Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

Πρόβλημα WiFi όταν συνδέεται σε αυτό το MBP17


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
2 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#1   geo13pao

geo13pao

    iPH Addict

  • 635 μηνύματα
  • Twitter:@@george_noise
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 8 Plus
  • Tablet:iPad Air 2
  • GameCenter:geo13pao

Δημοσίευση 28/10/2021 - 18:31

Καλησπέρα,
Έχω παρατηρήσει ότι όταν συνδέεται το mbp 2017 στο WiFi του σπιτιού μου, μετά από λίγο πέφτει η σύνδεση του Ίντερνετ. Στο ρουτερ όλα τα φωτάκια είναι ανοικτά κανονικά, και τόσο στο mbp όσο και στις άλλες συσκευές δείχνει κανονικά ότι είναι συνδεδεμένο στο συγκεκριμένο WiFi αλλά δεν φορτώνει καμία σελίδα. Έχω μιλήσει άπειρες φορές με την Cosmote που είναι ο πάροχος για να λυθεί το θέμα αλλά δεν βρίσκει καμία λύση στο θέμα. Κατά πάσα πιθανότητα το πρόβλημα το δημιουργεί το MBP?? Το ασύρματο Ίντερνετ τρέχει με συχνότητα 2.4

Τι μπορεί να φταίει σε όλο αυτό;

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#2   jimmakos

jimmakos

    iPH Community Leader

  • 10183 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad 2

Δημοσίευση 28/10/2021 - 19:52

Καλησπέρα,
Έχω παρατηρήσει ότι όταν συνδέεται το mbp 2017 στο WiFi του σπιτιού μου, μετά από λίγο πέφτει η σύνδεση του Ίντερνετ. Στο ρουτερ όλα τα φωτάκια είναι ανοικτά κανονικά, και τόσο στο mbp όσο και στις άλλες συσκευές δείχνει κανονικά ότι είναι συνδεδεμένο στο συγκεκριμένο WiFi αλλά δεν φορτώνει καμία σελίδα. Έχω μιλήσει άπειρες φορές με την Cosmote που είναι ο πάροχος για να λυθεί το θέμα αλλά δεν βρίσκει καμία λύση στο θέμα. Κατά πάσα πιθανότητα το πρόβλημα το δημιουργεί το MBP?? Το ασύρματο Ίντερνετ τρέχει με συχνότητα 2.4

Τι μπορεί να φταίει σε όλο αυτό;


Εισαι με router του παρόχου να φανταστώ.

Adsl or Vdsl?

Για αρχή έχετε δοκιμάσει να αλλάξεις ονομασία στο router και κανάλι εκπομπής;


Sent from my iPhone using Tapatalk
Once You Go Mac You Never Go Back

#3   geo13pao

geo13pao

    iPH Addict

  • 635 μηνύματα
  • Twitter:@@george_noise
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 8 Plus
  • Tablet:iPad Air 2
  • GameCenter:geo13pao

Δημοσίευση 28/10/2021 - 20:47

Ναι με το κλασικό ρουτερ του παρόχου είμαι. ADSl γραμμή. Μίλησα πάλι με την εξυπηρετηση και θα αλλάξω ρουτερ να έχω και 5GHz συχνότητα μήπως φταίει αυτό.

Κανάλια όλη την ώρα αλλάζω αλλά κάνει το ίδιο. Τώρα αλλαξα το όνομα του wifi να δω μπας και φτιάξει




Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 0

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες