Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * - 3 ψήφοι

AirPods Max


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
143 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#16   sakissalonika

sakissalonika

    iPH Addict

  • 895 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad Air 2

Δημοσίευση 12/12/2020 - 13:09

Χθες παρέλαβα θα Sony WH-1000XM4.
Τα πήρα στα 280€.
Ειλικρινά θέλω και εγώ να δω για ποιον λόγο να επιλέξεις της Apple, όταν έχεις την επιλογή της Sony στα μισά λεφτά, με σχεδόν διπλάσια διάρκεια μπαταρίας, multipoint, σκληρή θήκη μεταφοράς και πολλά αλλά!

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#17   marian

marian

    iPH Addict

  • 894 μηνύματα
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen + 4G

Δημοσίευση 12/12/2020 - 13:35

Έχω τα Bose 700 που τα είχα πάρει προσφορά 250 με μεταφορικά. Έχουν φανταστικό NC, συνδέονται με 2 συσκευές ταυτόχρονα και παρά πολλές pending, έχουν transparency mode, επιλογή του NC level από 0 ως 10, 8 μικρόφωνα για το NC, κλπ. Γενικά είμαι υπέρ ευχαριστημένη. 

 

Παρόλα αυτά με ψήνουν και τα Max με το spatial audio... θα το σκεφτώ σοβαρά. 
 

Ξέρει κανείς ποτε θα τα φέρει η istorm;



#18   nikosgnr

nikosgnr

    iPH Legendarious

  • 113564 μηνύματα
  • Twitter:@nikosgnr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • GameCenter:nikosgnr

Δημοσίευση 12/12/2020 - 13:41

Χθες παρέλαβα θα Sony WH-1000XM4.
Τα πήρα στα 280€.
Ειλικρινά θέλω και εγώ να δω για ποιον λόγο να επιλέξεις της Apple, όταν έχεις την επιλογή της Sony στα μισά λεφτά, με σχεδόν διπλάσια διάρκεια μπαταρίας, multipoint, σκληρή θήκη μεταφοράς και πολλά αλλά!

Απο που?

 

Τα 'χω καιρό στα υπόψιν και στο τέλος πάντα κάτι με κρατάει.

 

Σου κάθονται καλά?

 

Το μόνο αρνητικό που σε κάνει απευθείας να πας στα XM3 να γλιτώσεις και λεφτά είναι η μη υποστήριξη LDAC απο iDevices.


| JailBreak Means System Customization |

LG8ISzO.gif

#19   BIOXALK

BIOXALK

    iPH Addict

  • 709 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Pro 2nd gen

Δημοσίευση 12/12/2020 - 13:57

Σε αυτή την κατηγορία ένας είναι ο ηγέτης παγκοσμίως, η shure. Είχα πάρει πριν από μερικά χρόνια από Αμερική τα ακουστικά της shure κάτι εκατοντάδες δολάρια, λίγο πριν το χιλιάρικο και ακόμη είναι πρώτη γραμμή. 



#20   PariS21

PariS21

    iPH Contributor

  • 1032 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G

Δημοσίευση 12/12/2020 - 15:18

Σας βλεπω και γκρινιαζετε πολλους για την τιμη, λες και σας βαλαν το οπλο στο κεφαλι να τα αγορασετε..

Δεν ξυπνησε καποια μερα και λεει θα κυριαρχήσει στα παντα. Εχει εξαγορασει πολλες εταιρειες και μαλιστα οπως πολυ γνωριζετε και την beats. Αρα ηταν ζητημα χρονου να το κανει.

Η τιμη ειναι αυτη και ολοι την ξερουμε χρονια τωρα! Ισα ισα που στην αμερικη ειναι σταθερη σε πολλα προιοντα, στη χωρα μας αλλαζει.

Επιλογες υπαρχουν!! Καντε το καλυτερο για σας και την τσεπη σας!! Οποιος τα παρει καλοδουλευτα!!


Sent from my iPhone using Tapatalk

#21   GeorgiosL

GeorgiosL

    iPH Contributor

  • 1464 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο

Δημοσίευση 12/12/2020 - 16:45

Στα 5 χρόνια ούτε μισή ώρα δε θα κρατάνε από μπαταρία.

Ποιο 5, ούτε στα 3. 

 

Πήρα τα Airpods pro σε normal τιμή από Amazon. Σίγουρα θα έχουν πολύ καλύτερο ήχο από τα pro και καλλύτερο N.C. αλλά τα λεφτά είναι πάρα πολλά. Είναι άλλο προιόν βέβαια.

Όσοι δίνουν αυτά τα λεφτά για ακουστικά σίγουρα έχουν κι άλλα αγορασμένα και θεωρώ πως θα προχωρήσουν σε αγορά.

Το μόνο ερώτημα είναι η αντοχή στο χρόνο. Αν τα κρατήσεις 5+ χρόνια είναι μια σχετικά καλή αγορά. Αν στα 2-3 χρόνια αρχίσουν προβλήματα ή θέματα απόδοσης ή μπαταρίας τότε θα είναι κακή αγορά.



#22   sakissalonika

sakissalonika

    iPH Addict

  • 895 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad Air 2

Δημοσίευση 12/12/2020 - 18:35

Απο που?

Τα 'χω καιρό στα υπόψιν και στο τέλος πάντα κάτι με κρατάει.

Σου κάθονται καλά?

Το μόνο αρνητικό που σε κάνει απευθείας να πας στα XM3 να γλιτώσεις και λεφτά είναι η μη υποστήριξη LDAC απο iDevices.


Από Κωτσόβολο τα πήρα.
2/12 απόγευμα τα παράγγειλα και μετά από μια ώρα «κατέβασαν» τα συγκεκριμένα ακουστικά και δεν υπήρχε η δυνατότητα να τα παραγγείλεις.

Μέχρι προχθές είχαν την ίδια τιμή και σε κάποια σκρουτζομάγαζα. Τώρα βλέπω ότι η φτηνότερη τιμή είναι τα 369€.

Μου κάθονται απίστευτα καλά και ειλικρινά από εχθές που τα πήρα δεν τα έχω βγάλει από το κεφάλι μου. Τα έλιωσα σε meetings, μουσική από το κινητό και youtube.

Σχετικά με τα codec που ανέφερες, στο παρακάτω λινκ λένε ότι υποστηρίζουν LDAC, AAC, SBC

#23   johnythedirector

johnythedirector

    iPH Addict

  • 640 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 12/12/2020 - 18:53

First impressions...

https://youtu.be/UdfSrJvqY_E


Sent from my iPhone using Tapatalk

#24   nikosgnr

nikosgnr

    iPH Legendarious

  • 113564 μηνύματα
  • Twitter:@nikosgnr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • GameCenter:nikosgnr

Δημοσίευση 12/12/2020 - 19:02

Από Κωτσόβολο τα πήρα.
2/12 απόγευμα τα παράγγειλα και μετά από μια ώρα «κατέβασαν» τα συγκεκριμένα ακουστικά και δεν υπήρχε η δυνατότητα να τα παραγγείλεις.

Μέχρι προχθές είχαν την ίδια τιμή και σε κάποια σκρουτζομάγαζα. Τώρα βλέπω ότι η φτηνότερη τιμή είναι τα 369€.

Μου κάθονται απίστευτα καλά και ειλικρινά από εχθές που τα πήρα δεν τα έχω βγάλει από το κεφάλι μου. Τα έλιωσα σε meetings, μουσική από το κινητό και youtube.

Σχετικά με τα codec που ανέφερες, στο παρακάτω λινκ λένε ότι υποστηρίζουν LDAC, AAC, SBC

Λέω και 'γω.. Σκέφτηκα μήπως τα χτύπησες με BF.

 

Ντάξει, παίξε Τζόκερ..

 

Για το LDAC είναι Codec της Sony, απλά δεν υποστηρίζεται στα iDevices.

 

Thnx για τις πληροφορίες.


| JailBreak Means System Customization |

LG8ISzO.gif

#25   GeorgiosL

GeorgiosL

    iPH Contributor

  • 1464 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο

Δημοσίευση 12/12/2020 - 20:13

Ακουστικάρες είναι. Τα είχα δει κι εγώ στο Amazon στα 266€ (χωρίς VAT) και η τιμή για αυτό που παίρνεις απλά δεν υπάρχει. 

 

 

Χθες παρέλαβα θα Sony WH-1000XM4.
Τα πήρα στα 280€.
Ειλικρινά θέλω και εγώ να δω για ποιον λόγο να επιλέξεις της Apple, όταν έχεις την επιλογή της Sony στα μισά λεφτά, με σχεδόν διπλάσια διάρκεια μπαταρίας, multipoint, σκληρή θήκη μεταφοράς και πολλά αλλά!

 

Συνημμένα αρχεία

  • Συνημμένο αρχείο  888.jpg   109.52KB   97 λήψεις


#26   GeorgiosL

GeorgiosL

    iPH Contributor

  • 1464 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο

Δημοσίευση 17/12/2020 - 02:46

Ενταξει οι τυποι δεν παιζονται...

AirPods Max Aren't Water Resistant:
Apple has confirmed that the AirPods Max aren't waterproof or water resistant, advising users to "be careful not to get moisture in any openings." Apple says the headphones can be cleaned with a soft, dry, lint-free cloth, or gently wiped with disinfecting wipes, but the wipes should not be used on the meshed part of the headband or ear cushions.

https://www.macrumor...s-helpful-tips/

Δηλαδη αν ζεις σε χωρα βροχερη ή αν ταξιδευεις σε τετοιες χωρες απλα δεν τα παιρνεις μαζι σου.
Επισης το «be careful not to get moisture in any openings” ειναι τρελο deal breaker (μαζι με το τσαντακι θηκη που χειροτερο design δεν εχω ξαναδει). Νροπη της αισθητικης οποιος το σχεδιασε και ακομα χειροτερα οποιος το ενεκρινε.

Τελευταία επεξεργασία από: GeorgiosL, 17/12/2020 - 02:47


#27   COSTASK

COSTASK

    iPH Addict

  • 635 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 17/12/2020 - 09:22

Ενταξει οι τυποι δεν παιζονται...

AirPods Max Aren't Water Resistant:
Apple has confirmed that the AirPods Max aren't waterproof or water resistant, advising users to "be careful not to get moisture in any openings." Apple says the headphones can be cleaned with a soft, dry, lint-free cloth, or gently wiped with disinfecting wipes, but the wipes should not be used on the meshed part of the headband or ear cushions.

https://www.macrumor...s-helpful-tips/

Δηλαδη αν ζεις σε χωρα βροχερη ή αν ταξιδευεις σε τετοιες χωρες απλα δεν τα παιρνεις μαζι σου.
Επισης το «be careful not to get moisture in any openings” ειναι τρελο deal breaker (μαζι με το τσαντακι θηκη που χειροτερο design δεν εχω ξαναδει). Νροπη της αισθητικης οποιος το σχεδιασε και ακομα χειροτερα οποιος το ενεκρινε.


Νομίζω ότι το προφανές είναι ....
για να βάλουν πρόσθετα features στο AirPods Max 2.....






Sent from my iPhone using Tapatalk

#28   HuskerDu

HuskerDu

    iPH Addict

  • 605 μηνύματα
  • Twitter:@patsio_thess
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen + 4G

Δημοσίευση 17/12/2020 - 09:36

Απο που?

Τα 'χω καιρό στα υπόψιν και στο τέλος πάντα κάτι με κρατάει.

Σου κάθονται καλά?

Το μόνο αρνητικό που σε κάνει απευθείας να πας στα XM3 να γλιτώσεις και λεφτά είναι η μη υποστήριξη LDAC απο iDevices.

Τα xm4 τα πήρα από το Sony center την περίοδο b/f 280€, φοβερά ακουστικά, τα xm3 τα είχαν 200€.


Sent from my iPad using Tapatalk

#29   johnythedirector

johnythedirector

    iPH Addict

  • 640 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 17/12/2020 - 09:45

Τελικά που καταλήγουμε για τα Sony xm 3-4?

Αξίζουν για iPhone η πάμε για τα Bose q35?

Ρωτάω για το θέμα με το ldac που έχει συμβατότητα μόνο με Android που έθιξε ο Νίκος...


Sent from my iPhone using Tapatalk

#30   nikosgnr

nikosgnr

    iPH Legendarious

  • 113564 μηνύματα
  • Twitter:@nikosgnr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • GameCenter:nikosgnr

Δημοσίευση 17/12/2020 - 11:26

Τα xm4 τα πήρα από το Sony center την περίοδο b/f 280€, φοβερά ακουστικά, τα xm3 τα είχαν 200€.

Τρομερό Deal.

 

Κρίμα που δε το πήρα χαμπάρι.
 


| JailBreak Means System Customization |

LG8ISzO.gif

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 3

0 μέλη, 2 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες


    Bing (1)