Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

Μεμβράνες αυτοκινήτου.


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
19 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#16   alej

alej

    iPH Elite Poster

  • 3327 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 8
  • Tablet:iPad Air +4G
  • GameCenter:ALEJSALONICA

Δημοσίευση 30/05/2021 - 09:39

Οκ έκλεισε θα το πάω από κει. Ελπίζω να το προσέξουν.

Πες τους ότι είδες ότι έκαναν σε ένα φίλο σου πολύ καλή δουλειά και για αυτό τους το πας, βάλε ψηλά τον πήχη! Χε χε


Sent from my iPhone using Tapatalk

Τελευταία επεξεργασία από: alej, 30/05/2021 - 09:40


Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#17   nickhellas04

nickhellas04

    iPH Member

  • 308 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 30/05/2021 - 09:54

Πες τους ότι είδες ότι έκαναν σε ένα φίλο σου πολύ καλή δουλειά και για αυτό τους το πας, βάλε ψηλά τον πήχη! Χε χε
Sent from my iPhone using Tapatalk

Σε ευχαριστώ πολύ! Μακάρι να μου κλείσουν ραντεβού άμεσα. Αν πέσει η θερμοκρασία 10-15 βαθμούς μέσα στην καμπίνα θα είναι τέλεια γιατί βράζει το αυτοκίνητο μεσα

#18   gesvts

gesvts

    iPH Contributor

  • 1046 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad 2

Δημοσίευση 30/05/2021 - 11:03

Μιας και κατά τύχη είδα την συζήτηση, προσοχή μεγάλη σε όσους έχετε διθέσια καμπριο και θερμαινομενα καθίσματα ταυτόχρονα.
Προσπαθώντας να τοποθετησουν τα φιμε στο πίσω τζάμι, λόγω μικρού χώρου του αυτοκινήτου, ακουμπανε με τα γόνατα επάνω στα καθίσματα με συνέπεια να χαλάνε τα θερμαινομενα καθίσματα, και να χρειάζεται αντικατάσταση κομμάτι κάτω από το κάθισμα ή και ολόκληρο το κάτω μέρος του καθίσματος.
Πολύ δύσκολο το πίσω τζάμι στα καμπριο. Ίσως αν ανοιγαν στην μέση την οροφή να βόλευε, δεν γνωρίζω όμως.
Επίσης να τονιζετε να προσέχουν στο πίσω τζάμι ξανά, τις γραμμές που περνάνε αυτά τα καφέ που θερμαινουν το τζάμι. Έχω πετύχει άτομο που του τα κατέστρεψαν!
Πάντως δουλειά κάνουν ειδικά στην Ελλάδα με τόσο ήλιο. Η διαφορά θερμοκρασίας είναι τεράστια και σίγουρα θα διατηρηθεί για πολύ μεγαλύτερο διάστημα, εάν είναι έξω το αμάξι, το εσωτερικό του αυτοκινήτου.

Sent from my XQ-AS52 using Tapatalk

#19   alej

alej

    iPH Elite Poster

  • 3327 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 8
  • Tablet:iPad Air +4G
  • GameCenter:ALEJSALONICA

Δημοσίευση 30/05/2021 - 11:08

Εγώ έχω το αμάξι σε υπόγειο parking. Όταν πλέον ξεκινάω ταξίδι μεγάλο μέσα στο καλοκαίρι είναι πολύ άνετα τα πράγματα. Από τη μια το γεγονός ότι δεν το πιάνει ο ήλιος στο parking όποτε ξεκινάω με καλή θερμοκρασία κι από την άλλη οι μεμβράνες με τον κλιματισμό κάνουν πολύ καλή δουλειά.
Τεράστια διαφορά είδα κι όταν το αφήνω στον ήλιο για μπάνιο στην θάλασσα. Μέσα σε λίγα λεπτά η καμπίνα έχει πιάσει θερμοκρασία πολύ καλή! Δεν πολυψάχνω πλέον θέση με σκιά αλλά πιο πολύ να είναι μακριά από τους ούνους που μπορεί να μου το σακατέψουν.


Sent from my iPhone using Tapatalk

#20   nickhellas04

nickhellas04

    iPH Member

  • 308 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 06/06/2021 - 07:29

Τελικά σε xpel πήγα σε m@sterfilm επειδή όσους ρώτησα μου λέγανε ίσως ξηλώσουμε γλίστρες κτλ το ίδιο και η carglass που δεν ήταν σίγουροι. Όποτε σκέφτηκα τους παραπάνω που σε 2 ώρες με είχαν έτοιμο. Έβαλα 55αρη στα μπροστινά  και 35αρη πίσω. Η διαφορά στη ζέστη φάνηκε αμέσως όπως και ο κλιματισμός δουλεύει αψεγάδιαστα και γρήγορα.
 

Το μόνο που με χάλασε είναι το ιατρικό μου σήμα που κολλήθηκε από έξω για να φαίνεται αλλά όλα καλά δεν θα πεθάνω κιόλας.

Ελπίζω να μην έχω θέματα με την αστυνομία.






Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 0

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες