Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * - 2 ψήφοι

Θήκες - προστασία οθόνης: iPhone 15/Plus & 15 Pro/Max


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
868 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#826   kiriakosa

kiriakosa

    iPH Elite Poster

  • 2092 μηνύματα
  • Twitter:@Kiriakosa
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen
  • GameCenter:kiriakosa

Δημοσίευση 25/07/2024 - 23:24

Και εγώ με Flolab από το Δεκέμβριο, έντονες δαχτυλιές εδώ και κανένα μήνα. Πιο πριν δε θυμάμαι να είναι τόσο εντόνο.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#827   BIOXALK

BIOXALK

    iPH Addict

  • 719 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Pro 2nd gen

Δημοσίευση 27/07/2024 - 07:40

Και εγώ με Flolab από το Δεκέμβριο, έντονες δαχτυλιές εδώ και κανένα μήνα. Πιο πριν δε θυμάμαι να είναι τόσο εντόνο.
Sent from my iPhone using Tapatalk

Θα συμφωνήσω. Και σε εμένα το ίδιο συμβαίνει, αλλά το βρίσκω λογικό, γιατί μετά από τον καθαρισμό του με τη χρήση καθαριστικών η ολεοφοβική επίστρωση χαλάει σιγά σιγά. Ειδικά τώρα το καλοκαίρι με το νερό της θάλασσας και τους πιο συχνούς καθαρισμούς είναι αναμενόμενο, τουλάχιστον στη δίκη μου λογική. Ευτυχώς στη Black Friday είχα πάρει δυο και μετά τις διακοπές, θα το αλλάξω.

#828   kiriakosa

kiriakosa

    iPH Elite Poster

  • 2092 μηνύματα
  • Twitter:@Kiriakosa
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen
  • GameCenter:kiriakosa

Δημοσίευση 27/07/2024 - 08:39

Θα συμφωνήσω. Και σε εμένα το ίδιο συμβαίνει, αλλά το βρίσκω λογικό, γιατί μετά από τον καθαρισμό του με τη χρήση καθαριστικών η ολεοφοβική επίστρωση χαλάει σιγά σιγά. Ειδικά τώρα το καλοκαίρι με το νερό της θάλασσας και τους πιο συχνούς καθαρισμούς είναι αναμενόμενο, τουλάχιστον στη δίκη μου λογική. Ευτυχώς στη Black Friday είχα πάρει δυο και μετά τις διακοπές, θα το αλλάξω.


Το καταλαβαίνω, αλλά με Torras στο 14, ένα χρόνο μετά με την ίδια χρήση δεν είχα κανένα πρόβλημα. Και μισή τιμή, και εγγύηση αντικατάστασης (μου εχουν στέλνει σφραγισμένη διπλή συσκευασία για ένα σπασμένο τζαμί χωρίς να μου χρεώσουν μεταφορικά όπως η FloLab), οποτε δε με βλέπω να τους προτιμώ ξανά. Εντυπωσιάστηκα στην αρχή με το τζαμί, αλλά σε βάθος χρόνου δεν τα αξίζει τα χρήματα του. Αρκεί η Torras να βγάλει από την αρχή σωστό τζαμί (σε διαστάσεις, που είχαμε το πρόβλημα στο 15)


Sent from my iPhone using Tapatalk

#829   Psychosocial

Psychosocial

    iPH User

  • 175 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 27/07/2024 - 10:10

Και γω με τορρας που μεχρι και οινοπνευμα καταλαθος ειχα βαλει για να το καθαρισω δεν ειχα ποτε τετοια θεματα!

#830   zerokill

zerokill

    iPH Enthousiast

  • 479 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 3GS
  • Tablet:iPad mini +4G

Δημοσίευση 27/07/2024 - 14:52

Και γω με τορρας που μεχρι και οινοπνευμα καταλαθος ειχα βαλει για να το καθαρισω δεν ειχα ποτε τετοια θεματα!

Το οινόπνευμα δημιουργεί πρόβλημα στο τζάμι γενικότερα;


Sent from my iPhone 15 Pro using Tapatalk

#831   giolnts

giolnts

    iPH Elite Poster

  • 3426 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen

Δημοσίευση 27/07/2024 - 15:04

Παιδιά υπάρχει κάποια διαφανή θήκη που να μην γεμίζει σκόνες και χνούδιασα στο εσωτερικό από τη 2η μέρα? Έχω δοκιμάσει totallee και torras και με έχουν εκνευρίσει απίστευτα! Πάντα γυρνάω στην apple silicone. Είναι τόσο χαλαρές πάνω στη συσκευή που πραγματικά δεν ξέρω αν ευθύνεται η ζέστη γενικότερα! Έχει δοκιμάσει κανεις τη spigen ultra hybrid clear να μου πει εντυπώσεις??


Sent from my iPad using Tapatalk Pro

#832   BIOXALK

BIOXALK

    iPH Addict

  • 719 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Pro 2nd gen

Δημοσίευση 27/07/2024 - 15:36

Παιδιά υπάρχει κάποια διαφανή θήκη που να μην γεμίζει σκόνες και χνούδιασα στο εσωτερικό από τη 2η μέρα? Έχω δοκιμάσει totallee και torras και με έχουν εκνευρίσει απίστευτα! Πάντα γυρνάω στην apple silicone. Είναι τόσο χαλαρές πάνω στη συσκευή που πραγματικά δεν ξέρω αν ευθύνεται η ζέστη γενικότερα! Έχει δοκιμάσει κανεις τη spigen ultra hybrid clear να μου πει εντυπώσεις??
Sent from my iPad using Tapatalk Pro


Κιτρινίζουν έως καφετίζουν περιμετρικά της οθόνης, γιατί είναι από υλικό πορώδες. Εδώ. Ου κιτρίνισε η rebel gen 5. Τους έστειλα μήνυμα και πήρα 30% επιστροφή χρημάτων. Δες την καινούργια της bare, μόλις κυκλοφόρησε, έχει και ειδική επίστρωση για να μην χαράσσεται και να μην λιγδιάζει. Επίσης δες την ghost της dbrand στην νέα εκδοχή της.

#833   BIOXALK

BIOXALK

    iPH Addict

  • 719 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Pro 2nd gen

Δημοσίευση 27/07/2024 - 15:42

Το καταλαβαίνω, αλλά με Torras στο 14, ένα χρόνο μετά με την ίδια χρήση δεν είχα κανένα πρόβλημα. Και μισή τιμή, και εγγύηση αντικατάστασης (μου εχουν στέλνει σφραγισμένη διπλή συσκευασία για ένα σπασμένο τζαμί χωρίς να μου χρεώσουν μεταφορικά όπως η FloLab), οποτε δε με βλέπω να τους προτιμώ ξανά. Εντυπωσιάστηκα στην αρχή με το τζαμί, αλλά σε βάθος χρόνου δεν τα αξίζει τα χρήματα του. Αρκεί η Torras να βγάλει από την αρχή σωστό τζαμί (σε διαστάσεις, που είχαμε το πρόβλημα στο 15)
Sent from my iPhone using Tapatalk

Σωστός. Είχα κάνει το λάθος να πάρω την πρώτη φουρνιά της Torras μέχρι να έρθει της Flolab και η εφαρμογή δεν ήταν καθόλου καλή, έκοβε και από την οθόνη περιμετρικά. Πάντως, για όσους έχουν θέμα με το τζαμάκι της flolab εντός έτους από την αγορά του, ισχύει το εξής: ανασηκώσετε λίγο το τζαμάκι για να εμφανιστεί φυσαλίδα. Μια φωτό στο support τους αρκεί και θα σας στείλουν ένα νέο, ίδιο με χρέωση τα μεταφορικά στα 7€ περίπου. Εμένα μου έτυχε αυτό χωρίς να το κάνω επίτηδες, δεν μπορούσα μα διώξω τη φυσαλίδα και τους έστειλα φωτό. Την επόμενη μέρα μου έστειλαν έτοιμη την αποστολή με μόνη αποδοχή τη χρέωση των μεταφορικών.

Τελευταία επεξεργασία από: BIOXALK, 27/07/2024 - 15:46


#834   zerokill

zerokill

    iPH Enthousiast

  • 479 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 3GS
  • Tablet:iPad mini +4G

Δημοσίευση 27/07/2024 - 17:15

Παιδιά υπάρχει κάποια διαφανή θήκη που να μην γεμίζει σκόνες και χνούδιασα στο εσωτερικό από τη 2η μέρα? Έχω δοκιμάσει totallee και torras και με έχουν εκνευρίσει απίστευτα! Πάντα γυρνάω στην apple silicone. Είναι τόσο χαλαρές πάνω στη συσκευή που πραγματικά δεν ξέρω αν ευθύνεται η ζέστη γενικότερα! Έχει δοκιμάσει κανεις τη spigen ultra hybrid clear να μου πει εντυπώσεις??


Sent from my iPad using Tapatalk Pro


Εγώ την είχα αλλα στο 3μηνο είχε κιτρινίσει χωρίς πραγματικά το κινητό να μην είχε μπεί ποτέ σε ταχυφόρτιση και να ζεσταθεί ιδιαίτερα. Η Torras που φοράω τώρα παρατηρώ οτι βάζει σκόνη πάνω ακριβώς στη γωνία αλλά οχι κάτι τραγικό.


Sent from my iPhone 15 Pro using Tapatalk

#835   Npanathinaikos

Npanathinaikos

    iPH User

  • 196 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 27/07/2024 - 17:44

Καλησπέρα καλησπέρα. Επειδή δεν γνωρίζω να ανοίξω νέο θέμα μια ερώτηση που αφορά το 15 pro max σχετικά με την φόρτιση.  Το φορτιζω με τον αυθεντικό φορτιστή της apple απλά ζεσταίνεται. Μηπως θα ήταν καλύτερα να το φορτιζω με τον apple 5 watt με usb σε usb c? Σας ευχαριστω παρά πολυ κ χίλια συγνώμη 



#836   giolnts

giolnts

    iPH Elite Poster

  • 3426 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen

Δημοσίευση 27/07/2024 - 17:45

Εγώ την είχα αλλα στο 3μηνο είχε κιτρινίσει χωρίς πραγματικά το κινητό να μην είχε μπεί ποτέ σε ταχυφόρτιση και να ζεσταθεί ιδιαίτερα. Η Torras που φοράω τώρα παρατηρώ οτι βάζει σκόνη πάνω ακριβώς στη γωνία αλλά οχι κάτι τραγικό.


Sent from my iPhone 15 Pro using Tapatalk

Την έχουν ρίξει πολύ σε ποιότητα την torras. Όχι τόσο στο κιτρινισμα (15€ κοστίζει κλαιν!) αλλά δε γίνεται τώρα να τη βγάζω να καθαρισω συσκευή και θήκη και σε 2 μέρες να έχει βάλει από κάτω και στην πλάτη τη σκόνη! Σε 13 pro τη φορούσα συνεχόμενα 2 χρόνια αγοράζοντας τη 2 φορές λόγω κίτρινισματος αλλά σκόνη ελάχιστα, μόνα κάτω στα grills και στη θύρα φόρτισης που λες οκ είναι μεγάλα τς ανοίγματα!


Sent from my iPad using Tapatalk Pro

#837   zerokill

zerokill

    iPH Enthousiast

  • 479 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 3GS
  • Tablet:iPad mini +4G

Δημοσίευση 27/07/2024 - 20:01

Την έχουν ρίξει πολύ σε ποιότητα την torras. Όχι τόσο στο κιτρινισμα (15€ κοστίζει κλαιν!) αλλά δε γίνεται τώρα να τη βγάζω να καθαρισω συσκευή και θήκη και σε 2 μέρες να έχει βάλει από κάτω και στην πλάτη τη σκόνη! Σε 13 pro τη φορούσα συνεχόμενα 2 χρόνια αγοράζοντας τη 2 φορές λόγω κίτρινισματος αλλά σκόνη ελάχιστα, μόνα κάτω στα grills και στη θύρα φόρτισης που λες οκ είναι μεγάλα τς ανοίγματα!


Sent from my iPad using Tapatalk Pro


Τι να σου πώ προσωπικά δεν έχω παρατηρήσει σκόνη στη στη πλάτη γιατί μια φορά την εβδομάδα βγάζω το κινητό και την πλένω. Λίγο θα πιάσω φαγητό και κινητό λίγο θα ακουμπήσει κανά τραπέζι βρωμιά, πάντα βγάζω το κινητο και την καθαρίζω.Στο μόνο μέρος που πιάνει σκόνη ειναι πάνω απο το dynamic island στη γωνία εκεί. Οσο για κιτρινίλα δεν ξέρω ένα χρόνο τώρα δεν εχει πάθει το παραμικρό «,προσωπικά και στο επόμενο κινητό Torras θα ξανα βάλω.
Πριν είχα την Spingen hybrid Crystal clear με την οποία δεν έμεινα καθόλου ευχαριστημένος.


Sent from my iPhone 15 Pro using Tapatalk

#838   rromeodim

rromeodim

    iPH Guru

  • 9727 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 27/07/2024 - 20:32

Καλησπέρα καλησπέρα. Επειδή δεν γνωρίζω να ανοίξω νέο θέμα μια ερώτηση που αφορά το 15 pro max σχετικά με την φόρτιση.  Το φορτιζω με τον αυθεντικό φορτιστή της apple απλά ζεσταίνεται. Μηπως θα ήταν καλύτερα να το φορτιζω με τον apple 5 watt με usb σε usb c? Σας ευχαριστω παρά πολυ κ χίλια συγνώμη 

Καλησπερα,ετσι ζεσταινεται σε ολους, σε αυτο που ρωτας τωρα, οσο πιο αργη ειναι φορτιση τοσο καλυτερα για την μπαταρια (ποσο καλυτερα δεν ξερω δηλ κατα ποσο αξιζει)


Τελευταία επεξεργασία από: rromeodim, 27/07/2024 - 20:32


#839   Psychosocial

Psychosocial

    iPH User

  • 175 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 28/07/2024 - 09:32

Το οινόπνευμα δημιουργεί πρόβλημα στο τζάμι γενικότερα;
Sent from my iPhone 15 Pro using Tapatalk

Ναι! Χαλαει η επιστροση.

#840   manosvitacar

manosvitacar

    iPH Community Leader

  • 12864 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • Tablet:iPad Air 2

Δημοσίευση 28/07/2024 - 11:05

πέρα από την σκόνη που περνάει μου την σπάει η αίσθηση λιγδαςπου έχουν .


Sent from my iPhone using Tapatalk

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 2

0 μέλη, 2 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες