Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

Αφαίρεση γρατσουνιών σε iPhone 15 Pro Max Natural Ti


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
1 μήνυμα σε αυτό το θέμα

#1   alex89

alex89

    iPH Addict

  • 882 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • GameCenter:ALEXJRMS

Δημοσίευση 01/05/2024 - 06:33

Όπως αναφέρω και στον τίτλο εχθές είχα μια πτώση της συσκευής πάνω σε χαλίκι και η θήκη που έχω δυστυχώς δεν ήταν πολύ σφιχτή και η κάτω αριστερή γωνία εκτέθηκε από την πτώση στο χαλίκι και δημιούργησε κάποια σημαδάκια και ένα μικρό διπλά στο power button και την οθόνη στην κορυφή του πλαίσιου .. διάβασα κάποια διαφορά άρθρα και βίντεο που λένε ότι μπορεί να γυαλιστεί το συγκεκριμένο και κάποια ότι ίσως να μην γίνεται . Γνωρίζει κάποιος να μου απαντήσει ;

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#2   Speed7

Speed7

    iPH Member

  • 266 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max

Δημοσίευση 09/06/2024 - 10:14

Αδερφέ καλημέρα, γενικά δεν νομίζω ότι γίνεται με κάποιο απλό τρόπο να γίνει κάτι για τις γρατσουνιές. Μάλλον πρέπει να ξαναβάλεις τη θήκη του και να συνεχίσεις να ζεις με αυτό.

Παλαιότερα σε iPhone 12 Pro Max είχα δοκιμάσει να το γυαλίσω με υγρό Silvo, δεν είχε τρελό αποτέλεσμα αλλά έδιωξε κάποιες μικρές γρατσουνιές, ή τις έκανες λιγότερο εμφανείς έστω.

Όμως το 12 PM όπως και το 13 PM και 14 PM είναι Stainless Steel σε αντίθεση με το 15 PM που είναι τιτάνιο και δεν ξέρω αν υπάρχει κάποιος τρόπος, εύκολος από το σπίτι, να γυαλίσεις το τιτάνιο.






Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 1

0 μέλη, 1 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες