Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

Συμβουλή για αναβάθμιση iPhone


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
2 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#1   DrMacNamara

DrMacNamara

    iPH Member

  • 325 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 21/05/2024 - 15:38

Καλησπέρα στο forum.

Κάτοχος ενός iPhone 12 Pro Max το οποίο όμως με έχει κουράσει λόγω μεγέθους στο χέρι και τσέπη. Το δίνω λοιπόν στη γυναίκα μου (κάτοχος όπως όλες τους πολλών τσαντών)[emoji23][emoji23]. Επίσης τα 128 gb που έχω είναι αρκετά λόγω iCloud. Δεδομένα από την έρευνα αγοράς: το 13 στα €549, το 14 στα €770 και το 15 στα €870

Ρωτάω λοιπόν το εξής καθώς πάω για 6.1 μέγεθος:

1. Θα μου λείψει πολύ η telephoto camera καθώς τα pro μοντέλα ξεφεύγουν στην τιμή. Δεν ξέρω εάν το zoom από μακριά είναι αυτό που χρησιμοποιώ συχνότερα η σε τι άλλο θα μου χρησιμεύσει. Εγώ απλός χρήστης φωτογραφίας μου αρέσει το portrait mode.
2. Αξίζει το Dynamic Island το οποίο υπάρχει μόνο στο 14pro και 15; Τι δίνει στην καθημερινή χρήση;
3. iPhone 13 και 14 σχεδόν τα ίδια σε όλα με €200 διαφορά. Άρα η πάω για 13 η για 15 μαλλον
4. Κάτι άλλο που δεν έχω σκεφτεί;

Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων


Sent from my iPhone using Tapatalk

Τελευταία επεξεργασία από: DrMacNamara, 21/05/2024 - 15:41


Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#2   boxer

boxer

    iPH Contributor

  • 935 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6 Plus
  • Tablet:iPad mini +4G

Δημοσίευση 21/05/2024 - 17:38

Καλησπέρα, προσωπικά όταν πάω σε νέο μοντέλο αγοράζω πάντα το τελευταίο διότι εάν το κρατήσω χρόνια θα πάρει πολλές αναβαθμίσεις σε iOS και στο μέλλον θα μπορέσεις να το δώσεις πάλι στην γυναίκα σου για θα πάρεις το τελευταίο τότε, αυτό είναι νομοτελειακό με τις συζύγους δεν αλλάζει. Το μόνο που κερδίζει το iPhone στην γυναίκα είναι η τσάντα τέλος.
Το island βολεύει ειδικά όταν φοράς ακουστικά, έχεις άμεση πρόσβαση στην τελευταία λειτουργία. Οπότε εάν μπορείς οικονομικά πας στο 15 και όχι στο 14pro.


Sent from my iPhone using Tapatalk

#3   alej

alej

    iPH Elite Poster

  • 3333 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 8
  • Tablet:iPad Air +4G
  • GameCenter:ALEJSALONICA

Δημοσίευση 28/05/2024 - 07:46

Από 12αρι απλό σε 15 pro max.
Ο λόγος να το κρατήσω όσο πιο πολλά χρόνια γίνεται και με ικανοποιητική μπαταρία.


Sent from my iPhone using Tapatalk




Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 5

0 μέλη, 5 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες