Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* - - - - 2 ψήφοι

Θήκες - προστασία οθόνης: iPhone 16/Plus & 16 Pro/Max


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
179 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#166   BIOXALK

BIOXALK

    iPH Addict

  • 767 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Pro 2nd gen

Δημοσίευση 13/10/2024 - 14:24

Καλά δεν πρόκειται για αμφισβήτηση των γραφομένων σου, αλλά δεν το είχα σκεφτεί ποτέ. Εδώ η θήκη της aulumu από ανθρακονήματα που περιμένω, ζυγίζει με βάση την ιστοσελίδα τους 30g, ενώ η pitaka sunrise ζύγιζε λίγο πάνω κοντά στα 20g, οπότε μου φάνηκε κουφό που το τζαμάκι της Belkin που είναι από τα πιο λεπτά ζυγίζει 13g. Της Torras δηλαδή ζυγίζει πιο πολύ από τη θήκη της pitaka;;



Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#167   rromeodim

rromeodim

    iPH Guru

  • 9788 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 13/10/2024 - 15:31

Μόλις ξεφορτώθηκα οριστικά το τζαμάκι της Belkin. Για του λόγου το αληθές παραθέτω φωτό με το βάρος του, 12.4 γρ! Το πληκτρολόγιο έγινε πάλι τέλειο όπως ήταν πριν το βάλω. Θα πορευτώ χωρίς προστασία οθόνης, ακριβώς όπως έκανα σε όλη μου τη ζωή.

5e21e7c70920262c9fc3b96da60e9dbd.jpg

2 πραγματακια.Εχεις δοκιμασει με αλλο γυαλι? Εχω την αισθηση οτι δεν θα εχεις θεμα.Επισης στο σαιτ της apple το γυαλι για το 16 PM το δινει 9,9 gr



#168   mic6

mic6

    iPH User

  • 167 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 13/10/2024 - 15:57

2 πραγματακια.Εχεις δοκιμασει με αλλο γυαλι? Εχω την αισθηση οτι δεν θα εχεις θεμα.Επισης στο σαιτ της apple το γυαλι για το 16 PM το δινει 9,9 gr


Τι εμπιστεύεσαι περισσότερο, το σάιτ της apple ή τη ζυγαριά ακριβείας;

#169   rromeodim

rromeodim

    iPH Guru

  • 9788 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 13/10/2024 - 16:20

Εγω πιστευω αυτο που βλεπω στη ζυγαρια σου.Δηλαδη 12.4 gr και ενα αρκετα βρωμικο τζαμακι που σημαινει οτι οντως το δουλευεις πολυ.Οποτε ξαναρωταω, δοκιμασες αλλο? Ενα φτηνιαρικο οτιδηποτε.



#170   mic6

mic6

    iPH User

  • 167 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 13/10/2024 - 16:35

Εγω πιστευω αυτο που βλεπω στη ζυγαρια σου.Δηλαδη 12.4 gr και ενα αρκετα βρωμικο τζαμακι που σημαινει οτι οντως το δουλευεις πολυ.Οποτε ξαναρωταω, δοκιμασες αλλο? Ενα φτηνιαρικο οτιδηποτε.

Όχι βρε. Πρώτη φορά έβαλα τζαμάκι και είπα να βάλω το Belkin στην istorm που είναι και πανάκριβο με σούπερ κριτικές. Μάπα βγήκε για τα γούστα μου. Απλά δε μπορείς να γράψεις γρήγορα, ειδικά αν έχεις haptic feedback που δεν μπορώ να ζήσω χωρίς αυτό. Θα δω μήπως δοκιμάσω φθηνιαρικο αλλά δεν θα πολυψαχτω, μια ζωή χωρίς ήμουν

Τελευταία επεξεργασία από: mic6, 13/10/2024 - 16:37


#171   rromeodim

rromeodim

    iPH Guru

  • 9788 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 13/10/2024 - 16:59

Υποτιθεται οτι σαν λεπτο τζαμι που ειναι θα εχει και μια πολυ καλη ευαισθησια στην αφη αλλα...δεν απ οτι λες. Σκεφτομαι ελαττωματικο τζαμακι (προσωπικα θα εστελνα μειλ στην Belkinκαι θα ζητουσα αλλο) η σαν δευτερη εκδοχη δεν ξερω τι ρολο μπορει να παιζει αυτο το Sandpaper που αναφερει καπου στην περιγραφη και κατα ποσο μπορει να επηρεαζει την αφη.



#172   manosvitacar

manosvitacar

    iPH Community Leader

  • 12901 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • Tablet:iPad Air 2

Δημοσίευση 13/10/2024 - 19:07

Έβαλα και εγώ στο isrorm το ίδιο σε pro max χωρίς κάποιο πρόβλημα μου είπαν ότι έχει και εγγύηση 3 μήνες .


Sent from my iPhone using Tapatalk

#173   BIOXALK

BIOXALK

    iPH Addict

  • 767 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Pro 2nd gen

Δημοσίευση 13/10/2024 - 19:53

Παιδιά στο iStorm δεν βάζουνε το screen force 2 αλλά το πιο απλό tempered glass της Belkin που βγαίνει στα 19,99€ αγορά. Απλά δεν το πουλάνε ξεχωριστά, μόνο αυτοί κάνουν τοποθέτηση και χρεώνουν 25€. Ρώτησα στο iStorm Τσιμισκής και μου το είπαν, μάλιστα είδα και το σακουλάκι από έξω που έγραφε ότι είναι το tempered glass. 
Από τη φωτογραφία είναι το πρώτο. Αυτό πόσο ζυγίζει, γιατί νομίζω είναι πιο παχύ. Στα Apple Store στο εξωτερικό περνάνε το screen force 2, δω όχι. Τουλάχιστον στο συγκεκριμένο κατάστημα που ρώτησα, αλλά δεν πιστεύω ότι ισχύει μόνο για αυτό. 

Συνημμένα αρχεία


Τελευταία επεξεργασία από: BIOXALK, 13/10/2024 - 19:54


#174   rromeodim

rromeodim

    iPH Guru

  • 9788 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 13/10/2024 - 20:56

Εγω βλεπω οτι τα Ultraglass 2 τα πουλανε στο iStorm για το 15 αλλα δεν τα εχουν ακομα για το 16.Ισως γι αυτο περνανε αλλη φτηνοτερη σειρα?

iSystem το εχει κανονικα με δικη τους τοποθετηση


Τελευταία επεξεργασία από: rromeodim, 13/10/2024 - 21:03


#175   mic6

mic6

    iPH User

  • 167 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 13/10/2024 - 23:02

Παιδιά στο iStorm δεν βάζουνε το screen force 2 αλλά το πιο απλό tempered glass της Belkin που βγαίνει στα 19,99€ αγορά. Απλά δεν το πουλάνε ξεχωριστά, μόνο αυτοί κάνουν τοποθέτηση και χρεώνουν 25€. Ρώτησα στο iStorm Τσιμισκής και μου το είπαν, μάλιστα είδα και το σακουλάκι από έξω που έγραφε ότι είναι το tempered glass.
Από τη φωτογραφία είναι το πρώτο. Αυτό πόσο ζυγίζει, γιατί νομίζω είναι πιο παχύ. Στα Apple Store στο εξωτερικό περνάνε το screen force 2, δω όχι. Τουλάχιστον στο συγκεκριμένο κατάστημα που ρώτησα, αλλά δεν πιστεύω ότι ισχύει μόνο για αυτό.

Αυτό που βάζουν στην istorm ζυγίζει 12.4γρ και είναι ακατάλληλο για το πληκτρολόγιο εαν είσαι λίγο ψείρας σαν εμένα. Το έβγαλα και βρήκα την υγειά μου. Belkin είναι, τώρα ποιο μοντέλο, δεν γνωρίζω.

Τελευταία επεξεργασία από: mic6, 13/10/2024 - 23:03


#176   BIOXALK

BIOXALK

    iPH Addict

  • 767 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Pro 2nd gen

Δημοσίευση 13/10/2024 - 23:29

Εγω βλεπω οτι τα Ultraglass 2 τα πουλανε στο iStorm για το 15 αλλα δεν τα εχουν ακομα για το 16.Ισως γι αυτο περνανε αλλη φτηνοτερη σειρα?

iSystem το εχει κανονικα με δικη τους τοποθετηση

Όντως, όταν τους ρώτησα για ultra glass screen force 2 μου είπαν ότι δεν το έχουν για το 16. Μάλιστα, αυτό που τοποθετούν δεν το αναφέρουν στο site τους και μετά από δική μου ερώτηση μου είπαν αυτά που έγραψα παραπάνω. Το site της ι system έχει το συγκεκριμένο τζαμάκι και συσκευασμένο και με τοποθέτηση δική τους μέσω του ειδικού applicator. 



#177   rromeodim

rromeodim

    iPH Guru

  • 9788 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 14/10/2024 - 02:04

Αυτό που βάζουν στην istorm ζυγίζει 12.4γρ και είναι ακατάλληλο για το πληκτρολόγιο εαν είσαι λίγο ψείρας σαν εμένα. Το έβγαλα και βρήκα την υγειά μου. Belkin είναι, τώρα ποιο μοντέλο, δεν γνωρίζω.

Αρα δεν σου εβαλαν το Ultraglass 2 γιατι απλα δεν το εχουν για τη 16 σειρα. Εγω θα εκανα τα παραπονα μου να ξερεις. Και προς Belkin και προς το μαγαζι.Ιδιως προς το μαγαζι απαιτωντας να μου περασουν το Ultraglass 2 μολις το παραλαβουν.Απο την αλλη καταλαβαινω οτι χαλαστηκες με την ολη φαση οποτε αστο να παει.



#178   mic6

mic6

    iPH User

  • 167 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 14/10/2024 - 05:07

Αρα δεν σου εβαλαν το Ultraglass 2 γιατι απλα δεν το εχουν για τη 16 σειρα. Εγω θα εκανα τα παραπονα μου να ξερεις. Και προς Belkin και προς το μαγαζι.Ιδιως προς το μαγαζι απαιτωντας να μου περασουν το Ultraglass 2 μολις το παραλαβουν.Απο την αλλη καταλαβαινω οτι χαλαστηκες με την ολη φαση οποτε αστο να παει.


Μα δεν μου είπε κανένας ότι θα μου βάλει το ultra glass 2. Ένα τζαμάκι της Belkin μου είπαν. Τα υπόλοιπα τα διάβασα εδώ.

#179   rromeodim

rromeodim

    iPH Guru

  • 9788 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 14/10/2024 - 09:45

Τελοσπαντων, λιγο το κακο.Αν σου ερθει καποια στιγμη η διαθεση για γυαλι θα ξερεις περι belkin τι και πως και να θυμασαι οτι θα βγουν και αναβαθμισμενες εκδοσεις καποιων γυαλιων οπως πχ Flolab. H συγκεκριμενη δουλευει περα απο την αναβαθμιση του υπαρχοντος και πανω σε ενα πιο "καμπυλωτο" γυαλι που θα αγκαλιαζει λεει ολη την οθονη χωρις να εχει ανακοινωσει χρονο διαθεσης. Αντιθετα την αναβαθμιση του υπαρχοντος την δινει για μεχρι τελος Οκτωβρη.Ολα αυτα βεβαια προς το παρον ειναι μονο ανακοινωσεις.



#180   BIOXALK

BIOXALK

    iPH Addict

  • 767 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Pro 2nd gen

Δημοσίευση 15/10/2024 - 15:46

Ήρθε η aulumu μετά από 1 μήνα αναμονής. Την είχα κάνει pre order από το site τους. Δεν είχε τελωνείο και ήρθε με elta courier. Η θήκη είναι πολύ φουτουριστική, το carbon είναι πολύ σταθερό χωρίς ελαστικότητας όπως της pitaka, ενώ η εφαρμογή είναι κορυφαία. Έχει σύστημα απαγωγής θερμότητας στην περιοχή του επεξεργαστή και όταν ανεβάζει θερμοκρασία, ο κόκκινος δείκτης-γραμμή γίνεται κίτρινος. Πολύ ωραία και πρωτότυπη θήκη. 

Συνημμένα αρχεία



Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 10

0 μέλη, 10 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες