Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * - - 4 ψήφοι

iPhone 16/Plus/Pro/Pro Max - Διαθεσιμότητα / Παραγγελία / Παραλαβή


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
398 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#271   mic6

mic6

    iPH User

  • 167 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 27/09/2024 - 18:36

Για να το έχω από Νοέμβρη θα πρέπει προσεχώς να πάω σε κάποιο κατάστημα να δηλώσω ενδιαφέρον; Πως ακριβώς γίνεται; Προτιμώ φυσική παρουσία και οχι προκαταβολή αν γίνεται


Sent from my iPhone using Tapatalk


Ονλαιν με επιλογή παραλαβή και πληρωμή στο κατάστημα. Νομίζω έχεις αργήσει για Νοεμβριο αν πας για pro max

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#272   ikaros13

ikaros13

    iPH Contributor

  • 1423 μηνύματα

Δημοσίευση 27/09/2024 - 20:19

Σήμερα πήγα και τα είδα από κοντά.. Λοιπόν όσον αφορά το χρώμα κυρίως του dessert δεν ξέρω τι έχει γίνει φέτος αλλά καμία μα καμία σχέση με διάφορα βίντεο unboxing που κυκλοφορούν. Προφανώς και είναι υποκειμενικό το γούστο αλλά δεν μου άρεσε καθόλου. Οπως και να έχει όποιος έχει ενδοιασμούς καλύτερα να τα δει από κοντά μην έχουμε δράματα.

Σαν μέγεθος ελάχιστα μεγαλύτερο απο τα pro max που έχουμε συνηθίσει, προσωπικά αρκετά καλό.

Το camera button, όσο μπόρεσα να πειραματιστώ μέσα στο μαγαζί, θέλει το χρόνο του. Δεν μπορείς να βρεις εύκολα τις λειτουργίες.

Τέλος όσον αφορά τη διαθεσιμότητα τίποτα πιο νέο από αυτά που έχουν αναφερθεί. Πολυ πρόχειρη εκτίμηση από πωλητές μέσα Οκτωβρίου και αν θα έχουν εξομαλυνθεί οι παραγγελίες, μιλάω πάντα για τα pro max που είναι πιο δυσεύρετα


Sent from my iPhone using Tapatalk

#273   Manousos1994

Manousos1994

    iPH Contributor

  • 1599 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X

Δημοσίευση 28/09/2024 - 09:12

Καλημέρα σε όλους. Έχω χρόνια να γράψω παρακολουθώ σιωπηλά το φόρουμ πλέον.

 

Προπαραγγελία 13/9 και εγώ απο istrom για 16 pro και έκτοτε καμία ενημέρωση. Δεν ξέρω κατα πόσο είναι εφικτό να ομαλοποιηθεί η κατάσταση μέσα σε 10-15 μέρες.

 

Σε όποιο κατάστημα και αν επισκέφτηκα, σε ερωτήσεις για τυχόν διαθεσιμότητα απο κάποια ακύρωση ή καθαρή τύχη μόνο Pro Desert Titanium βρήκα κανα 2 φορές αλλα το χρώμα δεν μου κολλάει, ροζίζει πολύ για τα δικά μου τα γούστα. Προερχόμενος απο απλο 14ρι με χει πιάσει μια ανυπομονησία η αλήθεια είναι, αν κ δεν ξέρω κατα πόσο θα δω τρελές διαφορές.


Το πτυχίο μου αντί για βαθμό θα γράφει "Επιτέλους" !!!

#274   Psychosocial

Psychosocial

    iPH User

  • 189 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 28/09/2024 - 11:36

Αν λάβουμε υπ' όψιν τις πρακτικές της εταιρίας , αυτό σημαίνει άσχημα νέα για όσους περιμένουν να παραλάβουν...
 
 
.

Μπααα. Καθε χρονο τα ιδια διαβαζουμε και τα ιδια γινονται.

#275   NASA

NASA

    iPH Enthousiast

  • 362 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 28/09/2024 - 15:55

Μέσα στην βδομάδα θα έρθουν αρκετά προ μαξ. 



#276   sk7lafkos

sk7lafkos

    iPH User

  • 123 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 28/09/2024 - 16:06

Μέσα στην βδομάδα θα έρθουν αρκετά προ μαξ.


Αμήν
Από το στόμα σου και στου Θεού τ’ αφτί

#277   NASA

NASA

    iPH Enthousiast

  • 362 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 28/09/2024 - 16:14

Αμήν
Από το στόμα σου και στου Θεού τ’ αφτί

Ενημέρωση από μεγάλη αλυσίδα εσωτερικά. 
όπως και ότι προ μαξ ελάχιστα και είχε δίκιο ότι μου είχε πει. 
Αντε να πάρουν όσοι το περιμένουν. Και εγώ περιμενω ένα κομμάτι  για δικό μου άνθρωπο. 
παραμένω όμως με το 13 προ 1 τερα καιι δεν το αλλάζω. Εβαλα και καινουρια μπαταρια. 
Αν έχω κάποιο νέο θα ενημερώσω. 



#278   jimmakos

jimmakos

    iPH Community Leader

  • 10199 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad 2

Δημοσίευση 28/09/2024 - 19:15

Μέσα στην βδομάδα θα έρθουν αρκετά προ μαξ. 

Μακάρι να ισχύει. Διότι λόγω δουλειάς έχω πρόσβαση σε όλες τις μεγάλες αλυσίδες και μου έλεγαν για παραλαβή Πέμπτη & Παρασκευή και τελικά δεν ήρθε τίποτα. Ας ελπίσουμε πως από εβδομάδα θα ομαλοποιηθεί η κατάσταση. 


Once You Go Mac You Never Go Back

#279   mic6

mic6

    iPH User

  • 167 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 28/09/2024 - 19:40

Εμένα public και istorm μου είπαν 20/10.

#280   josuts

josuts

    iPH Member

  • 297 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 28/09/2024 - 21:32

Εμένα public και istorm μου είπαν 20/10.

εκανα στις 17 του μηνα παραγγελια κ πληρωμη για το 16 προ μαξ σε ι στορμ.Μια εβδομαδα μετα τους πηρα τηλεφωνο για πληροφοριες.Το παιδι μου ειπε οτι ισως παραλαβω οκτωβριο η κ νοεμβριο

 

Για να δουμε... Βεβαια εχω βαλει να το παραλαβω σπιτι μου μιας κ δεν ειμαι Αθηνα δεν ξερω αν αυτο παιζει καποιο ρολο



#281   mic6

mic6

    iPH User

  • 167 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 28/09/2024 - 22:17

εκανα στις 17 του μηνα παραγγελια κ πληρωμη για το 16 προ μαξ σε ι στορμ.Μια εβδομαδα μετα τους πηρα τηλεφωνο για πληροφοριες.Το παιδι μου ειπε οτι ισως παραλαβω οκτωβριο η κ νοεμβριο

Για να δουμε... Βεβαια εχω βαλει να το παραλαβω σπιτι μου μιας κ δεν ειμαι Αθηνα δεν ξερω αν αυτο παιζει καποιο ρολο


Αν δεν είχες πληρώσει, παίζει να είχες παραλάβει

#282   mikrovioslive

mikrovioslive

    iPH Addict

  • 749 μηνύματα
  • Twitter:@mikrovioslive
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • GameCenter:mikrovioslive

Δημοσίευση 29/09/2024 - 13:43

Αν δεν είχες πληρώσει, παίζει να είχες παραλάβει


Και πως θα γινόταν αυτό .;;;;; Δηλαδή τα σοβαρά καταστήματα παίρνουν προπαραγγελίες , παίρνουν κάποια χρήματα από τους πελάτες τους …. Φέρνουν λίγα έως ελάχιστα κομμάτια και τα δίνουν σε έναν άσχετο που μπαίνει δώσε μου το .;;; Δεν νομίζω …


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

#283   polakis

polakis

    iPH Contributor

  • 1666 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο

Δημοσίευση 29/09/2024 - 14:01

Μπορει καποιος να μας εξηγησει γιατι δεν ηρθε σχεδον κανενα pro max; Τι σόι κυκλοφορια ηταν αυτη; Γελαει ο κοσμος

#284   mic6

mic6

    iPH User

  • 167 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 29/09/2024 - 14:15

Και πως θα γινόταν αυτό .;;;;; Δηλαδή τα σοβαρά καταστήματα παίρνουν προπαραγγελίες , παίρνουν κάποια χρήματα από τους πελάτες τους …. Φέρνουν λίγα έως ελάχιστα κομμάτια και τα δίνουν σε έναν άσχετο που μπαίνει δώσε μου το .;;; Δεν νομίζω …


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

Δεν είναι έτσι. Δεν υπάρχουν σοβαρά καταστήματα στην Ελλάδα. Όσοι βάζουν παραγγελία με πληρωμή στο κατάστημα είναι οι πρώτοι που παραλαμβάνουν, διότι τους άλλους τους έχουν ήδη καπαρωμενους, άρα δεν καίγονται. Δυστυχώς αυτή είναι η Ελλάδα. Χωρίς να θέλω να σε στεναχωρήσω πήρα με αυτόν τον τρόπο δύο την πρώτη μέρα και το ίδιο κάνουμε οι περισσότεροι εδώ κάθε χρόνο. Ποτέ προεξοφληση κινητού, ποτέ. Θα παραλάβεις τελευταίος. Έχουν γραφτεί άπειρες φορές αυτά εδώ, ψάξε λίγο.

Τελευταία επεξεργασία από: mic6, 29/09/2024 - 14:17


#285   Psychosocial

Psychosocial

    iPH User

  • 189 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 29/09/2024 - 17:38

Μπορει καποιος να μας εξηγησει γιατι δεν ηρθε σχεδον κανενα pro max; Τι σόι κυκλοφορια ηταν αυτη; Γελαει ο κοσμος

Οτι γινεται καθε χρονο;;;

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 20

6 μέλη, 13 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες


    tryf, dennis97, despina76, nik75, gkok, Google (1), wishmaster1