Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* - - - - 2 ψήφοι

Θήκες - προστασία οθόνης: iPhone 16/Plus & 16 Pro/Max


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
179 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#151   BIOXALK

BIOXALK

    iPH Addict

  • 767 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Pro 2nd gen

Δημοσίευση 11/10/2024 - 20:15

Παιδιά, έβαλα το screen force 2 της Belkin! Το γυαλί δεν παίζεται, παρασάγγας καλύτερο από της Torras και της flolab σε ότι αφορά την κάλυψη της οθόνης! Επιτέλους όλη η οθόνη διαθέσιμη. Έχει ελάχιστο rainbow στο ένα πλαϊνό και αυτό υπό γωνία. Είναι απίστευτα λεπτό και για αρχή έχει πολύ καλή υφή και επίστρωση για τις δακτυλικές και τις αντανακλάσεις. Φτάνει τώρα να φανεί πόσο θα αντέξει στο χρόνο και στη χρήση. Απόλυτα ευχαριστημένος με την αγορά. 



Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#152   rromeodim

rromeodim

    iPH Guru

  • 9788 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 11/10/2024 - 23:53

Παιδιά, έβαλα το screen force 2 της Belkin! Το γυαλί δεν παίζεται, παρασάγγας καλύτερο από της Torras και της flolab σε ότι αφορά την κάλυψη της οθόνης! Επιτέλους όλη η οθόνη διαθέσιμη. Έχει ελάχιστο rainbow στο ένα πλαϊνό και αυτό υπό γωνία. Είναι απίστευτα λεπτό και για αρχή έχει πολύ καλή υφή και επίστρωση για τις δακτυλικές και τις αντανακλάσεις. Φτάνει τώρα να φανεί πόσο θα αντέξει στο χρόνο και στη χρήση. Απόλυτα ευχαριστημένος με την αγορά. 

Μεγειες.Υπαρχουν αναφορες οτι εχει μια ευαισθησια σχετικη και οτι μαζευει λιγη σκονη περιμετρικα.Και εγω νομιζω οτι αυτη τη στιγμη ειναι καλυτερη επιλογη απο αλλες γνωστες μαρκες.Φυσικα και αυτο ειναι ακριβουτσικο και ο συνδυασμος τιμης με ευαισθησια στα χτυπηματα ειναι ενας ανασταλτικος παραγοντας.



#153   manosvitacar

manosvitacar

    iPH Community Leader

  • 12901 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • Tablet:iPad Air 2

Δημοσίευση 12/10/2024 - 06:57

Έβαλα την BARE στο pro max είναι λεπτή και κάθεται άψογα στην συσκευή είναι σκληρό πλαστικό αλλά το grip είναι λίγο μέτριο.


Sent from my iPad using Tapatalk

#154   mic6

mic6

    iPH User

  • 167 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 12/10/2024 - 07:18

Παιδιά, έβαλα το screen force 2 της Belkin! Το γυαλί δεν παίζεται, παρασάγγας καλύτερο από της Torras και της flolab σε ότι αφορά την κάλυψη της οθόνης! Επιτέλους όλη η οθόνη διαθέσιμη. Έχει ελάχιστο rainbow στο ένα πλαϊνό και αυτό υπό γωνία. Είναι απίστευτα λεπτό και για αρχή έχει πολύ καλή υφή και επίστρωση για τις δακτυλικές και τις αντανακλάσεις. Φτάνει τώρα να φανεί πόσο θα αντέξει στο χρόνο και στη χρήση. Απόλυτα ευχαριστημένος με την αγορά.

Αυτό έβαλα κι εγώ. Εμφανισιακά είναι ο,τι καλύτερο έχω δει. Όμως διακρίνω διαφορά στην ευαισθησία στο πληκτρολόγιο, ειδικά όταν γράφω γρήγορα σαφώς είναι πιο βαρύ με ελαφρό lagging. Τέλος, όπως τα περισσότερα τζαμάκια, έδωσε στη συσκευή 13 γραμμάρια που είναι πάρα πολύ.

Τελευταία επεξεργασία από: mic6, 12/10/2024 - 07:19


#155   BIOXALK

BIOXALK

    iPH Addict

  • 767 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Pro 2nd gen

Δημοσίευση 12/10/2024 - 08:44

Αυτό έβαλα κι εγώ. Εμφανισιακά είναι ο,τι καλύτερο έχω δει. Όμως διακρίνω διαφορά στην ευαισθησία στο πληκτρολόγιο, ειδικά όταν γράφω γρήγορα σαφώς είναι πιο βαρύ με ελαφρό lagging. Τέλος, όπως τα περισσότερα τζαμάκια, έδωσε στη συσκευή 13 γραμμάρια που είναι πάρα πολύ.

Για την πληκτρολόγηση δεν έχω άποψη, γιατί δεν είμαι power user. Είναι τόσο βαρύ, σοβαρά; Πότε δεν έχω αναρωτηθεί πόσο ζυγίζει ένα τζαμάκι. Δηλαδή της Torras που είναι διπλάσιο και βάλε σε πάχος, πόσο ζυγίζει; Με κούφανες τώρα. 



#156   BIOXALK

BIOXALK

    iPH Addict

  • 767 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Pro 2nd gen

Δημοσίευση 12/10/2024 - 08:49

Έβαλα την BARE στο pro max είναι λεπτή και κάθεται άψογα στην συσκευή είναι σκληρό πλαστικό αλλά το grip είναι λίγο μέτριο.


Sent from my iPad using Tapatalk

Με γεια. Όντως πολύ ωραία θήκη με πολύ καλή εφαρμογή. Σε εμένα έπαιρνε λίγη σκόνη από το παράθυρο της κάμερας. Παρατήρησέ το, μπορεί να έτυχε σε εμένα. Πολύ ωραία αίσθηση όμως στο χέρι και γλιστράει λιγότερο από την διάφανη της apple. 



#157   billviper

billviper

    iPH Elite Poster

  • 1961 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο

Δημοσίευση 12/10/2024 - 09:23

Παιδιά, έβαλα το screen force 2 της Belkin! Το γυαλί δεν παίζεται, παρασάγγας καλύτερο από της Torras και της flolab σε ότι αφορά την κάλυψη της οθόνης! Επιτέλους όλη η οθόνη διαθέσιμη. Έχει ελάχιστο rainbow στο ένα πλαϊνό και αυτό υπό γωνία. Είναι απίστευτα λεπτό και για αρχή έχει πολύ καλή υφή και επίστρωση για τις δακτυλικές και τις αντανακλάσεις. Φτάνει τώρα να φανεί πόσο θα αντέξει στο χρόνο και στη χρήση. Απόλυτα ευχαριστημένος με την αγορά.

Με γεια! Δεν είναι τυχαίο ότι Belkin τοποθετούν και στα  stores.
Πως και δεν πήγες όμως στο Ultra Glass 2; Ή βασικά είναι το ίδιο τζαμάκι;


Sent from my iPhone using Tapatalk

#158   manosvitacar

manosvitacar

    iPH Community Leader

  • 12901 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • Tablet:iPad Air 2

Δημοσίευση 12/10/2024 - 09:26

Κρίμα πάντως που δεν στέλνει η andar Ελλάδα.


Sent from my iPhone using Tapatalk

#159   mic6

mic6

    iPH User

  • 167 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 12/10/2024 - 09:53

Για την πληκτρολόγηση δεν έχω άποψη, γιατί δεν είμαι power user. Είναι τόσο βαρύ, σοβαρά; Πότε δεν έχω αναρωτηθεί πόσο ζυγίζει ένα τζαμάκι. Δηλαδή της Torras που είναι διπλάσιο και βάλε σε πάχος, πόσο ζυγίζει; Με κούφανες τώρα.


Ναι ρε συ. Παίρνεις ένα κινητό που το μείωσαν κατά 13 γραμμάρια από το 13 pro max (227 από 240) και σου φαίνεται μεγάλη η διαφορά στο βάρος. Και μετά βάζεις θήκη και τζαμάκι και προσθέτεις κατά μέσο όρο 50+ γραμμάρια και το κάνεις τούβλο. Εγώ μάλλον θα το αφαιρέσω το τζαμάκι, με ενοχλεί αρκετά στο typing.

#160   BIOXALK

BIOXALK

    iPH Addict

  • 767 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Pro 2nd gen

Δημοσίευση 12/10/2024 - 09:54

Με γεια! Δεν είναι τυχαίο ότι Belkin τοποθετούν και στα  stores.
Πως και δεν πήγες όμως στο Ultra Glass 2; Ή βασικά είναι το ίδιο τζαμάκι;


Sent from my iPhone using Tapatalk

Billy, για άλλη μια φορά είσαι σωστός. Το ultra glass 2 εννοούσα, στα 24,99€! Μέχρι πρότινος το είχε μόνο το i system ετοιμοπαράδοτο, προχθές το έφερε και το plusmobi που είναι κοντά στο πατρικό μου, οπότε πήγα και το τσίμπησα. 



#161   BIOXALK

BIOXALK

    iPH Addict

  • 767 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Pro 2nd gen

Δημοσίευση 12/10/2024 - 13:25

Ναι ρε συ. Παίρνεις ένα κινητό που το μείωσαν κατά 13 γραμμάρια από το 13 pro max (227 από 240) και σου φαίνεται μεγάλη η διαφορά στο βάρος. Και μετά βάζεις θήκη και τζαμάκι και προσθέτεις κατά μέσο όρο 50+ γραμμάρια και το κάνεις τούβλο. Εγώ μάλλον θα το αφαιρέσω το τζαμάκι, με ενοχλεί αρκετά στο typing.


Επειδή, χρησιμοποίησα το πληκτρολόγιο και δουλεύει άψογα, μήπως δεν έκανες το πρόσφατο update, γιατί διόρθωνε κάποια ζητήματα με την αφή, υπήρχε θέμα. Βέβαια, αρκετοί εξακολουθούν να παραπονιούνται για την ανταπόκριση της οθόνης. Εμένα δουλεύει άψογα. Α δω με τη σκόνη περιμετρικά της οθόνης τι παίζει!!

#162   coOb

coOb

    iPH Enthousiast

  • 428 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5S
  • Tablet:iPad Air +4G

Δημοσίευση 12/10/2024 - 14:27

Επειδή, χρησιμοποίησα το πληκτρολόγιο και δουλεύει άψογα, μήπως δεν έκανες το πρόσφατο update, γιατί διόρθωνε κάποια ζητήματα με την αφή, υπήρχε θέμα. Βέβαια, αρκετοί εξακολουθούν να παραπονιούνται για την ανταπόκριση της οθόνης. Εμένα δουλεύει άψογα. Α δω με τη σκόνη περιμετρικά της οθόνης τι παίζει!!


Σε 2 iPhone 16 pro max δεν διορθώθηκε και δεν είναι ότι δεν δουλεύει λόγο του privacy της spigen αλλά μόνο στην δεξιά μεριά που είναι το κουμπί κάμερας. Εκεί και εγώ έχω θέμα ακόμη

#163   rromeodim

rromeodim

    iPH Guru

  • 9788 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 12/10/2024 - 14:30

Με γεια! Δεν είναι τυχαίο ότι Belkin τοποθετούν και στα  stores.
Πως και δεν πήγες όμως στο Ultra Glass 2; Ή βασικά είναι το ίδιο τζαμάκι;


Sent from my iPhone using Tapatalk

ScreenForce UltraGlass 2 λεγεται και προκειται περι του ιδιου



#164   mic6

mic6

    iPH User

  • 167 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 12/10/2024 - 17:51

Επειδή, χρησιμοποίησα το πληκτρολόγιο και δουλεύει άψογα, μήπως δεν έκανες το πρόσφατο update, γιατί διόρθωνε κάποια ζητήματα με την αφή, υπήρχε θέμα. Βέβαια, αρκετοί εξακολουθούν να παραπονιούνται για την ανταπόκριση της οθόνης. Εμένα δουλεύει άψογα. Α δω με τη σκόνη περιμετρικά της οθόνης τι παίζει!!


Δεν είχα απολύτως κανένα θέμα πριν βάλω το τζαμάκι και τώρα έχω. Εννοείται έχω κάνει όλα τα επίσημα updates

#165   mic6

mic6

    iPH User

  • 167 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 13/10/2024 - 11:21

Για την πληκτρολόγηση δεν έχω άποψη, γιατί δεν είμαι power user. Είναι τόσο βαρύ, σοβαρά; Πότε δεν έχω αναρωτηθεί πόσο ζυγίζει ένα τζαμάκι. Δηλαδή της Torras που είναι διπλάσιο και βάλε σε πάχος, πόσο ζυγίζει; Με κούφανες τώρα.

Μόλις ξεφορτώθηκα οριστικά το τζαμάκι της Belkin. Για του λόγου το αληθές παραθέτω φωτό με το βάρος του, 12.4 γρ! Το πληκτρολόγιο έγινε πάλι τέλειο όπως ήταν πριν το βάλω. Θα πορευτώ χωρίς προστασία οθόνης, ακριβώς όπως έκανα σε όλη μου τη ζωή.

5e21e7c70920262c9fc3b96da60e9dbd.jpg

Τελευταία επεξεργασία από: mic6, 13/10/2024 - 11:21


Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 5

1 μέλη, 4 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες


    giannisk82