτες είναι οι τιμές και θα είναι ευρωπαϊκά με αυτές θα πορευόμαστε.

Δεν είναι μόνο το ΦΠΑ εδώ, που παρεμπιπτόντως είναι το ακριβότερο στην Ευρώπη.

 

Για όσους δεν το γνωρίζουν, υπάρχει ένας επιπλέον λοιπόν φόρος εδώ στην Ελλάδα της τάξεως του 2% για τα πνευματικά δικαιώματα.

 

Το ερώτημα είναι πάμε για 128GB ή 256GB? 

Μας καλύπτουν τα 128?

128GB: Η καλύτερη χωρητικότητα σε iPh που υπήρξε ποτέ.

 

Γιατί έτσι; Για να έχουν και του παραχρονου ένα καινούριο feature να παρουσιάσουν; [emoji23]

Ναι. Τις πρώτες Portless συσκευές :)

 

Θα μπορουσαν ομως αν σκεφτεις οτι ειναι θεμα software ( απ οσο καταλαβαινω )

Κάπως πρέπει να πουλήσει και η νέα συσκευή.

 

Το ίδιο γίνεται κάθε χρόνο βλέπεις..

 

Π.χ. πέρυσι με το Night Mode.


| JailBreak Means System Customization |

LG8ISzO.gif

#297   tsitadim

tsitadim

    iPH Elite Poster

  • 2263 μηνύματα
  • Twitter:@tsitadim
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Pro 2nd gen + 4G

Δημοσίευση 14/10/2020 - 16:03

Πάντως ό,τι και μα λέμε από τη μπροστινή επιφάνεια δεν αλλάζει κάτι οπτικά. Δε μιλάω για την κεραμική επίστρωση και την πιο καλή οθόνη. Σχεδιαστικά εννοώ. Το τετραγωνισμένο στυλ είναι ωραίο, αλλά επίσης είναι σχεδιαστική υλοποίηση προς 7 ετών για υπήρξε για δυο χρόνια. Αν και μεγάλος fun της εταιρίας, καμία φορά σκέφτομαι πόσο πρόβατο μπορεί να είμαι μερικές φορές. Πχ, έχω το pro max το οποίο έχω ήδη πουλήσει και σκέφτομαι να πάρω το νέο pro max. Μη γελιόσαστε, οι αλλαγές είναι πολύ μικρές και ο όποιος ενθουσιασμός θα κρατήσει καμία με δυο εβδομάδες. Μετά τα ίδια. Είναι η πρώτη φορά που σκέφτομαι να αλλάξω και να πάω σε άλλη συσκευή. Με κούρασε η ίδια εμφάνιση. Λέω για μια χρονιά να πάω σε Samsung fold 2 ή σε. Note ultra έτσι για αλλαγή. Το μόνο που φοβάμαι είναι το Android, αλλά ας μην κάνουμε και σαν αναλφάβητους του 21ου αιώνα, ότι τάχα μου το λειτουργικό τους είναι για πράγμα. Αυτά από εμένα.


Θα συμφωνήσω μαζί σου ως προς το «πρόβατο», κάτοχος και εγώ ενός iPhone XS MAX. Θα ήθελα να δίνεται η δυνατότητα να αγοράσουμε το καινούριο μοντέλο επιστρέφοντας το προηγούμενο και πληρώνοντας ένα ποσό της τάξεως των 200-300€, έτσι ώστε να έχουμε πάντα το καινούριο μοντέλο. Αφού δεν μπορεί να γίνει αυτό, όσο το κινητάκι μου τρέχει το τελευταίο iOS θεωρώ πως οι διαφορές είναι ελάχιστες. Μέχρι και το παλιό μου iPhone se first generation με iOS 14, είναι αξιοπρεπέστατο, μια χαρά λειτουργεί, μόνο στη φωτογραφία υστερεί αλλά επαγγελματίας δεν είμαι για να έχω απαιτήσεις.

#298   fdlap

fdlap

    iPH Contributor

  • 998 μηνύματα

Δημοσίευση 14/10/2020 - 16:09

Του χρόνου θα έχουμε παρουσίαση Σεπτέμβριο; Διότι αν είναι ν πάρουμε το 12 Δεκέμβρη (λόγω διαθεσικοτητας) και σε 8 μήνες να έχει βγει το 13 αξίζει;

Τελευταία επεξεργασία από: fdlap, 14/10/2020 - 16:10


#299   PanosI

PanosI

    iPH Addict

  • 865 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 14/10/2020 - 16:13

Το έχω ξαναγράψει πριν κάνα μήνα.

Το faceid είναι adaptive.

Κι εμένα εδώ και ένα μήνα περίπου ξεκλειδώνει και με μάσκα και χωρίς και μόνο με το δικό μου πρόσωπο. Ούτε με άλλο πρόσωπο, ούτε με άλλο πρόσωπο με ίδια μάσκα.

Υποθέτω προφανώς πως παίζει ρόλο και το πόσες φορές έχεις δοκιμάσει να ξεκλειδώσεις με μάσκα ώστε να επιταχυνθεί η προσαρμογή.



Το δικό μου, φαίνεται, δεν είναι και πολύ adaptive γατί παρόλο που το χρησιμοποιώ συνέχεια και παρά πολύ με μάσκα δεν λέει να με μάθει με μάσκα και με βασανίζει συνέχεια με τον 6ψηφιο κωδικό.



Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

#300   nikosgnr

nikosgnr

    iPH Legendarious

  • 113588 μηνύματα
  • Twitter:@nikosgnr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • GameCenter:nikosgnr

Δημοσίευση 14/10/2020 - 16:18

Πάντως ό,τι και μα λέμε από τη μπροστινή επιφάνεια δεν αλλάζει κάτι οπτικά. Δε μιλάω για την κεραμική επίστρωση και την πιο καλή οθόνη. Σχεδιαστικά εννοώ. Το τετραγωνισμένο στυλ είναι ωραίο, αλλά επίσης είναι σχεδιαστική υλοποίηση προς 7 ετών για υπήρξε για δυο χρόνια. Αν και μεγάλος fun της εταιρίας, καμία φορά σκέφτομαι πόσο πρόβατο μπορεί να είμαι μερικές φορές. Πχ, έχω το pro max το οποίο έχω ήδη πουλήσει και σκέφτομαι να πάρω το νέο pro max. Μη γελιόσαστε, οι αλλαγές είναι πολύ μικρές και ο όποιος ενθουσιασμός θα κρατήσει καμία με δυο εβδομάδες. Μετά τα ίδια. Είναι η πρώτη φορά που σκέφτομαι να αλλάξω και να πάω σε άλλη συσκευή. Με κούρασε η ίδια εμφάνιση. Λέω για μια χρονιά να πάω σε Samsung fold 2 ή σε. Note ultra έτσι για αλλαγή. Το μόνο που φοβάμαι είναι το Android, αλλά ας μην κάνουμε και σαν αναλφάβητους του 21ου αιώνα, ότι τάχα μου το λειτουργικό τους είναι για πράγμα. Αυτά από εμένα. 

Το "Ινοβέσιο" έτσι όπως το σκέφτονται οι περισσότεροι, έχει πεθάνει.

 

Πλέον απλά υπάρχει εξέλιξη, έτσι ώστε ένα χαρακτηριστικό να γίνεται καλύτερο και η Apple σε αυτό είναι μανούλα.

 

Για το σχεδιασμό, εγώ απλά φέτος φωνάζω απο χθές στα μπαλκόνια ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ.

 

ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ για τον πιο όμορφο σχεδιασμό συσκευής που έχει υπάρξει τόσα χρόνια.

 

Αυτό το μαμημένο το 5S μέχρι σήμερα, είναι το πιο όμορφο τηλ. της Apple. Ξεκάθαρα.

 

Απο 'κει και πέρα δεν νομίζω πως είναι τόσο τραγικά τα πράγματα. Δε ζήσαμε τελικά εποχές 7S 8.

 

Σίγουρα το μεγάλο μπαμ θα ήταν τα 120Hz, παρόλα αυτά υπάρχουν πολύ δυνατές αλλαγές και για τα δικά μου δεδομένα τα αγαπημένα 128GB.

 

Η 1-2 βδομάδες ενθουσιασμού που αναφέρεις, σίγουρα θα συμβούν στα υπόλοιπα που αναφέρεις και ξανά πάλι πίσω εδώ :)


| JailBreak Means System Customization |

LG8ISzO.gif

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 6

0 μέλη, 6 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες