Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * - - - 5 ψήφοι

iPhone 13/Mini/Pro/Pro Max - Διαθεσιμότητα / Παραγγελία / Παραλαβή


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
1142 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#931   sk7lafkos

sk7lafkos

    iPH User

  • 116 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 27/11/2021 - 22:01

Σε ευχαριστώ ,το είδα το apple care αλλά δεν το έβαλα .


Εγώ πάντως που έβαζα για χρόνια Applecare σε όλες τις συσκευές δεν την χρειάστηκα ποτέ. Τόσα λεφτά και μια φορά ζημιά να σου γίνει λιγότερα θα δώσεις. Εξαρτάται βέβαια και από το ποσό προσέχεις, αν έχεις θήκες κτλ κτλ

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#932   manosvitacar

manosvitacar

    iPH Community Leader

  • 12833 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • Tablet:iPad Air 2

Δημοσίευση 27/11/2021 - 23:46

Εγώ πάντως που έβαζα για χρόνια Applecare σε όλες τις συσκευές δεν την χρειάστηκα ποτέ. Τόσα λεφτά και μια φορά ζημιά να σου γίνει λιγότερα θα δώσεις. Εξαρτάται βέβαια και από το ποσό προσέχεις, αν έχεις θήκες κτλ κτλ

Μια από τα ίδια παλιά έκανα και ασφάλεια συσκευής αλλά ποτε δεν την χρειάστηκα .


Sent from my iPad using Tapatalk

#933   kiriakosa

kiriakosa

    iPH Elite Poster

  • 2088 μηνύματα
  • Twitter:@Kiriakosa
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen
  • GameCenter:kiriakosa

Δημοσίευση 28/11/2021 - 01:56

Σήμερα κατά τύχη πήρα Γερμανό Cosmos Θεσσαλονίκη μήπως και είχαν κανένα Pro Max 256, για να εκμεταλλευτώ την επιστροφή και εξαργύρωση που είχα , βρήκα ένα κομμάτι Silver, το οποίο πήγα κατευθείαν και τσίμπησα. Ήρθαν ελάχιστα κομμάτια, μου είπε ο πωλητής και ήταν θέμα τρελής τύχης ότι το βρήκα. Είμαι πολύ ψηλά στη λίστα της Document(δεύτερος ή τρίτος για 256) αν θέλει κάποιος να του δώσω τη θέση μου (εφόσον το επιτρέπει και ο Σπύρος του μαγαζιού) να το κάνω. Από ασφάλεια Γερμανού συσκευής είχε κανένας ποτέ εμπειρία;

Sent from my iPhone using Tapatalk

Τελευταία επεξεργασία από: kiriakosa, 28/11/2021 - 01:57


#934   manosvitacar

manosvitacar

    iPH Community Leader

  • 12833 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • Tablet:iPad Air 2

Δημοσίευση 28/11/2021 - 08:05

Σήμερα κατά τύχη πήρα Γερμανό Cosmos Θεσσαλονίκη μήπως και είχαν κανένα Pro Max 256, για να εκμεταλλευτώ την επιστροφή και εξαργύρωση που είχα , βρήκα ένα κομμάτι Silver, το οποίο πήγα κατευθείαν και τσίμπησα. Ήρθαν ελάχιστα κομμάτια, μου είπε ο πωλητής και ήταν θέμα τρελής τύχης ότι το βρήκα. Είμαι πολύ ψηλά στη λίστα της Document(δεύτερος ή τρίτος για 256) αν θέλει κάποιος να του δώσω τη θέση μου (εφόσον το επιτρέπει και ο Σπύρος του μαγαζιού) να το κάνω. Από ασφάλεια Γερμανού συσκευής είχε κανένας ποτέ εμπειρία;

Sent from my iPhone using Tapatalk

Document μην το ψάχνεις νέο έτος και να δούμε .


Sent from my iPad using Tapatalk

#935   jorges83

jorges83

    iPH newbie

  • 31 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S

Δημοσίευση 28/11/2021 - 21:14

Μήπως έχουμε κανένα νεότερο από μεριά Κωτσόβολου; έχω κάνει από 15/10 μία παραγγελία ενός iphone 13 pro max 128 sb και ακόμα κανένα νέο. πιστεύετε θα παραλάβουμε μέσα στο Δεκέμβριο ή θα πάμε με τη νέα χρονιά; 



#936   techplastic

techplastic

    iPH Member

  • 294 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 28/11/2021 - 23:22

Μήπως έχουμε κανένα νεότερο από μεριά Κωτσόβολου; έχω κάνει από 15/10 μία παραγγελία ενός iphone 13 pro max 128 sb και ακόμα κανένα νέο. πιστεύετε θα παραλάβουμε μέσα στο Δεκέμβριο ή θα πάμε με τη νέα χρονιά; 

Καμία ενημέρωση , 18/10 έκανα εγώ. Περιμένουν παραλαβή στις αποθήκες τους.



#937   jorges83

jorges83

    iPH newbie

  • 31 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S

Δημοσίευση 29/11/2021 - 02:11

Καμία ενημέρωση , 18/10 έκανα εγώ. Περιμένουν παραλαβή στις αποθήκες τους.

Άντε να δούμε μπας και παραλάβουμε και εμείς αυτό το μήνα!!



#938   billviper

billviper

    iPH Contributor

  • 1888 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο

Δημοσίευση 29/11/2021 - 12:30

Από 20/10 έχω βάλει παραγγελία στον Κωτσόβολο για 13 PM SB 256. Επικοινώνησα πριν λίγο μαζί τους, ιδέα δεν έχουν για παραλαβή. Σαφώς δεν έχω δώσει ούτε € προκαταβολή.

Τελικά μπήκα κι έβαλα από Γερμανικό Amazon 13 PM Silver 256 (που το επιθυμούσα περισσότερο σαν χρώμα από το μπλε), με το ΑΦΜ της εταιρίας μου (είναι εξαγωγική και είμαστε πολλά χρόνια στο VIES). Δεν είναι τόσο το 60αρι που γλυτώνεις στη τιμή, αλλά η άμεση εξυπηρέτηση τους. Προσπαθούσα να το αποφύγω από την πρώτη στιγμή γιατί με είχαν πιάσει τα συναισθηματικά μου για τα μαγαζιά που έχουν εργαζομένους κτλ. αλλά μετά από 1.5 μήνα αναμονής και χωρίς να έχουν ιδέα για παραλαβές, ΕΤΑ αποστολής κτλ. στράφηκα στην Αμαζόνα.

 

Για να δούμε πόσο θα τους πάρει για να το αποστείλουν.



#939   karemil

karemil

    iPH newbie

  • 17 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4S

Δημοσίευση 29/11/2021 - 12:32

Από 20/10 έχω βάλει παραγγελία στον Κωτσόβολο για 13 PM SB 256. Επικοινώνησα πριν λίγο μαζί τους, ιδέα δεν έχουν για παραλαβή. Σαφώς δεν έχω δώσει ούτε € προκαταβολή.

Τελικά μπήκα κι έβαλα από Γερμανικό Amazon 13 PM Silver 256 (που το επιθυμούσα περισσότερο σαν χρώμα από το μπλε), με το ΑΦΜ της εταιρίας μου (είναι εξαγωγική και είμαστε πολλά χρόνια στο VIES). Δεν είναι τόσο το 60αρι που γλυτώνεις στη τιμή, αλλά η άμεση εξυπηρέτηση τους. Προσπαθούσα να το αποφύγω από την πρώτη στιγμή γιατί με είχαν πιάσει τα συναισθηματικά μου για τα μαγαζιά που έχουν εργαζομένους κτλ. αλλά μετά από 1.5 μήνα αναμονής και χωρίς να έχουν ιδέα για παραλαβές, ΕΤΑ αποστολής κτλ. στράφηκα στην Αμαζόνα.

Για να δούμε πόσο θα τους πάρει για να το αποστείλουν.

Μέσα στην εβδομάδα θα το παραλάβεις λογικά. Εμένα στον Κωτσόβολο μου ζητούσαν και προκαταβολή για να το κλείσουμε λόγω Black Friday μου έλεγε στο τηλέφωνο.


Sent from my iPhone using Tapatalk

#940   manosvitacar

manosvitacar

    iPH Community Leader

  • 12833 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • Tablet:iPad Air 2

Δημοσίευση 29/11/2021 - 12:44

Από 20/10 έχω βάλει παραγγελία στον Κωτσόβολο για 13 PM SB 256. Επικοινώνησα πριν λίγο μαζί τους, ιδέα δεν έχουν για παραλαβή. Σαφώς δεν έχω δώσει ούτε € προκαταβολή.

Τελικά μπήκα κι έβαλα από Γερμανικό Amazon 13 PM Silver 256 (που το επιθυμούσα περισσότερο σαν χρώμα από το μπλε), με το ΑΦΜ της εταιρίας μου (είναι εξαγωγική και είμαστε πολλά χρόνια στο VIES). Δεν είναι τόσο το 60αρι που γλυτώνεις στη τιμή, αλλά η άμεση εξυπηρέτηση τους. Προσπαθούσα να το αποφύγω από την πρώτη στιγμή γιατί με είχαν πιάσει τα συναισθηματικά μου για τα μαγαζιά που έχουν εργαζομένους κτλ. αλλά μετά από 1.5 μήνα αναμονής και χωρίς να έχουν ιδέα για παραλαβές, ΕΤΑ αποστολής κτλ. στράφηκα στην Αμαζόνα.

 

Για να δούμε πόσο θα τους πάρει για να το αποστείλουν.

25/11 παραγγελία από amazon Γερμανίας την παρασκευή 26/11 έγινε χρέωση του ποσού και έως και τώρα λέει έτοιμο για αποστολή.   



#941   billviper

billviper

    iPH Contributor

  • 1888 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο

Δημοσίευση 29/11/2021 - 12:46

Μέσα στην εβδομάδα θα το παραλάβεις λογικά. Εμένα στον Κωτσόβολο μου ζητούσαν και προκαταβολή για να το κλείσουμε λόγω Black Friday μου έλεγε στο τηλέφωνο.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Αυτό το "λογικά" το έχω ακούσει πολλές φορές εκ μέρους τους. Ίδωμεν, όποιο φύγει πρώτο.

 

25/11 παραγγελία από amazon Γερμανίας την παρασκευή 26/11 έγινε χρέωση του ποσού και έως και τώρα λέει έτοιμο για αποστολή.   

Speechless!! Μακάρι να γίνει και στη δικιά μου περίπτωση το ίδιο!



#942   manosvitacar

manosvitacar

    iPH Community Leader

  • 12833 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • Tablet:iPad Air 2

Δημοσίευση 29/11/2021 - 12:50

Αυτό το "λογικά" το έχω ακούσει πολλές φορές εκ μέρους τους. Ίδωμεν, όποιο φύγει πρώτο.

 

Speechless!! Μακάρι να γίνει και στη δικιά μου περίπτωση το ίδιο!

να είσαι σίγουρος ότι θα παραλαβεις ποιο γρήγορα από κωτσο.,τώρα για το μέσα στην εβδομάδα δεν ξέρω .



#943   Grisos

Grisos

    iPH User

  • 102 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 3GS

Δημοσίευση 29/11/2021 - 13:57

Πάντως, Apple Watch 7 καταφτάσανε, γτ την Παρασκευη βρήκα ετοιμοπαράδοτο Πλαίσιο και σήμερα με πήραν από iStorm που είχα πρωτοκάνει την παραγγελία. Ας ελπίσουμε το ίδιο να ισχύει και με τα iPhone.



#944   techplastic

techplastic

    iPH Member

  • 294 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 29/11/2021 - 18:45

Από 20/10 έχω βάλει παραγγελία στον Κωτσόβολο για 13 PM SB 256. Επικοινώνησα πριν λίγο μαζί τους, ιδέα δεν έχουν για παραλαβή. Σαφώς δεν έχω δώσει ούτε € προκαταβολή.
 

 

 

Εγώ υποτίθεται πως έπρεπε να είχα πληρώσει και την πρώτη δόση αυτόν τον μήνα αλλά από την στιγμή που δεν έχω παραλάβει την συσκευή δεν νομίζω πως υπάρχει λόγος να το κάνω.

42 μέρες αναμονή για την ώρα........και συνεχίζουμε......
 



#945   manosvitacar

manosvitacar

    iPH Community Leader

  • 12833 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • Tablet:iPad Air 2

Δημοσίευση 29/11/2021 - 20:36

Είναι φυσιολογικό από 26/11 να λέει έτοιμο για αποστολή (γερμανικό Amazon )και ακόμα να μην έχει γίνει η αποστολή ;


Sent from my iPhone using Tapatalk

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 5

0 μέλη, 5 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες