Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * * 2 ψήφοι

iBlueNova Released on Cydia Store!


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
457 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#271   tigerdaytona

tigerdaytona

    iPH newbie

  • 28 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 22/02/2010 - 16:49

καλησπερα εχω βαλει το repo : xsellize & κανοντας στο cydia αναζητηση του ibluenova μου εβγαλε 2... 1 για ispazio & 1 xsellize....

κατεβασα το xsellize... Θα λειτουργει κανονικα ?

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#272   minakiii

minakiii

    iPH Addict

  • 814 μηνύματα
  • Φύλο: Γυναίκα

Δημοσίευση 22/02/2010 - 16:51

καλησπερα εχω βαλει το repo : xsellize & κανοντας στο cydia αναζητηση του ibluenova μου εβγαλε 2... 1 για ispazio & 1 xsellize....

κατεβασα το xsellize... Θα λειτουργει κανονικα ?

ναι, λειτουργεί μια χαρά...

#273   rally170hp

rally170hp

    iPH Addict

  • 1175 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • GameCenter:Rally170hp

Δημοσίευση 22/02/2010 - 18:16

καλησπερα εχω βαλει το repo : xsellize & κανοντας στο cydia αναζητηση του ibluenova μου εβγαλε 2... 1 για ispazio & 1 xsellize....

κατεβασα το xsellize... Θα λειτουργει κανονικα ?

διαλεξες κ εσυ το τσαμπε!!!!

#274   thanozr

thanozr

    iPH Contributor

  • 1429 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6

Δημοσίευση 22/02/2010 - 21:53

Λειτουργεί άψογα. Μπράβο! Πολύ καλή εφαρμογή.

#275   takiskl

takiskl

    iPH newbie

  • 60 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 23/02/2010 - 12:21

Καλημερα
κατεβασα κατα λαθος την cracked εκδοση απο cydia και μου μπλοκαρε το bluetooth. Δεν μπορουσα να το ενεργοποιησω με τιποτα...
Εκανα απεγκατασταση βεβαια και ολα οκ, απλα ηθελα να ρωτησω υπαρχει περιπτωση να μου το κανει αυτο με την κανονικη εκδοση;
Εχει συμβει κατι παρομοιο σε καποιον;
Ευχαριστω.

#276   Christos75

Christos75

    iPH Hero

  • 3927 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4
  • Tablet:iPad Air +4G
  • GameCenter:Justsaychris

Δημοσίευση 23/02/2010 - 13:03

Καλημερα
κατεβασα κατα λαθος την cracked εκδοση απο cydia και μου μπλοκαρε το bluetooth. Δεν μπορουσα να το ενεργοποιησω με τιποτα...
Εκανα απεγκατασταση βεβαια και ολα οκ, απλα ηθελα να ρωτησω υπαρχει περιπτωση να μου το κανει αυτο με την κανονικη εκδοση;
Εχει συμβει κατι παρομοιο σε καποιον;
Ευχαριστω.


Το είχα πάθει και εγώ, μπορείς να δεις και προηγούμενα posts μου και θα καταλάβεις!
Δεν χρειάζεται να το βγάλεις απλά αν έκανες ένα reboot θα ήσουν οκ και πάλι!
Εμένα μου έβγαλε ένα άλλο πρόβλημα που δεν ξέρω αν έχει εμφανιστεί σε άλλους και δεν είμαι
και σίγουρος ότι γι'αυτό ευθύνεται το ibluenova... Το μοιράζομαι μαζί σας για να δω αν κάποιος φίλος
είχε παρόμοιο. Τι συνέβη λοιπόν. Μου μπλόκαρε τη σύνδεση στο internet!!!!!! Και ενώ προσπαθούσα να μπω
κανά δύο μέρες ηταν αδύνατο να εισέλθω, βρε τι φταίει, βρε τι φταίει (εννοείται ανοικτό το wifi) και τελικά
για να καταφέρω να μπω χρειάστηκε να να του περάσω DNS του παρόχου μου!!!!Και τώρα σκέφτομαι...κάθε φορά που
θα χρησιμοποιώ ένα ασύρματο δίκτυο,θα πρέπει να περνάω τα ανάλογα DNS????Καήκαμε αν κάτι τέτοιο είναι απαιτητό!!!
Εγώ αυτό ήθελα να το μοιραστώ, εδώ με την κοινότητα. Αν αντιμετωπίσω τέτοιο πρόβλημα με το ibluenova θα το ξηλώσω
και θα περιμένω για κανένα update του!!!

#277   takiskl

takiskl

    iPH newbie

  • 60 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 23/02/2010 - 13:08

Το είχα πάθει και εγώ, μπορείς να δεις και προηγούμενα posts μου και θα καταλάβεις!
Δεν χρειάζεται να το βγάλεις απλά αν έκανες ένα reboot θα ήσουν οκ και πάλι!
Εμένα μου έβγαλε ένα άλλο πρόβλημα που δεν ξέρω αν έχει εμφανιστεί σε άλλους και δεν είμαι
και σίγουρος ότι γι'αυτό ευθύνεται το ibluenova... Το μοιράζομαι μαζί σας για να δω αν κάποιος φίλος
είχε παρόμοιο. Τι συνέβη λοιπόν. Μου μπλόκαρε τη σύνδεση στο internet!!!!!! Και ενώ προσπαθούσα να μπω
κανά δύο μέρες ηταν αδύνατο να εισέλθω, βρε τι φταίει, βρε τι φταίει (εννοείται ανοικτό το wifi) και τελικά
για να καταφέρω να μπω χρειάστηκε να να του περάσω DNS του παρόχου μου!!!!Και τώρα σκέφτομαι...κάθε φορά που
θα χρησιμοποιώ ένα ασύρματο δίκτυο,θα πρέπει να περνάω τα ανάλογα DNS????Καήκαμε αν κάτι τέτοιο είναι απαιτητό!!!
Εγώ αυτό ήθελα να το μοιραστώ, εδώ με την κοινότητα. Αν αντιμετωπίσω τέτοιο πρόβλημα με το ibluenova θα το ξηλώσω
και θα περιμένω για κανένα update του!!!


Εκανα reboot αλλα μολις ενεργοποιω την εφαρμογη (κατεβασα την σωστη trial) μπλοκαρει το bluetooth και παλι...
Εννοω οτι την "τρεχω" και απο το μενου της την κανω enable και visible. Το γραφω μηπως κανω κατι λαθος...

#278   Christos75

Christos75

    iPH Hero

  • 3927 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4
  • Tablet:iPad Air +4G
  • GameCenter:Justsaychris

Δημοσίευση 23/02/2010 - 13:12

Εκανα reboot αλλα μολις ενεργοποιω την εφαρμογη (κατεβασα την σωστη trial) μπλοκαρει το bluetooth και παλι...
Εννοω οτι την "τρεχω" και απο το μενου της την κανω enable και visible. Το γραφω μηπως κανω κατι λαθος...


Αν σου παρκάνει κόνξες, ξήλωσέ την και ξανακατέβασή την να την περάσεις!!! Είναι η πρώτη της έκδοση και όπως
αντιλαμβάνεσαι είναι λογικό να υπάρχουν αρκετούτσικα προβλήματα στην εφαρμογή!!!

#279   takiskl

takiskl

    iPH newbie

  • 60 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 23/02/2010 - 13:14

Αν σου παρκάνει κόνξες, ξήλωσέ την και ξανακατέβασή την να την περάσεις!!! Είναι η πρώτη της έκδοση και όπως
αντιλαμβάνεσαι είναι λογικό να υπάρχουν αρκετούτσικα προβλήματα στην εφαρμογή!!!



Το εκανα ηδη Χρηστο, αλλα...
Μαλλον θα παραιτηθω της προσπαθειας.

#280   Christos75

Christos75

    iPH Hero

  • 3927 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4
  • Tablet:iPad Air +4G
  • GameCenter:Justsaychris

Δημοσίευση 23/02/2010 - 13:16

Το εκανα ηδη Χρηστο, αλλα...
Μαλλον θα παραιτηθω της προσπαθειας.


Από που την κατέβασες???

Τελευταία επεξεργασία από: thanasis, 23/02/2010 - 13:34
Διαγραφή πληροφοριών για Cracked υλικό.


#281   thanasis

thanasis

    iPH Guru

  • 9488 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο

Δημοσίευση 23/02/2010 - 13:33

Καλησπέρα.

Τα κείμενα στην συγκεκριμένη ενότητα επεξεργάστηκαν με σκοπό την διαγραφή πληροφοριών που παραπέμπουν σε παράνομο/πειρατικό υλικό.

Καλή συνέχεια.

Τελευταία επεξεργασία από: thanasis, 23/02/2010 - 13:34

ezgif_com_crop_2.gif


#282   takiskl

takiskl

    iPH newbie

  • 60 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 23/02/2010 - 13:40

Από που την κατέβασες???



Απο cydia store κανονικα!

#283   tigerdaytona

tigerdaytona

    iPH newbie

  • 28 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 23/02/2010 - 13:44

ΑΠΟ XSELLIZE ΕΙΝΑΙ ΤΣΑΜΠΑ ?

#284   ProSONIC

ProSONIC

    iPH Addict

  • 775 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 23/02/2010 - 13:51

τζαμπα...αλλα αφου το πληρωσες περιμενε για update...

#285   hci1999

hci1999

    iPH newbie

  • 74 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 23/02/2010 - 13:56

με το bluenova μπορεις να στειλεισ apps απο ενα iphone σε αλλο χωρις ευκολα & γρηγορα.
ανοιγεις το ifile (var/mobile/applications)ζιπαρεις την εφαρμογη που θελεις,meta ανοιγεις το bluenova πας other files var/mobile/applications περνεις το ζιπ αρχειο που ειχες φτιαξει πριν & το στελνεις στο iphone poy θελεις.
Αυτο ηταν μετα απλα με ifiles περνεις το ζιπ αρχειο απο το φακελο downloads το βαζεις στον φακελο applications to ξεζιπαρεις respring & ετοιμος.καλυτερα μετα να διαγραψεις το ζιπ αρχειο.


πρεπει να κανεις και reboot την συσκευη για να εμφανιστει στο springboard και επισης να διευκρινισω οτι εφαρμογες απο app store δεν τρεχουν στην αλλη συσκευη

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 4

0 μέλη, 4 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες