Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * - - 4 ψήφοι

Τα πρώτα iPhone 13 Pro/Pro Max - Εντυπώσεις


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
808 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#61   due

due

    iPH Member

  • 247 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4S

Δημοσίευση 30/09/2021 - 12:03

Έχω κάνει πολλές φορές μετάβαση από μικρό σε μεγάλο και αντίστροφα, απολαμβάνω την αλλαγή, ή σωστότερα βαριέμαι τα πλεονεκτήματα της κάθε διάστασης γρήγορα.

Ίσως είμαι καλόβολος, αλλά όταν έκανα την μετάβαση από μεγάλο σε μικρό, συνήθιζα γρήγορα. Σίγουρα τα 6.1' δεν είναι μικρή διάσταση, μια χαρά θα κάνεις την δουλειά σου.

Θα σε ενοχλήσει προφανώς αν το χρησιμοποιείς πολύ για multimedia (YouTube, Netflix κλπ). 



Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#62   kospankavv98

kospankavv98

    iPH Addict

  • 705 μηνύματα
  • Twitter:@kospankavv
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen + 4G

Δημοσίευση 30/09/2021 - 16:09

Έχω κάνει πολλές φορές μετάβαση από μικρό σε μεγάλο και αντίστροφα, απολαμβάνω την αλλαγή, ή σωστότερα βαριέμαι τα πλεονεκτήματα της κάθε διάστασης γρήγορα.

Ίσως είμαι καλόβολος, αλλά όταν έκανα την μετάβαση από μεγάλο σε μικρό, συνήθιζα γρήγορα. Σίγουρα τα 6.1' δεν είναι μικρή διάσταση, μια χαρά θα κάνεις την δουλειά σου.

Θα σε ενοχλήσει προφανώς αν το χρησιμοποιείς πολύ για multimedia (YouTube, Netflix κλπ). 

Σε ευχαριστώ πολύ



#63   toxotis70

toxotis70

    iPH Contributor

  • 972 μηνύματα

Δημοσίευση 30/09/2021 - 21:32

Εμένα ήρθε σήμερα το iphone 13 pro black 128gb

Μετά από το 12 pro max, αυτό φαίνεται μικρό κι ελαφρύ.
Είναι σαφώς πιο βολικό στα χερια μου και αφού έχει ίδιες κάμερες είπα να το δοκιμάσω.

f53cfce55a2bfd20097aab535ccd04b7.jpg
43390495b39d6f2933032e36c65022be.jpg
15cc6747a60eeaf5b3fa852345ca5b37.jpg

#64   dandri

dandri

    iPH Addict

  • 867 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο

Δημοσίευση 01/10/2021 - 00:47

Για να μην πληρώσεις ΦΠΑ θα πρέπει να έχεις έναν εταιρικό λογαριασμό στην Amazon. Αν δεν έχεις , μπορείς να ανοίξεις, θα χρειαστούν το επαγγελματικό σου ΑΦΜ. 

Τι απαιτείται για να έχεις επαγγελματικό ΑΦΜ και κατά συνέπεια επαγγελματικό λογαριασμό στο Amazon ;



#65   xsiv74

xsiv74

    iPH Addict

  • 658 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Air 2 +4G

Δημοσίευση 01/10/2021 - 01:06

Τι απαιτείται για να έχεις επαγγελματικό ΑΦΜ και κατά συνέπεια επαγγελματικό λογαριασμό στο Amazon ;

Να είσαι επαγγελματίας (ελεύθερος επαγγελματίας , ατομική επιχείρηση ή εταιρεία) και οπωσδήποτε να έχεις ενεργοποιημένες τις ενδοκοινοτικές συναλλαγές . Έχοντας αυτά , κάνουν έναν έλεγχο στο αφμ σου και σου ανοίγουν επαγγελματικό λογαριασμό, όπου σε προϊόντα που αποστέλλονται στη χώρα, σου αφαιρούν το ΦΠΑ που αντιστοιχεί στη χώρα από της οποίας το Amazon ψωνίζεις. 



#66   vagfilippo

vagfilippo

    iPH Elite Poster

  • 2277 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen

Δημοσίευση 01/10/2021 - 12:21

Παρελαβα και γω 13pro 128
ΠροΧθες παραγγελια κολλητος, σημερα στα χερια μου.

Amazon italy

Οι ανθρωποι κυριοι.

Αν και δεν ειναι για μενα, γιατι μου φαινεται σπιρτοκουτο σε σχεση με το max που περιμενω, θα ελεγα οτι οσοι εχουν 12pro δεν θα δουνε και τρελες διαφορες….

#67   takisot

takisot

    iPH Enthousiast

  • 556 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 01/10/2021 - 14:15

αποστολη χτες απο αmazon γερμανιας 13Pro 256-παραλαβη σημερα :rolleyes: :rolleyes: :rolleyes:


Τα ίδια και εγώ.
Amazon Rules!

7f97de4d824a8f063e46dda92ec7639d.jpg

#68   SLK200GR

SLK200GR

    iPH Contributor

  • 1196 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad Pro 2nd gen

Δημοσίευση 01/10/2021 - 14:28

το αυτοκολλητο της torras μπηκε με απιστευτη ευκολια χωρις το παραμικρο  



#69   giolnts

giolnts

    iPH Elite Poster

  • 3423 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen

Δημοσίευση 01/10/2021 - 15:09

Να είσαι επαγγελματίας (ελεύθερος επαγγελματίας , ατομική επιχείρηση ή εταιρεία) και οπωσδήποτε να έχεις ενεργοποιημένες τις ενδοκοινοτικές συναλλαγές . Έχοντας αυτά , κάνουν έναν έλεγχο στο αφμ σου και σου ανοίγουν επαγγελματικό λογαριασμό, όπου σε προϊόντα που αποστέλλονται στη χώρα, σου αφαιρούν το ΦΠΑ που αντιστοιχεί στη χώρα από της οποίας το Amazon ψωνίζεις.

Επειδή με ενδιαφέρει το θέμα σοβαρά, μη ξέροντας που θα πάει η βαλίτσα με τις προπαραγγελίες εδώ, σου κάνει κόπο να μου στείλεις ένα pm με τη διαδικασία ενεργοποίησης των ενδοκοινοτικών;
Ευχαριστώ.


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

#70   skiace

skiace

    iPH Elite Poster

  • 2552 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen + 4G

Δημοσίευση 01/10/2021 - 15:53

Επειδή με ενδιαφέρει το θέμα σοβαρά, μη ξέροντας που θα πάει η βαλίτσα με τις προπαραγγελίες εδώ, σου κάνει κόπο να μου στείλεις ένα pm με τη διαδικασία ενεργοποίησης των ενδοκοινοτικών;
Ευχαριστώ.


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

Ειναι μια διαδικασια που θα κανει ο λογιστής σου. Εσυ απλα θα του δώσεις την εντολή. Οταν ολοκληρωθει θα σε ενημερώσει και θα προχωρήσεις στην δημιουργια του επαγγελματικού λογαριασμου.


Sent from my iPad using Tapatalk

#71   giolnts

giolnts

    iPH Elite Poster

  • 3423 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen

Δημοσίευση 01/10/2021 - 15:54

Ειναι μια διαδικασια που θα κανει ο λογιστής σου. Εσυ απλα θα του δώσεις την εντολή. Οταν ολοκληρωθει θα σε ενημερώσει και θα προχωρήσεις στην δημιουργια του επαγγελματικού λογαριασμου.


Sent from my iPad using Tapatalk

Τον ρώτησα και μου είπε ότι πρέπει να πάω πρώτα από εφορία..


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

#72   tselpemts

tselpemts

    iPH Hero

  • 3760 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο
  • GameCenter:T S E L

Δημοσίευση 01/10/2021 - 16:06

Τον ρώτησα και μου είπε ότι πρέπει να πάω πρώτα από εφορία..


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

Πρεπει να πας εφορία εσυ ή ο λογιστής με εξουσιοδότηση.Εάν η εφορία στην οποία ανήκεις διεκπεραιώνει τέτοιες υποθέσεις και μέσω mail τότε είναι ακόμα πιο εύκολο.Μιλα με το τμήμα μητρώου της εφορίας που ανήκεις και θα σου πουν αν γίνεται η διαδικασία απομακρυσμένα.
Το έντυπο Μ2 συμπληρωμένο χρειάζεται,ταυτότητα και (εξουσιοδότηση αν πάει τρίτο άτομο).Αν ανήκεις στην ΔΟΥ Καλαμαριάς μπορώ να σε βοηθήσω εγώ γιατί έχω επαφές μαζί τους.Λογιστής είμαι.


Sent from my iPhone using Tapatalk

#73   Chrisgti

Chrisgti

    iPH User

  • 113 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 01/10/2021 - 16:39

Παρέλαβα και εγώ χθες απόγευμα απο Amazon.fr Sierra blue pro max.
Όλα καλα και επιτέλους έσβησα το calibration που είχα κάνει στα color filters στο accessibility για να ψυχρανω τις αποχρώσεις επειδή δε παλευοταν αυτή η κιτρινίλα του 12 pro max, επιτέλους λευκό λευκό!!!
Ένα συν είναι οτι στα γαλλικά δίνουν μαζί σαν bundle τα κλασσικά lighting earpods λόγω γαλλικής νομοθεσίας τους αναγκάζουν να τα παρέχουν μαζί με τη συσκευή.
(Όχι οτι θα χρησιμοποιηθούν αφού έχω airpods αλλά είναι ένα συν.)

Τελευταία επεξεργασία από: Chrisgti, 01/10/2021 - 16:39


#74   toxotis70

toxotis70

    iPH Contributor

  • 972 μηνύματα

Δημοσίευση 01/10/2021 - 17:24

το αυτοκολλητο της torras μπηκε με απιστευτη ευκολια χωρις το παραμικρο  

kapoio link ?



#75   giolnts

giolnts

    iPH Elite Poster

  • 3423 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen

Δημοσίευση 01/10/2021 - 17:27

Πρεπει να πας εφορία εσυ ή ο λογιστής με εξουσιοδότηση.Εάν η εφορία στην οποία ανήκεις διεκπεραιώνει τέτοιες υποθέσεις και μέσω mail τότε είναι ακόμα πιο εύκολο.Μιλα με το τμήμα μητρώου της εφορίας που ανήκεις και θα σου πουν αν γίνεται η διαδικασία απομακρυσμένα.
Το έντυπο Μ2 συμπληρωμένο χρειάζεται,ταυτότητα και (εξουσιοδότηση αν πάει τρίτο άτομο).Αν ανήκεις στην ΔΟΥ Καλαμαριάς μπορώ να σε βοηθήσω εγώ γιατί έχω επαφές μαζί τους.Λογιστής είμαι.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Σε ευχαριστώ πολύ για τις διευκρινίσεις. Δυστυχώς υπάγομαι στη ΔΟΥ Λάρισας. Θα προσπαθήσω να επικοινωνήσω μαζί τους μέσω mail από βδομάδα μήπως βγάλω κάποια άκρη.


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 2

0 μέλη, 2 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες