Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

Μπαταρία iPad Air 4


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
4 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#1   Thedi

Thedi

    iPH newbie

  • 3 μηνύματα
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Κινητό: iPhone XR
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 28/12/2020 - 01:23

Ενεργοποίησα προχθές 25/12 το νέο μου iPad Air 4 αλλά έχω παρατηρήσει το εξής πρόβλημα: έχει φορτιστεί 100%, παραμένει κλειδωμένο, κλειστές όλες οι εφαρμογές, ενεργό μόνο το Wi-Fi και η μπαταρία του πέφτει χωρίς να χρησιμοποιείται. Για παράδειγμα, το Σάββατο φορτίστηκε γύρω στις 17:00 και στις 23:00 είχε πέσει στο 65% με μοναδική λειτουργία ένα εφεδρικό αντίγραφο που κι αυτό το έκανα χειροκίνητα γιατί δεν το έκανε αυτόματα κατά τη φόρτιση (άλλο πρόβλημα κι αυτό)... χθες φορτίστηκε στις 6:45 και σε 3 ώρες είχε πέσει στο 90%, με κλειστές εφαρμογές και κλειδωμένο. Ξέρει κάποιος να μου πει αν αυτό είναι φυσιολογικό επειδή είναι καινούργια η μπαταρία; Τη μετρήσαμε με την εφαρμογή που χρησιμοποιεί και το Document Store και η υγεία της είναι 100%.

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#2   alej

alej

    iPH Elite Poster

  • 3327 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 8
  • Tablet:iPad Air +4G
  • GameCenter:ALEJSALONICA

Δημοσίευση 28/12/2020 - 13:10

Δεν είναι καθόλου φυσιολογικό. Δες ποια εφαρμογή τρώει μπαταρία και κάνε απεγκατάσταση. Αλλιώς set up as new.



#3   Thedi

Thedi

    iPH newbie

  • 3 μηνύματα
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Κινητό: iPhone XR
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 29/12/2020 - 13:39

Ευχαριστώ πολύ αλλά η κατανάλωση της μπαταρίας για κάθε εφαρμογή αντιστοιχεί στην πραγματικότητα. Μίλησα χθες με την υποστήριξη της Apple, μου έκαναν δύο φορές διαγνωστικό τεστ και είπαν ότι φαινόταν ενεργοί οι αισθητήρες της πυξίδας και του περιφερειακού φωτισμού. Μου είπαν ότι ίσως χρειαστεί και αντικατάσταση συσκευής… Το έψαξα όμως στην κοινότητα της Apple και σε άλλα forums και είδα ότι άπειροι χρήστες έχουν ακριβώς το ίδιο πρόβλημα με μένα, όχι μόνο με το iPad air 4 αλλά και με το air 2 από τότε που έβαλαν το iOS 14. Από ότι κατάλαβα είναι πρόβλημα λογισμικού οπότε θα περιμένω μήπως φτιάξει με το επόμενο update. Πάντως το έκανα και set up as new και έφτιαξε το άλλο πρόβλημα με τα εφεδρικά αντίγραφα στο iCloud.

#4   kalotina

kalotina

    iPH Enthousiast

  • 447 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6 Plus

Δημοσίευση 29/12/2020 - 17:11

Ενεργοποίησα προχθές 25/12 το νέο μου iPad Air 4 αλλά έχω παρατηρήσει το εξής πρόβλημα: έχει φορτιστεί 100%, παραμένει κλειδωμένο, κλειστές όλες οι εφαρμογές, ενεργό μόνο το Wi-Fi και η μπαταρία του πέφτει χωρίς να χρησιμοποιείται. Για παράδειγμα, το Σάββατο φορτίστηκε γύρω στις 17:00 και στις 23:00 είχε πέσει στο 65% με μοναδική λειτουργία ένα εφεδρικό αντίγραφο που κι αυτό το έκανα χειροκίνητα γιατί δεν το έκανε αυτόματα κατά τη φόρτιση (άλλο πρόβλημα κι αυτό)... χθες φορτίστηκε στις 6:45 και σε 3 ώρες είχε πέσει στο 90%, με κλειστές εφαρμογές και κλειδωμένο. Ξέρει κάποιος να μου πει αν αυτό είναι φυσιολογικό επειδή είναι καινούργια η μπαταρία; Τη μετρήσαμε με την εφαρμογή που χρησιμοποιεί και το Document Store και η υγεία της είναι 100%.

Ποια είναι αυτή η εφαρμογή?



#5   Thedi

Thedi

    iPH newbie

  • 3 μηνύματα
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Κινητό: iPhone XR
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 30/12/2020 - 00:57

Η εφαρμογή είναι: coconut battery. Νομίζω είναι μόνο για Mac αλλά δεν είμαι σίγουρη.




Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 0

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες