Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

Instagram


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
2 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#1   nickhellas04

nickhellas04

    iPH Member

  • 308 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 27/03/2021 - 09:07

Καλημέρα σας. Να ρωτήσω υπάρχει εφαρμογή αξιόπιστη να ελέγχω ποιοι με κάνουν unfollow? Είχα μια αξιόπιστη εφαρμογή αλλά ξαφνικά νομίζω τα έπαιξε. Φάνηκε να με κάνουν unfollow από τα 400 άτομα που ακολουθώ τα 220 άτομα. Ανοίγοντας μια μια τις επαφές είδα ότι συνέχιζαν να με ακολουθούν και μετά τις περνούσε στις επαφές τις νέες που με ακολουθούν. Έσβησα την εφαρμογή και ξανά κατέβασμα αλλά πάλι τα ίδια. Ίδια συμπεριφορά και στο iPad.
Ευχαριστώ για το χρόνο σας.

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#2   soniasim

soniasim

    iPH Contributor

  • 1498 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α
  • Κινητό: Άλλο

Δημοσίευση 27/03/2021 - 10:30

Έχει γίνει χαμός και όλα τα apps τέτοιου τύπου γίνονται banned από το Instagram, αλλά επίσης γίνονται banned και τα accounts που χρησιμοποιούν τέτοια apps, οπότε αν θεωρείς το λογαριασμό σου σημαντικό, δεν αξίζει να το ρισκάρεις καθόλου.

Προσωπικά, θα σου πρότεινα να κάνεις logout από αυτό το app, να το βγάλεις από τα authorized apps σου και να αλλάξεις κωδικό.

Αν ρίξεις μια ματιά στο subreddit του Instagram:
https://www.reddit.com/r/Instagram/ θα δεις άπειρα τέτοια post.

Κανένα τέτοιο app δε θεωρείται πλέον ασφαλές και όλοι ψάχνουν εναλλακτικές αλλά δεν έχει βρεθεί ακόμα κάτι εύκολο και γρήγορο.

Είδα χτες ότι ανέβασε κάποιος στο subreddit αυτό:
https://youtu.be/lxg23jyw_ss

Δε το δοκίμασα, γιατί ακολουθώ ελάχιστους και στα δύο account μου, οπότε μπορώ μια στο τόσο να τσεκάρω manually ποιος με ακολουθεί και ποιος όχι Για κάποιον όμως που κάνει συνέχεια follows/unfollows, αν λειτουργεί η μέθοδος, είναι σίγουρα χρήσιμο.

Τελευταία επεξεργασία από: soniasim, 27/03/2021 - 10:31


#3   nickhellas04

nickhellas04

    iPH Member

  • 308 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 27/03/2021 - 14:29

Δεν το έχω δημόσιο το προφίλ μου αν και θα μπορούσα. Πηγαίνω με βάση τις οδηγίες του συλλόγου μου ότι η διαφήμιση απαγορεύεται. Ακολουθώ μόνο όσους ξέρω και γνωρίζω τους υπόλοιπους δεν τους δέχομαι. Σε ευχαριστώ για τις συμβουλές που μου έδωσες. Δεν γνώριζα ότι μπορούν να με μπλοκάρουν.

Τελευταία επεξεργασία από: nickhellas04, 27/03/2021 - 14:30





Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 0

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες