Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

112 ειδοποιησεις


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
10 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#1   josuts

josuts

    iPH Member

  • 280 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 06/08/2021 - 12:53

Παιδια καλησπερα,

 

εχω ενεργες τις ειδοποιησεις αλλα δεν ελαβα το χθεσινο βραδυνο μηνυμα του 112.Τι μπορει να φταιει? να μιλησω με τον παροχο?



Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#2   GiannisSot

GiannisSot

    iPH Enthousiast

  • 534 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max

Δημοσίευση 06/08/2021 - 13:26

Τυχερός είσαι. Μην πειράξεις τίποτα. 



#3   giannisk82

giannisk82

    iPH Addict

  • 746 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Air +4G

Δημοσίευση 06/08/2021 - 13:56

Ίσως να μην κινδυνεύεις. Πέραν της πλάκας τσέκαρε τις ρυθμίσεις αρχικά. 



#4   josuts

josuts

    iPH Member

  • 280 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 06/08/2021 - 14:26

ναι δεν κινδυνευω μιας κ ειμαι Αιγινα ευτυχως.Απλα χθες βραδυ που εστειλαν το μηνυμα καποιοι εδω στο νησι το ελαβαν κ καποιοι οχι! Οι ρυθμισεις ειναι ενεργες απο την αρχη.Απλα δεν ξερω μηπως πρεπει να κανω κατι αλλο η να εχω πειραξει κατι εν αγνοια μου!

Ίσως να μην κινδυνεύεις. Πέραν της πλάκας τσέκαρε τις ρυθμίσεις αρχικά. 



#5   ikaros13

ikaros13

    iPH Contributor

  • 1409 μηνύματα

Δημοσίευση 06/08/2021 - 14:52

ναι δεν κινδυνευω μιας κ ειμαι Αιγινα ευτυχως.Απλα χθες βραδυ που εστειλαν το μηνυμα καποιοι εδω στο νησι το ελαβαν κ καποιοι οχι! Οι ρυθμισεις ειναι ενεργες απο την αρχη.Απλα δεν ξερω μηπως πρεπει να κανω κατι αλλο η να εχω πειραξει κατι εν αγνοια μου!


Από εκεί και πέρα παίζει ρόλο μάλλον και το στίγμα σου. Εγώ που ήμουν βόρεια μου ήρθε κανονικά σε φιλο στα νότια προάστια όχι


Sent from my iPhone using Tapatalk

#6   josuts

josuts

    iPH Member

  • 280 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 06/08/2021 - 14:58

να πω οτι το βραδυ που εστειλαν το μηνυμα το ειχα κλειστο το κινητο αλλα θεωρησα οτι την ειδοποιηση θα την λαμβανα το πρωι! Δεν ξερω αν παιζει ρολο που το ειχα κλειστο

Από εκεί και πέρα παίζει ρόλο μάλλον και το στίγμα σου. Εγώ που ήμουν βόρεια μου ήρθε κανονικά σε φιλο στα νότια προάστια όχι


Sent from my iPhone using Tapatalk



#7   giannisk82

giannisk82

    iPH Addict

  • 746 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Air +4G

Δημοσίευση 06/08/2021 - 16:23

να πω οτι το βραδυ που εστειλαν το μηνυμα το ειχα κλειστο το κινητο αλλα θεωρησα οτι την ειδοποιηση θα την λαμβανα το πρωι! Δεν ξερω αν παιζει ρολο που το ειχα κλειστο


Λογικά παίζει ρόλο διότι δεν είναι κλασικό sms. Είναι μήνυμα που σου αναφέρει έναν άμεσο κίνδυνο ώστε να ειδοποιηθείς και να αντιδράσεις και το οποίο δεν έχει αξία την επόμενη ημέρα.


Sent from my iPhone XS Max using Tapatalk

#8   GeorgiosL

GeorgiosL

    iPH Contributor

  • 1464 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο

Δημοσίευση 06/08/2021 - 16:33

Δεν είναι μήνυμα, είναι στιγμιαίο alert για άμεση ειδοποίηση. 

Όταν το κινητό είναι κλειστό δεν το λαμβάνεις (όπως λαμβάνεις πχ ένα sms όταν το ανοίξεις).  

 

ναι δεν κινδυνευω μιας κ ειμαι Αιγινα ευτυχως.Απλα χθες βραδυ που εστειλαν το μηνυμα καποιοι εδω στο νησι το ελαβαν κ καποιοι οχι! Οι ρυθμισεις ειναι ενεργες απο την αρχη.Απλα δεν ξερω μηπως πρεπει να κανω κατι αλλο η να εχω πειραξει κατι εν αγνοια μου!



#9   petervgr

petervgr

    iPH Elite Poster

  • 2594 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad Air 2

Δημοσίευση 06/08/2021 - 17:46

Επίσης εσυ να λαμβάνεις από κεραία κινητής Α και ο διπλανός σου στα 2 μέτρα να λαμβάνει σήμα από κεραία Β.

Η μια κεραία να είναι στις κεραίες που στέλνουν το μήνυμα του 112 και η άλλη να είναι σε περιοχή που δεν χρειάζεται.

Δεν σημαίνει δηλαδή ότι ντε και καλά επειδή δεν πήρες το μήνυμα του 112 κάτι έχει το κινητό σου.


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

#10   josuts

josuts

    iPH Member

  • 280 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 06/08/2021 - 18:33

Το υπεθεσα κ αυτο οτι μπορει να φταει.Σκεφτικα να παρω την κοσμοτ να ρωτησω εαν ειναι αυτος ο λογος αλλα δεν εχω παρει

Λογικά παίζει ρόλο διότι δεν είναι κλασικό sms. Είναι μήνυμα που σου αναφέρει έναν άμεσο κίνδυνο ώστε να ειδοποιηθείς και να αντιδράσεις και το οποίο δεν έχει αξία την επόμενη ημέρα.


Sent from my iPhone XS Max using Tapatalk



#11   josuts

josuts

    iPH Member

  • 280 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 06/08/2021 - 18:34

Επίσης εσυ να λαμβάνεις από κεραία κινητής Α και ο διπλανός σου στα 2 μέτρα να λαμβάνει σήμα από κεραία Β.

Η μια κεραία να είναι στις κεραίες που στέλνουν το μήνυμα του 112 και η άλλη να είναι σε περιοχή που δεν χρειάζεται.

Δεν σημαίνει δηλαδή ότι ντε και καλά επειδή δεν πήρες το μήνυμα του 112 κάτι έχει το κινητό σου.


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

 

οκ,καταλαβαινω.Απλα μου φανηκε περιεργο κ στο μεταξυ το πρωι οσους ρωτησα αντρες-γυναικες οι περισσοτεροι το ειχαν λαβει.Αλλαη φορα θα κλεινω πιο αργα το κινητο:)






Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 0

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες