Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

freedom pass


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
14 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#1   Archimedes

Archimedes

    iPH User

  • 116 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Air 2

Δημοσίευση 23/07/2021 - 19:00

Καλησπέρα guys, συγνώμη που βγαίνω εκτός θεματολογίας, νομίζω πως κάποιοι εδώ γνωρίζουν αρκετά καλά πως λειτουργεί το τραπεζικό σύστημα, διάφορα κόλπα για παράκαμψη κλπ...

Σήμερα μου ήρθε το freedom pass το πέρασα στο viva wallet όμως θέλω να αξιοποιήσω τα χρήματα όπως θέλω εγώ και όχι σε θεάτρο και μουσεία. Έψαξα αρκετά πως μπορώ να κάνω μεταφορά χρημάτων στη revolut αλλά δεν βρήκα τίποτα. Σκέφτηκα ότι αν κατέβαζα κάποιο app σκετικό με τη θεματολογία του πάσου και έκανα κάποια αγορά που θα ακύρωνα, θα γινόταν επιστροφή χρημάτων αφού είχα αλλάξει πρώτα κάρτα. Δυστυχώς δεν βρήκα κάτι.

Μπορεί κάποιος να μου δώσει τα φώτα του;

Ευχαριστώ!


Τελευταία επεξεργασία από: Archimedes, 23/07/2021 - 19:01


Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#2   pantelisvl

pantelisvl

    iPH Addict

  • 824 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad mini 4
  • GameCenter:pvlassis

Δημοσίευση 23/07/2021 - 19:38

Ε Λ Ε Ο Σ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!



#3   Archimedes

Archimedes

    iPH User

  • 116 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Air 2

Δημοσίευση 23/07/2021 - 19:45

Ε Λ Ε Ο Σ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Της κυβέρνησης είσαι και χαλάστηκες;

Αν δεν συμφωνείς απλά μη γράφεις, πολλά παιδιά ψάχνουν μια λύση οπότε μη γεμίζεις το thread.



#4   pantelisvl

pantelisvl

    iPH Addict

  • 824 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad mini 4
  • GameCenter:pvlassis

Δημοσίευση 23/07/2021 - 20:01

μνημόνια μέχρι να σβήσει ο ήλιος!!! ΛΑΜΟΓΙΑ!!!!!!!!!!



#5   Archimedes

Archimedes

    iPH User

  • 116 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Air 2

Δημοσίευση 23/07/2021 - 20:06

μνημόνια μέχρι να σβήσει ο ήλιος!!! ΛΑΜΟΓΙΑ!!!!!!!!!!

Μάλλον μπέρδεψες το iPhone hellas με την αγαπημένη σου φυλλάδα το protothema τράβα εκεί να συνεχίσεις το σχολιασμό.

Νίκο σβήσε όλα τα άκυρα μηνύματα σε παρακαλώ.



#6   christos1414

christos1414

    iPH Contributor

  • 1661 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7
  • Tablet:iPad Pro 2nd gen

Δημοσίευση 23/07/2021 - 20:10

Κατα πασα πιθανοτητα, η "καταναλωση" του ποσου ειναι κλειδωμενη και δεν επιτρεπεται να ξοδευτει εκτος !



#7   Archimedes

Archimedes

    iPH User

  • 116 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Air 2

Δημοσίευση 23/07/2021 - 20:21

Κατα πασα πιθανοτητα, η "καταναλωση" του ποσου ειναι κλειδωμενη και δεν επιτρεπεται να ξοδευτει εκτος !

Είναι κλειδωμένη σε κάποιους χώρους που επλήγησαν από την πανδημία (η εστίαση πχ δεν επλήγη και καλά) μπορείς να ανατρέξεις στο σχετικό ΦΕΚ το θέμα είναι πως μπορούμε με κάποιο παραθυράκι να παρακάμψουμε τον περιορισμό αυτό.  



#8   skiace

skiace

    iPH Elite Poster

  • 2552 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen + 4G

Δημοσίευση 25/07/2021 - 17:06

Είναι κλειδωμένη σε κάποιους χώρους που επλήγησαν από την πανδημία (η εστίαση πχ δεν επλήγη και καλά) μπορείς να ανατρέξεις στο σχετικό ΦΕΚ το θέμα είναι πως μπορούμε με κάποιο παραθυράκι να παρακάμψουμε τον περιορισμό αυτό.

Γιατι να πρεπει να παρακάμψεις κατι που σου προσφέρθηκε για συγκεκριμμενο σκοπό ;
Αν δεν εχεις που να το χαλάσεις, απλα το αφήνεις να λήξει.
Δεν λεει για χώρους που επλήγησαν απο την πανδημία, αλλα για συγκεκριμένες χρήσεις σε τουρισμό, πολιτισμό.
Πήγαινε διακοπές, βγάλε εισιτήρια.
Δεν υπαρχουν μονο τα σουβλάκια για φάγωμα.

Sent from my iPad using Tapatalk

Τελευταία επεξεργασία από: skiace, 25/07/2021 - 17:09


#9   pantelisvl

pantelisvl

    iPH Addict

  • 824 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad mini 4
  • GameCenter:pvlassis

Δημοσίευση 25/07/2021 - 17:35

Μάλλον μπέρδεψες το iPhone hellas με την αγαπημένη σου φυλλάδα το protothema τράβα εκεί να συνεχίσεις το σχολιασμό.

Νίκο σβήσε όλα τα άκυρα μηνύματα σε παρακαλώ.

πρέπει να είμαι δλδ της κυβέρνησης? δεν φτάνει που ο μαλάκας μοιράζει 150€ σε κάθε μαλακισμένο από τα δικά μου λεφτά, έχουμε και τα κακομαθημένα που θέλουν τα κάνουν τις λαμογιές τους.



#10   emminad1925

emminad1925

    iPH Addict

  • 655 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7 Plus

Δημοσίευση 25/07/2021 - 19:07

πρέπει να είμαι δλδ της κυβέρνησης? δεν φτάνει που ο μαλάκας μοιράζει 150€ σε κάθε μαλακισμένο από τα δικά μου λεφτά, έχουμε και τα κακομαθημένα που θέλουν τα κάνουν τις λαμογιές τους.


Άντε πες τα!Η γενιά του μέλλοντος ! Η λαμογιά κυλάει στο αίμα του Ελληναρα!

#11   tzigis

tzigis

    iPH Addict

  • 663 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 26/07/2021 - 08:40

Θα πω μια οπτική που βλέπω σαν πλέον πατέρας 2 εφήβων αγοριών 16και 17 χρόνων .
Συμφωνώ με το έλεος παραπάνω και μάλιστα νιώθοντας την απόγνωση σε εισαγωγικά που ένιωσε από αυτό που διάβαζε ,πάτησα και ένα like !!!
Από την άλλη όμως βλέποντας αυτήν την γενιά των νέων μονο θλίψη ζω γιατί αντιλαμβάνομαι πλήρως ότι αυτοί δεν έχουν κανέναν μέλλον στρωμένο με ευκρινής διαγραμμίσεις και ότι πρέπει να αυτοσχεδιάζουν ακόμα και με λαμογιες για να επιβιώσουν .
Σπουδάζει αυτός ο νεος σε αυτο το κρατος για να γίνει γιατρός πχ και να παίρνει 800 ευρώ πρώτη βάρδια 12ωρες + σε ένα νοσοκομείο η μια κοπελίτσα πωλήτρια σε ένα πολυκατάστημα με 400 ευρώ ημιαπασχόλησης και Άντε αν είναι τυχερή 580 τον βασικό .
Και αναρωτιέμαι εγώ τώρα , λαμόγιο ειναι ο πιτσιρικάς που κάνει τα πάντα για να την περάσει η ο ξεφτίλας Μητσοτάκης /Τσίπρας κλπ που πέρα από την ηλίθιο κίνητρο των 150 ευρώ που έταξαν , το έδωσαν και σε κουπόνια για συναυλίες ταξιδάκια κλπ …
Δωστο στον πιτσιρικά να το κάνει ότι θέλει ,γιατί ανάμεσα σε αυτούς υπάρχουν και τα κακομαθημένα αλλά και αυτοί που τα έχουν ανάγκη .
Ταπεινή άποψη εξέφρασα χωρίς καμία πολιτική σκοπιμότητα !!

#12   pantelisvl

pantelisvl

    iPH Addict

  • 824 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad mini 4
  • GameCenter:pvlassis

Δημοσίευση 27/07/2021 - 14:16

Θα πω μια οπτική που βλέπω σαν πλέον πατέρας 2 εφήβων αγοριών 16και 17 χρόνων .
Συμφωνώ με το έλεος παραπάνω και μάλιστα νιώθοντας την απόγνωση σε εισαγωγικά που ένιωσε από αυτό που διάβαζε ,πάτησα και ένα like !!!
Από την άλλη όμως βλέποντας αυτήν την γενιά των νέων μονο θλίψη ζω γιατί αντιλαμβάνομαι πλήρως ότι αυτοί δεν έχουν κανέναν μέλλον στρωμένο με ευκρινής διαγραμμίσεις και ότι πρέπει να αυτοσχεδιάζουν ακόμα και με λαμογιες για να επιβιώσουν .
Σπουδάζει αυτός ο νεος σε αυτο το κρατος για να γίνει γιατρός πχ και να παίρνει 800 ευρώ πρώτη βάρδια 12ωρες + σε ένα νοσοκομείο η μια κοπελίτσα πωλήτρια σε ένα πολυκατάστημα με 400 ευρώ ημιαπασχόλησης και Άντε αν είναι τυχερή 580 τον βασικό .
Και αναρωτιέμαι εγώ τώρα , λαμόγιο ειναι ο πιτσιρικάς που κάνει τα πάντα για να την περάσει η ο ξεφτίλας Μητσοτάκης /Τσίπρας κλπ που πέρα από την ηλίθιο κίνητρο των 150 ευρώ που έταξαν , το έδωσαν και σε κουπόνια για συναυλίες ταξιδάκια κλπ …
Δωστο στον πιτσιρικά να το κάνει ότι θέλει ,γιατί ανάμεσα σε αυτούς υπάρχουν και τα κακομαθημένα αλλά και αυτοί που τα έχουν ανάγκη .
Ταπεινή άποψη εξέφρασα χωρίς καμία πολιτική σκοπιμότητα !!

εγώ θα σταθώ μόνο σε αυτό που είπες ότι το μέλλον των νέων δεν είναι βέβαιο. θα μιλήσω για την πάρτη μου. εγώ είμαι 35, ουτέ 40+ είμαι, που να είμαι βολεμένος από το "υπέροχο" πασοκ χωρίς πτυχία, ούτε βέβαια κάτω από 30 που να μην έχω στον ήλιο μοίρα.  δουλεύω 2 δουλειές ημιαπασχόληση 300+300. με αυτά που έχουμε ζούμε, 800€ για τον γιατρο. δυστυχώς οι νέοι βρίσκουν σοβαρή δουλειά μετά τα 30. δεν χρειάζεται η νεα γενιά να κάνει τα λάθη των πατεράδων μας, να φιλάνε δλδ κατουρημένες ποδιές για να πάνε μπροστά. το εμβόλιο είναι επιλογή του καθενός και όχι δωροδοκία.



#13   tzigis

tzigis

    iPH Addict

  • 663 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 02/08/2021 - 10:57

Καλημέρα … ναι το εμβόλιο είναι επιλογή θα συμφωνήσω ,
Το σχόλιο για την νέα γενιά που έκανα παραπάνω αφορά αποκλειστικά τους νέους που πραγματικά προσπαθούν και απλά δεν έχουν ίσες ευκαιρίες γιατί απλά
το ΠΑΣΟΚ στην Ελλάδα δεν έφυγε ποτέ αδελφέ ….
Ειναι εδώ καμουφλαρισμένο και μεταμφιεσμένο και πλέον ρουφάει πίσω το μαύρο χρήμα που κάποτε έδωσε άπλετα με σκοπο να αλλοίωση την ορθή σκέψη παρά πολλών σημερινών πατεράδων και μανάδων που τότε ηταν η νεολαία του περίφημου 50%+ του Παπανδρέου.
Αν περιμένει ο νέος/νεα να πάει 30 για να βρει ενδεχόμενος μια δουλεια της προκοπής είναι σαν να αποδέχεται την κατάντια του να τον τρέφει και να του πλένει το σώβρακο η Μανα του …
Πράγμα που δεν ανέχθηκα ποτέ και ποτέ δεν θα μάθω τα παιδιά μου σε αυτή την κατάντια .
Αν δεν έχουν μέλλον εδώ ας ξενιτευτούνε (όπως έκανα και εγώ στα 19 μου .) δεν είναι καθόλου κακό ….
Ναι σίγουρα ειναι φορές που η αναποδιά και η ατυχία τσακίζει και δεν λέει να φύγει .
Ομως δεν χρειάζεται απαραίτητα να φιλήσει κανείς κατουρημένες ποδιές ,πάντα υπάσχουν λύσεις απλά θέλουν ψάξιμο και επιμονή και κάποια στιγμή ανταμοιβουν …..
Αυτή επιμονη και αναζήτηση πολλές φορές βγάζει από την βόλεψη κάποιους που αποδέχονται την γονική παροχή μέχρι και την Τρίτη ηλικία .
Το περίφημο στιχάκι "ο αγώνας τώρα δικαιώνεται" που φυτεύσαν στα μυαλά πολλών ανθρώπων ισχύει μόνο για αυτούς που αγωνίζονται !!
Ψάχνω κάθε χρόνο με αρκετά αξιόλογη αμοιβή ,εργασία για καθαριότητα ξενοδοχειακής μονάδας .Τα νέα κορίτσια ελληνικης καταγωγής στην περιοχή μου όμως (καλο μαθημένα από τις οικογένειες τους αν το θέτω σωστά ) αρνούνται/καταδέχονται να δουλέψουν σεζόν με αποδοχές πάνω από 1000 ευρώ μηνιαίως + την πεντάμηνη ασφάλιση τους που στον τουριστικό κλάδο τους εξασφαλίζει άλλους 7 μήνες ταμείο ανεργίας.
Για αυτό και πλέον δεν απευθύνομαι στην περιοχή μου για εύρεση ανθρώπων για εργασία αλλά πανελλαδικά βάζοντας αγγελία και ας κάτσουν οι συντοπίτες μου να νταντεύουν τα παιδιά τους μέχρι τα γεράματα !!
Δεν τρώει η Ελλάδα τα παιδιά της αλλά αυτοί που κατοικούν σε αυτή .
Γιατί δυστυχώς έχουμε τις κυβερνήσεις που μας αξίζουν,
Σορυ αλλά πως γίνεται στην Ελλάδα η πλειοψηφία να δηλώνουν σε συζητησεις αριστεροί και το ΚΚΕ να εχει μονοψήφιο ποσοστό .
Γιατί ισχύει το τρίπτυχο της σχιζοφρένειας «αλλο είμαι άλλο δηλώνω ότι είμαι και τελικά πράττω κάτι άσχετο από τα προηγούμενα 2 .
Καλό κουράγιο και επιμονή !!

#14   lagoudos13

lagoudos13

    iPH Member

  • 231 μηνύματα

Δημοσίευση 03/08/2021 - 05:24

Καλημέρα … ναι το εμβόλιο είναι επιλογή θα συμφωνήσω ,
Το σχόλιο για την νέα γενιά που έκανα παραπάνω αφορά αποκλειστικά τους νέους που πραγματικά προσπαθούν και απλά δεν έχουν ίσες ευκαιρίες γιατί απλά
το ΠΑΣΟΚ στην Ελλάδα δεν έφυγε ποτέ αδελφέ ….
Ειναι εδώ καμουφλαρισμένο και μεταμφιεσμένο και πλέον ρουφάει πίσω το μαύρο χρήμα που κάποτε έδωσε άπλετα με σκοπο να αλλοίωση την ορθή σκέψη παρά πολλών σημερινών πατεράδων και μανάδων που τότε ηταν η νεολαία του περίφημου 50%+ του Παπανδρέου.
Αν περιμένει ο νέος/νεα να πάει 30 για να βρει ενδεχόμενος μια δουλεια της προκοπής είναι σαν να αποδέχεται την κατάντια του να τον τρέφει και να του πλένει το σώβρακο η Μανα του …
Πράγμα που δεν ανέχθηκα ποτέ και ποτέ δεν θα μάθω τα παιδιά μου σε αυτή την κατάντια .
Αν δεν έχουν μέλλον εδώ ας ξενιτευτούνε (όπως έκανα και εγώ στα 19 μου .) δεν είναι καθόλου κακό ….
Ναι σίγουρα ειναι φορές που η αναποδιά και η ατυχία τσακίζει και δεν λέει να φύγει .
Ομως δεν χρειάζεται απαραίτητα να φιλήσει κανείς κατουρημένες ποδιές ,πάντα υπάσχουν λύσεις απλά θέλουν ψάξιμο και επιμονή και κάποια στιγμή ανταμοιβουν …..
Αυτή επιμονη και αναζήτηση πολλές φορές βγάζει από την βόλεψη κάποιους που αποδέχονται την γονική παροχή μέχρι και την Τρίτη ηλικία .
Το περίφημο στιχάκι "ο αγώνας τώρα δικαιώνεται" που φυτεύσαν στα μυαλά πολλών ανθρώπων ισχύει μόνο για αυτούς που αγωνίζονται !!
Ψάχνω κάθε χρόνο με αρκετά αξιόλογη αμοιβή ,εργασία για καθαριότητα ξενοδοχειακής μονάδας .Τα νέα κορίτσια ελληνικης καταγωγής στην περιοχή μου όμως (καλο μαθημένα από τις οικογένειες τους αν το θέτω σωστά ) αρνούνται/καταδέχονται να δουλέψουν σεζόν με αποδοχές πάνω από 1000 ευρώ μηνιαίως + την πεντάμηνη ασφάλιση τους που στον τουριστικό κλάδο τους εξασφαλίζει άλλους 7 μήνες ταμείο ανεργίας.
Για αυτό και πλέον δεν απευθύνομαι στην περιοχή μου για εύρεση ανθρώπων για εργασία αλλά πανελλαδικά βάζοντας αγγελία και ας κάτσουν οι συντοπίτες μου να νταντεύουν τα παιδιά τους μέχρι τα γεράματα !!
Δεν τρώει η Ελλάδα τα παιδιά της αλλά αυτοί που κατοικούν σε αυτή .
Γιατί δυστυχώς έχουμε τις κυβερνήσεις που μας αξίζουν,
Σορυ αλλά πως γίνεται στην Ελλάδα η πλειοψηφία να δηλώνουν σε συζητησεις αριστεροί και το ΚΚΕ να εχει μονοψήφιο ποσοστό .
Γιατί ισχύει το τρίπτυχο της σχιζοφρένειας «αλλο είμαι άλλο δηλώνω ότι είμαι και τελικά πράττω κάτι άσχετο από τα προηγούμενα 2 .
Καλό κουράγιο και επιμονή !!

Καλημέρα φίλε μου και συγνώμη που περνώ το θάρρος μα σου απαντήσω,θα σου απαντήσω για τα τουριστικά που γράφεις μια και πιστεύω ότι μετά από 18 χρόνια πιστεύω ότι έχω δει κάποια πράγματα.δεν φταίει φίλε μου ο εργαζόμενος αλλά το κράτος και η εργοδοσία.γιατί δεν γράφεις ότι αυτή την στιγμή επικρατεί ένας μέσαιωνας στο επάγγελμα μας όπου ο εργοδότης για αυτά ζητά από τον εργαζόμενο να κάνει δουλεια για 5 άτομα,γιατί δεν γράφεις ότι αρκετές μικρές μονάδες δεν σου προσφέρουν ούτε τα τυπικά γιατί δεν γράφεις για την άθλια διαμονή που προσφέρουν στον εργαζόμενο,γιατί δεν γράφεις για την ψυχολογική βία που ασκείτε από τον εργοδότη(που παρεπιπτόντως μου κάνανε χθες επειδή ύψωσα μια άλλη φωνή σε όλα αυτά).και πολλά ακόμα μπορώ να σου γράψω.βέβαια παντού υπάρχουν και οι λίγες εξευρέσεις,δυστυχώς έχει χαθεί το μέτρο σε πολλά στο κλάδο μας.


Sent from my iPhone using Tapatalk

#15   tzigis

tzigis

    iPH Addict

  • 663 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 03/08/2021 - 13:32

Καλημέρα …
Καλά κανείς και παίρνεις το Θάρρος.(άλλωστε σε ελεύθερη συζήτηση βρισκόμαστε )
Αυτο που περιγράφεις ισχυει παντού όχι μόνο στον τουριστικό κλάδο … παντού οι εργασιακές σχέσεις έχουν παρα πολλά μαύρα σημεία …
Εξερεσεις υπάρχουν και δεν είναι και λίγες αλλιώς θα ζούσαμε καθημερινά αιματοβαμμένα Κιλελέρ …
Ναι αλήθεια ειναι ότι υπάρχει πολύ ασυδοσία και στον χώρο μας .
Αλλα για αυτό υπάρχουν και τα αρμόδια μέσα για καταγγελίες και πάνω απο όλα η ελεύθερη βούληση να πει κάποιος στον δυνάστη/εργοδότη να πάει στον διάολο και ακόμα μακρύτερα ….
Αν κάποιος δεν θέλει να υπερασπιστεί την αξιοπρέπεια του , τότε υπάρχει βαθύτερο θέμα
Στην Ελλάδα αλλά και σε άλλες Παρόμοιες με εμάς χώρες έχει επικρατήσει το Στορυ όπου εργαζόμενος είναι τεμπέλης και πρέπει να τον πατάς στον λαιμό και στην αντίποδα ο εργοδότης είναι τσιγκούνης /τσιφλικάς που πίνει το αίμα του εργάτη για ένα κομμάτι ψωμί …
Η αλήθεια είναι ότι δεν φταίει τις περισσοτερες φορές μόνο ένας ….
Αν υποκύπτει κάποιος στην ασυδοσία του καθενός έχει και αυτός ευθύνη απεναντι στο εαυτό του !!
Αυτή είναι η νέο φιλελεύθερη (οχι φιλελεύθερη !!) κοινωνία .

Και για να επιστρέψουμε στο αρχικο θέμα .όλα αυτά ξεκίνησαν από το παληκαρι που ψάχνει να βρει τρόπο να εξαργύρωσει το κουπόνι των 150 ευρώ σε κάτι άλλο πέρα από αυτό που του όρισαν ..
"Λαθος η όχι ; Και γιατί ; Γιατί ψάχνει με πλάγιους τρόπους να πάρει τα 150 ευρώ η γιατί εμβολιάστηκε για τα 150 ευρώ ;
Και γιατί φάουλ ο τύπος και όχι το κράτος που του υποτιμά την νοημοσύνη με καθρεφτάκια για ιθαγενείς ,

Δεν ξέρω αλλά αυτό το voucher story είναι τόσο γελοίο αλλά ταυτόχρονα καταδεικνύει αλήθειες τραγικές .. και για τον κρατικό φορέα που το σκέφτηκε αλλά και για αυτόν που το θεώρησε κίνητρο και εμβολιάστηκε για αυτόν τον λόγο …

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 0

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες