Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* - - - - 1 ψήφοι

iPhone 15/Plus/Pro/Pro Max - Διαθεσιμότητα / Παραγγελία / Παραλαβή


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
805 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#601   Kostas_GR

Kostas_GR

    iPH User

  • 171 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 17/10/2023 - 02:06

Σήμερα που πήγα iStorm στο GoldenHall μου είπε ένα παιδί εκεί που ρώτησα πως πάνε οι προπαραγγελίες και ~ πόσος χρόνος αναμονής υπάρχει...

 

Μου είπε ότι δεν παίζει ρόλο τόσο η σειρά αναμονής μιας και δεν φέρνουν ισόποσα τεμάχια πχ 5 από το κάθε χρώμα αλλά μπορεί να φέρουν 2 από το ένα 1 από το άλλο και ένα από 3ο κλπ...

 

Οπότε η σειρά προτεραιότητας πάει βάσει χρωματικής επιλογής και όχι με κάτι άλλο...

 

Μου είπε ότι το μεγαλύτερο ζήτημα είναι με τα χρώματα.

 

Δηλαδή πιο εύκολα φεύγει το μαύρο παρά τα άλλα χρώματα και ειδικά σε ετοιμοπαράδοτα έχουν τις μεγαλύτερες χωρητικότητες και οι περισσότερες προπαραγγελίες είναι για το 256...

 

Απ' ό,τι κατάλαβα, δεν ζητάνε ανά κατάστημα τι έχουν λάβει από προπαραγγελίες για να έρθουν, αλλά έρχονται καθαρά τυχαία ο αριθμός τεμαχίων και τα χρώματα/χωρητικότητες...

 

λογικο ακουγεται οτι φευγει το πιο κλασικο χρωμα και η πιο φυσιολογικη χωρητικοτητα. βλεπω να πιανουμε χριστουγεννα μαγκες 



Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#602   DJTHEO

DJTHEO

    iPH User

  • 172 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7

Δημοσίευση 17/10/2023 - 02:12

Παραγγελια απο αμαζονα 09-10 15 pro 128 black, ελεγε θα ερθει 26-10 και ηρθε σημερα.


Sent from my iPhone using Tapatalk

#603   Kostas_GR

Kostas_GR

    iPH User

  • 171 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 17/10/2023 - 13:49

Παραγγελια απο αμαζονα 09-10 15 pro 128 black, ελεγε θα ερθει 26-10 και ηρθε σημερα.


Sent from my iPhone using Tapatalk

 

και στο Ελλαντα ετσι ακριβως, λεει οτι θα ερθει 26/10 και θα ερθει 10/26 dry.png



#604   Leftflowers

Leftflowers

    iPH Contributor

  • 1030 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad mini 4
  • GameCenter:leftflowers

Δημοσίευση 17/10/2023 - 14:29

Μην βριζετε - εγω πουλησα το Iphone 15 pro max black , που παρελαβα day one απο nova . κι Μολις παρελαβα απο Πλαισιο , iphone 15 pro max 256 gb White 

Πολυ πιο Ομορφο !!! 



#605   istan

istan

    iPH Enthousiast

  • 570 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6 Plus
  • Tablet:iPad 4 +4G

Δημοσίευση 17/10/2023 - 16:39

Μην ανυπομονείτε και τόσο πολύ ειδικά όσοι έχετε 14 pro max ακόμα και 13 pro max. Από το 13 pro max που εχω εγώ οι διάφορες φαίνονται μικρές. Το 15 pro max βέβαια αν δεν είναι η ιδέα μου είναι ένα κλικ πιο σβέλτο. Δεν εχω προλάβει ακόμα να βγω έξω να βγάλω φωτογραφίες μέσα στη μέρα γιατί άμα μπει το night mode τα 24mp απενεργοποιούνται. Πάντως μια μέρα στο μπαλκόνι που έβγαλα και με τα δυο ίδιες φωτογραφίες σε night mode η διαφορά ήταν παρά πολύ μικρη αν έβλεπες τις φωτό και στα δυο κινητά δίπλα δίπλα με ίδια φωτεινότητα. Σε μεγάλη οθόνη δεν δοκίμασα. Άσε που επειδή εχω δει σε δυο reviewers γρατζουνιά και στην οθόνη και στο πλαίσιο και δεν το παίρνω μαζί μου ακόμα γιατί δεν έβαλα ακόμα γυαλί, το 13 pro max το εχω χωρίς γυαλί δυο χρόνια και δεν εχω δει ούτε μια γρατζουνιά στην οθόνη


Sent from my iPhone using Tapatalk

#606   mariosnt

mariosnt

    iPH Contributor

  • 923 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 17/10/2023 - 20:18

Ρε τι γίνεται;;; Να ακυρώσουμε παραγγελίες; Άμα είναι έτσι να πάρω 14αρι που το παίρνω κ αύριο

#607   Kostas_GR

Kostas_GR

    iPH User

  • 171 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 17/10/2023 - 20:27

Μην βριζετε - εγω πουλησα το Iphone 15 pro max black , που παρελαβα day one απο nova . κι Μολις παρελαβα απο Πλαισιο , iphone 15 pro max 256 gb White 

Πολυ πιο Ομορφο !!! 

 

τι φαση φιλος, παιζει κανα κονε με τον Τιμο τον Μαγειρα (Tim Cook) και μας το κρυβεις; tongue.png

 

 

Ρε τι γίνεται;;; Να ακυρώσουμε παραγγελίες; Άμα είναι έτσι να πάρω 14αρι που το παίρνω κ αύριο

 

απο οτι εχω καταλαβει εχει μελλον ακομα η ιστορια. ειπε και ενα αλλο παιδι παραπανω οτι παμε για μεσα νοεμβρη


Τελευταία επεξεργασία από: Kostas_GR, 17/10/2023 - 20:28


#608   mariosnt

mariosnt

    iPH Contributor

  • 923 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 17/10/2023 - 22:00

Βασικά η ερώτηση μου πήγαινε για τα gates που έχουν δημιουργηθεί φέτος. Θερμοκρασίες, σπασίματα, burn in κτλ

#609   GeorgiosL

GeorgiosL

    iPH Contributor

  • 1476 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο

Δημοσίευση 17/10/2023 - 23:58

Στο μπλε pro max 15 παντως δυο γρατζουνιες στο πλαισιο το πλαινο εγιναν για πλακα. 

Ουτε απο χαρτοπετσετα να ηταν. 

 

Μην ανυπομονείτε και τόσο πολύ ειδικά όσοι έχετε 14 pro max ακόμα και 13 pro max. Από το 13 pro max που εχω εγώ οι διάφορες φαίνονται μικρές. Το 15 pro max βέβαια αν δεν είναι η ιδέα μου είναι ένα κλικ πιο σβέλτο. Δεν εχω προλάβει ακόμα να βγω έξω να βγάλω φωτογραφίες μέσα στη μέρα γιατί άμα μπει το night mode τα 24mp απενεργοποιούνται. Πάντως μια μέρα στο μπαλκόνι που έβγαλα και με τα δυο ίδιες φωτογραφίες σε night mode η διαφορά ήταν παρά πολύ μικρη αν έβλεπες τις φωτό και στα δυο κινητά δίπλα δίπλα με ίδια φωτεινότητα. Σε μεγάλη οθόνη δεν δοκίμασα. Άσε που επειδή εχω δει σε δυο reviewers γρατζουνιά και στην οθόνη και στο πλαίσιο και δεν το παίρνω μαζί μου ακόμα γιατί δεν έβαλα ακόμα γυαλί, το 13 pro max το εχω χωρίς γυαλί δυο χρόνια και δεν εχω δει ούτε μια γρατζουνιά στην οθόνη


Sent from my iPhone using Tapatalk



#610   Kostas_GR

Kostas_GR

    iPH User

  • 171 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 18/10/2023 - 03:33

Στο μπλε pro max 15 παντως δυο γρατζουνιες στο πλαισιο το πλαινο εγιναν για πλακα. 

Ουτε απο χαρτοπετσετα να ηταν. 

 

θηκουλα και τζαμακι απο το 1ο δευτερολεπτο που βγαινει απο το κουτι παιδες



#611   GeorgiosL

GeorgiosL

    iPH Contributor

  • 1476 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο

Δημοσίευση 18/10/2023 - 12:39

Προσωπικα, ουτε που με νοιαζει. 

Το ανεφερα απλα για τους υπολοιπους να ξερουν οτι γρατζουνιεται για πλακα. 

 

Αφου το πληρωνω θα του φερθω οπως θελω εγω.. σιγα μην καθομαι να κοιταω ποσοστα μπαταριας, τι εφαγε, τι ηπιε, τι καταναλωσε, αν ζεσταθηκε κτλ. 

Και που ζεσταινεται ουτε που με νοιαζει. Δεν αλλαζει κατι στη ζωη μου να καθομαι να το βλεπω συνεχεια μην εχει παθει τιποτα λες και ειναι κανενας μπεμπης.

 

Την δουλεια του την κανει μια χαρα για αυτα που το θελω. 

 

θηκουλα και τζαμακι απο το 1ο δευτερολεπτο που βγαινει απο το κουτι παιδες


Τελευταία επεξεργασία από: GeorgiosL, 18/10/2023 - 12:43


#612   nickvog

nickvog

    iPH Member

  • 329 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen + 4G

Δημοσίευση 18/10/2023 - 13:13

Προσωπικα, ουτε που με νοιαζει. 

Το ανεφερα απλα για τους υπολοιπους να ξερουν οτι γρατζουνιεται για πλακα. 

 

Αφου το πληρωνω θα του φερθω οπως θελω εγω.. σιγα μην καθομαι να κοιταω ποσοστα μπαταριας, τι εφαγε, τι ηπιε, τι καταναλωσε, αν ζεσταθηκε κτλ. 

Και που ζεσταινεται ουτε που με νοιαζει. Δεν αλλαζει κατι στη ζωη μου να καθομαι να το βλεπω συνεχεια μην εχει παθει τιποτα λες και ειναι κανενας μπεμπης.

 

Την δουλεια του την κανει μια χαρα για αυτα που το θελω. 

Άμα ενδιαφέρεσαι στο μέλλον να το πουλήσεις σε αξιοπρεπή τιμή, κάτι τέτοια κάνουν τη διαφορά.



#613   Psychosocial

Psychosocial

    iPH User

  • 186 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 18/10/2023 - 13:50

Παντως ειναι αστειο να αφηνει σημαδια τοσο ευκολα... Δεν δικαιολογουνται τετοια θεματα.

#614   Kostas_GR

Kostas_GR

    iPH User

  • 171 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 18/10/2023 - 14:51

Παντως ειναι αστειο να αφηνει σημαδια τοσο ευκολα... Δεν δικαιολογουνται τετοια θεματα.

 

ισχυει! απο οτι εχω δει σε reviews ουσιαστικα με το χτυπμα/γρατζουνισμα η επιστρωση χρωματος πανω στο τιτανιο παθαινει ζημια, οχι το ιδιο το τιτανιο. επισης αυτη η επιστρωση αφηνει παρα πολυ ευκολα δακτυλιες. επρεπε να ειχαν φροντισει και το χρωμα να μην εχει τετοιου ειδους ζητηματα σε μια τοσο premium συσκευη που ως πρωτο σημειο πωλησης εχει το νεο υλικο.


Τελευταία επεξεργασία από: Kostas_GR, 18/10/2023 - 14:52


#615   Kostas_GR

Kostas_GR

    iPH User

  • 171 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 18/10/2023 - 21:18

Κανενα νεο εκ των εσω απο καποια αλυσιδα μηπως εχουμε βρε παιδες; Τοπικο καταστημα κωτ***λου που ρωτησα δν εχουν ιδεα. Αποθεμα δεν εχουν μου ειπαν κεντρικα



Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 6

0 μέλη, 5 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες


    Bing (1)