Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * * 5 ψήφοι

iPhone 12: Special Event | 13/10


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
717 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#451   Cloudless

Cloudless

    iPH newbie

  • 34 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7 Plus
  • Tablet:iPad 3

Δημοσίευση 18/10/2020 - 15:58

Οι MagSafe έχουν ενσωματωμένους μαγνήτες για να κουμπώνουν στα 12/Pro που έχουν και αυτά στο Wireless κομμάτι.

 

Προφανώς και δεν επηρεάζεται κάτι.

 

Εννοώ σε τι βοηθάει να έχει και η θήκη μαγνήτη; Και να μην έχει η θήκη πάλι δεν θα μαγνητίζει το κινητό αφού έχει το ίδιο;



Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#452   st3ve

st3ve

    iPH Member

  • 228 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G

Δημοσίευση 18/10/2020 - 16:08

Εννοώ σε τι βοηθάει να έχει και η θήκη μαγνήτη; Και να μην έχει η θήκη πάλι δεν θα μαγνητίζει το κινητό αφού έχει το ίδιο;

Την ίδια δύναμη θα έχει ο μαγνήτης όταν το κινητό φοράει τη θήκη η οποία έχει και ένα Α πάχος;

 

Προφανώς ο μαγνήτης της θήκης βοηθάει στην καλύτερη αλληλεπίδραση του κινητού με τα αξεσουάρ 


Τελευταία επεξεργασία από: st3ve, 18/10/2020 - 16:10


#453   gousias

gousias

    iPH Contributor

  • 1033 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 18/10/2020 - 16:32

Θα βγάλει και δερμάτινες άραγε;

Σε όσα θα έχουν αλουμίνιο περίβλημα, νομίζω ότι θα είναι πιο απαραίτητη η θήκη αν κάποιος δεν επιθυμεί να αποκτήσει σημάδια! Είναι μαλακότερο ως μέταλλο!

#454   nikosgnr

nikosgnr

    iPH Legendarious

  • 113588 μηνύματα
  • Twitter:@nikosgnr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • GameCenter:nikosgnr

Δημοσίευση 18/10/2020 - 16:39

Εννοώ σε τι βοηθάει να έχει και η θήκη μαγνήτη; Και να μην έχει η θήκη πάλι δεν θα μαγνητίζει το κινητό αφού έχει το ίδιο;

1. Μπορείς να προσθέσεις διάφορα αξεσουάρ στη θήκη (για κάρτες ή AirPods π.χ.)

 

2. Για τη φόρτιση με τον αντίστοιχο MagSafe φορτιστή.

 

4c2j1tF.jpg

 

Θα βγάλει και δερμάτινες άραγε;

Ναι.


| JailBreak Means System Customization |

LG8ISzO.gif

#455   Cloudless

Cloudless

    iPH newbie

  • 34 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7 Plus
  • Tablet:iPad 3

Δημοσίευση 18/10/2020 - 17:02

Πάντως από όσο ξέρω οι κάρτες δεν είναι καλό να έρχονται σε κοντινή επαφή με μαγνήτες λόγω κινδύνου απομαγνητισμού. Τώρα βέβαια σε αυτές τις νέες θήκες δεν ξέρω τι μπορεί να παίζει.



#456   AlexandrosQV

AlexandrosQV

    iPH User

  • 108 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 18/10/2020 - 17:15

Χάλια οι θήκες που κλείνουν από κάτω...


Sent from my iPhone using Tapatalk

#457   giolnts

giolnts

    iPH Elite Poster

  • 3429 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen

Δημοσίευση 18/10/2020 - 19:03

Χάλια οι θήκες που κλείνουν από κάτω...


Sent from my iPhone using Tapatalk

Εξήγησε μας το σκεπτικό σου....


Sent from my iPad using Tapatalk Pro

#458   AlexandrosQV

AlexandrosQV

    iPH User

  • 108 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 18/10/2020 - 19:46

Εξήγησε μας το σκεπτικό σου....


Sent from my iPad using Tapatalk Pro


Βεβαίως. Αισθητικά κάνουν τις συσκευές να φαίνονται πιο γκουμουτσες. Ας πούμε το 8 plus με την σιλικονατη (ανοιχτή απο κάτω) θήκη φαίνεται πιο όμορφο σε σχέση με το 11αρι (με κλειστή απο κάτω θήκη). Βεβαίως καταλαβαίνω και τον «ατσούμπαλο» που προτιμάει περισσότερη προστασία από τη θήκη παρά καλλωπισμό.

#459   st3ve

st3ve

    iPH Member

  • 228 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G

Δημοσίευση 18/10/2020 - 19:48

Από την στιγμή που μπαίνει θηκη χαλάει ετσι και αλλιώς η αισθητική της συσκευής, όσο ωραια και να είναι 



#460   giolnts

giolnts

    iPH Elite Poster

  • 3429 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen

Δημοσίευση 18/10/2020 - 19:49

Βεβαίως. Αισθητικά κάνουν τις συσκευές να φαίνονται πιο γκουμουτσες. Ας πούμε το 8 plus με την σιλικονατη (ανοιχτή απο κάτω) θήκη φαίνεται πιο όμορφο σε σχέση με το 11αρι (με κλειστή απο κάτω θήκη). Βεβαίως καταλαβαίνω και τον «ατσούμπαλο» που προτιμάει περισσότερη προστασία από τη θήκη παρά καλλωπισμό.

Βεβαίως κι εγώ καταλαβαίνω αυτόν που από κάτω στο κομμάτι που αφήνει η θήκη ακάλυπτο θα έχει ένα κινητό μέσα στις γρατσουνιές. Logic.


Sent from my iPad using Tapatalk Pro

#461   AlexandrosQV

AlexandrosQV

    iPH User

  • 108 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 18/10/2020 - 20:03

Από την στιγμή που μπαίνει θηκη χαλάει ετσι και αλλιώς η αισθητική της συσκευής, όσο ωραια και να είναι

Σίγουρα. Γιατί όμως να μην κερδίσουμε λίγο ομορφιά, έστω με το κάτω άνοιγμα; Άλλωστε αυτός θα ήταν και ο σκοπός που είχαν σχεδιαστεί έτσι. Για iPhone μιλάμε όχι για τενεκεδάκια άλλων εταιριών.

Βεβαίως κι εγώ καταλαβαίνω αυτόν που από κάτω στο κομμάτι που αφήνει η θήκη ακάλυπτο θα έχει ένα κινητό μέσα στις γρατσουνιές. Logic.


Sent from my iPad using Tapatalk Pro

Τότε ή μιλάμε για «ατσούμπαλους» χρήστες ή εγώ είμαι απλά «τυχερός» που το 8 plus μου είναι ακόμα σαν να το έβγαλα τώρα από το κουτί.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Τελευταία επεξεργασία από: AlexandrosQV, 18/10/2020 - 20:04


#462   giolnts

giolnts

    iPH Elite Poster

  • 3429 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen

Δημοσίευση 18/10/2020 - 20:15

Σίγουρα. Γιατί όμως να μην κερδίσουμε λίγο ομορφιά, έστω με το κάτω άνοιγμα; Άλλωστε αυτός θα ήταν και ο σκοπός που είχαν σχεδιαστεί έτσι. Για iPhone μιλάμε όχι για τενεκεδάκια άλλων εταιριών.

Τότε ή μιλάμε για «ατσούμπαλους» χρήστες ή εγώ είμαι απλά «τυχερός» που το 8 plus μου είναι ακόμα σαν να το έβγαλα τώρα από το κουτί.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Εγώ αν δε το δω αυτό που λες δε το πιστεύω αλλά δεν έχει και κανενα νόημα να το συζητήσουμε παραπάνω. Και δεν είναι θέμα ατσουμπαλιας ή τυχης που αναφέρεις, το αλουμίνιο από τη φύση του γρατσουνίζεται/αποχρωματίζεται αρκετά εύκολα. Το stainless steel έχει δειξει καλύτερα σημάδια αντοχής αλλά και πάλι χύμα στο κύμα βάλε βγάλε στη τσέπη και σε λοιπές επιφάνειες θα σημαδευτεί. Ο καθένας επιλέγει να βλέπει το ποτήρι είτε μισογεμάτο είτε μισό άδειο. Δεν κερδίζεις κάτι σε ομορφιά αφήνοντας μια premium συσκευή ακάλυπτη στο κάτω μόνο μέρος. Όποτε με τις φετινές σιλικόνης της Apple «σώθηκε» πολύ κόσμος.


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

#463   ElectTheDeaD

ElectTheDeaD

    iPH Member

  • 342 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 18/10/2020 - 20:51

Εγώ αν δε το δω αυτό που λες δε το πιστεύω αλλά δεν έχει και κανενα νόημα να το συζητήσουμε παραπάνω. Και δεν είναι θέμα ατσουμπαλιας ή τυχης που αναφέρεις, το αλουμίνιο από τη φύση του γρατσουνίζεται/αποχρωματίζεται αρκετά εύκολα. Το stainless steel έχει δειξει καλύτερα σημάδια αντοχής αλλά και πάλι χύμα στο κύμα βάλε βγάλε στη τσέπη και σε λοιπές επιφάνειες θα σημαδευτεί. Ο καθένας επιλέγει να βλέπει το ποτήρι είτε μισογεμάτο είτε μισό άδειο. Δεν κερδίζεις κάτι σε ομορφιά αφήνοντας μια premium συσκευή ακάλυπτη στο κάτω μόνο μέρος. Όποτε με τις φετινές σιλικόνης της Apple «σώθηκε» πολύ κόσμος.


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro


Το δικό μου pro max πάντως δεν έχει ούτε σημάδι χωρίς θήκες και τζάμια. Δεν του κάνω baby sitting προφανώς.
Από θήκες, βάζω την δερμάτινη σε κάτι πιο επίσημο έτσι για την αλλαγή και σίγουρα είναι πολύ πιο ωραία με το άνοιγμα κάτω.

Κατά τα υπόλοιπα, άλλοι βάζουν τζάμια μπρος, πίσω, πλάι, θήκες κλπ, άλλοι τίποτα, ο καθένας όπως την βρίσκει και ότι γουστάρει στην συσκευή που πλήρωσε.
Απλά θα ήταν καλύτερα να υπάρχει μια επιλογή για όλους, μιας και δεν είναι δύσκολο να βγάλεις μια κλειστή και μια ανοιχτή θήκη στην προκειμένη.

#464   boxer

boxer

    iPH Contributor

  • 935 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6 Plus
  • Tablet:iPad mini +4G

Δημοσίευση 18/10/2020 - 20:52

Σχετικά με θήκες η πιο όμορφη λεπτή για προστασία από γρατσουνιές μόνο η caudabe Thin .. ειδάλλως χωρίς για να το χαίρεσαι... Πάντως δίνουμε τόσα χρήματα για έναν σχεδιασμό που μας αρέσει και στο τέλος δεν τον βλέπουμε σχεδόν ποτέ...

#465   giolnts

giolnts

    iPH Elite Poster

  • 3429 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen

Δημοσίευση 18/10/2020 - 20:56

Το δικό μου pro max πάντως δεν έχει ούτε σημάδι χωρίς θήκες και τζάμια. Δεν του κάνω baby sitting προφανώς.
Από θήκες, βάζω την δερμάτινη σε κάτι πιο επίσημο έτσι για την αλλαγή και σίγουρα είναι πολύ πιο ωραία με το άνοιγμα κάτω.

Κατά τα υπόλοιπα, άλλοι βάζουν τζάμια μπρος, πίσω, πλάι, θήκες κλπ, άλλοι τίποτα, ο καθένας όπως την βρίσκει και ότι γουστάρει στην συσκευή που πλήρωσε.
Απλά θα ήταν καλύτερα να υπάρχει μια επιλογή για όλους, μιας και δεν είναι δύσκολο να βγάλεις μια κλειστή και μια ανοιχτή θήκη στην προκειμένη.

Ξαναλέω, το «δεν έχει έχει ούτε ένα σημάδι» είναι υποκειμενικό και δε μου λέει κάτι σαν απάντηση. Όταν το σκουπίσεις και το βάλεις κάτω από δυνατό φωτισμό τότε θα καταλάβεις γιατί αμφιβάλλω.


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 9

0 μέλη, 9 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες