Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

Αγορα apple λουρακι braided-solo-loop


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
17 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#1   skipper1

skipper1

    iPH newbie

  • 51 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 03/01/2021 - 23:11

Καλησπέρα κ καλή χρονιά,
Υπαρχει στο forum οδηγος για αγορα μεσω mailboxde για applestore?
Θελω να αγορασω apple λουρακι braided-solo-loop και δεν μπορω να βρω Ελλαδα!
Δλδ εχω γραφτει στο mailboxde κ ψαχνω τις ρυθμισεις λογαριασμου στο applestore (αλλαγη region, card etc)

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#2   STERGIOS16

STERGIOS16

    iPH Member

  • 344 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 04/01/2021 - 21:48

Καλησπέρα κ καλή χρονιά,
Υπαρχει στο forum οδηγος για αγορα μεσω mailboxde για applestore?
Θελω να αγορασω apple λουρακι braided-solo-loop και δεν μπορω να βρω Ελλαδα!
Δλδ εχω γραφτει στο mailboxde κ ψαχνω τις ρυθμισεις λογαριασμου στο applestore (αλλαγη region, card etc)

Από ποιο apple store σκέφτεσαι να παραγγείλεις;

#3   marian

marian

    iPH Addict

  • 894 μηνύματα
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen + 4G

Δημοσίευση 05/01/2021 - 11:17

Καλημέρα, καλή χρονιά!

 

Εγώ που αγόρασα από το Apple Store Ελβετίας ένα λουράκι για το ρολόι, δεν έκανα κάποια ρύθμιση στο apple store. Απλώς μπήκα στο ελβετικό site, εβαλα το προϊόν στο καλάθι μου, για κάρτα έβαλα την Revolut μου και για διεύθυνση έβαλα την ελβετική μιας φίλης μου. 

 

Συνεπώς δεν χρειάζεται να αλλάξεις κάτι στις ρυθμίσεις σου, απλώς μπες στο γερμανικό site και κάνε ότι θα έκανες σε οποιοδήποτε e-shop, βάζοντας για διεύθυνση αυτή που σου έχει δώσει το mailbox.de. Όσον αφορά την κάρτα, φαντάζομαι ότι με ελληνική δεν θα έχεις θέμα.

 

 

Καλησπέρα κ καλή χρονιά,
Υπαρχει στο forum οδηγος για αγορα μεσω mailboxde για applestore?
Θελω να αγορασω apple λουρακι braided-solo-loop και δεν μπορω να βρω Ελλαδα!
Δλδ εχω γραφτει στο mailboxde κ ψαχνω τις ρυθμισεις λογαριασμου στο applestore (αλλαγη region, card etc)


Τελευταία επεξεργασία από: marian, 05/01/2021 - 11:22


#4   STERGIOS16

STERGIOS16

    iPH Member

  • 344 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 05/01/2021 - 12:22

Καλημέρα, καλή χρονιά!

 

Εγώ που αγόρασα από το Apple Store Ελβετίας ένα λουράκι για το ρολόι, δεν έκανα κάποια ρύθμιση στο apple store. Απλώς μπήκα στο ελβετικό site, εβαλα το προϊόν στο καλάθι μου, για κάρτα έβαλα την Revolut μου και για διεύθυνση έβαλα την ελβετική μιας φίλης μου. 

 

Συνεπώς δεν χρειάζεται να αλλάξεις κάτι στις ρυθμίσεις σου, απλώς μπες στο γερμανικό site και κάνε ότι θα έκανες σε οποιοδήποτε e-shop, βάζοντας για διεύθυνση αυτή που σου έχει δώσει το mailbox.de. Όσον αφορά την κάρτα, φαντάζομαι ότι με ελληνική δεν θα έχεις θέμα.

Καλημέρα και καλή Χρονιά.

Η ελβετική διεύθυνση της φίλης ήταν απαραίτητη (αφού υπήρχε ήδη μια mailbox.de διεύθυνση); Η διεύθυνση της revolut ήταν η ίδια με την ελβετική;

Ευχαριστώ.



#5   marian

marian

    iPH Addict

  • 894 μηνύματα
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen + 4G

Δημοσίευση 05/01/2021 - 13:07

Καλημέρα και καλή Χρονιά.

Η ελβετική διεύθυνση της φίλης ήταν απαραίτητη (αφού υπήρχε ήδη μια mailbox.de διεύθυνση); Η διεύθυνση της revolut ήταν η ίδια με την ελβετική;

Ευχαριστώ.

 

Μάλλον δεν το έγραψα ξεκάθαρα και σε μπέρδεψα. Εγώ δεν χρησιμοποίησα το mailbox.de στην συγκεκριμένη περίπτωση. Πήρα από το Apple store Ελβετίας και γι' αυτό χρειάστηκε να βάλω την ελβετική διεύθυνση της φίλης μου. Θα παραλάβει εκείνη για μένα μεθαύριο και θα μου το φέρει Ελλάδα όταν έρθει σε λίγες μέρες. Εσύ χρειάζεσαι κανονικά την διεύθυνση mailbox.de και θα βάλεις την παραγγελία από το Apple Store Γερμανίας. Δεν χρειάζεσαι κάποια άλλη γερμανική διεύθυνση παρά μόνο ότι σου δώσει το mailbox.de.

 

Δεν είμαι σίγουρη τι εννοείς "διεύθυνση της revolut". Αν εννοείς την billing address, εγώ και σαν shipping & και σαν billing έβαλα την ελβετική διεύθυνση. Άρα κι εσύ στο γερμανικό θα βάλεις και στις δυο περιπτώσεις αυτή που σου έδωσε το mailbox.de. Η κάρτα πάντως είναι η κλασική Revolut και δεν έχει κάποια σχέση με Ελβετία. Ο λόγος που επέλεξα Revolut είναι γιατί έπρεπε να κάνω την συναλλαγή σε ελβετικό φράγκο. Στο γερμανικό λογικά με την ελληνική κάρτα σου είσαι οκ.


Τελευταία επεξεργασία από: marian, 05/01/2021 - 13:09


#6   skipper1

skipper1

    iPH newbie

  • 51 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 05/01/2021 - 20:38

Εγω εχω μπερδευτει με τον τροπο πληρωμης...δλδ χρησιμοποιεις το apple id το δικο σου που αντιστοιχει Ελλαδα ή κανεις αγορα σαν επισκεπτης κ δημιουργεις καινουργιο apple id?

#7   STERGIOS16

STERGIOS16

    iPH Member

  • 344 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 05/01/2021 - 20:48

Εγω εχω μπερδευτει με τον τροπο πληρωμης...δλδ χρησιμοποιεις το apple id το δικο σου που αντιστοιχει Ελλαδα ή κανεις αγορα σαν επισκεπτης κ δημιουργεις καινουργιο apple id?

Δεν έχω προχωρήσει ακόμη στη διαδικασία, αλλά λογικά και ως αρχικό apple id και ως επισκέπτης δε θα έχεις πρόβλημα



#8   nikosgnr

nikosgnr

    iPH Legendarious

  • 113560 μηνύματα
  • Twitter:@nikosgnr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • GameCenter:nikosgnr

Δημοσίευση 05/01/2021 - 21:51

Τη δ/νση απο το mailboxde βάζεις και σε ενημερώνουν εκείνοι μετά για το δέμα αφού το παραλάβουν να κάνουν αποστολή εδώ.

 

Υπολογίζεις περίπου 15-20€.


| JailBreak Means System Customization |

LG8ISzO.gif

#9   skipper1

skipper1

    iPH newbie

  • 51 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 05/01/2021 - 22:17

Μολις το αγορασα με πληρωμη με virtual revolut κ δ/νση mailbox,
....αν το πετυχα θα δειξει...το πολυ πολυ εχασα 99€...
Με παρεξενεψε που δν ζητησε το appstore μεταφορικα προς mailbox

#10   STERGIOS16

STERGIOS16

    iPH Member

  • 344 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 05/01/2021 - 22:30

Μολις το αγορασα με πληρωμη με virtual revolut κ δ/νση mailbox,
....αν το πετυχα θα δειξει...το πολυ πολυ εχασα 99€...
Με παρεξενεψε που δν ζητησε το appstore μεταφορικα προς mailbox

Δοκίμασες κι ελληνική κάρτα;
Από το γερμανικό store αγόρασες;

#11   skipper1

skipper1

    iPH newbie

  • 51 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 06/01/2021 - 10:23

Οχι μονο με revolut...ακομα δν εχει τραβηξει τα χρηματα η apple...

#12   marian

marian

    iPH Addict

  • 894 μηνύματα
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen + 4G

Δημοσίευση 06/01/2021 - 10:36

Τα χρήματα τα τραβάει λίγο πριν το shipping. Όσον αφορά το Apple ID που ρωτήσατε πιο πάνω, εγώ έβαλα κανονικά το δικό μου το ελληνικό default, δεν επέλεξα την επιλογή σαν επισκέπτης. Σαν email έβαλα το δικό μου και σαν διεύθυνση της φίλης μου (άρα εσείς την mailbox.de). 
 

Στο ελβετικό είχε και πεδιο για κινητό που όμως δεν ήταν υποχρεωτικό. Δεν δεχόταν ελληνικό νούμερο, όποτε  εγώ έβαλα της φίλης μου και απλώς της έστειλαν ειδοποίηση για το shipping, που το ίδιο έλαβα κι εγώ στο email μου. Εφόσον δεν είναι υποχρεωτικό, αν το ζητάει και στο γερμανικό απλώς δεν το δίνετε. Οι ειδοποιήσεις για το tracking έρχονται κανονικά στο email σας. 



#13   STERGIOS16

STERGIOS16

    iPH Member

  • 344 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 06/01/2021 - 11:31

Ok, έκανα μια αντίστοιχη παραγγελία.

Είσοδος μέσω apple id, αρχική διεύθυνση mailbox.de, πληρωμή paypal (ελληνική προπληρωμένη κάρτα).

Θα δούμε...



#14   skipper1

skipper1

    iPH newbie

  • 51 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 06/01/2021 - 11:35

Νομιζω εγω μπερδευτηκα γιατι αρχικα το εκανα μεσω του app apple store...τωρα το εκανα μεσω του site...δεν μπορω να καταλαβω γιατι δεν φερνουν τα νεα λουρακια εδω;

#15   nikosgnr

nikosgnr

    iPH Legendarious

  • 113560 μηνύματα
  • Twitter:@nikosgnr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • GameCenter:nikosgnr

Δημοσίευση 06/01/2021 - 11:39

Τα Solo είναι μόνο σε Apple Store.


| JailBreak Means System Customization |

LG8ISzO.gif

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 1

0 μέλη, 1 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες