Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * * 2 ψήφοι

Apple Watch Series 7: Πρώτες πληροφορίες


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
703 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#526   nikosgnr

nikosgnr

    iPH Legendarious

  • 113564 μηνύματα
  • Twitter:@nikosgnr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • GameCenter:nikosgnr

Δημοσίευση 15/03/2022 - 19:24

Δεν έχει σημασία απο ποιό PC θα το κάνεις.

 

Ούτε υπάρχει λόγος να περιμένεις 2 μέρες. Δε θ' αλλάξει κάτι με αυτό.


| JailBreak Means System Customization |

LG8ISzO.gif

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#527   giorgos15031977

giorgos15031977

    iPH newbie

  • 49 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 15/03/2022 - 19:54

Δεν έχει σημασία απο ποιό PC θα το κάνεις.

 

Ούτε υπάρχει λόγος να περιμένεις 2 μέρες. Δε θ' αλλάξει κάτι με αυτό.

Ti εννοεις οτι δεν θα αλλαξει κατι με αυτο;
Οτι επειδη εκανε αθελα του 2 φορες λαθος το Password του γιατι δεν το θυμοταν, το Icloud του κλειδωσε για παντα που λεμε; 
Αυτο εννοεις; Αρα δηλαδη το ρολοϊ ειναι για πεταμα στα σκουπιδια;
Στην φωτο οπως βλεπεις, ενω μου δειχνει στο προηγουμενο βημα "Η Ζευγαροποιηση ολοκληρωθηκε", μετα αμεσως το επομενο βημα πριν μπω δηλ σαν Φιναλλε στο μενου του τηλεφωνου, μου βγαζει αυτο στην φωτογραφια.

Γιατι απο το ired που πηρα τηλεφωνο στα Service για Iphones + i-watch moy eipan oτι αυτο πρεπει να γινει:
"Να Διαγραφει-Αφαιρεθει η Συσκευη του απο το icloud του πριν το εγγραψω εγω μετα στο δικο μου icloud"

Τωρα τι να πω; 2 μερες ζω μεσα στο αγχος και εχω ολο αϋπνιες για το ρολόϊ... Εχω σκασει...
Αν ηξερα ολα αυτα περι icloud, θα του ελεγα να τα αφαιρεσει πρωτα (και τα 2, iphone & watch) και μετα να τα αγορασω...
(ε τωρα τα'μαθα και αυτα. Ειχα να ασχοληθω με προιοντα της Apple απο το 2005 τουλαχιστον) 

Συνημμένα αρχεία



#528   karasarinis

karasarinis

    iPH Contributor

  • 1026 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad Air 2 +4G

Δημοσίευση 25/03/2022 - 13:11

Καλησπέρα και χρονια πολλά σε όλους!
Σε Apple Watch 7 έχω τοποθετήσει το τζαμάκι της Whitestone Dome glass. Όπως γνωρίζεται είναι με υγρή κόλα. Μετά την τοποθέτηση πριν 3 μήνες είχε τέλεια εφαρμογή. Τώρα την τελευταία εβδομάδα έχω παρατηρήσει στην κάτω γωνία μια θαμπαδα, σαν γραντζουνια. Επιφανειακή πάνω στο tempered δεν είναι. Βαζω το νύχι μήπως βρω κάποια αμυχή αλλά τπτ. Πιστεύω ότι είναι εσωτερικά. Μπορεί να είναι η οθόνη του Apple Watch? Δεν θέλω να το βγάλω γιατί δεν έχω άλλο άμεσα να του τοποθετήσω. Υπάρχει περίπτωση για την εσωτερική οθόνη;
Ανεβάζω φωτό… Οποία γνώμη-βοήθεια δεκτή.
50d2adc0c74d77e8fb34b470b20e51c6.jpg
3d228c7221facc566b867da19f069921.jpg

Επίσης ξέρει κανείς με την εγγύηση της Whitestone Dome τι γίνεται; Πάω να προχωρήσω την διαδικασία και μου ζητάει να πληρώσω κάπου στα 25€ και δεν καταλαβαινω τι είναι.

Sent from my iPhone using Tapatalk

Τελευταία επεξεργασία από: karasarinis, 25/03/2022 - 13:15


#529   nek

nek

    iPH User

  • 116 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 28/03/2022 - 12:40

κάποια πρόταση για screen protector σε apple watch series 7 45mm?



#530   giorgos15031977

giorgos15031977

    iPH newbie

  • 49 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 28/03/2022 - 19:02

Kαλησπερα σας.
Τελικα μετα απο σχεδον 1 μηνα, καταφερα σε τηλεφωνικη επικοινωνια με τον πρωην κατοχο του ρολογιου Watch Series 7 να το αφαιρεσει-διαγραψει απο το "icloud" του, και με μια Εργοστασιακη Επαναφορα στο ρολόϊ που του εκανα, να καταφερω να το Ζευγαροποιήσω στον δικό μου "icloud" λογαριασμό με επιτυχια.
Σκεφτηκα να ερθω να το καταθεσω, για να βοηθησω και κανεναν αλλον φίλο-η, που σκεφτεται να αγορασει για 1η Φορα Iphone ή Apple Watch, να ξερει τι να κανει "Πριν αγορασει" Apple προϊον απο τα προ-αναφερομενα...

Πρωτα:
* Να ρωτησει τον Πωλητή, εαν το Iphone ή το Apple Watch τα εχει Αφαιρεσει-Διαγράψει απο τον "icloud" λογαριασμο του, και δεν υπαρχουν πουθενα στον λογαριασμο του...
* Να εχει Απενεργοποιησει ο Πωλητής, εντελώς το "Find My Phone" (Εύρεση του τηλεφωνου) απο το "icloud" του...
Και μετα να προχωρησει στην αγορα των παραπανω συσκευων εαν προκειται να τα αγορασει απο καποιον κατοχο τους ή απο πχ κατάστημα μεταχειρισμένων...
:D 

Αυτά.
Να είστε καλά.
Ευχαριστώ πολύ τους φίλους για τις απόψεις τους και τις γνώμες τους.
Οφειλω να ομολογησω, οτι απο το 2005 που ειχα Τελευταια φορα στα χερια μου Iphone (και σημερα εχω το Apple Watch), βλεπω σαν να μεταπηδησα στο "Back to the Future". 
Μπορει να τσιμπανε λιγο οι τιμες, αλλα δεν θα μετανιωσετε για την αγορά ρολογιού.
Μεμβρανη Προστασιας δεν θα του τοποθετησω στο τζαμι, γιατι πιο πολυ προσεχω τα πραγματα μου, παρα τα μάτια μου.  :D 
 

Συνημμένα αρχεία



#531   billviper

billviper

    iPH Contributor

  • 1888 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο

Δημοσίευση 29/03/2022 - 10:39

Εύχομαι να το χαρείς όσο το δυνατόν περισσότερο! Έκανες μία εξαιρετική επιλογή, θα σε βολέψει και το fast charging που έχει το 7. 
Πραγματικά έχει κάνει άλματα προόδου η Apple. Τον Ιανουάριο του 2021 γύρισα μετά από μια 10ετια. Έκτοτε επενδύω μόνο σε Apple προϊόντα. Η συνδεσιμότητα που έχουν μεταξύ τους και γενικά όλο το οικοσύστημα δεν έχει αντίπαλο. Αυτή η ευκολία που σου προσφέρουν χωρίς να χάνεις περιττό χρόνο από την καθημερινότητα σου και τη ζωή σου. Με το ανάλογο αντίκτυπο βέβαια στο πορτοφόλι μας.



#532   skiace

skiace

    iPH Elite Poster

  • 2552 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen + 4G

Δημοσίευση 30/03/2022 - 15:54

Διαπίστωσα ότι το τηλέφωνο μου δεν εμφανίζεται πια στην εύρεση αλλά ούτε και στις συσκευές μου στο iCloud.com
Τελευταία έκδοση σε ρολόι και τηλέφωνο.
Τι κάνω για να ξαναεμφανιστεί ;
Έκανα απλά μια επανεκινηση και στις δυο συσκευές αλλά δεν εμφανίστηκε.


Sent from my iPhone using Tapatalk

#533   nikosgnr

nikosgnr

    iPH Legendarious

  • 113564 μηνύματα
  • Twitter:@nikosgnr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • GameCenter:nikosgnr

Δημοσίευση 30/03/2022 - 20:59

Την εύρεση την έχεις εν/ποιημένη?


Τελευταία επεξεργασία από: nikosgnr, 30/03/2022 - 21:00

| JailBreak Means System Customization |

LG8ISzO.gif

#534   skiace

skiace

    iPH Elite Poster

  • 2552 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen + 4G

Δημοσίευση 30/03/2022 - 21:02

Την εύρεση την έχεις εν/ποιημένη?

Ναι ήταν ενεργή.
Τελικά με ένα unpair/pair συνήλθε.
Όλα καλά πλέον.


Sent from my iPhone using Tapatalk

#535   Dimisdrama

Dimisdrama

    iPH newbie

  • 54 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad 4

Δημοσίευση 02/04/2022 - 09:27

Καλημέρα , πήρα είδη μια φορά το 7 αλλά το επέστρεψα γιατί απογοητευτικά την πρώτη νύχτα που κάπως απέκτησε γρατζουνιά..από μου έχει μπει το μικρόβιο να τ πάρω ξανά ... Λίγο το θέμα της μπαταρίας με χαλάει αλλά ... Δεν ξέρω πείτε μου κάποιο καλό λόγο για να το πάρω και κάποιο για να μην ... Ευχαριστώ και συγνώμη για το πρήξιμο!!

#536   applover

applover

    iPH Enthousiast

  • 437 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο

Δημοσίευση 03/04/2022 - 21:14

Καλημέρα , πήρα είδη μια φορά το 7 αλλά το επέστρεψα γιατί απογοητευτικά την πρώτη νύχτα που κάπως απέκτησε γρατζουνιά..από μου έχει μπει το μικρόβιο να τ πάρω ξανά ... Λίγο το θέμα της μπαταρίας με χαλάει αλλά ... Δεν ξέρω πείτε μου κάποιο καλό λόγο για να το πάρω και κάποιο για να μην ... Ευχαριστώ και συγνώμη για το πρήξιμο!!

Συγνώμη, απορία: Πως το επέστρεψες ενώ απέκτησε γρατζουνιά; 
 

Όσον αφορά τους λόγους που θα πρέπει να το ξανά αποκτήσεις είναι απλά τα πράγματα:

 

Δεν υπάρχει κάποιο άλλο ρολόι που να προσφέρει ότι το ρολόι της Apple!!
Εμένα προσωπικά με έχει πορώσει με το θέμα υγείας, και επειδή το συνδύασα με κάποια δίαιτα που ακολούθησα και έχοντας φτάσει στα επιθυμητά επίπεδα που ήθελα, με ενημερώνει για κάποια στοιχεία της υγείας μου, που λειτουργούν προς το καλύτερο!

 

Έννοιες που δεν ήξερα πριν αγοράσω το ρολόι, όπως η καρδιαγγειακή κατάσταση, έχει βελτιωθεί στο έπακρο από τότε που προσέχω την διατροφή μου και έτσι λόγο του Apple Watch ξέρω πότε ήταν κάτω απο το μέσο η τιμή της, πότε ανέβηκε σιγά σιγά και που βρίσκεται τώρα!

 

Εκτός από αυτό, το Apple Watch αποτελεί τον σύμμαχο και βοηθό μου στις καθημερινές προπονήσεις περπατήματος που κάνω αλλά κάθε καλοκαίρι και στην κολύμβηση που υπερλατρεύω.

 

Μην ξεχνάς πως με το 7, αν τύχει (που δεν μας το εύχομαι ποτέ), να σαβουρωθούμε στο πάτωμα, θα ειδοποιήσει άμεσα με κλήση βοήθεια και θα ενημερώσει και τις έκτακτες επαφές επικοινωνίας που έχεις ορίσει! Αυτό κι αν είναι ένας λόγος να το αγοράσεις!! :)

Επίσης μπορεί να μην είμαστε τόσο μεγάλοι ηλικιακά, αλλά δεν μας χαλάει που και που να κάνουμε ένα ηλεκτροκαρδιογράφημα να ξέρουμε που βαδίζουμε, να ρίχνουμε καμιά ματιά στην Οξυγόνωσή μας που από μόνο του το ρολόι, κάνει μετρήσεις ανά κάποιες ώρες!

 

Φυσικά αυτά δεν αναιρούν τους σχετικούς γιατρούς προφανώς, αλλά αποτελεί έναν πολύτιμο ανεπίσημο γιατρό που με τις τιμές του και τις ειδοποιήσεις του, θα σε ενημερώσει αν τα πράγματα δεν πάνε και πολύ καλά!!

 

Σε έπεισα;;  :D


Τελευταία επεξεργασία από: applover, 03/04/2022 - 21:18


#537   axidous

axidous

    iPH Addict

  • 626 μηνύματα
  • Twitter:@axidous
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο
  • GameCenter:axidous

Δημοσίευση 04/04/2022 - 11:48

Εγω θα πω , εχω το 6 και δεν εχω παρει το 7 γιατι δεν εχει κατι παραπανω 

 

Τωρα αν βγει κατι που να κραταει εστω 3-4 μερες ναι θα το παρω 

 

Αλλιως μενω εκει που ειμαι 

 

Αν δεν σε ενδιαφερει η συνεχης φορτιση παρτο , γιατι εκτος των αλλων βλεπεις τα μυνηματα και τις κλησεις του τηλεφωνου χωρις να το βγαλεις απο την τσεπη / τσαντακι 



#538   Giorgio2112

Giorgio2112

    iPH Contributor

  • 1175 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 17/04/2022 - 17:40

Καλησπέρα θέλω να ρωτήσω κάτι τους κατόχους των AW 7 πόση αυτονομία έχετε ρε παιδιά ; Βγάζετε μέρα ; Το επίσημο site λέει 18 ώρες ; Αυτό είναι με όλα ανοιχτά η 18 ώρες με όλα κλειστά ;

#539   giolnts

giolnts

    iPH Elite Poster

  • 3423 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen

Δημοσίευση 17/04/2022 - 18:31

Καλησπέρα θέλω να ρωτήσω κάτι τους κατόχους των AW 7 πόση αυτονομία έχετε ρε παιδιά ; Βγάζετε μέρα ; Το επίσημο site λέει 18 ώρες ; Αυτό είναι με όλα ανοιχτά η 18 ώρες με όλα κλειστά ;

Με γυμναστική και autosleep μια μέρα με το ζόρι. Λογικά 18 ώρες εννοεί με όλα ανοιχτά.


Sent from my iPad using Tapatalk Pro

Τελευταία επεξεργασία από: giolnts, 17/04/2022 - 18:31


#540   Giorgio2112

Giorgio2112

    iPH Contributor

  • 1175 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 17/04/2022 - 18:33

Με γυμναστική και autosleep μια μέρα με το ζόρι. Λογικά 18 ώρες εννοεί με όλα ανοιχτά.


Sent from my iPad using Tapatalk Pro



Ευχαριστώ για την απάντηση σου με κάλυψες πλήρως

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 3

0 μέλη, 2 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες


    Bing (1)