Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * - 10 ψήφοι

iPhone 12/Mini/Pro/Pro Max - Διαθεσιμότητα / Παραγγελία / Παραλαβή


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
1835 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#301   enwsiths

enwsiths

    iPH User

  • 173 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • Tablet:iPad Pro 1st gen + 4G
  • GameCenter:enwsiths

Δημοσίευση 17/11/2020 - 11:02

Εγώ έχω ένα φιλαράκι στο Αμέρικα που έρχεται κάθε χρόνο αρχές Δεκεμβρίου και σαν άλλος Αι Βασίλης, του πληρώνω και μου κρατάει το νέο αιφόνι. Φέτος ήθελα το 12 pro 128gb pacific blue...αλλά διαθεσιμότητα (για Μπέρκλευ Καλιφόρνια που μένει) θα είχε από 5-12 Δεκεμβρίου και ο φίλος μου έρχεται (ας ελπίσω οτι δεν θα έχουμε lockdown μέχρι τότε) 1 Δεκεμβρίου... Οπότε αφού δεν προλάβαινα, αναγκαστικά του είπα να μου πάρει το 12 128gb blue (φέτος συγκριτικά με το pro οι διαφορές είναι μικρότερες) και για να απαλύνω τον πόνο μου που δεν πηρα το pro, του είπα να πάρει και το aw6 nike. Ήθελα aw6 με braided loop band αλλά έγραφε διαθεσιμότητα Ιανουάριος 2021...


Τελευταία επεξεργασία από: enwsiths, 17/11/2020 - 11:05


Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#302   enwsiths

enwsiths

    iPH User

  • 173 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • Tablet:iPad Pro 1st gen + 4G
  • GameCenter:enwsiths

Δημοσίευση 17/11/2020 - 11:03

Παρέλαβα τα δικά μου από Amazon :)

Με γειες!!!



#303   tasos1

tasos1

    iPH Addict

  • 780 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • Tablet:iPad

Δημοσίευση 17/11/2020 - 11:11

Εγώ έχω ένα φιλαράκι στο Αμέρικα που έρχεται κάθε χρόνο αρχές Δεκεμβρίου και σαν άλλος Αι Βασίλης, του πληρώνω και μου κρατάει το νέο αιφόνι. Φέτος ήθελα το 12 pro 128gb pacific blue...αλλά διαθεσιμότητα (για Μπέρκλευ Καλιφόρνια που μένει) θα είχε από 5-12 Δεκεμβρίου και ο φίλος μου έρχεται (ας ελπίσω οτι δεν θα έχουμε lockdown μέχρι τότε) 1 Δεκεμβρίου... Οπότε αφού δεν προλάβαινα, αναγκαστικά του είπα να μου πάρει το 12 128gb blue (φέτος συγκριτικά με το pro οι διαφορές είναι μικρότερες) και για να απαλύνω τον πόνο μου που δεν πηρα το pro, του είπα να πάρει και το aw6 nike. Ήθελα aw6 με braided loop band αλλά έγραφε διαθεσιμότητα Ιανουάριος 2021...

Καλημέρα

 

Το ίδιο έπαθα και εγώ που έρχονται το Σαββάτο !

 

Τελικά θα παραλάβω pcific blue από document !



#304   enwsiths

enwsiths

    iPH User

  • 173 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • Tablet:iPad Pro 1st gen + 4G
  • GameCenter:enwsiths

Δημοσίευση 17/11/2020 - 11:16

Καλημέρα

 

Το ίδιο έπαθα και εγώ που έρχονται το Σαββάτο !

 

Τελικά θα παραλάβω pcific blue από document !

Pacific blue? Οπότε το μόνο καλό της υπόθεσης είναι ότι πήγες σε pro  :P  Το κακό βεβαίως τα παραπάνω χρήματα.

 

Εγώ ξενέρωσα λίγο γιατί το 12 128 gb βγήκε στα 810€ τελική και το (μη άμεσα διαθέσιμο δυστυχώς pro) έβγαινε μόλις 110 εύρω πιο πάνω..

 

Δεν πειράζει του χρόνου θα πάρουμε το 13 pro  :D


Τελευταία επεξεργασία από: enwsiths, 17/11/2020 - 11:17


#305   vagos456

vagos456

    iPH Contributor

  • 1287 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 17/11/2020 - 11:18

Εγω παραγγελία 2 iphone 12 pro max το ένα graphite και το άλλο pacific  από 'ΠΛΑΙΣΙΟ' , ώρα παραγγελίας 23:02 , μόλις άνοιξαν δηλαδή , πήρα τηλ και μου λένε ότι απλά είμαι σε σειρά προτεραιότητας. Τίποτα αλλο δεν ξέρουν. Απλά θα με πάρουν για κατάθεση όταν είναι να τα στείλουν.



#306   tasos1

tasos1

    iPH Addict

  • 780 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • Tablet:iPad

Δημοσίευση 17/11/2020 - 11:34

Pacific blue? Οπότε το μόνο καλό της υπόθεσης είναι ότι πήγες σε pro  :P  Το κακό βεβαίως τα παραπάνω χρήματα.

 

Εγώ ξενέρωσα λίγο γιατί το 12 128 gb βγήκε στα 810€ τελική και το (μη άμεσα διαθέσιμο δυστυχώς pro) έβγαινε μόλις 110 εύρω πιο πάνω..

 

Δεν πειράζει του χρόνου θα πάρουμε το 13 pro  :D

Άντε να τα χαρούμε όλοι μας !!!



#307   manosofi1

manosofi1

    iPH Member

  • 224 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 17/11/2020 - 11:55

Καλα μονο εγω εχω παραγκηλει το max gold?

#308   k3rn3l

k3rn3l

    iPH User

  • 190 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen
  • GameCenter:k3rn3l

Δημοσίευση 17/11/2020 - 12:01

Καλα μονο εγω εχω παραγκηλει το max gold?


Ωραίο το gold αλλά δεν έχω χρυσό δαχτυλίδι να το συνδυάσω. [emoji28] *πλάκα κάνω * φέτος το gold είναι φοβερό όντως ήταν η πρώτη επιλογή μου αλλά στο τέλος με κέρδισε το pacific για τον λόγο ότι δεν αφήνει τόσες δαχτυλιές... και εγώ είμαι από τους θαρραλέους που δεν βάζω τίποτα στο κινητό. Το θέλω γυμνό εντελώς.


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

#309   DoSMaN

DoSMaN

    iPH Contributor

  • 922 μηνύματα
  • Twitter:@dosman_gr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7 Plus
  • Tablet:iPad 2
  • GameCenter:VeZReVouLiS

Δημοσίευση 17/11/2020 - 12:12

Παιδιά μια χαζή ερώτηση...

 

Το iPhone 12 Pro Max, (όπως και όλα τα 12) έρχονται με lightning σε type C σωστά;

Αν πάρω καλώδιο lightning σε USB θα έχω πρόβλημα με την φόρτιση ή μεταφορά δεδομένων;

 

Νόμιζα ότι είχα φορτιστή type C αλλά έκανα λάθος, οπότε ελέγχω όλες τις πιθανότητες.

 

Επίσης αν και δε με νοιάζει η ταχυφόρτιση τόσο, το ανώτερο σε φορτιστή που μπορώ να πάρω αν χρειαστεί ποιο είναι;

Κάτι που ακούγεται ότι αφήνει σημάδια στο πίσω μέρος η ασύρματη φόρτιση είναι το νέο "feature" ή είναι μούφα;



#310   GeorgiosL

GeorgiosL

    iPH Contributor

  • 1464 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο

Δημοσίευση 17/11/2020 - 12:23

Nαι, type C to lightning

 

 

 

Παιδιά μια χαζή ερώτηση...

 

Το iPhone 12 Pro Max, (όπως και όλα τα 12) έρχονται με lightning σε type C σωστά;

Αν πάρω καλώδιο lightning σε USB θα έχω πρόβλημα με την φόρτιση ή μεταφορά δεδομένων;

 

Νόμιζα ότι είχα φορτιστή type C αλλά έκανα λάθος, οπότε ελέγχω όλες τις πιθανότητες.

 

Επίσης αν και δε με νοιάζει η ταχυφόρτιση τόσο, το ανώτερο σε φορτιστή που μπορώ να πάρω αν χρειαστεί ποιο είναι;

Κάτι που ακούγεται ότι αφήνει σημάδια στο πίσω μέρος η ασύρματη φόρτιση είναι το νέο "feature" ή είναι μούφα;

 

Συνημμένα αρχεία

  • Συνημμένο αρχείο  1212.jpg   16.47KB   60 λήψεις


#311   parex

parex

    iPH Elite Poster

  • 3175 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 17/11/2020 - 12:26

Ωραίο το gold αλλά δεν έχω χρυσό δαχτυλίδι να το συνδυάσω. [emoji28] *πλάκα κάνω * φέτος το gold είναι φοβερό όντως ήταν η πρώτη επιλογή μου αλλά στο τέλος με κέρδισε το pacific για τον λόγο ότι δεν αφήνει τόσες δαχτυλιές... και εγώ είμαι από τους θαρραλέους που δεν βάζω τίποτα στο κινητό. Το θέλω γυμνό εντελώς.

Κανένα πρόβλημα δε θα έχεις .
να φανταστείς έχω και ένα φορτιστή iPad Air 2
Με usb το lighting ....


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro



Sent from my iPad using Tapatalk

#312   DoSMaN

DoSMaN

    iPH Contributor

  • 922 μηνύματα
  • Twitter:@dosman_gr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7 Plus
  • Tablet:iPad 2
  • GameCenter:VeZReVouLiS

Δημοσίευση 17/11/2020 - 12:27

Ωραία.

 

Ευχαριστώ για την απάντηση.

 

Τώρα, αν εγώ χρησιμοποιήσω το κλασικό καλώδιο lightning σε USB θα έχω θέμα με φόρτιση/μεταφορά δεδομένων, θα μπορώ να χρησιμοποιήσω ταχυφορτιστή αν χρειαστεί ή πρέπει να είναι απαραίτητα type C;



#313   xsiv74

xsiv74

    iPH Addict

  • 658 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Air 2 +4G

Δημοσίευση 17/11/2020 - 12:32

Παρέλαβα τα δικά μου από Amazon :)

Με γεια και να ακούς μόνο καλά νέα Κυριάκο !! Ήρθε και το δικό μου. Έφυγε χθες τελικά στις 10:00 το βράδυ από Γαλλία.. 



#314   aldon

aldon

    iPH Member

  • 348 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 17/11/2020 - 13:42

Με γεια και να ακούς μόνο καλά νέα Κυριάκο !! Ήρθε και το δικό μου. Έφυγε χθες τελικά στις 10:00 το βράδυ από Γαλλία.. 

Άντε μπράβο!!! Τσάμπα αγχώθηκες χθες!  Να το χαρείς όσο δεν πάει! 



#315   spacegucci

spacegucci

    iPH Member

  • 230 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 17/11/2020 - 13:57

Τα ιδια ακριβως.


Έχεις την καλοσύνη να μου πεις τι ώρα έδωσες την προπαραγγελια την Παρασκευή στην Istorm?

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 3

0 μέλη, 3 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες