Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* - - - - 1 ψήφοι

iPhone 15/Plus/Pro/Pro Max - Διαθεσιμότητα / Παραγγελία / Παραλαβή


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
805 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#466   BIOXALK

BIOXALK

    iPH Addict

  • 749 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Pro 2nd gen

Δημοσίευση 01/10/2023 - 17:58

Να κάνω προπαραγγελία (χωρίς τιμολόγιο) και κατά την πληρωμή να πω ότι το θέλω με τιμολόγιο με απαλλαγή.

Επίσης ξέρουμε τι ζητάνε στο συγκεκριμένο μαγαζί ως έγγραφα;


Sent from my iPhone using Tapatalk

Ναι, φυσικά. Στο istorm δε ζητάνε τίποτα, όλα γίνονται με βάση τον ΑΦΜ επιτόπου, τη στιγμή της αγοράς. 



Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#467   skiace

skiace

    iPH Elite Poster

  • 2584 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen + 4G

Δημοσίευση 01/10/2023 - 19:15

Ναι, φυσικά. Στο istorm δε ζητάνε τίποτα, όλα γίνονται με βάση τον ΑΦΜ επιτόπου, τη στιγμή της αγοράς.

Σε εμένα είχαν ζητήσει και είχα εκτυπώσει την κατάσταση της επιχείρησης από όπου προκύπτει ότι μπορεί να ισχύσει η απαλλαγή ΦΠΑ σύμφωνα με το άρθρο 39Α.

Τιμολόγιο με απαλλαγή θα μπορούσε να πάρει ο φίλος πιο πάνω, μόνο για το τηλέφωνο και όχι και για το ρολόι.


Sent from my iPhone using Tapatalk

#468   YAz

YAz

    iPH Contributor

  • 1606 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad mini

Δημοσίευση 01/10/2023 - 20:10

Παιδιά, αποφορολόγηση μόνο σε κινητά, λαπτοπ και παιχνιδομηχανές.



#469   BIOXALK

BIOXALK

    iPH Addict

  • 749 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Pro 2nd gen

Δημοσίευση 01/10/2023 - 21:16

Σε εμένα είχαν ζητήσει και είχα εκτυπώσει την κατάσταση της επιχείρησης από όπου προκύπτει ότι μπορεί να ισχύσει η απαλλαγή ΦΠΑ σύμφωνα με το άρθρο 39Α.

Τιμολόγιο με απαλλαγή θα μπορούσε να πάρει ο φίλος πιο πάνω, μόνο για το τηλέφωνο και όχι και για το ρολόι.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Σωστά, εννοείται μόνο για το τηλέφωνο ισχύει η απαλλαγή. Για το θέμα του ΑΦΜ, παλαιότερα, ναι, ζητούσαν κατάσταση της επιχείρησης.  Πλέον, μόνο με τον ΑΦΜ το ελέγχουν επιτόπου. Στο istorm Θεσσαλονίκης, σε αγορά iPad, τα Χριστούγεννα που μας πέρασαν, δε ζήτησαν, έκαναν τον έλεγχο εκείνη την ώρα. Το σύστημα πλέον βγάζει απευθείας το αποτέλεσμα του δικαιούχου ή μη δικαιούχου αφαίρεσης του ΦΠΑ. 


Τελευταία επεξεργασία από: BIOXALK, 01/10/2023 - 21:16


#470   nikosgnr

nikosgnr

    iPH Legendarious

  • 113589 μηνύματα
  • Twitter:@nikosgnr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • GameCenter:nikosgnr

Δημοσίευση 02/10/2023 - 09:06

Τα σοβαρά καταστήματα το ελέγχουν αυτόματα απο την εφαρμογή της ΑΑΔΕ.

