Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * - - 9 ψήφοι

Τα πρώτα iPhone 12 Pro/Pro Max - Εντυπώσεις


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
2525 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#511   kostas4

kostas4

    iPH Addict

  • 627 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο

Δημοσίευση 19/11/2020 - 02:52

Συγνωμη δεν ειχα διαβασει τα παραπανω.



Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#512   Leftflowers

Leftflowers

    iPH Contributor

  • 1030 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad mini 4
  • GameCenter:leftflowers

Δημοσίευση 19/11/2020 - 07:07

Κι εγώ κάτοχος iPhone 12 pro εδώ κι 2 εβδομάδες χωρίς κανένα πρόβλημα 



#513   Leftflowers

Leftflowers

    iPH Contributor

  • 1030 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad mini 4
  • GameCenter:leftflowers

Δημοσίευση 19/11/2020 - 07:39

Κι εγώ κάτοχος iPhone 12 pro εδώ κι 2 εβδομάδες χωρίς κανένα πρόβλημα 

Κι έχω ήδη αλλάξει 2 ( ένα λευκό κι ένα blue ) κι σημερα λογικα θα εχω ενα max black ))) 



#514   nikosgnr

nikosgnr

    iPH Legendarious

  • 113586 μηνύματα
  • Twitter:@nikosgnr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • GameCenter:nikosgnr

Δημοσίευση 19/11/2020 - 10:18

Για τα χρώματα στην οθόνη εννοώ που αναφέρονται και ποιο πάνω

To υποτιθέμενο "κιτρίνισμα", υπάρχει κάθε χρόνο με νέες συσκευές.

 

Απλά οι οθόνες μεταξύ τους δε βγαίνουν ίδιες.

 

Άλλες είναι πιο ψυχρές, άλλες πιο θερμές.


| JailBreak Means System Customization |

LG8ISzO.gif

#515   soniasim

soniasim

    iPH Contributor

  • 1498 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α
  • Κινητό: Άλλο

Δημοσίευση 19/11/2020 - 12:10

Κάποιος που έχει βάλει την τελευταία beta να μας πει αν εξακολουθεί να υπάρχει αυτό το σοβαρότατο πρόβλημα με την πράσινη απόχρωση στα μαύρα; Έχω ρίξει προπαραγγελία με πληρωμή και σκέφτομαι να την ακυρώσω αν δεν έχει διορθωθεί ούτε σε αυτή τη beta... Το παρήγγειλα γνωρίζοντας για το πρόβλημα, ελπίζοντας ότι είναι software, αλλά έχω αρχίσει να μετανιώνω που δεν περίμενα για σιγουριά... [emoji3525]

Apple Forums
https://discussions....hread/251997533

Reddit
https://amp.reddit.c...lays_glow_gray/

MacRumors
https://forums.macru...isplay.2263200/

Update σχετικά με το παραπάνω:
Μπήκε στις ειδήσεις του MacRumors μετά από τα υπερβολικά πολλά παράπονα που δημοσιεύτηκαν:

https://forums.macru....2269585/page-2

Όποιος παραλαμβάνει, αν μπορεί, ας τσεκάρει αν έχει το πρόβλημα, για να δούμε αν έχει φτάσει και προς τα εμάς παρτίδα με αυτό το θέμα. Ακύρωσα την παραγγελία μου μέχρι να διορθωθεί 100%.
Το βίντεο που δείχνει ξεκάθαρα το πρόβλημα, ως δια μαγείας δεν παίζει σε iDevices μέσω YouTube app, αλλά εδώ αναπαράγεται κανονικά.

https://youtu.be/BAWSIf2oVlE

Τελευταία επεξεργασία από: soniasim, 19/11/2020 - 12:13


#516   jig

jig

    iPH Elite Poster

  • 2012 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 19/11/2020 - 13:03

Update σχετικά με το παραπάνω:
Μπήκε στις ειδήσεις του MacRumors μετά από τα υπερβολικά πολλά παράπονα που δημοσιεύτηκαν:

https://forums.macru....2269585/page-2

Όποιος παραλαμβάνει, αν μπορεί, ας τσεκάρει αν έχει το πρόβλημα, για να δούμε αν έχει φτάσει και προς τα εμάς παρτίδα με αυτό το θέμα. Ακύρωσα την παραγγελία μου μέχρι να διορθωθεί 100%.
Το βίντεο που δείχνει ξεκάθαρα το πρόβλημα, ως δια μαγείας δεν παίζει σε iDevices μέσω YouTube app, αλλά εδώ αναπαράγεται κανονικά.

https://youtu.be/BAWSIf2oVlE

με πας πίσω στο 2010/11 που κλείναμε όλα τα φώτα για δούμε ότι το iPad είχε backlight bleed :P

δεν είναι το ίδιο απλά μου ήρθε στο μυαλό ...

 

 

ps

Φιλης που τσεκαρα δεν το εχει αυτο

Θα σε ενημερωσω και εγω αυριο που παραλαμβανω


ⓜⓘⓚⓔ   ✈︎  Everything you can imagine is real [P²]


#517   GeorgiosL

GeorgiosL

    iPH Contributor

  • 1474 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο

Δημοσίευση 19/11/2020 - 13:14

Η beta έτυχε απλώς να συντρέχει με το γεγονός αυτό, δε σημαίνει οτι θα μπορούσαν να το λύσουν κιόλας τόσο γρήγορα. 

Προφανώς το κοιτάνε να το λύσουν όσο πιο άμεσα γίνεται.

Αλίμονο για αυτούς αν αρχίσει ο κόσμος να επιστρέφει τα κινητά για αντικατάσταση. 

Εδω καλά καλά δεν προλαβαίνουν να καλύψουν τις πρώτες παραγγελίες. 

 

Σε εύλογο χρονικό διάστημα θα βγει ένα ωραίο update και όλα θα είναι καλά. 

 

 

Update σχετικά με το παραπάνω:
Μπήκε στις ειδήσεις του MacRumors μετά από τα υπερβολικά πολλά παράπονα που δημοσιεύτηκαν:

https://forums.macru....2269585/page-2

Όποιος παραλαμβάνει, αν μπορεί, ας τσεκάρει αν έχει το πρόβλημα, για να δούμε αν έχει φτάσει και προς τα εμάς παρτίδα με αυτό το θέμα. Ακύρωσα την παραγγελία μου μέχρι να διορθωθεί 100%.
Το βίντεο που δείχνει ξεκάθαρα το πρόβλημα, ως δια μαγείας δεν παίζει σε iDevices μέσω YouTube app, αλλά εδώ αναπαράγεται κανονικά.

https://youtu.be/BAWSIf2oVlE



#518   soniasim

soniasim

    iPH Contributor

  • 1498 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α
  • Κινητό: Άλλο

Δημοσίευση 19/11/2020 - 13:14

με πας πίσω στο 2010/11 που κλείναμε όλα τα φώτα για δούμε ότι το iPad είχε backlight bleed :P
δεν είναι το ίδιο απλά μου ήρθε στο μυαλό ...


ps
Φιλης που τσεκαρα δεν το εχει αυτο
Θα σε ενημερωσω και εγω αυριο που παραλαμβανω

Είναι ενθαρρυντικό που κανείς από όσους έχετε τσεκάρει, δε φαίνεται να έχει το πρόβλημα! Ευελπιστώ ότι είναι θέμα software που θα λυθεί με κάποια αναβάθμιση, για να προβώ κι εγώ σε αγορά, ελπίζοντας να κάνω Χριστούγεννα με νέα συσκευή!

#519   christos1414

christos1414

    iPH Contributor

  • 1741 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7
  • Tablet:iPad Pro 2nd gen

Δημοσίευση 19/11/2020 - 13:20

Είναι ενθαρρυντικό που κανείς από όσους έχετε τσεκάρει, δε φαίνεται να έχει το πρόβλημα! Ευελπιστώ ότι είναι θέμα software που θα λυθεί με κάποια αναβάθμιση, για να προβώ κι εγώ σε αγορά, ελπίζοντας να κάνω Χριστούγεννα με νέα συσκευή!

Εκτός εάν είναι παρτίδες οπότε δεν εξαρτάται από έκδοση διορθωτικού iOS, η Apple το ερευνά και σίγουρα θα προβεί σε ανταλλαγή συσκευών.



#520   christoss78

christoss78

    iPH Addict

  • 731 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad

Δημοσίευση 19/11/2020 - 13:24

Οσοι έχετε το iphone 12 πως σας φαίνεται η μπάταρια σε  σύγκριση με το 11 ειναι κατώτερη σε διάρκεια;



#521   soniasim

soniasim

    iPH Contributor

  • 1498 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α
  • Κινητό: Άλλο

Δημοσίευση 19/11/2020 - 13:26

Εκτός εάν είναι παρτίδες οπότε δεν εξαρτάται από έκδοση διορθωτικού iOS, η Apple το ερευνά και σίγουρα θα προβεί σε ανταλλαγή συσκευών.

Αν ήμασταν Αμερική, δε θα χρειαζόταν καν να το σκεφτούμε ή να την ψάχνουμε τόσο... Το πήρες, έχει πρόβλημα ή δε σου αρέσει, το πας πίσω και παίρνεις τα λεφτά σου.
Εδώ, είναι να μη μπλέξεις με κάτι τέτοιο, ειδικά άμα είσαι επαρχία εν μέσω Covid και μόλις έχει λανσαριστεί η νέα συσκευή και δεν υπάρχουν αποθέματα... Απλά ελπίζω να φανεί σύντομα τι ισχύει από τα δύο σενάρια, γιατί ευελπιστούσα να παραλάβω το καινούριο και μετά να γίνει μια αλυσιδωτή ανταλλαγή συσκευών με την οικογένειά μου, ώστε μέσα στις γιορτές (και πιθανότατα εν μέσω καραντίνας) να έχουμε ο καθένας ένα καινούριο gadget να ασχοληθούμε λίγο [emoji22]

Τελευταία επεξεργασία από: soniasim, 19/11/2020 - 13:27


#522   GeorgiosL

GeorgiosL

    iPH Contributor

  • 1474 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο

Δημοσίευση 19/11/2020 - 13:42

Η επιστροφή προϊόντος "δε μου κάνει, δε με καλύπτει, δε μου αρέσει το χρώμα τελικά βρε αδερφέ, θέλω να το επιστρέφω και θα ήθελα τα χρήματα μου πίσω" υπάρχει και σε πολλές χώρες της Ευρώπης. Δυστυχώς όμως, όχι στην Ελλάδα. 

 

 

 

Αν ήμασταν Αμερική, δε θα χρειαζόταν καν να το σκεφτούμε ή να την ψάχνουμε τόσο... Το πήρες, έχει πρόβλημα ή δε σου αρέσει, το πας πίσω και παίρνεις τα λεφτά σου.
Εδώ, είναι να μη μπλέξεις με κάτι τέτοιο, ειδικά άμα είσαι επαρχία εν μέσω Covid και μόλις έχει λανσαριστεί η νέα συσκευή και δεν υπάρχουν αποθέματα... Απλά ελπίζω να φανεί σύντομα τι ισχύει από τα δύο σενάρια, γιατί ευελπιστούσα να παραλάβω το καινούριο και μετά να γίνει μια αλυσιδωτή ανταλλαγή συσκευών με την οικογένειά μου, ώστε μέσα στις γιορτές (και πιθανότατα εν μέσω καραντίνας) να έχουμε ο καθένας ένα καινούριο gadget να ασχοληθούμε λίγο [emoji22]


Τελευταία επεξεργασία από: GeorgiosL, 19/11/2020 - 13:43


#523   nikosgnr

nikosgnr

    iPH Legendarious

  • 113586 μηνύματα
  • Twitter:@nikosgnr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • GameCenter:nikosgnr

Δημοσίευση 19/11/2020 - 14:50

Αν ήμασταν Αμερική, δε θα χρειαζόταν καν να το σκεφτούμε ή να την ψάχνουμε τόσο... Το πήρες, έχει πρόβλημα ή δε σου αρέσει, το πας πίσω και παίρνεις τα λεφτά σου.
Εδώ, είναι να μη μπλέξεις με κάτι τέτοιο, ειδικά άμα είσαι επαρχία εν μέσω Covid και μόλις έχει λανσαριστεί η νέα συσκευή και δεν υπάρχουν αποθέματα... Απλά ελπίζω να φανεί σύντομα τι ισχύει από τα δύο σενάρια, γιατί ευελπιστούσα να παραλάβω το καινούριο και μετά να γίνει μια αλυσιδωτή ανταλλαγή συσκευών με την οικογένειά μου, ώστε μέσα στις γιορτές (και πιθανότατα εν μέσω καραντίνας) να έχουμε ο καθένας ένα καινούριο gadget να ασχοληθούμε λίγο [emoji22]

Απο τη στιγμή που μιλάμε για ηλ/νική παραγγελία, έχεις το δικαίωμα της υπαναχώρησης εντός 14 ημερών και τα λεφτά σου πίσω.

 

Δε μας απασχολεί ο λόγος.

 

Απο 'κει και πέρα μη σκας τόσο για το παραπάνω.

 

Φαίνεται να μην είναι HW. Ας ελπίσουμε να μην έχει γίνει μακακία απο LG ή Sammy.


| JailBreak Means System Customization |

LG8ISzO.gif

#524   soniasim

soniasim

    iPH Contributor

  • 1498 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α
  • Κινητό: Άλλο

Δημοσίευση 19/11/2020 - 15:37

Απο τη στιγμή που μιλάμε για ηλ/νική παραγγελία, έχεις το δικαίωμα της υπαναχώρησης εντός 14 ημερών και τα λεφτά σου πίσω.

Δε μας απασχολεί ο λόγος.

Απο 'κει και πέρα μη σκας τόσο για το παραπάνω.

Φαίνεται να μην είναι HW. Ας ελπίσουμε να μην έχει γίνει μακακία απο LG ή Sammy.

Ισχύει αυτό με την υπαναχώρηση ακόμα και με ανοιχτή συσκευασία; Ομολογώ πως δεν το ήξερα αυτό!
Είχα την αίσθηση πως ισχύει μόνο αν το επιστρέψεις σφραγισμένο, οπότε θα ήταν δώρον άδωρο.

Για το παραπάνω, κι εγώ έχω μια ελπίδα ότι δεν είναι hardware κι ότι θα λυθεί με κάποιον updated driver.

Γενικώς φέτος, έχω μια αίσθηση ότι έπεσαν πολλά προβλήματα μαζεμένα, θυμάμαι πέρσι το μόνο που μου είχε τραβήξει την προσοχή ήταν ένα πρόβλημα με αδικαιολόγητα πολλές γρατζουνιές, που ακουγόταν έντονα από πολλούς.

Φέτος, διαβάζω τόσα πολλά, που έχω φρικάρει λίγο και αναρωτιέμαι αν έχει να κάνει με τον Covid και τις όποιες δυσκολίες μπορεί να προκύπτουν στα εργοστάσια λόγω αυτού, αλλά και το γεγονός ότι άλλαξαν τόσα πολλά specs ταυτόχρονα στη συσκευή.

Ένα άλλο μεγάλο θεμα που επίσης συζητείται πολύ, είναι το ότι στο νέο Max δε μπορείς πια να νετάρεις πολύ κοντά, με αποτέλεσμα macro λήψεις που μπορούσες να βγάλεις με παλιές συσκευές άνετα, πλέον δεν είναι εφικτές.
Κάποιοι λένε ότι είναι λογικό λόγω του νέου μεγαλύτερου σένσορα, άλλοι όμως λένε ότι δεν έχουν το πρόβλημα. Οπότε άντε βγάλε άκρη τι ισχύει και τι όχι.

Μέχρι και πρόβλημα με τις all time classic θήκες της Apple έχει προκύψει, καθώς φέτος φαίνεται να μην κάνουν άψογη εφαρμογή και κάθε τόσο χρειάζεται να τις ξανακουμπώνεις. Αλλά ας πούμε ότι αυτό είναι δευτερεύον πρόβλημα...

Περιμένω πώς και τι να βγει η επίσημη 14.3 που - λογικά - θα έχει διορθώσει τα 2-3 πολύ χοντρά θέματα που έχουν προκύψει...

#525   nikosgnr

nikosgnr

    iPH Legendarious

  • 113586 μηνύματα
  • Twitter:@nikosgnr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • GameCenter:nikosgnr

Δημοσίευση 19/11/2020 - 15:49

Ναι. Δε μας απασχολεί ο λόγος.
 
Μα δε σου αρέσει, μα το βαρέθηκες, μα έχει πρόβλημα κ.ο.κ.

 

Επίσης, για να στο κάνω ακόμα καλύτερο, τα καταστήματα σε Online αγορές είναι υποχρεωμένα να επισυνάπτουν μέσα και έντυπο υπαναχώρησης.

 

Μπορείς μετά να τους κυνηγήσεις και γι' αυτό.
 
https://europa.eu/yo...ns/index_el.htm
 

Στην ΕΕ έχετε το δικαίωμα να επιστρέψετε τα προϊόντα που αγοράσατε στο διαδίκτυο ή με άλλα μέσα εξ αποστάσεως πωλήσεων, όπως τηλεφωνικά, με ταχυδρομική παραγγελία ή από κατ΄οίκον πωλητή, εντός 14 ημερών με πλήρη επιστροφή του ποσού που καταβάλατε. Μπορείτε να επιστρέψετε τις αγορές σας για οποιονδήποτε λόγο – ακόμη κι αν απλώς αλλάξατε γνώμη.

 

Τώρα για τα υπόλοιπα, κάθε χρόνο θα υπάρξουν 1-2 ζητήματα. Κάθε χρόνο.

 

Πέρυσι αν θυμάσαι είχαμε το εκνευριστικό Reloading των εφαρμογών που τελικά ήταν θέμα του "εκπληκτικού" iOS 13.

 

Το θέμα με τις πιο ζεστές αποχρώσεις στις οθόνες υπάρχει σχεδόν κάθε χρόνο..

 

Έπεσε πολύ πίεση φέτος και καθυστερήσεις (μέχρι τελευταία στιγμή δοκίμαζαν 120Hz) και κάπως έτσι μπορεί να έγινε μακακία με τις οθόνες και τη πρασινίλλα πιο πάνω.

 

Θεωρώ πως δε θα κλαίμε με HW και αντ/στασεις..

 

Για τις γρατζουνιές, μόνο 2 φώτο απο Apple Stores είδα που τα ξεσκίζουν κυριολεκτικά. Αυτό εμένα δε μου λέει κάτι.

 

Για τον φακό δεν έχω δει τίποτα και ούτε θέλω γιατί θα αρχίσουν να χτυπάνε τρελά λαμπάκια OCD.

 

Ήδη αρχίζουν και μαζεύονται πολλά..


Τελευταία επεξεργασία από: nikosgnr, 19/11/2020 - 15:50

| JailBreak Means System Customization |

LG8ISzO.gif

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 2

0 μέλη, 2 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες