Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* - - - - 2 ψήφοι

Θήκες - προστασία οθόνης: iPhone 16/Plus & 16 Pro/Max


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
179 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#136   BIOXALK

BIOXALK

    iPH Addict

  • 767 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Pro 2nd gen

Δημοσίευση 08/10/2024 - 16:57

Thanks! Εχεις κάποιο link?

 

Αυτό είναι; Αν ναι, πως βλέπεις τη τιμή;

https://www.skroutz....onsored=listing

Αυτό είναι, αλλά δες το από amazon καλύτερα, έχει τη μισή τιμή. 



Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#137   BIOXALK

BIOXALK

    iPH Addict

  • 767 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Pro 2nd gen

Δημοσίευση 08/10/2024 - 16:59

Billy, θελω να δω τι αντίθεση θα κάνει με το τιτάνιο της ερήμου. Τώρα είναι στο Μιλανο και η διαδικασία εκτελωνισμού έχει ολοκληρωθεί, οπότε δε θα έχουμε και τελωνείο. Πιστεύω ότι την άλλη βδομάδα θα είναι εδώ. 



#138   aldon

aldon

    iPH Enthousiast

  • 353 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 08/10/2024 - 21:49

Το τζαμάκι της Torras επιβεβαιώνω και εγώ πως τα μαύρα bezels καλύπτουν ελάχιστα την οθόνη, ειδικά στη δεξιά πλευρά. Έκανα παράπονα και το Amazon μου επέστρεψαν όλα τα χρήματα (αξία προϊόντος και μεταφορικά). Θα το αντικαταστήσω με αυτό της Spigen



#139   BIOXALK

BIOXALK

    iPH Addict

  • 767 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Pro 2nd gen

Δημοσίευση 08/10/2024 - 22:42

Το τζαμάκι της Torras επιβεβαιώνω και εγώ πως τα μαύρα bezels καλύπτουν ελάχιστα την οθόνη, ειδικά στη δεξιά πλευρά. Έκανα παράπονα και το Amazon μου επέστρεψαν όλα τα χρήματα (αξία προϊόντος και μεταφορικά). Θα το αντικαταστήσω με αυτό της Spigen

Προτίμησε προς το παρόν τζαμάκι χωρίς μαύρα περιθώρια. Της ESR και της Belkin είναι πολύ καλές λύσεις. Αργότερα θα κυκλοφορήσουν τζαμακια με σωστά περιθώρια, βάλε τότε όχι τώρα. 



#140   christos1414

christos1414

    iPH Contributor

  • 1749 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7
  • Tablet:iPad Pro 2nd gen

Δημοσίευση 08/10/2024 - 23:02

Thanks! Εχεις κάποιο link?

 

Αυτό είναι; Αν ναι, πως βλέπεις τη τιμή;

https://www.skroutz....onsored=listing

https://www.amazon.d...,aps,377&sr=8-1



#141   s0t0spower

s0t0spower

    iPH Contributor

  • 1094 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 3GS
  • Tablet:iPad

Δημοσίευση 08/10/2024 - 23:06

Εγώ παρήγγειλα spigen στα 14 ευρώ άπό spaceboy. Τα 2 τεμάχια.

#142   BIOXALK

BIOXALK

    iPH Addict

  • 767 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Pro 2nd gen

Δημοσίευση 10/10/2024 - 08:35

Χθες πέρασα και το τζαμάκι της flolab που είχε έρθει εδώ και καμιά βδομάδα, μιας και έρχεται και η aulumu aramid fiber. Παιδιά, καμία σχέση με το παρελθόν, ΜΗΝ το αγοράσετε τουλάχιστον προς το παρόν. Τα μαύρα περιύβρισης περιμετρικά της οθόνης είναι πολύ παχιά και κρύβουν ενεργά pixels της οθόνης. Μιλάμε για προχειροδουλειά που κάνει μπαμ. Επίσης, για πρώτη φορά δημιουργήθηκαν φουσκάλες στα πλαϊνά του σου τζαμιού, που δε φεύγουν με τίποτα. Αυτό όμως που με εκνεύρισε περισσότερο είναι ότι τους έστειλα μήνυμα με τις φωτογραφίες που έδειχναν το πρόβλημα, και ως απάντηση μου έστειλαν ένα τυποποιημένο μήνυμα για το πώς θα επανατοθετήσω το τζαμάκι. Για μεγάλο ένα μεγάλο Χ στη flolb, την έχουν δει πολύ!

Συνημμένα αρχεία



#143   COSTASK

COSTASK

    iPH Addict

  • 708 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 10/10/2024 - 08:51

Χθες πέρασα και το τζαμάκι της flolab που είχε έρθει εδώ και καμιά βδομάδα, μιας και έρχεται και η aulumu aramid fiber. Παιδιά, καμία σχέση με το παρελθόν, ΜΗΝ το αγοράσετε τουλάχιστον προς το παρόν. Τα μαύρα περιύβρισης περιμετρικά της οθόνης είναι πολύ παχιά και κρύβουν ενεργά pixels της οθόνης. Μιλάμε για προχειροδουλειά που κάνει μπαμ. Επίσης, για πρώτη φορά δημιουργήθηκαν φουσκάλες στα πλαϊνά του σου τζαμιού, που δε φεύγουν με τίποτα. Αυτό όμως που με εκνεύρισε περισσότερο είναι ότι τους έστειλα μήνυμα με τις φωτογραφίες που έδειχναν το πρόβλημα, και ως απάντηση μου έστειλαν ένα τυποποιημένο μήνυμα για το πώς θα επανατοθετήσω το τζαμάκι. Για μεγάλο ένα μεγάλο Χ στη flolb, την έχουν δει πολύ!

 

 

Φίλε μου μειώνοντας κάθε χρονό η Apple τα bezels, δύσκολα θα μπορούν πλέον να υποστηρίξουν οι εταιρίες, τα τζαμάκια με μαύρο τελείωμα (ή ακόμα και αυτές με το διάφανο τελείωμα).

Ήδη από περσι υπήρχαν προβλήματα, φέτος πάλι τα ίδια...

 

Το ίδιο με τις φωτό πάνω ισχύει και για την φετινή Torras στο 16ΡΜ, για πολύ λίγο (πιο λίγο και από το χιλιοστό) η μια πλευρά έχει κάτσει λίγο πιο μέσα. Αν κοιτάξεις με μια μικρή κλίση βλέπεις και το τελείωμα της άλλης πλευράς.

Δεν νομίζω ότι έχεις την δυνατότητα (τεχνικά και οικονομικά, λόγω κόστους) να την τοποθετήσεις ξαναδοκιμάζοντας την τέλεια θέση...

 

Απλά για εμάς του ψυχαναγκαστικούς είναι ένα θέμα.

Η άλλη λυση είναι να βγάλουμε τελείως το τζάμι...

 

 

.


Τελευταία επεξεργασία από: COSTASK, 10/10/2024 - 08:56


#144   Psychosocial

Psychosocial

    iPH User

  • 189 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 10/10/2024 - 10:07

Ποτε δε τα συμπαθησα τα flolab....

#145   rromeodim

rromeodim

    iPH Guru

  • 9788 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 10/10/2024 - 10:49

Χθες πέρασα και το τζαμάκι της flolab που είχε έρθει εδώ και καμιά βδομάδα, μιας και έρχεται και η aulumu aramid fiber. Παιδιά, καμία σχέση με το παρελθόν, ΜΗΝ το αγοράσετε τουλάχιστον προς το παρόν. Τα μαύρα περιύβρισης περιμετρικά της οθόνης είναι πολύ παχιά και κρύβουν ενεργά pixels της οθόνης. Μιλάμε για προχειροδουλειά που κάνει μπαμ. Επίσης, για πρώτη φορά δημιουργήθηκαν φουσκάλες στα πλαϊνά του σου τζαμιού, που δε φεύγουν με τίποτα. Αυτό όμως που με εκνεύρισε περισσότερο είναι ότι τους έστειλα μήνυμα με τις φωτογραφίες που έδειχναν το πρόβλημα, και ως απάντηση μου έστειλαν ένα τυποποιημένο μήνυμα για το πώς θα επανατοθετήσω το τζαμάκι. Για μεγάλο ένα μεγάλο Χ στη flolb, την έχουν δει πολύ!

Κριμα, παρ΄ολα αυτα κανε επανατοποθετηση με ανοιχτη καμερα ωστε να σε καθοδηγουν τα L στις γωνιες. Το εχω κανει 2 φορες και επεσα διανα. Σε σενα εχει κολλησει σαφως εκκεντρα και γι αυτο δεν κολλαει και καλα


Τελευταία επεξεργασία από: rromeodim, 10/10/2024 - 10:50


#146   COSTASK

COSTASK

    iPH Addict

  • 708 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 10/10/2024 - 11:15

Κριμα, παρ΄ολα αυτα κανε επανατοποθετηση με ανοιχτη καμερα ωστε να σε καθοδηγουν τα L στις γωνιες. Το εχω κανει 2 φορες και επεσα διανα. Σε σενα εχει κολλησει σαφως εκκεντρα και γι αυτο δεν κολλαει και καλα

 

Πάντως από προσωπική εμπειρία , πέρσι χάλασα 2 τζαμάκια, μέχρι να βρω την σωστή θέση... Είναι ιδιαίτερα δύσκολο η σωστή θέση, αφού είναι θέμα χιλιοστών και ριψοκινδυνο να χαλάσεις τα τζαμάκια...

 

Ευτυχώς μου είχε στείλει και άλλο πακέτο η amazon και είχα ρεζέρβα...

 

.



#147   billviper

billviper

    iPH Elite Poster

  • 1961 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο

Δημοσίευση 10/10/2024 - 11:50

Χθες πέρασα και το τζαμάκι της flolab που είχε έρθει εδώ και καμιά βδομάδα, μιας και έρχεται και η aulumu aramid fiber. Παιδιά, καμία σχέση με το παρελθόν, ΜΗΝ το αγοράσετε τουλάχιστον προς το παρόν. Τα μαύρα περιύβρισης περιμετρικά της οθόνης είναι πολύ παχιά και κρύβουν ενεργά pixels της οθόνης. Μιλάμε για προχειροδουλειά που κάνει μπαμ. Επίσης, για πρώτη φορά δημιουργήθηκαν φουσκάλες στα πλαϊνά του σου τζαμιού, που δε φεύγουν με τίποτα. Αυτό όμως που με εκνεύρισε περισσότερο είναι ότι τους έστειλα μήνυμα με τις φωτογραφίες που έδειχναν το πρόβλημα, και ως απάντηση μου έστειλαν ένα τυποποιημένο μήνυμα για το πώς θα επανατοθετήσω το τζαμάκι. Για μεγάλο ένα μεγάλο Χ στη flolb, την έχουν δει πολύ!

Πέρσι η Flolab είχε με διαφορά το καλύτερο τζάμι 2.5D τζάμι, φέτος η προχειροδουλειά τους φάνηκε από το γεγονός ότι θα βγάλουν αναβαθμισμένη έκδοση μέσα στο μήνα. Πίεσε τους να στη στείλουν δωρεάν.



#148   BIOXALK

BIOXALK

    iPH Addict

  • 767 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Pro 2nd gen

Δημοσίευση 10/10/2024 - 12:33

Πέρσι η Flolab είχε με διαφορά το καλύτερο τζάμι 2.5D τζάμι, φέτος η προχειροδουλειά τους φάνηκε από το γεγονός ότι θα βγάλουν αναβαθμισμένη έκδοση μέσα στο μήνα. Πίεσε τους να στη στείλουν δωρεάν.


Προς το παρόν ούτε φωνή, ούτε ακρόαση από το support τους. Σιγά μην τους παρακαλώ! Πατάω ένα Χ και τέλος. Ούτως ή άλλως με είχε εκνευρίσει προς το τέλος το πόσο εύκολα έπιανε δαχτυλιές. Βέβαια ΗΤΑΝ πολύ καλό σε ποιότητα αλλά εντάξει, είπαμε.
Επίσης, δεν δέχομαι ότι θα κρύβονται τα bezels όταν πήγαμε από 6,7 σε 6,9. Θα βάλω ένα τζαμάκι διαφανές περιμετρικά και βλέπουμε. Μπορεί να βάλω το screen force 2 της Belkin ή της ESR το Armorite.

#149   giannisk82

giannisk82

    iPH Addict

  • 770 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Air +4G

Δημοσίευση 11/10/2024 - 10:49

Παράγγειλα θήκη από την Caudabe, τζαμάκια esr και καλώδιο για το αυτοκίνητο από το Amazon και περιμένω και την συσκευή. Ποιες οι πιθανότητες να συγχρονιστούν όλα αυτά και να έρθουν ταυτόχρονα; 



#150   rromeodim

rromeodim

    iPH Guru

  • 9788 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 11/10/2024 - 10:53

Παράγγειλα θήκη από την Caudabe, τζαμάκια esr και καλώδιο για το αυτοκίνητο από το Amazon και περιμένω και την συσκευή. Ποιες οι πιθανότητες να συγχρονιστούν όλα αυτά και να έρθουν ταυτόχρονα; 

Καμμία :P. Καλες επιλογες παντως



Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 11

1 μέλη, 10 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες


    giannisk82