 

Όλοι οι υπόλοιποι με τις γνωστές δικαιολογίες είναι να 'χαμε να λέγαμε.


| JailBreak Means System Customization |

LG8ISzO.gif

#471   ipacbros

ipacbros

    iPH Contributor

  • 1158 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 02/10/2023 - 17:57

Είναι λογικό η iStorm να μην μπορεί να καλύψει πλέον όλες τις προπαραγγελίες από την πρώτη ημέρα, μιας και τα καταστήματα της είναι περισσότερα από τα περασμένα χρόνια!

Αλλά δεν μπορώ να καταλάβω ότι η iSquare που τροφοδοτεί το επίσημο δίκτυο, ενώ δεν έχει καλύψει όλες τις προπαραγγελίες του iStorm, δίνει κομμάτια σε Κωτσόβολο και τα τροφοδοτεί στο site online!!!
Έχουν φύγει κομμάτια και σε PM!!!!

Και τα δίκτυα Cosmote και κυρίως η Vodafone που τα εισάγουν, έδωσαν και δίνουν κομμάτια!!!

Επανέρχομαι λοιπόν και δεν καταλαβαίνω γιατί η iSquare δεν καλύπτει τις προπαραγγελίες της iStorm!!!

Τελευταία επεξεργασία από: ipacbros, 02/10/2023 - 17:59


#472   xsiv74

xsiv74

    iPH Addict

  • 665 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Air 2 +4G

Δημοσίευση 02/10/2023 - 18:45

Είναι λογικό η iStorm να μην μπορεί να καλύψει πλέον όλες τις προπαραγγελίες από την πρώτη ημέρα, μιας και τα καταστήματα της είναι περισσότερα από τα περασμένα χρόνια!

Αλλά δεν μπορώ να καταλάβω ότι η iSquare που τροφοδοτεί το επίσημο δίκτυο, ενώ δεν έχει καλύψει όλες τις προπαραγγελίες του iStorm, δίνει κομμάτια σε Κωτσόβολο και τα τροφοδοτεί στο site online!!!
Έχουν φύγει κομμάτια και σε PM!!!!

Και τα δίκτυα Cosmote και κυρίως η Vodafone που τα εισάγουν, έδωσαν και δίνουν κομμάτια!!!

Επανέρχομαι λοιπόν και δεν καταλαβαίνω γιατί η iSquare δεν καλύπτει τις προπαραγγελίες της iStorm!!!

Το λογικό θα ήταν όπως το λες αλλά μπορεί  είναι  "αναγκασμένη" να δίνει κάποιες ποσότητες και στους άλλους, ίσως και για να μην υπάρχουν "μονοπωλιακές" τακτικές εκ μέρους της. 'Έχω κατάστημα στην αλυσίδα Euronics και ενώ θεωρητικά τα παίρνουμε χονδρική από infoquest που επίσης είναι στον ίδιο όμιλο , η infoquest παίρνει πάντα τελευταία. Σκέψου ό,τι τόσα χρόνια μόνο ένα ρολόι κατάφερα να πάρω νωρίς από infoquest και αυτό τέλος Οκτωβρίου.Πιο γρήγορα τα έπαιρνα από Amazon ή istorn. Φέτος από isystem. Από την άλλη και στο δίκτυο cosmote νομίζω ό,τι τα καταστήματα Γερμανός παίρνουν πιο γρήγορα ή περισσότερα από τα cosmote shops. Είναι όντως παράξενο..



#473   xsiv74

xsiv74

    iPH Addict

  • 665 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Air 2 +4G

Δημοσίευση 02/10/2023 - 19:54

Παρέλαβα το μεσημέρι μαύρο PM 512gb με παραγγελία σε system 21/9 το απόγευμα. Θα έλεγα πολύ γρήγορα σε σχέση με τους άλλους που είχα βέλει προπαραγγελία. Το μαύρο μου άρεσε εξίσου με το 14  pro max που νομίζω είναι πιο σκούρο.  Είναι αισθητά ελαφρύτερο και λίγο πιο smooth αφού στο 14 pro max είχα κάτι stutterings σε εναλαγές εικόνων με το iOS 17. Λεπτομέρειες αφού σεταριστεί τις επόμενες μέρες. Θήκη και τζάμι torras και σίγουρα  apple care+.

Συνημμένα αρχεία


Τελευταία επεξεργασία από: xsiv74, 02/10/2023 - 19:55


#474   COSTASK

COSTASK

    iPH Addict

  • 694 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 02/10/2023 - 20:09

Παρέλαβα το μεσημέρι μαύρο PM 512gb με παραγγελία σε system 21/9 το απόγευμα. Θα έλεγα πολύ γρήγορα σε σχέση με τους άλλους που είχα βέλει προπαραγγελία. Το μαύρο μου άρεσε εξίσου με το 14 pro max που νομίζω είναι πιο σκούρο. Είναι αισθητά ελαφρύτερο και λίγο πιο smooth αφού στο 14 pro max είχα κάτι stutterings σε εναλαγές εικόνων με το iOS 17. Λεπτομέρειες αφού σεταριστεί τις επόμενες μέρες. Θήκη και τζάμι torras και σίγουρα apple care+.

Καλορίζικο φίλε μου!!!

Θα ήθελα την γνώμη σου για 2 πράγματα:
1. Αν στη θήκη κλείνει σφιχτά το mag safe, ώστε να μπορείς να το βάλεις σε mag safe βάση, χωρίς να φοβάσαι ότι θα ανοίξει....
2. Το τζαμακι Torras σου κάλυψε σωστά την οθόνη ??


.

#475   xsiv74

xsiv74

    iPH Addict

  • 665 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Air 2 +4G

Δημοσίευση 02/10/2023 - 21:07

Καλορίζικο φίλε μου!!!

Θα ήθελα την γνώμη σου για 2 πράγματα:
1. Αν στη θήκη κλείνει σφιχτά το mag safe, ώστε να μπορείς να το βάλεις σε mag safe βάση, χωρίς να φοβάσαι ότι θα ανοίξει....
2. Το τζαμακι Torras σου κάλυψε σωστά την οθόνη ??


.

Σε ευχαριστώ πολύ για τις ευχές ! Αντεύχομαι καλές ακροάσεις. 

 

Η θήκη εφαρμόζει αρκετά σφιχτά και το stand είναι επίσης πολύ σφιχτό τουλάχιστον τώρα στην αρχή. Σε magsafe βαση ακόμα δεν το δοκίμασα. Αυριο το πρωί στου αυτοκινήτου όμως θα τσεκαριστεί. 

 

Το τζαμάκι μου έκατσε τέλεια αλλά είχε σε 2 σημεία μικρές φουσκάλες που έφυγαν με αρκετή προσπάθεια πράγμα που σε spigen που έβαζα όλα αυτά τα χρόνια δεν το είχα συναντήσει. Φέτος όμως τόσο στο 14 pro max το δικό μου όσο και στο 13 pro max  της συζύγου οι spigen ραγισαν και έτσι είπα να δοκιμάσω την torras. 

 

Τζάμι και θήκη έχουν εφαρμόσει πολύ καλά σαν ένα σώμα .

 

Αύριο θα σου πω για το magsafe. 



#476   gkat2829

gkat2829

    iPH User

  • 100 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad

Δημοσίευση 02/10/2023 - 21:28

Για να γνωριζεται ο ομιλος COSMOTE παραλαμβανει εις διπλουν. Και απο την Infoquest καθως και απο μητρικη εταιρια DT. Δουλευω στην COSMOTE και το γνωριζω. Γιατι να μην συμβαινει αυτο και με τον Κωτσοβολο (απο DIXONS), Nova (απο UNITED) και Vodafone  απο την μητρικη της?



#477   COSTASK

COSTASK

    iPH Addict

  • 694 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 02/10/2023 - 21:55

Σε ευχαριστώ πολύ για τις ευχές ! Αντεύχομαι καλές ακροάσεις.

Η θήκη εφαρμόζει αρκετά σφιχτά και το stand είναι επίσης πολύ σφιχτό τουλάχιστον τώρα στην αρχή. Σε magsafe βαση ακόμα δεν το δοκίμασα. Αυριο το πρωί στου αυτοκινήτου όμως θα τσεκαριστεί.

Το τζαμάκι μου έκατσε τέλεια αλλά είχε σε 2 σημεία μικρές φουσκάλες που έφυγαν με αρκετή προσπάθεια πράγμα που σε spigen που έβαζα όλα αυτά τα χρόνια δεν το είχα συναντήσει. Φέτος όμως τόσο στο 14 pro max το δικό μου όσο και στο 13 pro max της συζύγου οι spigen ραγισαν και έτσι είπα να δοκιμάσω την torras.

Τζάμι και θήκη έχουν εφαρμόσει πολύ καλά σαν ένα σώμα .

Αύριο θα σου πω για το magsafe.

Σε ευχαριστώ.

Με την Torras τζαμακι δεν είχα ποτέ ράγισμα, είναι εγγύηση. Κάποιες μικρές φουσκάλες μπορεί να φύγουν την επόμενη ημέρα μην ανησυχείς.

.

#478   nikosgnr

nikosgnr

    iPH Legendarious

  • 113589 μηνύματα
  • Twitter:@nikosgnr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • GameCenter:nikosgnr

Δημοσίευση 02/10/2023 - 22:01

Ο Κωτσόβολος κάνει δικές του εισαγωγές και όχι αποκλειστικά απο τον όμιλο Quest.
| JailBreak Means System Customization |

LG8ISzO.gif

#479   xsiv74

xsiv74

    iPH Addict

  • 665 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Air 2 +4G

Δημοσίευση 03/10/2023 - 10:04

Καλορίζικο φίλε μου!!!

Θα ήθελα την γνώμη σου για 2 πράγματα:
1. Αν στη θήκη κλείνει σφιχτά το mag safe, ώστε να μπορείς να το βάλεις σε mag safe βάση, χωρίς να φοβάσαι ότι θα ανοίξει....
2. Το τζαμακι Torras σου κάλυψε σωστά την οθόνη ??


.

Καλημέρα φίλε. Χρωστάω απάντηση για το πως στέκεται σε βάση mag safe. 

 

Σε baseus  που έχω κυριολεκτικά την τράβηξε ο μαγνήτης!! Πολύ δυνατό κράτημα. Όταν πήγα να τη βγάλω άνοιξε και το stand πίσω από τη θηκη. Δεν ξέρω αν αυτό είναι καλό αλλά σίγουρα ο μαγνήτης είναι πολύ ισχυρός. Και με την περσινή torras είχα παρόμοιο κράτημα ενώ με apple silicone μου είχε φύγει το τηλέφωνο. 



#480   COSTASK

COSTASK

    iPH Addict

  • 694 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 03/10/2023 - 10:12

Καλημέρα φίλε. Χρωστάω απάντηση για το πως στέκεται σε βάση mag safe. 

 

Σε baseus  που έχω κυριολεκτικά την τράβηξε ο μαγνήτης!! Πολύ δυνατό κράτημα. Όταν πήγα να τη βγάλω άνοιξε και το stand πίσω από τη θηκη. Δεν ξέρω αν αυτό είναι καλό αλλά σίγουρα ο μαγνήτης είναι πολύ ισχυρός. Και με την περσινή torras είχα παρόμοιο κράτημα ενώ με apple silicone μου είχε φύγει το τηλέφωνο. 

 

Ευχαριστώ.

Να σου πω το σκεφτόμουνα ότι έτσι θα λειτουργούσε (χρειάζεται να κάνεις διπλή κίνηση) και για αυτό δεν προχώρησα σε παραγγελία.

 

Να ξέρεις οτι οι μαγνήτες της Torras είναι super,  δεν ξεκολάνε από την βάση....

 

 

.


Τελευταία επεξεργασία από: COSTASK, 03/10/2023 - 10:14


Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 1

0 μέλη, 1 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες