Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * * 2 ψήφοι

AirPods 3


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
275 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#181   skiace

skiace

    iPH Elite Poster

  • 2552 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen + 4G

Δημοσίευση 19/01/2022 - 15:39

update 4C170 μονο για τα 3

Ξέρουμε τι αναβαθμίζει ;


Sent from my iPhone using Tapatalk

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#182   vagelisvl

vagelisvl

    iPH User

  • 114 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X

Δημοσίευση 19/01/2022 - 16:32

Ξέρουμε τι αναβαθμίζει ;


Sent from my iPhone using Tapatalk

απο βίντεο στο utube αναφέρουν πιο γρήγορη σύνδεση αλλά και βελτίωση στην εναλλαγή απο συσκευή σε συσκευή


Τελευταία επεξεργασία από: vagelisvl, 19/01/2022 - 16:33


#183   Grisos

Grisos

    iPH User

  • 102 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 3GS

Δημοσίευση 28/02/2022 - 20:46

Μετά από πολύ προβληματισμό και αρκετές δοκιμές με earpods (καμία σχέση τλκ), τελικά πήρα την απόφαση και πήρα τα 3 από Amazon. Πρώτο πράγμα μετά το unboxing να τα δοκιμάσω και στα 2 αυτιά, καθώς έχω δει περιπτώσεις κόσμου να έχουν θέμα με το ένα (βλ. marques brownlie). Τι ανακούφιση μόλις κουμπώσανε ακριβώς χωρίς ίχνος κουνήματος. Τα υπόλοιπα τα έχουν πει και οι υπόλοιποι. Πρώτα airpods και γενικά οτιδήποτε in ear ασύρματο. Τρομερή εμπειρία.



#184   hodedoor

hodedoor

    iPH newbie

  • 20 μηνύματα

Δημοσίευση 01/03/2022 - 09:12

Εγώ μάλλον ήμουν από τους άτυχους που τα γύρισα δύο φορές πίσω και τελικά πήρα πίσω τα λεφτά.

https://discussions....hread/253298219

Τελικά παράγγειλα εκείνα του 2019..

#185   skoupas

skoupas

    iPH User

  • 184 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο

Δημοσίευση 01/03/2022 - 22:12

Τα πήρα κι εγώ μιας και της πρώτης γενιάς που είχα σταμάτησαν να δουλεύουν. Ήχος πολύ καλός και για μουσική και για ακουστική όταν μιλάς. Όμως πρέπει να είσαι ακίνητος για να μην φεύγουν από το αυτί. Τουλάχιστον το δικό μου. Ιδίως το δεξί πέφτει και ακίνητος να είμαι. Με τα πρώτης γενιάς καθώς και με τα earpods τα ενσύρματα δεν είχα κανένα πρόβλημα. Υπάρχει τίποτα λαστιχάκι ή σφουγγαράκι που να βοηθάει να στέκεται?



#186   Podilatis13

Podilatis13

    iPH Addict

  • 835 μηνύματα
  • Twitter:@Charlesfrise
  • Κινητό: iPhone 8
  • Tablet:iPad Air +4G

Δημοσίευση 03/03/2022 - 08:43

Τα πήρα κι εγώ μιας και της πρώτης γενιάς που είχα σταμάτησαν να δουλεύουν. Ήχος πολύ καλός και για μουσική και για ακουστική όταν μιλάς. Όμως πρέπει να είσαι ακίνητος για να μην φεύγουν από το αυτί. Τουλάχιστον το δικό μου. Ιδίως το δεξί πέφτει και ακίνητος να είμαι. Με τα πρώτης γενιάς καθώς και με τα earpods τα ενσύρματα δεν είχα κανένα πρόβλημα. Υπάρχει τίποτα λαστιχάκι ή σφουγγαράκι που να βοηθάει να στέκεται?

Εχω ακριβως το ιδιο πρόβλημα το δεξί μου εχει φύγει πολλές φορές ενω μιλάω μπει στην διαδικασία σκέψης ανταλλαγή με το Pro δεν σου κρύβω 


Τελευταία επεξεργασία από: Podilatis13, 03/03/2022 - 08:43


#187   billviper

billviper

    iPH Contributor

  • 1888 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο

Δημοσίευση 03/03/2022 - 11:59

Όταν βρίσκομαι στο γραφείο αφήνω το ένα AirPod εκτός θήκης για να απαντώ όταν με καλούν.

 

Πολλές φορές όμως παίρνω το κινητό στα χέρια μου για να δω κάτι, π.χ. στο YouTube ή στα social πάντα με ήχο, αλλά ο ήχος δεν ακούγεται στο κινητό παρόλο που δεν έχω το AirPod στο αυτί μου. Και από το το notification center πατώντας συνεχόμενα πάνω στο slider του ήχου δε με αφήνει να διαλέξω το ηχείο του κινητού, έχει μόνο τα ακουστικά.

 

Δε γίνεται αυτό; 



#188   billviper

billviper

    iPH Contributor

  • 1888 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο

Δημοσίευση 08/03/2022 - 09:42

Όταν βρίσκομαι στο γραφείο αφήνω το ένα AirPod εκτός θήκης για να απαντώ όταν με καλούν.

 

Πολλές φορές όμως παίρνω το κινητό στα χέρια μου για να δω κάτι, π.χ. στο YouTube ή στα social πάντα με ήχο, αλλά ο ήχος δεν ακούγεται στο κινητό παρόλο που δεν έχω το AirPod στο αυτί μου. Και από το το notification center πατώντας συνεχόμενα πάνω στο slider του ήχου δε με αφήνει να διαλέξω το ηχείο του κινητού, έχει μόνο τα ακουστικά.

 

Δε γίνεται αυτό; 

Anyone? :)



#189   kiriakosa

kiriakosa

    iPH Elite Poster

  • 2088 μηνύματα
  • Twitter:@Kiriakosa
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen
  • GameCenter:kiriakosa

Δημοσίευση 08/03/2022 - 17:20

Αν το αφήνεις στο γραφείο με τρόπο που να ακουμπά ο αισθητήρας στο γραφείο, το αναγνωρίζει ότι είναι στο αυτί σου.


Sent from my iPhone using Tapatalk

#190   kupiakosps

kupiakosps

    iPH User

  • 115 μηνύματα
  • Twitter:@KyriakosPapas
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S

Δημοσίευση 08/03/2022 - 18:46

Όταν βρίσκομαι στο γραφείο αφήνω το ένα AirPod εκτός θήκης για να απαντώ όταν με καλούν.

 

Πολλές φορές όμως παίρνω το κινητό στα χέρια μου για να δω κάτι, π.χ. στο YouTube ή στα social πάντα με ήχο, αλλά ο ήχος δεν ακούγεται στο κινητό παρόλο που δεν έχω το AirPod στο αυτί μου. Και από το το notification center πατώντας συνεχόμενα πάνω στο slider του ήχου δε με αφήνει να διαλέξω το ηχείο του κινητού, έχει μόνο τα ακουστικά.

 

Δε γίνεται αυτό;

Σε μένα δουλεύει έτσι όπως θέλεις. Μήπως είναι κάποια ρύθμιση;



#191   billviper

billviper

    iPH Contributor

  • 1888 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο

Δημοσίευση 09/03/2022 - 12:21

Αν το αφήνεις στο γραφείο με τρόπο που να ακουμπά ο αισθητήρας στο γραφείο, το αναγνωρίζει ότι είναι στο αυτί σου.


Sent from my iPhone using Tapatalk

 

 

Σε μένα δουλεύει έτσι όπως θέλεις. Μήπως είναι κάποια ρύθμιση;

Όπως φαίνεται στη φωτογραφία αφήνω το ακουστικό. Τι ρύθμιση μπορεί να είναι, δεν πάει πουθενά το μυαλό μου. Επίσης, άλλαξα θέση στο ακουστικό, το άφησα με ποικίλους τρόπους πάνω στο γραφείο αλλά μάταια.

Συνημμένα αρχεία


Τελευταία επεξεργασία από: billviper, 09/03/2022 - 12:22


#192   kiriakosa

kiriakosa

    iPH Elite Poster

  • 2088 μηνύματα
  • Twitter:@Kiriakosa
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen
  • GameCenter:kiriakosa

Δημοσίευση 09/03/2022 - 14:24

Δυστυχώς έχω τα pro και όταν τα έχω κατά αυτόν τον τρόπο στο γραφείο, μιλάω απευθείας από το τηλέφωνο.


Sent from my iPhone using Tapatalk

#193   billviper

billviper

    iPH Contributor

  • 1888 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο

Δημοσίευση 09/03/2022 - 14:49

Δυστυχώς έχω τα pro και όταν τα έχω κατά αυτόν τον τρόπο στο γραφείο, μιλάω απευθείας από το τηλέφωνο.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Παρόλο που τα έχεις πάνω στο γραφείο δηλαδή βλέπεις ένα βίντεο στο YouTube και ο ήχος ακούγεται από το κινητό;
Εμένα κάνοντας drop down τα shortcuts δείχνει ότι είναι συνδεδεμένα παρότι τα έχω κάτω.

#194   kiriakosa

kiriakosa

    iPH Elite Poster

  • 2088 μηνύματα
  • Twitter:@Kiriakosa
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen
  • GameCenter:kiriakosa

Δημοσίευση 09/03/2022 - 15:36

Ακριβώς, μόλις τα βάλω στα αυτιά συνδέονται, μόλις τα αφήσω στο γραφείο, αποσυνδέονται


Sent from my iPhone using Tapatalk

#195   billviper

billviper

    iPH Contributor

  • 1888 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο

Δημοσίευση 09/03/2022 - 20:58

Τι να πω δε ξέρω τι γίνεται, έχω σκαλίσει το iOS μπας και μου έχει ξεφύγει κάποια ρύθμιση αλλά φεύ..

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 2

0 μέλη, 2 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες