Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

Υπέρογκες χρεώσεις σε αριθμό εξυπηρέτησης 801xxxxxxx


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
2 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#1   marian

marian

    iPH Addict

  • 894 μηνύματα
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen + 4G

Δημοσίευση 30/12/2020 - 23:51

Καλησπέρα παιδιά,

 

Πρόσφατα κάλεσα από το σταθερό μου (Nova-Forthnet) στην τηλεφωνική εξυπηρέτηση της Edenred (τα λεγόμενα TicketRestaurant) με αριθμό 8013003615, που στο site τους αναγράφουν ότι ισχύει αστική χρέωση.

 

Μίλησα συνολικά 10 λεπτά και η χρέωση της Nova ήταν 10 ευρώ (6.5 καθαρά συν 3.5 φόροι/ΦΠΑ)! Σας φαίνεται λογικό;;; Μου «μυρίζει» στην καλύτερη λάθος και στην χειρότερη αισχροκέρδεια. Έχει κανείς παρόμοια εμπειρία;

 

Δοκίμασα να τους πάρω πριν λίγο αλλά λένε ότι μετά τις 11 δεν λειτουργεί το αρμόδιο τμήμα, οπότε θα δοκιμάσω αύριο. Θα ήθελα την γνώμη σας αν γνωρίζει κανείς, για να είμαι προετοιμασμένη στην αυριανή κουβέντα μαζί τους.

 

Ευχαριστώ!



Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#2   vaggelis83

vaggelis83

    iPH Enthousiast

  • 433 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7
  • Tablet:iPad mini 4

Δημοσίευση 31/12/2020 - 10:46

Εγώ αυτόν τον καιρό έπαιρνα στο mediamarkt στο 801 που έχει. Σύνολο όλο το μήνα μίλησα μαζί τους πάνω από 1 ώρα. Η χρέωση μου στην Cosmote ήταν 3.5 ευρώ.


Sent from my iPad using Tapatalk

#3   vanni

vanni

    iPH Contributor

  • 1599 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone SE
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 05/01/2021 - 12:08

Καλησπέρα παιδιά,

 

Πρόσφατα κάλεσα από το σταθερό μου (Nova-Forthnet) στην τηλεφωνική εξυπηρέτηση της Edenred (τα λεγόμενα TicketRestaurant) με αριθμό 8013003615, που στο site τους αναγράφουν ότι ισχύει αστική χρέωση.

 

Μίλησα συνολικά 10 λεπτά και η χρέωση της Nova ήταν 10 ευρώ (6.5 καθαρά συν 3.5 φόροι/ΦΠΑ)! Σας φαίνεται λογικό;;; Μου «μυρίζει» στην καλύτερη λάθος και στην χειρότερη αισχροκέρδεια. Έχει κανείς παρόμοια εμπειρία;

 

Δοκίμασα να τους πάρω πριν λίγο αλλά λένε ότι μετά τις 11 δεν λειτουργεί το αρμόδιο τμήμα, οπότε θα δοκιμάσω αύριο. Θα ήθελα την γνώμη σας αν γνωρίζει κανείς, για να είμαι προετοιμασμένη στην αυριανή κουβέντα μαζί τους.

 

Ευχαριστώ!

Εγώ πάντως βλέπω στο site ξεκάθαρα να γράφει αυτό 

 

 

Εναλλακτικά, μπορείτε να καλέσετε το τμήμα Εξυπηρέτησης Πελατών (Δευτέρα-Παρασκευή 09.00-20.00) και να ακολουθήσετε τις ηχογραφημένες οδηγίες:

  • 801 300 3615* για την κάρτα Ticket Restaurant®
  • 801 300 0131* για την κάρτα MyBenefits® 
  • 801 300 3669* για την κάρτα Spendeo® 
  • 801 300 3730* για την κάρτα Ticket Compliments®

*Ισχύει αστική χρέωση. Τυχόν έξτρα χρεώσεις αφορούν στην τιμολογιακή πολιτική του παρόχου σας.

 

οπότε μίλα καλύτερα με τον πάροχο σου.


Please Before You Ask A Question Use Google You'll See It Will Be Your Best Friend





Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 0

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες