Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * - - 4 ψήφοι

iPhone 16/Plus/Pro/Pro Max - Διαθεσιμότητα / Παραγγελία / Παραλαβή


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
398 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#346   christos1414

christos1414

    iPH Contributor

  • 1749 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7
  • Tablet:iPad Pro 2nd gen

Δημοσίευση 08/10/2024 - 06:28

Έχω ένα θέμα με τα screen protectors! Ολα αυτά τα χρόνια έπαιρνα όπως και τώρα πήρα από το ίντερνετ tempered glass αλλά στο iPhone 16 pro max δεν κολλάει πλήρως στην γωνίες … αφήνει όλο γύρο γύρο κενό/Ξεκολλημένο… φαίνεται ότι τα bezel είναι Καμπυλωτά και δεν εφαρμόζει πλήρες.!! Διάβασα στο internet ότι κι άλλοι έχουν τέτοια θέματα,
Ενώ άλλοι δεν έχουνε.!! Έχει Αντιμετωπίσει κάνεις το ίδιο,? τι μπορώ να κάνω σ’ αυτή την περίπτωση.!


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

Μάρκα ;;



Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#347   thanoolhs

thanoolhs

    iPH newbie

  • 5 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 08/10/2024 - 09:19

Το ίδιο πρόβλημα με τα τζαμάκια(torras) έχω και εγώ. 



#348   skiace

skiace

    iPH Elite Poster

  • 2586 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen + 4G

Δημοσίευση 08/10/2024 - 09:41

Η torras (μέσω Αμαζον), μετά την μέτρια κριτική που έκανε μου επέστρεψε το κόστος του τζαμιού συν μεταφορικά και μου έστειλε με δικά της έξοδα, νέο τζαμάκι (δεν είμαι σίγουρος αν θα είναι το ίδιο ή διαφορετικό μοντέλο λόγω των «παραπόνων» που έκανα).

Για να μην λέμε μόνον τα αρνητικά αλλά και τα θετικά όπου τα συναντάμε.


Sent from my iPhone 16 Pro using Tapatalk

#349   mikrovioslive

mikrovioslive

    iPH Addict

  • 749 μηνύματα
  • Twitter:@mikrovioslive
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • GameCenter:mikrovioslive

Δημοσίευση 08/10/2024 - 10:29

Μάρκα ;;

Μάρκα με έκαψες.!! Χαχαχα δεν έχει να κάνει … από τι κατάλαβα … Όλα τα τζαμάκια που είχα ήτανε φλατ, και επειδή οθόνη είναι ελαφρώς Καμπυλωτή στις γωνίες.!!! Πήγα σε ένα Κατάστημα και μου τοποθέτησαν ένα εκεί και όλα μια χαρά.!


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

#350   s0t0spower

s0t0spower

    iPH Contributor

  • 1094 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 3GS
  • Tablet:iPad

Δημοσίευση 08/10/2024 - 11:48

Συνημμένο αρχείο  IMG_0231.jpeg   69.59KB   63 λήψεις


Έτοιμος και εγώ. I-system παραγγελία τη τετάρτη χωρίς προ-παραγγελία. 16pro 128 NaTi

#351   Kostas_GR

Kostas_GR

    iPH User

  • 179 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 08/10/2024 - 11:54

εγω που εκανα προπαραγγελια για PM 256 μαυρο από vodaf + πλαισ + κωτσο +iστορμ ακομα καμια κρουση απο κανεναν...

θα παιζει ρολο εκτος απο το χρονο που την εκανες και το μοντελο/χωρητικοτητα/χρωμα!

 

Καλη απολαυση σε οσους φιλους/ες το παρελαβαν παιδια! να το χαρειτε και καλες αναμονες του χρονου τετοια εποχη σε οσους καμμενους περιμενουμε και το 17ρι biggrin.png


Τελευταία επεξεργασία από: Kostas_GR, 08/10/2024 - 11:55


#352   mikrovioslive

mikrovioslive

    iPH Addict

  • 749 μηνύματα
  • Twitter:@mikrovioslive
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • GameCenter:mikrovioslive

Δημοσίευση 08/10/2024 - 19:53

Αν και το θέμα δεν είναι αυτό αλλά εγώ θα αναφερθώ στο νέο κάμερα control , Προσωπική μου άποψη ένα άχρηστο κουμπί.!! Δε βρίσκω το λόγο την ύπαρξη του, σε κλειδωμένη οθόνη ένα Slide left Ανοίγει άμεσα η κάμερα, στην οθόνη κλειδώματος με ένα μικρό push πάλι ανοίγει κάμερα,

όταν θες να τραβάς φωτογραφία στην οθόνη είναι πολύ πιο εύκολη και σταθερή η χρήση όλων των ενεργειών, γιατί να ασχολείται κανείς εκεί με ένα κουμπάκι τράβα πάνω τράβα κάτω πάτα λίγο πάτα τόσο πάτα πολύ πάτα εδώ πάτα έκει, .!! Επίσης όταν θέλεις να πατήσεις το κουμπί για να βγάλετε φωτογραφία ή βίντεο Δημιουργείται μία αστάθεια στην συσκευή Την στιγμή εκείνη.!!

Επίσης όταν πχ Η συσκευή βρίσκεται πάνω σε ένα τραπέζι ας πούμε, καμιά φορά πας να το πιάσεις, και όπως το πιάνεις τα δάχτυλα πατάνε το κουμπί της κάμερας, και ανοίγει κάμερα χωρίς εσύ να θέλεις.!!


Εγώ απλά θα το αγνοήσω εντελώς .!!! Ας πει και κανείς άλλος την εμπειρία του.!!


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

#353   mic6

mic6

    iPH User

  • 167 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 08/10/2024 - 20:43

Επίσης όταν πχ Η συσκευή βρίσκεται πάνω σε ένα τραπέζι ας πούμε, καμιά φορά πας να το πιάσεις, και όπως το πιάνεις τα δάχτυλα πατάνε το κουμπί της κάμερας, και ανοίγει κάμερα χωρίς εσύ να θέλεις.!!


Υπάρχει και επιλογή να ανοίγει μόνο με double click

#354   manosvitacar

manosvitacar

    iPH Community Leader

  • 12901 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • Tablet:iPad Air 2

Δημοσίευση 09/10/2024 - 16:52

Μόλις έσκασε μήνυμα από istorm για παραλαβή.


Sent from my iPhone using Tapatalk

#355   aldon

aldon

    iPH Enthousiast

  • 353 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 09/10/2024 - 17:58

Αν και το θέμα δεν είναι αυτό αλλά εγώ θα αναφερθώ στο νέο camera control , Προσωπική μου άποψη είναι ένα άχρηστο κουμπί.!! Δε βρίσκω το λόγο της ύπαρξής του, σε κλειδωμένη οθόνη ένα Slide left Ανοίγει άμεσα η κάμερα, στην οθόνη κλειδώματος με ένα μικρό σπρώξιμο ανοίγει πάλι την κάμερα,

όταν η φωτογραφία στην οθόνη είναι πολύ πιο εύκολη και σταθερή η χρήση όλων των ενεργειών, γιατί να μην ασχολείται εκεί με ένα κουμπάκι τράβα πάνω σε τράβα κάτω πάτα λίγο πάει τόσο πολύ εδώ πάτα κάνει, .!! Επίσης όταν θέλει να πατήσεις το κουμπί για να βγάλεις φωτογραφία ή βίντεο δημιουργείται μία στάση στη συσκευή Την στιγμή εκείνη.!!

Επίσης όταν πχ Η συσκευή βρίσκεται πάνω σε ένα τραπέζι ας πούμε, καμιά φορά να πιάσεις, και όπως το πιάνει τα δάχτυλα πατάει το κουμπί της κάμερας, και ανοίγει κάμερα χωρίς εσύ να θέλεις.!!


Εγώ απλά θα το αγνοήσω εντελώς .!!! Ας πει και κανείς άλλος την εμπειρία του.!!


Στάλθηκε από το iPhone μου χρησιμοποιώντας Tapatalk Pro

 

Θα συμφωνήσω, παντελώς περιττό είναι το κουμπί και θα είμαι έκπληκτος εάν η Apple το διατηρεί στις επόμενες γενιές του iPhone.


Τελευταία επεξεργασία από: aldon, 09/10/2024 - 17:58


#356   mic6

mic6

    iPH User

  • 167 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 09/10/2024 - 18:09

Τι λέτε ρε παιδιά, τα σπάει το κουμπί. Είναι φοβερό να ανοίγεις την κάμερα με ένα dedicated click από νεκρή οθόνη.

#357   mic6

mic6

    iPH User

  • 167 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 09/10/2024 - 18:33

Τι λέτε ρε παιδιά, τα σπάει το κουμπί. Είναι φοβερό να ανοίγεις την κάμερα με ένα dedicated click από νεκρή οθόνη.

Και βασικά χωρίς κανένα κόστος. Αν σας ενοχλεί τόσο πολύ, βάλτε το στην επιλογή να μην κάνει τίποτα.

Τελευταία επεξεργασία από: mic6, 09/10/2024 - 18:34


#358   ikaros13

ikaros13

    iPH Contributor

  • 1423 μηνύματα

Δημοσίευση 09/10/2024 - 18:57

Υπάρχει κάποιος που δεν είχε κάνει προπαραγγελία όταν άνοιξε η πλατφόρμα, αλλά παρόλα αυτά παρέλαβε; Αν ναι μπορεί να μου πει τη διαδικασία; Πας σε ένα κατάστημα δίνεις τα στοιχεία σου και περιμένεις επικοινωνία;


Sent from my iPhone using Tapatalk

#359   jimmakos

jimmakos

    iPH Community Leader

  • 10199 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad 2

Δημοσίευση 09/10/2024 - 19:08

Μόλις έσκασε μήνυμα από istorm για παραλαβή.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Καταρχάς με το καλό να παραλάβεις. Ποιο μοντέλο έχεις παραγγείλει?


Once You Go Mac You Never Go Back

#360   mic6

mic6

    iPH User

  • 167 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 09/10/2024 - 19:11

Υπάρχει κάποιος που δεν είχε κάνει προπαραγγελία όταν άνοιξε η πλατφόρμα, αλλά παρόλα αυτά παρέλαβε; Αν ναι μπορεί να μου πει τη διαδικασία; Πας σε ένα κατάστημα δίνεις τα στοιχεία σου και περιμένεις επικοινωνία;


Sent from my iPhone using Tapatalk


Εγώ στο idocument έκανα μια βδομάδα μετά την πλατφόρμα και έχω παραλάβει πολύ καιρό τώρα

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 32

3 μέλη, 29 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες


    Paris1986, vagfilippo, despina76